Durum
Daha fazla cevap için açık değil.
EFendi demiş ki:
tamam türban gelsin akp yerine başka bir parti iktidar olunca bu seferde onlar kaldırsın bi sonraki hükümet tekrar getirsin ve tekrar kalksın
sonuç:Türban siyasilerin elinde oyuncak ,Türkiye'de laik ve anti-laik diye ikiye bölünsün tüm dünyanın istediği olsun sonra bu kaostan pkk faydalansın derken Aleviler zaten kaynayan kazan onlar da çıksın çerkezi lazı bölünelim de herkes kurtulsun Evil or Very Mad
http://www.youtube.com/watch?v=5mLXP1yUqHs
işte bu o kadar kolaydeğil....

Otuz kupona alınmadı bu vatan

Radyo televizyon gazete dergi
Her bir şey meydanda sergi var sergi
Esnafa çiftçiye koy peşin vergi
Uyan Türk evlâdı! Uyuma uyan

Taksitle araba taksit taksit ev
Enflasyon kudursun dev oldu dev
İstersen küfür et istersen sev

Sınavı düşünme! Kitabın bizden
Bedava deneme sınavın bizden
Yarıçıplak hatunlar son avın bizden

Bardak, tabak, oyuncak, halı verdiler
Denizin dibinde yalı verdiler
Gül yaprağı gösterip, çalı verdiler

Fatih'e İstanbul, Yavuz'a Mısır
Yüz kupona kilim, kırk kupon hasır
Kuponla gelecek ülkeye huzur

En son hediyeyi kızlar tanıttı
Gümbür gümbür çalan sazlar tanıttı
Utanmaz arlanmaz yüzler tanıttı

Kampanya dönemi geldi - geçiyor
Uyuma vatandaş fırsat kaçıyor
Millet çatır - çatır kupon seçiyor

Her satırdan şiddet nefret akıyor
Kalemler bölücü tohum ekiyor
Ekranlar salyalı pislik kokuyor

Makyaj, giyim - kuşam bunların işi
En sağlıklı yaşam bunların işi
'Siz emredin paşam' bunların işi

İhtilâl yaparsın manşet atarlar
'Nü Resim' yaparsın topa tutarlar
Hangisini saysam katar katarlar

Demokrasi lâiklik insan hakları
Örtüyle başladı ilk yasakları
İrtica geliyor (!) son tuzakları

Lâiklik - Şeriat kavgası bitsin
Ülkeme duyulan bu nefret yetsin
Sevmeyen şerefsiz defolsun gitsin

Görüntü Kemâlist aslı komünist
Hesaplar çok ince tam oportünist
Bunlar hem yalaka, hem kapitalist

Atatürk maskesi işin yapısı
Atatürk'e kurban olsun hepisi
Bizim ulan memleketin tapusu

Deniz Türkiye'li Önkuzu Türk'tü
Ay-yıldız bayrağı en büyük farktı
Evita sevenler Ülkü'den korktu

Kılıçkıran Özmen dağda gezmedi
Karakol basmadı huzur bozmadı
Beşbin şehit verdik kimse yazmadı

Her günüm cenaze her günüm şehit
Çektiğim acıya yaradan şahit
Bunların sebebi bir it oğlu it

Kimine Rusya'da bedava tatil
Bedava dinamit bedava fitil
Çatlı'ya gelince 'faşist bir katil

Düşman gelmiş kapımıza dayanmış
Dört yanımız kampanyaya boyanmış
Kutuplara yaz gelmiş bak onlar da uyanmış
Uyan Türk evladı! Uyuma uyan

Çanakkale hiç kampanya görmedi
Dumlupınar kampanyaya girmedi
Kocatepe mega kupon vermedi
ahmet yılmaz....

