areste 68 lwl wız charım var yen ıbasladım bard yaptım bard suanda 60 lwl de ama aklım karıstı
wızardı iyi bilenler;genel olarak bard mı iyidir yoksa clerıc mı ? tskler sımdıden...

Dostum bard hız kazandırır clericte sana iyi buff sağlar zaten full int char yani az canın var bu yüzden cleric açmanda fayda var diyebilirim ama clericde koşma skili yok bu yüzden paraya kıyıp speed potion alman lazım onuda kestiğin yaratıklardan düşen tabletlerden satarsın böylece speed parasıda çıkmış olur tabi yinede sana kalmış.

bana göre kesinlikle clerici öneriyorum sebepi ise bardda çok yatarsın ama clericte 40 lvde açılan recovery division skilli var oto pot basıo (tıpkı chnler gibi) bu sayede yatmasın seri kasılırsın uniqtete örnek weriorum 100 lvde demonda yatmassın ama bardla çok kolay yatarsın.bardın sana tek faydası hızlı koşma ve noise koşma işini npcden 250kya drug of typoon alarak karşılarsın noisede ise her mob sni görmüo zaten görse bile clericte yatmassın seri kasarsın bardlada ptde seri kasarsın.

cleric siz bir viz HP siz kalmış bir blade gibidir paso yatarsın
ayrıca bardda hızlı kasamazsın yattıklarını hesaba katarsan git gel süresi cleric acarsan
yatmayacağın için git gel süreside olmaz yani clericle de bard kadar seri kasarsın
eu caharda bard açmayı anlamsız buluyorum

zaten bard sadece strlere brz uyumlu strler sağlam olduu için cleric sonuna kadar oyun içince bard açanlarda zaten daa az farm ypmak için açıolar ama söliim cleric barddan cok daa fazla sp ister

Xaizor demiş ki:
zaten bard sadece strlere brz uyumlu strler sağlam olduu için cleric sonuna kadar oyun içince bard açanlarda zaten daa az farm ypmak için açıolar ama söliim cleric barddan cok daa fazla sp ister
doğru en fazla sp isteyen buildlerden biri
ama pt lerde cleric olmayacaksan holy spel recovery divisyon belss spell işini çok iyi görür bota bıraktığında oda okadar fazla sp götürmez diğerlerini açmaz isen sıkıntın olmaz

ilk başta potcudan görewi alıosun daha sonra hayvanlardan düşüyür 3-4 mobdan birinden düşüo max 300 tane toplayabilrsin daha sonra topladklarını potcuda şişe haline getir sonra tekrar al aynı görewi yine 300 tane topla sonra tekrr şişeye cevir daa sonrada para karsılığı cekiosun 60m gider heralde harcadığın spnin %80nini alabilrsin tamamını değil.

Xaizor demiş ki:
ilk başta potcudan görewi alıosun daha sonra hayvanlardan düşüyür 3-4 mobdan birinden düşüo max 300 tane toplayabilrsin daha sonra topladklarını potcuda şişe haline getir sonra tekrar al aynı görewi yine 300 tane topla sonra tekrr şişeye cevir daa sonrada para karsılığı cekiosun 60m gider heralde harcadığın spnin %80nini alabilrsin tamamını değil.
tmm bunları bılıyorumda elle mı dusureyım yoksa taxideyken dusuo onları mı toplayayım ?
taxide cok nadır dusuo serı olmuyo !!!

BeYZaDe demiş ki:
Xaizor demiş ki:
tmm bunları bılıyorumda elle mı dusureyım yoksa taxideyken dusuo onları mı toplayayım ?
elle düşürmeni ederim çünkü taxide sadece sana değil diper party üyelerinede düşüyor bölünüo yani curst heartlar

Xaizor demiş ki:
BeYZaDe demiş ki:
Xaizor demiş ki:
elle düşürmeni ederim çünkü taxide sadece sana değil diper party üyelerinede düşüyor bölünüo yani curst heartlar
ewt suanda taxideyım ve herkes bu gorevden almıs cok nadır dusuo
bıde 68 lwl im kac lwl keseyım mınımum dusmesı ıcın ?

Yukarı Alt