aLper#24 demiş ki:
@hamster544

sizin gibileri bilirim yaşlarınıza göre konuşur , adamlık taslarsınız benim kimseden korkum yok ulan aç telefonu aynılarını söyler yine seni tehdit ederim. Senin belliki adam akıllı ilişkin olmadı benim ilişkime laf atıyorsun , bıçaklamak kelimesine gelince, sevgilimin tüyüne dokan hele bi dokan ; bıçak neymiş ,evi bombalamak neymiş ozaman görürsün sen kime çattığını bilmiyosun daha dur bakalım . Ara diyorum ,ara ozaman sana mı reel mi tehditleri görücez :wink1: vede bundan sonra en büyük düşmanımsın benim arkadaşımın topicine nasıl yorum yaptıysan , durduk yerde rahat batıp da buraya geldiğinde kötü kötü eleştiriler yaptıysan bende sana bin katını yapıcam. Kendini eleştirmen gibi gösterip bana hava atıyorsun , fakat yemem bilirim sizin gibi klavye artistlerini şuan inan içini okuyorum benden korkuyorsun. Ara , veya bana açık adres ver görüşelim?
Tamam sevgiline zarar gelmesini istemiyorsun ; adam daha senin sevgilini tanımıyor ve sakaryada oturuyor işi gücü yok burdura mı gelicek ? :twisted:

gelmeyecekse öyle ters ters yorumlar yapmayacak ya efendi efendi oturup dost gibi konuşacak, ya yamuk yamuk konuşup kaçmak yerine adam akıllı tersliği görecek!

sinirliyim diyorum üstüme daha fazla gelmeyin.

GreenPearL

Bilgiliyim
hamster544 demiş ki:
Bıçaklamak kelimesini ilk sen kullkanıyorsun şu an. Beni böyle tahrik edebileceğini sanıyorsan yine yanılıyorsun. Beni ilgilendirmezsin. Evine gelemeyeceğimi bildiğin için zaten bu kadar rahatsın. Gerçi gelebilecek olsamda gelmem neyse heyecanını anlıyorum. Ama asıl üzüldüğüm konu enim tepkimin ne olduğunu anlamamanız. Eğer 14 yaşında bir çocuğun 2 yıllık ilişkisi varsa ve sonundada böyle topluma açık bir alanda böyle bağırıyorsa bu yanlıştır. 12 yaşında biriyle birlikte olmak bence yanlış. Sizin tepkileriniz tekrar söylüyorum yaşlarınızla orantılı o yüzden tahrik olmamı bekleme :) Yok evime gel yok sık kafama güldürüyorsun sadece
Tamam sende haklısın Ama şimdi alperin durumunu herkes biliyor sevgilisi içki falan için 5 erkekle falan filan.Ama bizim ona destek olup sakinleştireceğimiz yerine Sen Ona diyorsun Yapamazsın Falan diyorsun+ Şuna değinmek isterim 12 Yaşındaki biriyle olmak yanlış düşüncesi bana göre öyle değil.Çünkü 12 yaşında Ergenliğe Adım atıyorsun ve insan birisini sevmeye ihtiyaç duyar.Eğer birisini sevip ondan olumsuz yanıt alırsa ileride daha büyük sorunlara neden olabilir.Örneğin: Kız arkadaşı tarafından reddedilmiş 12 yaşındaki bi çocuğun ileride özgüven sorunu çekebilir bu cocuk 15-16 yaşında geldiğinde aşık olmuştur ve kızda bunu seviyodur ve bu cocuk 12 yaşındaki anısı aklına gelir ve şöyle der ben bi daha teklif etmem ya kabul etmezse ya yine sorun çıkarsa diye Ve Teklif etmediği için Hayatın en güzel yaşları olan 15-16 yaşındaki anıları hafızasında iyi yer kaplarken bu cocuğun hafızasında olumsuz etki bırakır ve cocuk özgüvensiz şekilde hayatına devam eder ve belki bu cocuk ileride evlenemicek soyunu veya soy adını devam ettiremiyecek AİLE'nin ne olduğunun anlamını bilemicek.

