CH FULL INT NUKER S/S BUILD NASIL OLMALIDIR ?

• Cold - Light - Fire

Votes: 25 26,3%
  • Cold - Light - Bicheon

Votes: 70 73,7%

• Total voters
    95
  • Poll closed .
quaresma demiş ki:
senin yaşın kaç dostum. sen benim ne demek istedigimi anlamışsan sorun yoktur. bu siteye girebilecek bi konuyu açıpta okuyabilen bir insanda ne demek istedigimi anlama kapasitesinbe sahiptir. :wink1:
Giderin kime? Madem öyle bir kapasiteye sende sahipsin,kendinde kullanmayı dene o zaman. 8)

Takımı
Galatasaray
sen açmışsın gene ama ben yinede söylemek isterim. Bir fire char her zaman öndedir. firedaki nukeler boşuna olmadıgna göre fire da bir int skili olabilir bu baglamda fire kesinlikle açılmalıdır çünkü nukelerinin dmg ları gerçekten çok sağlamdır. Aslında esas nuker fire-cold-lihght olmalı fire ile light yan yana geldiginde zaten acayip bir dmg sağlarsın kendini kasarken , plvl yaparken , gwde . Ama pvpye gelince. fire light cold anca str - armor ( çok sağlamsan str - pro da kesebilirsin. ) Uniq'e gelince sanırım okan abi sen pek meraklı degilsin ama fire light cold - light cold bicheon - fire cold bicheon - 3ü de yerine göre iyi uniq kesebilir fakat fire light cold avantajlıdır. zszcde dmg sınırı olmasa asla şaşmazdım fire light colddan. zszcde fire-cold bicheon charım var. kasması iyi, pvpsi de çok iyi. pvp mi gw mi daha önemli bunlara karar vererek fire cold bich. veya fire light cold açacağına karar ver bence okan abi

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
quaresma demiş ki:
Şuan aynı nickle Petra'dayım extraloob

buluşalım, sevişelim canımcım :muck:

Crisis demiş ki:
quaresma demiş ki:
senin yaşın kaç dostum. sen benim ne demek istedigimi anlamışsan sorun yoktur. bu siteye girebilecek bi konuyu açıpta okuyabilen bir insanda ne demek istedigimi anlama kapasitesinbe sahiptir. :wink1:
Giderin kime? Madem öyle bir kapasiteye sende sahipsin,kendinde kullanmayı dene o zaman. 8)

gideri tabiki bizlere değil kuzum onu anlamayanlara yoksa bize laf söyleyecek birisi değil mesajlarından anladığım kadarıyla deneyimimize saygısı vardır illaki :coffee:

Takımı
Galatasaray
SarkoLata demiş ki:
sen açmışsın gene ama ben yinede söylemek isterim. Bir fire char her zaman öndedir. firedaki nukeler boşuna olmadıgna göre fire da bir int skili olabilir bu baglamda fire kesinlikle açılmalıdır çünkü nukelerinin dmg ları gerçekten çok sağlamdır. Aslında esas nuker fire-cold-lihght olmalı fire ile light yan yana geldiginde zaten acayip bir dmg sağlarsın kendini kasarken , plvl yaparken , gwde . Ama pvpye gelince. fire light cold anca str - armor ( çok sağlamsan str - pro da kesebilirsin. ) Uniq'e gelince sanırım okan abi sen pek meraklı degilsin ama fire light cold - light cold bicheon - fire cold bicheon - 3ü de yerine göre iyi uniq kesebilir fakat fire light cold avantajlıdır. zszcde dmg sınırı olmasa asla şaşmazdım fire light colddan. zszcde fire-cold bicheon charım var. kasması iyi, pvpsi de çok iyi. pvp mi gw mi daha önemli bunlara karar vererek fire cold bich. veya fire light cold açacağına karar ver bence okan abi
Sayfa sonu mu ıyy hiç sevmem up :mrgreen:

cold lightning bicheon Full int giy protunu ;
Pvpsi çok güzel(chlere ve holy spell olmayan eulara karşı Lightning Chain ve Thousand Army Chain kullanarak zehir yedirip çok rahat kesebilirsin zehir yedirdikten sonra full yatır batır yapmanı tavsiye ederim karşı koyamaz + crit oranı yüksek çok etkili oluyor buda,holy spell olan eulara karşı full yatır batır nuke çalış), uniqdede fena değil light oldugu için aşırı seri, pve için bicheondan snake sword dance çok etkili olacaktır ondan sonra light,cold nukesi koydunmu çok seri kasarsın hocam,light oldugun için drug sorunun yoktur parryede çok büyük katkısı vardır,bicheon oldugun için snowdan sonra dayanabilirsin cold wall ve bicheonun defence wall ı sayesinde,eğer sadece light cold fire olursan kalkan taksanda çok işine yaramaz ama bicheonu seçersen block ratio var pasif skill aşırı etkiler buda.

extraloob demiş ki:

CH FULL INT NUKER S/S BUILD NASIL OLMALIDIR ?

