Durum
Daha fazla cevap için açık değil.
ToToT demiş ki:
Şeriyat İsteyen İnsanlardan Hayır Gelmez Dinde Türban Yok. Türban Carsaflı Teyzelerin 30 40 yıl Önce Ev Ev Dolaşıp Türban Takmassan Sacların Yılan Olur Boynuna Dolanır vs vs Bu Telkinlerle Bu güne Kadar Getirdiler Evet Erdoganın Da Belirttigi Gibi Türban Bir Simge Ve Bu Simgeye Karsıyım Hatırlatırım İran İslami Devrinden 3 Yıl Önce UNV Lere Türban İzni Verilmişti Bu Millet Laiklik Die Kendisini Bataga Sürüyor Farkında Degil Daha Bü gün Etekleri Kısa Die 2 Kız Ögrencinin Bacaklarına Kezzap Atılmış Yazıklar Olsun Bu Düsüncede Olaların Laiklik Anlayısı Önceden Oldugu Gibi Simdide Ortaya Cıkıyor .
aynı kefeye koymak istemem ikisi de candır ama bası kapalı diye univ alınmıyor bir de burdan yak hangisi daha cok can yakar acaba?

D34ThGu4Rd demiş ki:
Helal Olsun Sana Kardesim.
Delideve demiş ki:
Buyrun size bi dörtlük.

Bacımın örtüsü batmakta rezilin gözüne

Acırım tükürüğe billahi tükürsem yüzüne

Medeniyet dediğin açmaksa bedeni

Desene yamyamlar sizden daha medeni.

MEHMET AKİF ERSOY.

Sen Takıl ortamlarına. Bizim ortamımızda açıkta kapalıda farketmez. ne olursan ol yine Gel.
Asıl Mehmet Akif' e Helal olsun

Ben Simdiye Kadar Benim Görüsümde Olan İnsanların Bası Ortülü İnsanlara Bırak Kezzap Dokmeyi Lafla Satastıgını Bile Duymadım Cünkü Zaten Benim Görüslerime Ters Sadece BU Yapmaya Calıştıkarı Adını Herneyse Rejim'i Yıkmaya Yönelik Hareketlerinden Sadece Baslangıcı.

_AvRiL_ demiş ki:
ToToT demiş ki:
Şeriyat İsteyen İnsanlardan Hayır Gelmez Dinde Türban Yok. Türban Carsaflı Teyzelerin 30 40 yıl Önce Ev Ev Dolaşıp Türban Takmassan Sacların Yılan Olur Boynuna Dolanır vs vs Bu Telkinlerle Bu güne Kadar Getirdiler Evet Erdoganın Da Belirttigi Gibi Türban Bir Simge Ve Bu Simgeye Karsıyım Hatırlatırım İran İslami Devrinden 3 Yıl Önce UNV Lere Türban İzni Verilmişti Bu Millet Laiklik Die Kendisini Bataga Sürüyor Farkında Degil Daha Bü gün Etekleri Kısa Die 2 Kız Ögrencinin Bacaklarına Kezzap Atılmış Yazıklar Olsun Bu Düsüncede Olaların Laiklik Anlayısı Önceden Oldugu Gibi Simdide Ortaya Cıkıyor .
aynı kefeye koymak istemem ikisi de candır ama bası kapalı diye univ alınmıyor bir de burdan yak hangisi daha cok can yakar acaba?
o kezzap o kızları öldürebilirdi fakat türban takmamakla ölmessin cehenneme gitmessin ünive gidemeyen kızların kendi inatları yüzünden kendi basları yanıo kural konulmus ama kısa etek giyme diye bir kural yok HACI extraokk

RoyalFlush

Bilgiliyim
türban takanlar gayette okuluma peruk takıp girebiliyorlardı inatla başlarını açmak istemeyenler bu şekilde girebilirken nedir şimdi bu ısrar?

sLaYeR_ demiş ki:
_AvRiL_ demiş ki:
ToToT demiş ki:
o kezzap o kızları öldürebilirdi fakat türban takmamakla ölmessin cehenneme gitmessin ünive gidemeyen kızların kendi inatları yüzünden kendi basları yanıo kural konulmus ama kısa etek giyme diye bir kural yok HACI extraokk
hacı olay sudur ki:
imanıyla basortusunu takan adama sen cıkar bunu univ e boyle gircen goren sacını da gorcek basını da derse kusura bakma da kezzap dokulenle bası acılan arasında hiçbir fark yok hatta bası acılan ogrencinin obur dunyasını yakıyor bu dunyadaki acı ne ki?