Ps:Benim Düşüncelerim Böyle :muck:

GreenPearL

Bilgiliyim
Kriptex demiş ki:
aLper#24 demiş ki:
@hamster544

sizin gibileri bilirim yaşlarınıza göre konuşur , adamlık taslarsınız benim kimseden korkum yok ulan aç telefonu aynılarını söyler yine seni tehdit ederim. Senin belliki adam akıllı ilişkin olmadı benim ilişkime laf atıyorsun , bıçaklamak kelimesine gelince, sevgilimin tüyüne dokan hele bi dokan ; bıçak neymiş ,evi bombalamak neymiş ozaman görürsün sen kime çattığını bilmiyosun daha dur bakalım . Ara diyorum ,ara ozaman sana mı reel mi tehditleri görücez :wink1: vede bundan sonra en büyük düşmanımsın benim arkadaşımın topicine nasıl yorum yaptıysan , durduk yerde rahat batıp da buraya geldiğinde kötü kötü eleştiriler yaptıysan bende sana bin katını yapıcam. Kendini eleştirmen gibi gösterip bana hava atıyorsun , fakat yemem bilirim sizin gibi klavye artistlerini şuan inan içini okuyorum benden korkuyorsun. Ara , veya bana açık adres ver görüşelim?
Tamam sevgiline zarar gelmesini istemiyorsun ; adam daha senin sevgilini tanımıyor ve sakaryada oturuyor işi gücü yok burdura mı gelicek ? :twisted:
Alperin demek istediği o değil örnek veriyor yani dokananın ne olacağı örneği

Ben yarın veya ilerliyen saatlerde konuda olucağım , siz tartışmaya devam edin ben evden uzaklaşıyor temiz hava almaya gidiyorum (:

GreenPearL gibi olamayacaksınız değilmi? hala dikine dikine gidin 'senin gibi 14 yaşındakilerle uğraşacağıma ...' gibi şeylerle başlayan cümleler kuracağına

'peki abisi , bak sana tavsiye ; ' diye başlasan tek sözüm çıkmayacaktı ama rahat battı demi..

Çok güzel en azından diğerlerinden fdarklı olarak düşüncen var olabilir, saygı duyarım. Haklı olduğun yerlerde var.

Öncelikle şunu söyleyim, bu tarz bir kavganın (ki bana göre kavga değil sadece çığırtkanlık) çıkmasının nedeni karşı tarafı dinlememktir. Bakın bakalım ben neler yazmışım.

İkincisi 12 yaşında bir çocuğun biriyle birlikte olmasının yanlışlığı, varolan kültürlerin zedelenmesidir. Genelde herkes küreselleşmeye karşıdır fakat nedense iş modern yaşam tarzına geldiğinde herkes küreselleşme yanlısı olur, bunun nedenide kavramların anlamını bilmeden kullanmak.

Ben zaten diirek bunları herkes anlasın ona göre yorum yapsın demiyorum, sadece biraz okuyun diyorum.

GreenPearL

Bilgiliyim
hamster544 demiş ki:
Çok güzel en azından diğerlerinden fdarklı olarak düşüncen var olabilir, saygı duyarım. Haklı olduğun yerlerde var.

Öncelikle şunu söyleyim, bu tarz bir kavganın (ki bana göre kavga değil sadece çığırtkanlık) çıkmasının nedeni karşı tarafı dinlememktir. Bakın bakalım ben neler yazmışım.

İkincisi 12 yaşında bir çocuğun biriyle birlikte olmasının yanlışlığı, varolan kültürlerin zedelenmesidir. Genelde herkes küreselleşmeye karşıdır fakat nedense iş modern yaşam tarzına geldiğinde herkes küreselleşme yanlısı olur, bunun nedenide kavramların anlamını bilmeden kullanmak.

Ben zaten diirek bunları herkes anlasın ona göre yorum yapsın demiyorum, sadece biraz okuyun diyorum.
Neyse Artık Kapatalım Bu Konuyu Lütfen.

Bu benim ilişkim , şimdilik kimse karışamaz . O istiyorsa, ve ben istiyorsam buna engel yoktur, bizde biliyoruz kültürlü olmayı, bizde biliyoruz anamızın babamızın sözünden çıkmamayı fakat ben aşık oldum. Madem bu kadar biliyorsun herşeyi ; sorarım sana .. Aşık olmayı ben mi istedim? 'aha , aşık oldum' deyince ben mi aşık oldum ha? ben mi? herşeyin sorumlusu ben miyim?

onu gördüğümde nefesim kesildi, yanımdakini kolumdan tutup çekerek 'işte lan , olm işte aradığım kız bu' dedim

ve o kız benim için çoğu şeyin başlangıcıydı anlıyomusunuz? ben eskiden parfüm nedir ; iyi giyinmek nedir bilmezdim fakat şimdi kız başımdan eksik olmuyor ki höd desem verecek bin türlü kız var, fakat istemiyorum anlıyomusunuz? şuana kadar bir kere içki içmedim onunda içmesini istemedim fakat o inadına içti ve .. ve.. yanında o it heriflerle, ve ben akşam gidicem hesap sormaya , oraya gidip 'ceren neden böyle yaptın' diyecek halim yok ilk olarak gidip onlara sataşıcam..