Hadi bakalım üstadlara soruyorum PETRA'da nuker açtım full int takılacağım ve s/s olacak bu bağlamda nasıl build yapmalıyım neden ?

Cold- Fire - Light favorim.
Cold - Force - Heuksal fantezim.
Cold - Light - Bicheon plasem.

Gerekli skill açıklamaları burada : Skill Açıklamaları

Fire-Cold-Bicheon yapmazsan o chardan hiçbir cacık olmaz, 2 el yakmayıda aç bu arada :)

Lrd

rank8
Crisis demiş ki:
Okan abi kendi deneyimlerime dayanarak söylüyorum.Öncelikle charımda 6 tane nova var.Sword/Shield/Shoulder/Hands/Foot/Legs hepsi protector ve öteki itemlerim 2 tanesi haric gerisi +7.Charım 105te henüz buildi cold/light/bicheon ff.Ama böyle yapdıgım icin su anda acayip derece pismanım.Cok asırı defansım var 3 wizardı cok rahat tanklayacak kadar ama gel gelelimki damage az.Simdi buildimi degistirmeye basladım.Cold 60 Light 60 Bicheon 100 Fire 110.Cold 60 yaptıgımda hersey dengelenecek.Damage 2 katına cıkacak buna karsılık phy defansım düsecek ama mag defansımda fire sayesinde artacak.Kasarken zaten snow kullanmıyorum 110 pt moblarda dahi.Pvp warrior ve wizardlara kullanıyordum onuda bugün denedim ve %35 snowun hepsine iyi yaradıgını gördüm.Phy defans olayını pvpde bicheonun verdigi iron castle shield skiliyle hallediyorum (1680 phy def) life turnover acmıs wizardlarıda %35 snow + firenin mag def bufu (380) ile kapatıyorum.Ve adamlar benim canımı azaltamadan fire nukenin tadına bakıyorlar.Haa diyelim nova set yapamadın,+5 setle oynuyosun ve adam seni öldürecek.Hemen bicheondaki yatır-batır skillerini yapıyorsun adam yine büyük bir damage yiyecek (Fire phy dmg arttırır)Bu sayede bicheonu 110 yapmana gerek yok.Light zaten 70ten sonra adam gibi bir artıs yapmıyor.60lv lighing den %15 mag def bufu alırsın %60 speed alırsın parry ratio da 45 civarı veriyor(alttaki bufuyla birlikte) yani 60lv light da senin isini görecek.E ne kaldı geriye cold.. Cold zaten 110 yapsan istersen %90 snow acsan pvpde kullanamazsın.Tüm dmg in hesabını mpden kestirdiginde sana mp kalmıyor,kıvrana kıvrana ölüyosun :nod: Bunun icin %35 snow shield de isini görecek ve 60 lv cold dan 100 kadar phy def kazanacaksın,isini hayli hayli görecek.
Toparlayacak olursak;
110 fire=Daha fazla nuke,daha fazla damage,daha fazla mag def.
100 bicheon=Yatır-Batır skili sayesinde kendini toplarsın,phy def,dilediginde mag block,+ block ratio,debuff.
60cold=%35-%40 snow(yeterli miktar),100 civarı phy def.
60lighting=%15 mag dmg,45 civarı parry ratio,%60 speed
toplam 330Mastery.Full nova setide dizdimmi kim durabilir bu buildin karsısında? 8)
%90 snowu pvpde İnt nuker kullanamayacaksa hangi build kullanacak ?
Fikirlerine saygı duyuyorum ama bu build iş yapmaz(bence) ..