Bu Ülkede İnsanlar Yakıldı Katledildi (Maras Katliamı Sivas Olayı) Ve Bunları Yapanlar Erdogan ın Düsüncesindeki İnsanlar Nerde Laiklik Nerde Özgürlük ! Bas Örtüsüyle Bir Özgürlük Getiricek Ama Kendi Düsüncesindeki İnsanlara İnsanları Hunharca Öldürebilen İnsanların Önünü Acıcak Kahraluyorum Milletimiz Bunları Göremiyormu ! Simdi Sen Söyle Kim Kimin Canını Cok yakmış Takıpta Ben Laik Degilim Diyenlermi Laikligi Sonuna Kadar Korumaya Calışan İnsanlarmı Türbanlı Bir Kıza Mehmet ali Bırantın Sorusuyla Siz Peki Laikmisin Diye Sorusunun Cevabı Hayır ben Laik Degilim Oldu Bir kac Gün Önce Laikligin Ne Oldugunu Algılayacak Kadar Beyinleri Yok.

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
a4_tech demiş ki:
türban takanlar gayette okuluma peruk takıp girebiliyorlardı inatla başlarını açmak istemeyenler bu şekilde girebilirken nedir şimdi bu ısrar?
+1881

Her Türban Yanlısına Söylüyorum Kardeşim Üniye Türbanla Almıyorlarsa Peruk Tak Oda Aynı İşlevi Görüyor Hiç Bir Ses Çıkartmıyorlar Hiç Bir Yorum Yapamıyorlar... Canım Onla Olurmuymuş Türbanın Yeri Ayrıymış Gibi Saçma Sapan Cevaplar Veriyorlar Wink

şunlara bak ya çocuk gibi aynı şeyi tekrar edip duruyolar.
sanane kardeşim adam türbanla girecek ne karışıyosun.sanane o adam ahirete inanıyor orda kendisine hesap sorulacağına inanıyor başı açık gezerse neden başını açtın diyeceklerine inanıyor ? senin için inancındanmı vazgeçsin ? sen ömrünü 70 senelik dünya hayatına adamışsın o adam ahiretine adamış sanane bundan. dininin emrettiği şekilde ilim öğrenmeye gidiyor üniversiteye inancı gereği başını örtüyor sanane bundan. ben insanların birbirlerinin inancını değiştirmeye çalışmasına karşıyım. insanları oldugu gibi kabul edin. başı açığı açık kapalıyı kapalı. eğer o insan gelip sana zorla başını kapat derse çıkın bağırın hemde avazınız çıktıgı kadar. ama başını kapatana karışmayın. fevri davranışlar olacaktır. mini etek giydi diye bacaklarına kezzap dökmüşler. ne biliyosun kim tarafından yapıldıgını ? hangi amaçla yapıldıgını ? ordamıydın ? kezzap atanlarla konuştun mu? vazgeçin karşı çıkmaktan. karşı çıktıgınız şey kimin emri ona bakın bi? kim ört diyor başını bi sorun bakalım kendi kendinize? ondan sonra karşı çıkabiliyorsanız çıkın ilahi emre.

hacı olay sudur ki:
imanıyla basortusunu takan adama sen cıkar bunu univ e boyle gircen goren sacını da gorcek basını da derse kusura bakma da kezzap dokulenle bası acılan arasında hiçbir fark yok hatta bası acılan ogrencinin obur dunyasını yakıyor bu dunyadaki acı ne ki?[/quote]

Kardesim Kuran'ı Kerim de Bas Örtüsü Yok Yani Takmayan Cehenneme Die Birseyde Yok Oku Bir Bilenden Sor. Simdi Orayı Astıysak Bu Dünyaya Bakalım Kim Kimin Canını Yakmış ! Ve Sen Kimsinde Yani O Kezzap Döken Sen kimsinde Kızın Cezasını Veriyosun Her İnsan Kendi İmanından Sorumludur Be Kendini Bilmez Sofu.