Bu Yazıyı iyice okuyun derim ben. Kaynaklarıyla beraber çok güzel metinler koymuş alpay29 arkadaşım. Ayrıca ekleyeyim Atatürk döneminde Başörtüsü yasağı diye birşey söz konusu bile değildi ve zaten Atatürkün annesi ve eşide başörtülüydü...

alpay29 demiş ki:
MUSTAFA KEMAL'İN DİN HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİ

*'Milletimiz din gibi kuvvetli bir fazilete sahiptir. Bu fazileti hiçbir kuvvet, milletimizin kalp ve vicdanından çekip alamamıştır ve alamaz'(Atatürk SD; II, s. 66-67)

*Atatürk'e göre, Osmanlı İmparatorluğu'nun çöküşünü hazırlayan önemli sebeplerden birisi İslamiyet'ten uzaklaşmaktı:'Türkler' diyor Atatürk, 'İslam oldukları halde, bozulmaya, yoksulluğa, gerilemeye maruz kaldılar; geçmişin batıl alışkanlık ve inançlarıyla İslamiyet'i karıştırdıkları ve bu suretle gerçek İslamiyet'ten uzaklaştıkları için, kendilerini düşmanlarının esiri yaptılar. Gerçek İslam'ın çok yüce, çok kıymetli gerçeklerini olduğu gibi almamakta inatçı bulundular. İşte gerilememizin belli başlı sebeplerini bu nokta teşkil ediyor..(Sadi Borak, Atatürk ve Din, s. 36-37 ( Rönesans,Aralık 1991, s. 61)

*Atatürk, Kuran'a olan bağlılığını onu 'Kitab-ı Ekmel' yani (En Mükemmel Kitap) diye tanımlayarak dile getiriyordu. Dolmabahçe Sarayı ve Çankaya Köşkü'ne hafızları çağırtarak sık sık Kuran okutmuş, ayetler üzerinde incelemelerde bulunmuş ve hafızlarla meal ve tefsir konularında fikir alış verişinde bulunmuştu(Prof. Enver Ziya Karal, Atatürk'ten Düşünceler, İş Bankası Yayınları,1969 (A. Gürtaş, s. 39)

*Atatürk özel sohbetlerinde pek çok kez dindar olmanın gerekliliğinden, Peygamber Efendimiz'in hayatından, Asr-ı Saadet ve Hülefayı Raşidin (dört halife) dönemlerinden, dinimizin yüceliğinden, Allah'ın kudretinden söz etmiştir. İslam Dininin son ve mükemmel din, Peygamberimiz (sav)'in de son peygamber olduğunu her fırsatta vurgulayan Atatürk, ulusuna da dindar olmayı, dinini öğrenmeyi öğütlemiştir.
Din eğitiminin öneminin de farkında olan Atatürk, bu eğitimin okullarda verilmesi gerektiğini şu sözleriyle ifade etmiştir:Her fert din ve diyanetini, imanını öğrenmek için bir yere muhtaçtır. Orası mekteptir. Fakat nasıl ki her hususta yüksek mektep ve ihtisas sahipleri yetiştirmek lazımsa, dinimizin hakikatini tetkik, tetebbu ilmi ve fenni kudretine sahip olacak güzide ve hakiki ulema yetiştirecek yüksek müesseselere sahip olmalıyız.(Atatürk'ün Söylev ve Demeçleri, 1959, c. 2, s. 86 (Atatürk'ün Düşünce Yapısı, G.Tüfekçi, s. 117)

*Atatürk, dinimizin akıl ve mantığa uygun olduğunu da aşağıdaki sözleriyle belirtmiştir:Bilhassa bizim dinimiz için herkesin elinde bir ölçü vardır. Bu ölçü ile hangi şeyin bu dine uygun olup olmadığını kolayca takdir edebilirsiniz. Hangi şey ki akla, mantığa halkın menfaatine uygundur; biliniz ki o bizim dinimize de uygundur. Bir şey akıl ve mantığa, milletin menfaatine, İslam'ın menfaatine uygunsa kimseye sormayın. O şey dinidir. Eğer bizim dinimiz aklın mantığın uyduğu bir din olmasaydı mükemmel olmazdı, son din olmazdı(Atatürk'ün S.D. II, 1923, s. 127 )

*O'nun hak peygamber olduğundan şüphe edenler, şu haritaya baksınlar ve Bedir destanını okusunlar. Hz. Muhammed (sav)'in bir avuç imanlı Müslümanla mahşer gibi kalabalık ve alabildiğine zengin Kureyş ordusuna karşı Bedir'de kazandığı zafer, fani insanların karı değildir; O'nun peygamber olduğunun en kuvvetli işareti işte bu savaştır. (Hakikati Tasvir, "Ş. Günaltay'ın Anıları"( A. Gürtaş, s. 26)

