CH FULL INT NUKER S/S BUILD NASIL OLMALIDIR ?

• Cold - Light - Fire

Votes: 25 26,3%
  • Cold - Light - Bicheon

Votes: 70 73,7%

• Total voters
    95
  • Poll closed .
extraloob demiş ki:
wahhh ne yorumlar yapılmış ama halen bir karar veremedim, fire-cold-light mı cold-light-bicheon mu ? ortak payda cold-light banko gibi geriye fire bicheon'dan hangisi.

o vakit anketi çakalım bakalım ^^

Fire-cold-bicheon yapılandırma light cold bicheon'dan yaklaşık %10 daha fazla vuruyor. Sadece hızlı koşma için bundan vazgeçebilecekmisin ? Yorumlara bakma %80 i hayatında nuker kullanmamış.

Kesinlikle katılmıyorum yeni açılan server olduğu için sp sıkıntısı çekeceğiz farmlı durumumuz olmucak onun için Fire-Cold-Bicheon

Neden Fire-cold-bicheon ??

Fire = Nukelerimiz olacak en fazla vuran ve sağlam nukeler ee bunun için el yakmamız fire olacak ve hayani derecede bi damage vuracağız.
Fire wall-Mag.deff açacağımız için çok sexy bir defansımız olacak bunun için pwpde int charlarda zorlanmayacağız
Neden cold ?= Snow shield söylemiyorum bile :P
Neden Bicheon?= en önemlisi gerek skill gerek debuff ları ile çook sağlam olacağız Takla serisi bize cok güzel debufflar verecek sonra Phy deff imiz bicheon skilleri ile sağlayacağız PHY-MAG defansımız hayvani seviyeye yükselecek :wink1:

Light olmasam zararı olurmu ?

Hayır olamaz 8 Level serisi zaten fazla bişey vermiyor Damage scroll acarak bunu gideririz -Drug alır kosmamızı tamamlarız :)

Hadi hayırlı buildler okan abi :)

zewke bağlı =) fakat lıght-cold-bich clasic ve wazgeçilmez hemde eğlenceli =)

CaptainCoCo demiş ki:
Kesinlikle katılmıyorum yeni açılan server olduğu için sp sıkıntısı çekeceğiz farmlı durumumuz olmucak onun için Fire-Cold-Bicheon

Neden Fire-cold-bicheon ??

Fire = Nukelerimiz olacak en fazla vuran ve sağlam nukeler ee bunun için el yakmamız fire olacak ve hayani derecede bi damage vuracağız.
Fire wall-Mag.deff açacağımız için çok sexy bir defansımız olacak bunun için pwpde int charlarda zorlanmayacağız
Neden cold ?= Snow shield söylemiyorum bile :P
Neden Bicheon?= en önemlisi gerek skill gerek debuff ları ile çook sağlam olacağız Takla serisi bize cok güzel debufflar verecek sonra Phy deff imiz bicheon skilleri ile sağlayacağız PHY-MAG defansımız hayvani seviyeye yükselecek :wink1:

Light olmasam zararı olurmu ?

Hayır olamaz 8 Level serisi zaten fazla bişey vermiyor Damage scroll acarak bunu gideririz -Drug alır kosmamızı tamamlarız :)

Hadi hayırlı buildler okan abi :)

abi söylediklerime bak ilerde pişman olmayasın :dance:

abi sadece nuke sallamak istiyorsan 1.ci ama bicheon gibi kanlı canlı kılıcımı kalkanı kullanırım diyorsan 2.ci secenek ben olsam 2.ci secenegi tercih ederim

Youtubeu bi gez.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Cold- Fire - Light
Bu buildin en büyük sorunu şudur.Tek atamadığın moblar ve charlar size yatmaz.Herhangi bir artış yoktur vuruş her zaman aynıdır.Charda atraksiyon yoktur.Yani her zaman aynı vurduğunuz için sıkılırsınız.Ne bir zehir ne birşey
12 k hp li birine 7 k vurduğunuzda seri skill lazım olur.Genelde Lightnin shot derler fakat işe yaramaz...