XaslanX demiş ki:
Crisis demiş ki:
Okan abi kendi deneyimlerime dayanarak söylüyorum.Öncelikle charımda 6 tane nova var.Sword/Shield/Shoulder/Hands/Foot/Legs hepsi protector ve öteki itemlerim 2 tanesi haric gerisi +7.Charım 105te henüz buildi cold/light/bicheon ff.Ama böyle yapdıgım icin su anda acayip derece pismanım.Cok asırı defansım var 3 wizardı cok rahat tanklayacak kadar ama gel gelelimki damage az.Simdi buildimi degistirmeye basladım.Cold 60 Light 60 Bicheon 100 Fire 110.Cold 60 yaptıgımda hersey dengelenecek.Damage 2 katına cıkacak buna karsılık phy defansım düsecek ama mag defansımda fire sayesinde artacak.Kasarken zaten snow kullanmıyorum 110 pt moblarda dahi.Pvp warrior ve wizardlara kullanıyordum onuda bugün denedim ve %35 snowun hepsine iyi yaradıgını gördüm.Phy defans olayını pvpde bicheonun verdigi iron castle shield skiliyle hallediyorum (1680 phy def) life turnover acmıs wizardlarıda %35 snow + firenin mag def bufu (380) ile kapatıyorum.Ve adamlar benim canımı azaltamadan fire nukenin tadına bakıyorlar.Haa diyelim nova set yapamadın,+5 setle oynuyosun ve adam seni öldürecek.Hemen bicheondaki yatır-batır skillerini yapıyorsun adam yine büyük bir damage yiyecek (Fire phy dmg arttırır)Bu sayede bicheonu 110 yapmana gerek yok.Light zaten 70ten sonra adam gibi bir artıs yapmıyor.60lv lighing den %15 mag def bufu alırsın %60 speed alırsın parry ratio da 45 civarı veriyor(alttaki bufuyla birlikte) yani 60lv light da senin isini görecek.E ne kaldı geriye cold.. Cold zaten 110 yapsan istersen %90 snow acsan pvpde kullanamazsın.Tüm dmg in hesabını mpden kestirdiginde sana mp kalmıyor,kıvrana kıvrana ölüyosun :nod: Bunun icin %35 snow shield de isini görecek ve 60 lv cold dan 100 kadar phy def kazanacaksın,isini hayli hayli görecek.
Toparlayacak olursak;
110 fire=Daha fazla nuke,daha fazla damage,daha fazla mag def.
100 bicheon=Yatır-Batır skili sayesinde kendini toplarsın,phy def,dilediginde mag block,+ block ratio,debuff.
60cold=%35-%40 snow(yeterli miktar),100 civarı phy def.
60lighting=%15 mag dmg,45 civarı parry ratio,%60 speed
toplam 330Mastery.Full nova setide dizdimmi kim durabilir bu buildin karsısında? 8)
%90 snowu pvpde İnt nuker kullanamayacaksa hangi build kullanacak ?
Fikirlerine saygı duyuyorum ama bu build iş yapmaz(bence) ..
iyi %90 snow kullan arkadan biride mp bassın artık sana.. :mrgreen:

5/1 Cold-Light-Heuksal cok iyidir.Light olsunda hangisi açarsan aç derim.Hem yeni server parasız kalırsın hızlı koşma alınca.Hızlı koşmasızda kasarsın ama sıkıcı olur o zaman.Birde lightta hem parry ratio hemde mag attack buffı var.Heleki mag attack buffu olunca fireden 1 kat daha iyi vuruyor damageleri.

Avasin

Bildiğin gibi bu aralar hep bic. cold ligh. yada heuksal cold fire gibi yapılandırmalar revaçta.. cap 80 haldeki nukerler kalmadı.. Fire Cold Light. herkesin buildinde ya bic. var yada heuksal. Bence sen diğerlerinden farklı olmalısın abicim^^ Fire cold light yap. Hem eskileri yad edersin hemde istediğin buildide yapmış olursun^^ :muck:

Lrd

rank8
Avasin demiş ki:
Bildiğin gibi bu aralar hep bic. cold ligh. yada heuksal cold fire gibi yapılandırmalar revaçta.. cap 80 haldeki nukerler kalmadı.. Fire Cold Light. herkesin buildinde ya bic. var yada heuksal. Bence sen diğerlerinden farklı olmalısın abicim^^ Fire cold light yap. Hem eskileri yad edersin hemde istediğin buildide yapmış olursun^^ :muck:
maksat eskileri yad etmek değilki maksat bu topic altında en sağlam buildi yaratmak :rolleyes1: 8) Fire-Cold-Light yaparsan emin ol pvp de dalga geçeceklerdir :roll: Okan abi birşey sorcam sen pvp çarımı istiyosun yoksa kasarken rahatmı olsun istiyorsun .. Birinden birini seçte bizede kolaylık sağla hem bukadar tartışılacak bir konu değil tercih meselesi bu iş sende biliyorsun Cold Glaviere herkes ezik demişti ama zevkler ve renkler felsefesi dedin kimse birşey diyemedi..
Tercihini kendin yap derim ..

Yukarı Alt