*Atatürk'ün Hz. Muhammed (sav)'e duyulacak sevgiyi tarif ettiği sözleri ise şöyledir:Büyük bir inkılap yapan Hazreti Muhammed (sav)'e karşı beslenilen sevgi, ancak onun ortaya koyduğu fikirleri, esasları korumakla tecelli edebilir(Şemsettin Günaltay, Ülkü Dergisi, sayı 100, s. 4)

türban bölücülük yapıyor arkadaşlar dinimizi arkasına aLmış görmüyor musunuz?
Unutmayın ki bu ülkeyi Atatürk kurtarmasayı şu anda ezan sesleri yankılanmıyordu hangimiz müslümandık hangimiz türbanı savunuyordu ya da en canalııcı soru hangimiz vardı şimdi?
Anayasa mahkemesinden geçmeyeceğini bile bile akp yapıyor bunu maksat bölmek ...

belirsizzzzz

Aileden
EFendi demiş ki:
türban bölücülük yapıyor arkadaşlar dinimizi arkasına aLmış görmüyor musunuz?
Unutmayın ki bu ülkeyi Atatürk kurtarmasayı şu anda ezan sesleri yankılanmıyordu hangimiz müslümandık hangimiz türbanı savunuyordu ya da en canalııcı soru hangimiz vardı şimdi?
Anayasa mahkemesinden geçmeyeceğini bile bile akp yapıyor bunu maksat bölmek ...
Türbanın bölücük olduğuna inanıyorsan hiç Türkiyede yaşama sana göre bir ülkeye git derim.Çünkü Türkiye Müslüman bir ülkedir ve devamlı karşına Türbanlı insanlar çıkarcaktır daha fazla bölümneden Yurt dışını öneririm

sen kimsinde bana git başka ülkede yaşa diyorsun ben burda genele yorum yapıyorum sen özele görmüyormusun bölünüyor işte ülke müslümanlıktan çıktı olay ben türbana karşı olmadığımı konunun başlarında yazmışım zaten cümelelerini dikkatli kur . Exclamation

anLamadın gaLiba ben türbana karşı değiLim dedim buaraya sadece akLımdan geçen olası sonuçLarı yazıyorum ve şahıs karıştırmadan yorum yapıyorum bak bakalım ben kimsenin yorumuna karışmışmıym? yada herhangi bir üyeye cevap niteliğinde mi iletim var mı? banane isteyen istediğini taksın istediğini giysin benden önce karışacak çok kurum bu işe Exclamation

5 mesaj önce bölünüyoruz uyanık olalım yazdık. millet birbirine düştü yinede kahvekeyfi

belirsizzzzz

Aileden
Aslında yazılcak çok şey var tamam burdaki hiçbir yoruma bakmıyorum ve cevap yazmıyacağım.Bu ortam çok gergin Idea

FaTaL€RRoR demiş ki:
Bu Yazıyı iyice okuyun derim ben. Kaynaklarıyla beraber çok güzel metinler koymuş alpay29 arkadaşım. Ayrıca ekleyeyim Atatürk döneminde Başörtüsü yasağı diye birşey söz konusu bile değildi ve zaten Atatürkün annesi ve eşide başörtülüydü...
Atatürk'ün annesi ve kardeşi başörtülüydü türbanlı değildi ikisini karıştırmayın.benimde ailemdeki yaşlı insanlarda başörtülü ama türban biçiminde bağlamıyorla saçlarının gözükmesi gibi kaygıları YOk...

CannibalMyth demiş ki:
FaTaL€RRoR demiş ki:
Atatürk'ün annesi ve kardeşi başörtülüydü türbanlı değildi ikisini karıştırmayın.benimde ailemdeki yaşlı insanlarda başörtülü ama türban biçiminde bağlamıyorla saçlarının gözükmesi gibi kaygıları YOk...
ne farkeder?

Delideve demiş ki:
CannibalMyth demiş ki:
FaTaL€RRoR demiş ki:
ne farkeder?
Benim Bulunduğum ortama göre çok şey farkeder...

Buyrun size bi dörtlük.

Bacımın örtüsü batmakta rezilin gözüne

Acırım tükürüğe billahi tükürsem yüzüne

Medeniyet dediğin açmaksa bedeni

Desene yamyamlar sizden daha medeni.