Hakkaten yuh dün bıraktım 9 sayfaydı 20 sayfa konu olmuş
Sırayla cevap verelim o zaman
Türban ve başörtüsü aynıdır diyen arkadaşlar var;
Türbanı şeriatçiler takar Allah yolundayız derler ama alakası yoktur bunlar altına bir örtü daha bağlarlar örneğin fettuhlahçılar yeşil renk takıyor
Başörtüsü ise ibadet ederken takılır bu 2si farklı şeylerdir.

Siz hangi gelişmiş ülkede Türban gördünüz
Müslüman ülkelerde afganistan falan mesela Türbanla kapanııyolar hangisi gelişebildi
Üniversiteye sok türbanı sağ sol çatşması gibi olsun.Hakkaten yazık bzı arkadaşlar hala bağnaz ve yobaz

Başımızdaki adamlar dini kullanıp oy aldıkça gelde ONLARIN Allah'ına inan
Müslümanlık,Kuran neden vardır?Allahın yasakların yapmamızı istediklerimizi öğrenmek için neresinde türban var?Neresinde hile ve baskı ile rekaber yapmayı onaylama var?

Bizim halkımız cahil,yobaz...Anlayan anlamıştır dediklerimi yazık hala türban takılır Müslüman'lık için diyenlere

laiklik bireye ozgu deildir guzel kardeşim o konunun ustunden 30 kere gecrik laik olacaksa devlet olacak yoksa bana illa sen ataturkcu sen laik sen milliyetci sen dinci ol diyemezsin
m.ali birandı da kız iyi oturtmus afedersin ona ne ki goruslerini sorguluyor densiz insanın hali başka işte
nese konumuza donelim 80 lerin basına kadar bu ulkede binlerce insanın canı yandı kardeş kardeşe kıydı
simdi pkk denen lanet sey canlarımızı alıyor onları da gor iğneyi kendine cuvaldızı baskaına batır biraz

Delideve demiş ki:
sanane kardeşim adam türbanla girecek ne karışıyosun.sanane o adam ahirete inanıyor orda kendisine hesap sorulacağına inanıyor başı açık gezerse neden başını açtın diyeceklerine inanıyor ? senin için inancındanmı vazgeçsin ? sen ömrünü 70 senelik dünya hayatına adamışsın o adam ahiretine adamış sanane bundan. dininin emrettiği şekilde ilim öğrenmeye gidiyor üniversiteye inancı gereği başını örtüyor sanane bundan. ben insanların birbirlerinin inancını değiştirmeye çalışmasına karşıyım. insanları oldugu gibi kabul edin. başı açığı açık kapalıyı kapalı. eğer o insan gelip sana zorla başını kapat derse çıkın bağırın hemde avazınız çıktıgı kadar. ama başını kapatana karışmayın. fevri davranışlar olacaktır. mini etek giydi diye bacaklarına kezzap dökmüşler. ne biliyosun kim tarafından yapıldıgını ? hangi amaçla yapıldıgını ? ordamıydın ? kezzap atanlarla konuştun mu? vazgeçin karşı çıkmaktan. karşı çıktıgınız şey kimin emri ona bakın bi? kim ört diyor başını bi sorun bakalım kendi kendinize? ondan sonra karşı çıkabiliyorsanız çıkın ilahi emre.
Kod:
Etekleri kısa diye saldırıya uğradılar!  
Mersin'in Tarsus ilçesinde biri ilköğretim 6. sınıf, diğeri lise son öğrencisi 2 kızın bacaklarına, eteklerinin kısa olduğu gerekçesiyle arkalarından gelen birkaç kişi tarafından şırıngayla yakıcı sıvı bir madde püskürtüldü.