GreenPearL

Bilgiliyim
aLper#24 demiş ki:
Bu benim ilişkim , şimdilik kimse karışamaz . O istiyorsa, ve ben istiyorsam buna engel yoktur, bizde biliyoruz kültürlü olmayı, bizde biliyoruz anamızın babamızın sözünden çıkmamayı fakat ben aşık oldum. Madem bu kadar biliyorsun herşeyi ; sorarım sana .. Aşık olmayı ben mi istedim? 'aha , aşık oldum' deyince ben mi aşık oldum ha? ben mi? herşeyin sorumlusu ben miyim?

onu gördüğümde nefesim kesildi, yanımdakini kolumdan tutup çekerek 'işte lan , olm işte aradığım kız bu' dedim

ve o kız benim için çoğu şeyin başlangıcıydı anlıyomusunuz? ben eskiden parfüm nedir ; iyi giyinmek nedir bilmezdim fakat şimdi kız başımdan eksik olmuyor ki höd desem verecek bin türlü kız var, fakat istemiyorum anlıyomusunuz? şuana kadar bir kere içki içmedim onunda içmesini istemedim fakat o inadına içti ve .. ve.. yanında o it heriflerle, ve ben akşam gidicem hesap sormaya , oraya gidip 'ceren neden böyle yaptın' diyecek halim yok ilk olarak gidip onlara sataşıcam..
Tamam abicim biraz sakin lütfen yaa lütfen Bak rica ediyorum :kalp:

Sana tek bir soru sorayım.

Hayatında aşk kelimesini hiç duymamış olsaydın yine mi aşık olmuş hissedecektin.

Cevap: Hayır.

Çünkü toplum seni buna zorluyor. Yanlışlık burdan başlıyor. Neyse beni ilgilendirmez sana mutluluklar!

hamster544 demiş ki:

Hayatında aşk kelimesini hiç duymamış olsaydın yine mi aşık olmuş hissedecektin.

Çünkü toplum seni buna zorluyor. Yanlışlık burdan başlıyor. Neyse beni ilgilendirmez sana mutluluklar!
ilgilendirmez tabi toplum mu beni zorluyor ? toplumun şimdi neye zorladığını bilmiyorsun, kızlar erkeklerden sapık :wink1:

Ya tamam sen hala ne dediğimi idrak edemiyorsun. Madem anlayamıyorsun en azından yanlış şeyler yazma. Benim dediklerimle ne alakası var ya

hamster544 demiş ki:
Ya tamam sen hala ne dediğimi idrak edemiyorsun. Madem anlayamıyorsun en azından yanlış şeyler yazma. Benim dediklerimle ne alakası var ya
toplum cart curt diyorsun sen beni anlamıyorsun , toplumun beni zorladığı şeyleri yapsaydım şuan inan .. devamını getiremiyorum anla

GreenPearL

Bilgiliyim
hamster544 demiş ki:

Toplum seni zorluyor diye bişey yok toplum ne kadar çığırından çıkmış olsada 9-10 yaşlarındaki cocuklar bile sevgili olsada İnsanın iradesi var ve bu irade'ye bi sahibiz [ Tabi yanlış kullanımlar dışında ] Ve hangi yaşta sevgili olurlarsa olsunlar aşk nedir kelimesinin anlamını bilmeseler bile öyle bi an geliyorki insan aşık olduğunu anlıyor.ister 14 yaşında olsun ister 9-10 yaşlarında insan bi zamandan sonra onu sevecek onun için ölümü bile göze alıcak bi arkadaş arıyor.Alperinde Demek istediği onu kaybetmemek Çünkü biliyor onu kaybedince sanki bir yanı eksik kalıcak gibi hissediyor ve öylede oluyor.Bunları Nerden mi biliyorum Bunların Hepsini Bende Yaşadımda o yüzden.

İrade senin sandığın gibi ilahi olarak gökten içine yerleşmiyor. Genel toplum yargılarıyla oluşuyor.

GreenPearL

Bilgiliyim
hamster544 demiş ki:
İrade senin sandığın gibi ilahi olarak gökten içine yerleşmiyor. Genel toplum yargılarıyla oluşuyor.
Sana tek bişey diyeceğim Sen ilk doğduğunda ve büyüdüğünde diyelim 3 yaşına geldin seni doğuran ANNE'nin %100 annen olduğunu biliyor musun belki evlatlıksın ama insan anlıyor insan iradesiyle hareket ederek biliyor annenin o olup o olmadığına :muck:

Benim bir akrabam ölene kadar gerçek anne ve babasını bilmedi. Bence sen metafiziğe gereğinden fazla güveniyorsun. Hiç bir bilimselliği olmadan bana bir histen bahsediyorsun. Hissetmezse ne olacak, buda ihtimal dahilinde. Ben sana şu ana kadar kesin olmayan bir şey söyledim mi?

Yukarı Alt