Lrd

rank8
mavi demiş ki:
Cold- Fire - Light favorim.
Cold - Force - Heuksal fantezim.
Cold - Light - Bicheon plasem.

3üde ölü buıld chin char devri bitti ne pvp yapar ne unıq keser, ne kasma partisine alırlar ne medusa ve üzeri unıq partilerine illa chın char diyorsan int bow aç yaşayan tek chin yapılandırması :mrgreen:
Öpüldünüz :muck: :mrgreen: :mrgreen: Aklımı okudun mavii :)

PS:Bicheonsuz nukeri pvpde çöpe at :) Pvp yapmam kasılmama bakarım diosan full nukelerle devam.

bence hiç biri..

Benm favorim Fire - Cold - Weapon...( weaponda spear bence daha iyi)
Spear olursa pro giydirirsn sword olursa garment..

Light ı 40 a kadar yükseltirsin duruma göre kasarken iyi olur...

Tamamdır :D

Merhabalar.
Okan kerelerce kastığım bir çar. Lightsız nüker bir hiçtir. Zaten elektrikteki mag atak artıran buff sayesinde kesinlikle fire'dan çok vuruyorsun. Colddan gelen abartı phy defans, elektrikteki atak artırma ve parry skilleri pvp içinde çok yerinde oluyor. Üstelik bicheon skilleri warlock gibi. Heleki ilerde geleceğini düşündüğümüz holy serisinin pvpde işe yaramama durumundan sonra kral olursun. İmblue olarak dual tavsiye ederim. Nüker yerine bicheon skilleri ile daha seri kasıyorsun. Şu kadar diyeyim, 102de açılan uzaktan vuruş silahın iyi ise tek atıyor zaten.
Ha ben kassam ne kasardım (ki yeni sw bekliyorum kasacağım) 5/1 int hibrit cold/light/bicheon. Atağın düşündüğün kadar çok düşmüyor. Hatta artan phy balance ve phy atak sayesinde nükerden çok vurmam mümkün.
Saygılarımla.

yakup0993 demiş ki:
extraloob demiş ki:
wahhh ne yorumlar yapılmış ama halen bir karar veremedim, fire-cold-light mı cold-light-bicheon mu ? ortak payda cold-light banko gibi geriye fire bicheon'dan hangisi.

o vakit anketi çakalım bakalım ^^

Fire-cold-bicheon yapılandırma light cold bicheon'dan yaklaşık %10 daha fazla vuruyor. Sadece hızlı koşma için bundan vazgeçebilecekmisin ? Yorumlara bakma %80 i hayatında nuker kullanmamış.
budur

XaslanX demiş ki:
Arkadaşlardan bazıları Cold-Fire-Light veya Fire-Light-Bicheon yazmış :S Nuker bir çara bu buildler yapılırmı sizce :S Full nuker pvp de Bicheon skilleri olmadan bir hiçtir bunu unutmayın ve Fire-Light-Bicheonda pvpde 30 saniye ayakta durmaz çünkü Colddaki Snow skilli olmadan nuker çar bir hiçtir 8)

Önerim Fire-Cold-Bicheon veya Cold-Light-Bicheon....
İkisinden birini seçebilirsin .. Fire-Cold-Bicheon sağlam olur ama Light yok diye karakterin damage´leri çok iyi olmaz.. Cold-Light-Bicheon da olabilir fakat Fire-Cold-Bicheon kadar sağlam olamasada damageleri artar.. Tercih meselesi... Lakin Cold-Light-Bicheon öneririm 8)
fire cold bicheon sağlam oluyomuş ama damageleri light kadar olmuyomuş . Boş yorum yazıp kafa karıştırmıyalım arkadaşlar . S/S te en iyi yapılandır fire / cold / bicheondur . Fire el yakmasına , nuke lerin verdikleri damagelere bakarsanız light ile aradaki farkı anlarsıhttp://www.extraloob.com/forums/viewtopic.php?f=5&t=90656nız . Lütfen damage lere bakarken ( ... ) BAKMAYI UNUTMAYIN . 100 - 200 ( 100 ) , 80 - 180 ( 120 ) arasında artan levella beraber damage farkıda açılır . Light nuker rahat kasar çünkü ;