Kızların bacaklarında yara oluşurken, eşkalleri belirlenen saldırganların yakalanmasına çalışılıyor. Edinilen bilgiye göre, Anıt Mahallesi'ndeki Atatürk İlköğretim Okulu'nun kapısı önündeki ilk olayda, 14 yaşındaki B.S.Y., sağ bacağında yanma hissedince okul yönetiminden yardım istedi. Tarsus Devlet Hastanesi'ne götürülen B.S.Y.'nin bacağına yakıcı ve yanıcı bir sıvı madde sıkıldığı belirlendi.

Bu olaydan yarım saat sonra ikinci şırıngalı saldırı olayı, Atatürk Bulvarı, Demokrasi Meydanı'nda bulunan Cengiz Topel Lisesi önünde meydana geldi. Kimliği belirlenemeyen 2 kişi, okul çıkışı kaldırımda yürüyen ve kısa etekli okul forması giydiği için laf attıkları 17 yaşındaki G.K.'ye arkasından yanaşarak, bacaklarına şırıngayla sıvı bir madde sıkıp kaçtı. Çorapları yanarak erimeye başlayan G.K. acılar içinde çığlık atarak olay yeri yakınındaki bir kuaföre sığınarak yardım istedi. Kuaförde bacaklarına su dökülen G.K. daha sonra götürüldü Tarsus Devlet Hastanesi'nde tedavi edildi. Öğrencilerin polise verdiği ifadelerinde, saldırıyı yapanların eşkallerinin aynı olduğu anlaşıldı. Olayla ilgili Cumhuriyet Savcılığı da soruşturma başlattı.

Bu arada, sıvı maddenin belirlenebilmesi için öğrencilerin yanan çorapları incelenmek üzere Adana'daki Bölge Kriminal Polis Laboratuarı'na gönderildi. Polis, eşkallerini belirlediği saldırganları yakalamak için çalışmalarını sürdürüyor. İlköğretim 6. sınıf öğrencisi B.S.Y., olay sırasında ayağının önce kaşındığını sandığını ancak daha sonra acımaya başladığını belirterek, "Çorabım yırtılmış, mor lekeler oluşmuştu. Canım yanınca okul idaresine gittim. Annemi aradık geldi. Fen öğretmenimiz yaraya bakıp, asit olduğunu söyledi. Hastaneye gittik, pansuman yapıldı, bacağıma kezzap döküldüğü söylendi. Şimdi bacağımda yara var" dedi.

Lise son sınıf öğrencisi G.K. ise, okul çıkışı eve giderken arkasından gelen kişilerin "Bu kızın eteği kısa" diyerek laf attıklarını belirterek, "Bu sırada arkamdan bir sıvı sıçraması hissettim, çorabım erimeye başladı. Acı çekmeye başladım. Daha önceden tanıdığım kuaföre giderek yardım istedim. Hastaneye gidince mahalleden bir kız arkadaşımla karşılaştım. Onda da aynı şey olmuş. Onun da bir bacağı yanmıştı. Doktorlar, sıvı maddenin asit ya da kezzap olabileceğini söylediler" diye konuştu.

Arkadaşım herkese karşı çıkıyosun zorla kendi görüşünü kabul ettirmeye çalışıyosun sabahtan beri.Mantıklı düşün biraz

_AvRiL_ demiş ki:
sLaYeR_ demiş ki:
_AvRiL_ demiş ki:
hacı olay sudur ki:
imanıyla basortusunu takan adama sen cıkar bunu univ e boyle gircen goren sacını da gorcek basını da derse kusura bakma da kezzap dokulenle bası acılan arasında hiçbir fark yok hatta bası acılan ogrencinin obur dunyasını yakıyor bu dunyadaki acı ne ki?
niye kuranda örtmeyen yanıcakmı diyo onlar cahilce düşündüğünden oluyo bunları hep çevresindeki insanlar kandırıyo örtenlerin bazıları kuran okumamıs geri kalanıda ne anlama geldiğini anlamayarak okuyan kısım aralarında varsa %10 u arapça bilir anlar yorumlar

Delideve demiş ki:
Ya Kuranda nerde yazıyo türban takmazsan cehenneme gidersin yanarsın ölürsün diye?
Üniversitede dininin emrinde okumaya gidiyor diyosun madem Allah yolunda gitsin imam hatipte okusun Hoca olsun bi şey olsun

Pkk Konu Dışı Onlara Söyleyecek Laf Edecek Beddua Bulamıyorum O Bir Terör Örgütü Pkk Gibi Bir Serefsizligin Bu Konuyla Alakası Ne ! Pkk yı Laik Taraf Olarakmı Görüyosun yoksa !