MEHMET AKİF ERSOY.

Sen Takıl ortamlarına. Bizim ortamımızda açıkta kapalıda farketmez. ne olursan ol yine Gel.

FaTaL€RRoR demiş ki:
Ya ne kadar bilgisiz ve cahil olduğun belli.O dönemle bu dönemi karşılaştırıyorsun...

Alanya Eğitim-Sen Başkanlığı Açık Öğretim Sınavı'nda 2 Öğrenci türbanlı sınava girdi diye Sınav Öğretmeni hakkında suç duyurusunda bulunmuştu...ve türbanlı öğrencileri sınava sokanlara ceza veriLmezken suç duyurusunda bulunan 2 öğretmen hakkında soruşturma başlatılmış... =(

Alışın böyLe haberLere

cem_07 demiş ki:
Alanya Eğitim-Sen Başkanlığı Açık Öğretim Sınavı'nda 2 Öğrenci türbanlı sınava girdi diye Sınav Öğretmeni hakkında suç duyurusunda bulunmuştu...ve türbanlı öğrencileri sınava sokanlara ceza veriLmezken suç duyurusunda bulunan 2 öğretmen hakkında soruşturma başlatılmış... =(

Alışın böyLe haberLere
Haberin tamamını neden söylemiyorsun ??? İstesen neden soruşturma başlatıldığınıda bulabilirsin ? Onuda yaz..

cem_07 demiş ki:

Alışın böyLe haberLere
Sen şimdi neye karşısın ? bunun haber yapılmasına mı ? öğrencilerin türban takıyo diye sınava girmesine mi? öğretmenlerin bu öğrencileri sınava almasına mı? yoksa öğrencileri sınava aldığı için meslektaşları hakkında suç duyurusunda bulunan öğretmenlere mi?

RoyalFlush

Bilgiliyim
müslüman olmak türban takmak değildir
din kafanın içindedir,kalbindedir başa takılan bir bez parçası ile dindar veya dinci olunmaz.
ne türbanlılar tanıdım sokağa mini etek giyipte çıkanlara ahlaksız diyenlerden daha ahlaksız,ne kadınlar gördüm yeri geldiğinde etek giyip sokağa çıkan ama 5 vakit namazını ihmal etmeyip dinin emrettiklerini yapan.

özgürlükten bahsediyor yöneticilerimiz,kadın özgürlüğünden,istedikleri gibi giyinebilmelerinden,istedikleri gibi yaşamalarından...

bakın irana kadın ne kadar özgür.

gerçek bir özgürlükten bahsedilemez asla eğer böyle birşey olsaydı türbanlı sayısı şuankinin 10 da 1 ine inerdi

Takımı
Besiktas
Helal Olsun Sana Kardesim.
Delideve demiş ki:
Buyrun size bi dörtlük.

Bacımın örtüsü batmakta rezilin gözüne

Acırım tükürüğe billahi tükürsem yüzüne

Medeniyet dediğin açmaksa bedeni

Desene yamyamlar sizden daha medeni.

MEHMET AKİF ERSOY.

Sen Takıl ortamlarına. Bizim ortamımızda açıkta kapalıda farketmez. ne olursan ol yine Gel.

Şeriyat İsteyen İnsanlardan Hayır Gelmez Dinde Türban Yok. Türban Carsaflı Teyzelerin 30 40 yıl Önce Ev Ev Dolaşıp Türban Takmassan Sacların Yılan Olur Boynuna Dolanır vs vs Bu Telkinlerle Bu güne Kadar Getirdiler Evet Erdoganın Da Belirttigi Gibi Türban Bir Simge Ve Bu Simgeye Karsıyım Hatırlatırım İran İslami Devrinden 3 Yıl Önce UNV Lere Türban İzni Verilmişti Bu Millet Laiklik Die Kendisini Bataga Sürüyor Farkında Degil Daha Bü gün Etekleri Kısa Die 2 Kız Ögrencinin Bacaklarına Kezzap Atılmış Yazıklar Olsun Bu Düsüncede Olaların Laiklik Anlayısı Önceden Oldugu Gibi Simdide Ortaya Cıkıyor .

Durum
Daha fazla cevap için açık değil.
Yukarı Alt