Takımı
Galatasaray
Ortaokulda falan eskiden hep isterdim bu serbest kıyafet olayını şimdi niyeyse hiç umrumda değil, hatta hoşuma gitmedi diyebilirim yapılma amacı yüzünden.

tenpanter demiş ki:
Yanlış hesapıyorsunuz!

Kişi başına düşen milli gelir 10.000 $

4 kişilik bir ailede 40.000 $

40.000 $ X 12 = 480.000 $

İşte bu kadar :)
aynştayn :P

Serbest olmasi yerine herkesin begenebilecegi, yine tek tip ama daha renkli daha ic acici canli spora yakin bir kiyafeti herkesin giymesi daha hos olur gibime geliyor. En adaletlisi bence :roll:

Mavii demiş ki:
Serbest olmasi yerine herkesin begenebilecegi, yine tek tip ama daha renkli daha ic acici canli spora yakin bir kiyafeti herkesin giymesi daha hos olur gibime geliyor. En adaletlisi bence :roll:
Aynen öyle İzmir Atatürk Lisesi buna en güzel örnek kapşonlu sweatleri var okulları için önünde İAL yazıyor İzmir' deki arkadaşlar görmüşlerdir belki on numara cidden biz de istemiştik bizim okul için ama olmadı pijama gibi bişey yaptılar kimse almadı biz de okul dışı şeylere devam ettik :P

Maddy demiş ki:
Mavii demiş ki:
Aynen öyle İzmir Atatürk Lisesi buna en güzel örnek kapşonlu sweatleri var okulları için önünde İAL yazıyor İzmir' deki arkadaşlar görmüşlerdir belki on numara cidden biz de istemiştik bizim okul için ama olmadı pijama gibi bişey yaptılar kimse almadı biz de okul dışı şeylere devam ettik :P
En mantiklisi, resmiye kacmicak yari spor kiyafetleri tek tip yapicaklar herkes kabul eder bu yonetmeligi. orta yolu bulamiyorlar

Takımı
Besiktas
Bu şekilde durumu olmayanlar daha belirgin olacak ben böyle bişey olmasını şahsen istemem.Durumu iyi öğrenciler hergün farklı temiz kıyafetlerle gelirken durumu kötü olanlar 5 gün aynı kıyafetlerle gelmek zorunda kalacaklar elbet alay konusu olur öğrenciler arasında.

öyle birşey mi varmış? ben 4 yıldır serbest gidiyorum hiç farkında değilim. çok yabancıyım bu durumlara :D

UnDeFeateD demiş ki:
Saclar açık olacakmış ne turbani?
Türban derslerde takabilcekler din derslerinde. sanırsam.

nasıl durumlar geçtinizmi serbest kıyafete daha zamanı varmı yoksa :mrgreen: okumuyorum ama merak ediyorum nasılmış diye :mrgreen:

TanerUNER demiş ki:
nasıl durumlar geçtinizmi serbest kıyafete daha zamanı varmı yoksa :mrgreen: okumuyorum ama merak ediyorum nasılmış diye :mrgreen:
Giysekte olur giymesekte. :P

Erdoganin yorumu;

''
Milli Eğitim'in kıyafet yönetmeliğine kafayı taktı. Okullarda üniformayı araştırırsani Cizvit papazlarını, Mussolini'yi, Hitler'i, görürsün, bir de İsmet Paşa'yı görürsün. Biz faşizan uygulamaları tek tek kaldırıyoruz. Dün ikna odalarında çocuklarımızın kıyafetine müdahale edenler serbest kıyafete karşı çıkıyor. Önlük gelir farkını hiçbir zaman örtemez.

Demokrasilerde ülkeyi ve milleti ilgilendiren sorunların yegane çözüm merkezi meclistir. Milletvekili sorun çıktığında yok sayılacak değil soruna çözüm üretecek kişidir. Milletveklllerin sorun çözme iradesini çok önemli gördük. Kendisini milli iradenin üstünde gören yapılara karşı Meclis'i güçlendirdik. ''

bu adam demek istedigim tek laf ''idiot''. soylicegini dolandira dolandira baska konulara degdire degdire anlatiyor ama kisa ve net olarak soylemek istedigi ise, ''Önlük gelir farkını hiçbir zaman örtemez. '' biri her gun farkli giyecekken marka giyecekken diger yetim evladi her gun duz beyaz t shirtle 1 haftayi gecirmesinden bahsediyoruz adam ortemez diyor, onun zamaninda oyleydi hakli ama simdi ki zamana gore bu dusunce yanlis, gercekler ortada.

@ufck Çıplaksınız yani :D
@Mavii
Neyi neye bağlamış gene.Tebrik ediyorum...
Not:Böyle bi açıklama için 2sn düşünmüşmüdür acaba

Zippy demiş ki:
@ufck Çıplaksınız yani :D
@Mavii
Neyi neye bağlamış gene.Tebrik ediyorum...
Not:Böyle bi açıklama için 2sn düşünmüşmüdür acaba
bkz; hayirli isler bol ....
bkz; salla basi al maasi

daha cok sayarimda neyse cicioe2

Takımı
Besiktas
Ya benim anlamadığım fakir çocuk 5 gün aynı şeyi giyse ne olacak sanki ne kadar abartıyosunuz benim durumum çok kötü değil hamd olsun ama bende 5 gün boyunca aynı pantolonu aynı t-shirt'i giyerim böyle yaptığım içinde kimsenin bana fakir dediğini hatırlamıyorum ha deselerde umrumda değil zaten okula giden adam okumayı değilde podyuma çıkmak için gidiyorsa ona denecek laf yok onun ağzından çıkacak laf'ı duymayada gerek yok duyarsanda sağlam lafı oturtursun olur biter.Birde şöyle şeyler konuşuluyor durumu olmayan diğerlerinde güzel bişeyi görüp isteyeceklerde falan filan onu diyen kişide ailesini düşünmüyor babasının durumunu bildiği halde öyle şeyler isterse düşüncesiz ve hayırsız evlattır.
Belki olaylara bakış açım farklı ama olması gereken şeyler diye düşünüyorum

Yukarı Alt