Liu

rank8
_AvRiL_ demiş ki:
laiklik bireye ozgu deildir guzel kardeşim o konunun ustunden 30 kere gecrik laik olacaksa devlet olacak yoksa bana illa sen ataturkcu sen laik sen milliyetci sen dinci ol diyemezsin
m.ali birandı da kız iyi oturtmus afedersin ona ne ki goruslerini sorguluyor densiz insanın hali başka işte
nese konumuza donelim 80 lerin basına kadar bu ulkede binlerce insanın canı yandı kardeş kardeşe kıydı
simdi pkk denen lanet sey canlarımızı alıyor onları da gor iğneyi kendine cuvaldızı baskaına batır biraz
haklısın valla ama kişiler özgürdür ole kalması için uğraşıyoruz daha oncelerde dediğim gibi bireyler özgürdür isteye örter isteyen açar onu onlar bilir ancak şunu istemmiyoruz bunların altından daha farklı şeyler gelmesın Wink

lastturk_ demiş ki:
Hakkaten yuh dün bıraktım 9 sayfaydı 20 sayfa konu olmuş
Sırayla cevap verelim o zaman
Türban ve başörtüsü aynıdır diyen arkadaşlar var;
Türbanı şeriatçiler takar Allah yolundayız derler ama alakası yoktur bunlar altına bir örtü daha bağlarlar örneğin fettuhlahçılar yeşil renk takıyor
Başörtüsü ise ibadet ederken takılır bu 2si farklı şeylerdir.

Siz hangi gelişmiş ülkede Türban gördünüz
Müslüman ülkelerde afganistan falan mesela Türbanla kapanııyolar hangisi gelişebildi
Üniversiteye sok türbanı sağ sol çatşması gibi olsun.Hakkaten yazık bzı arkadaşlar hala bağnaz ve yobaz

Başımızdaki adamlar dini kullanıp oy aldıkça gelde ONLARIN Allah'ına inan
Müslümanlık,Kuran neden vardır?Allahın yasakların yapmamızı istediklerimizi öğrenmek için neresinde türban var?Neresinde hile ve baskı ile rekaber yapmayı onaylama var?

Bizim halkımız cahil,yobaz...Anlayan anlamıştır dediklerimi yazık hala türban takılır Müslüman'lık için diyenlere
sen bana gelişmiş ulkeleri say bakalım amerika mı? aile kulturu sıfır eroinmanların kol dolaştıgı haayllerin dunyasını mı?
avrupa mı laikliği bize yedirmeye calısan ama kendileri vatikanın emirlerinden cıkmayan hristiyan toplulugu mu?
sen bir de kalkmıs onları ornek al diyorsun hangi gelişmiş toplumda turban var diyorsun? onlar takmaz takamaz onların kulturunde dininde olan birşey yok biz muslumanız kapanacagız tabi isteyen istedigini yapar ozguruz sonucta

Delideve demiş ki:
ne biz cehennememi gitcez bisim annelerimis cehennememi gitcez cahilce konusma allaşkına tamam git sen mangyang kes 3k dilen hadi extraokk şuna bak ya Evil or Very Mad

A

Anonymous

Guest
bu anlattıklarında biraz atıyosun bence.
kimse kimseye zorla kapan diyemez.
yok kapıda ülkücü gençler almıyomuş üniversiteye. pöh hangi devirde yaşıyoruz
ben ülkücüde değilim. ama harbiden atıyosun

Durum
Daha fazla cevap için açık değil.
Yukarı Alt