1 - Speed buff ( gold durumu kötü olanlar için 1e1 )
2 - Işınlanır ( pvp de pot yenilenmesi , uniquelerde ölmekten kurtulmak vb.
3 - Paryy ratio arttırırsın daha az damage yersin
4 - mag . attack buff var % 18 eyv . ama fire da ekstra 1 nuke seçeneğin var ( wizard ların fire nukesiyle eşit cooldown da kullanılabiliyor buda wizardlara tek atmak için büyük bi avantaj ) vede fire ın damage i daha yüksek . Pvp de mag def + pys buff mu istersin bi FULL INT karaktere yoksa mag attack + parry mi ? . Karar çok basit bence ..

Cold light biechon, zehirler vs. herturlu sağlam oluyor. 100de de açıldımı durdurma skilleri senin kimse yatıramaz D:

Kendi çarım var 103 lv elimde +5 vardı D: SON spearlı adamı kestim :D
El yakman buz olsun bu arada :D

rastlantisal demiş ki:
Merhabalar.
Okan kerelerce kastığım bir çar. Lightsız nüker bir hiçtir. Zaten elektrikteki mag atak artıran buff sayesinde kesinlikle fire'dan çok vuruyorsun. Colddan gelen abartı phy defans, elektrikteki atak artırma ve parry skilleri pvp içinde çok yerinde oluyor. Üstelik bicheon skilleri warlock gibi. Heleki ilerde geleceğini düşündüğümüz holy serisinin pvpde işe yaramama durumundan sonra kral olursun. İmblue olarak dual tavsiye ederim. Nüker yerine bicheon skilleri ile daha seri kasıyorsun. Şu kadar diyeyim, 102de açılan uzaktan vuruş silahın iyi ise tek atıyor zaten.
Ha ben kassam ne kasardım (ki yeni sw bekliyorum kasacağım) 5/1 int hibrit cold/light/bicheon. Atağın düşündüğün kadar çok düşmüyor. Hatta artan phy balance ve phy atak sayesinde nükerden çok vurmam mümkün.
Saygılarımla.
Çok doğru konuşmuşsun.Zaten bizim serverde LoveOrHateMe diye bir çar var.100 lvl sınırındayken ne 100 lvl bowcu çarımla ne de 100 lvl arkadaşımın warioruyla kesemememiştim ki bowda hem cleric hemde warior buffları üzerimdeydi(adam hayvan gibi vurduğu için bi müddet sonra warior bufflar yüzünden yeri öpüyodu)
Bu arada fire %10 atağını artırıyo diyenler var ama sen 30-40 lvlde ezik çar kascaksan fire aç derim.Bilmeyenlere bakma sen
Zaten yeni kalkan buffı geldi bicheona(2 dk sürüyo).Snow bitince bicheondaki kalkan bufflarıyla idare edersin.
Sen nukeleride kafana takma.Bicheondaki skillerle daha hızlı kasılıyon.Kasacaksan nukeleride koyma derim.Biraz uzun bekliyor
yorumlara göre karşılaştırma yaparsak
Damage:Light mag atak buffı vede bicheondaki skillerle fireden daha iyi damageler verebilirsin.Light yerine Fire-Bicheon yaparsan ancak ezikken fire avantaj sağlar.Bir müddet sonra fire ın ezik damagelerinden hem PVP lerde hemde kasarken sıkılırsın
Serilik:Zaten light ta ucuza hızlı koşma var.Yok %50 lik koşma alırsın diyenlere de kötü bir söz söylemek istemiyom şimdi.Zaten server yeni.Eski serverlerde bile drug yüzünden itemlere para yetmezken yeni serverde gelen paraları druglara yatırıpta itemler ezik yatıyom diye wizard gibi ezik moblara koyarsın.Bu sefer iyice çıldırırsın.Fire nukelerle tek atar daha seri kasılırsın diyenlerde var ama ister light-fire isterse bicheon,fire olsun nukeleri kasarken kullanmazsın.Ezikken kullanırsın ama sonra nukeler pekte işine yaramıycak
PVP:PVP de chinler için vazgeçilmez build coldtur tabiki.Burda gine Fire yi pvp de kullanırsın diyenler var.Bi işine yaramaz kardeşim.Zaten wizardlar sana vurana kadar sen bicheondaki seriliğinle adamı yatırırsın.Str çarlar içinse cold ve bicheondan yeterli defans geliyo zaten.
Burda çok Cold-Fire-Bicheon diye atıp tutan olmuş ama ben öyle bir yapılandırma görmedim yada levelime gelebileni görmedim
Bi tafsiye setin ezikse sende eziksin, setin iyiyse KİNGsin :thumbsup:

Nacizane Fikirlerimi söylemek isterim, ama ortaya atılacak bir fikir bir iddaa varsa ve bu fikir kişiler tarafından örnek alınıcak denenicek ise, buda çok degerli riskli bir iş oldugu için ortada bir yargı olucaksa yargınında bi açıklaması olmalı. o nedenle verdigim her fikrin sebeb ve nedenlerinide açıklıyacagım...

Öncelikle aşşağıdaki linke bakarsanız bu konularda Tecrübe sahibi oldugumu anlayabilirsiniz kanısındayım.

viewtopic.php?f=13&t=78905&hilit=
viewtopic.php?f=13&t=106702&hilit=
viewtopic.php?f=13&t=79324&hilit=

Char İNT dimi arkdaşlar, Gelin + ve - lerine bakalım.. :oldie:

İNT Char HP si azdır o yüzdende Bu Chara HP kazandırmak lazım, ama charımızında İNT oldugunu ve MAG attack yaptıgını unutmamak lazım.

Oyüzden Kıyafet Tercihi Protector Olmalı ! Char yavaşlamamış ve MAg attak düşmemiş olur. + Phy defans verir. 'Garment' Danger !!!!!

Skillere gelince,

İNT char HP si az oldugu için yüksek defans ihtiyacı duyar Defans lazımsa akla ilk gelen Tabiki Cold'dur ! Phy defansınız çok güçlü olur. Coldu gözü kapalı okeyledik.

Eger bir Char degilde ' TERMİNATÖR ' yaratmak istiyorsanız Buildiniz kesinlikle ama kesinlikle Bircheon olmalıdır.!!
+ Bircheonun beraberinde getirecegi Phy defanslar mükkemmel ötesidir. PHY attak bir rakibe karşı çok büyük avantajdır.
En önemlisi ise Taklalar ile Salğıladığı defans düşürücü gard düşürücü zehir ve visuallerdir.. Zehiri verdikten sonra ver yatırı salla batırı Nakaut..
Blockration'u unutmadık !

Son Tercihimizide Tabiki Ligthingden yana kullanıyoruz..
1- Protector giyindigimiz için hıza ihtiyacımız var Ghost Walk diyoruz o zaman ^^ :oldie:
2- Charımız Mag attack uyguladıgı için Ligthingin Mag attck gücü ssaglayan Buffları olmadan olurmu... önemli ölçüde attack gücü verir.
3- ve bitirici, dagılma etkli nukeler... vs.vs. yoruldummm ^^

Umarım iyi bişeyler aktarabilmişimdir. Charlara göz atarsanız ve tanıyan varsa söze gerek yok.

Yukarı Alt