Bu mesaj Knickles rumuzlu uyeden alinti yapildi
Knickles demiş ki:
Ben anadolu lisesi ögrencisiydim . Yapamayan teknik liseye geçen arkadaşlarım var okul saatleri ve stajyer olayından başka hiç bir problemi olmağını biliyorum... Bilmediğim iş değil çok iyi bildiğim iş.
Olay tatil olayı falan degil saptırma. Ben stajyer likten bahsetmiyorum... Senin gördüğün müfredatla düz/anadolu/ fen lisesini karşılaştıramazsın bile. Sözde mat2 , mat 2 demekle bitmiyor işte.
Konu saptırma falan değil. Sen universite sınavına çalışırken ben bölümden verilen proje ödevlerini yapıyorum ki ben yazılım bölümü mezunuyum ve yazılım ödevlerinin en kötüsü 1ay üstünde çalışınca biten bir ödev. Hani nasıl bir yerde yaşıyosun bilmiyorum ama sakın bunu milletin içinde söyleme. Çevrende yanlış etki yaratırsın. Şahsen bende yarattın. :thumbsup:

Bu mesaj shneZee rumuzlu uyeden alinti yapildi
shneZee demiş ki:
Knickles demiş ki:
Ben anadolu lisesi ögrencisiydim . Yapamayan teknik liseye geçen arkadaşlarım var okul saatleri ve stajyer olayından başka hiç bir problemi olmağını biliyorum... Bilmediğim iş değil çok iyi bildiğim iş.
Olay tatil olayı falan degil saptırma. Ben stajyer likten bahsetmiyorum... Senin gördüğün müfredatla düz/anadolu/ fen lisesini karşılaştıramazsın bile. Sözde mat2 , mat 2 demekle bitmiyor işte.
aynen kardeşim helal süper devam siz bizden daha iyi biliyorsunuz dağları delerek liseyi bitirdiniz büyük emeklerle üniversiteye girdin
ve hala aklın almıyorki hazırlıkta senin bildiğin o müfredatı ben yutmak zorundayım yutmatığın zaman sınıf tekrarı yapıyorsun gözünü seveyim şurayı bir anla senle aramda hiçbir fark yok yani şuan :thumbsup:
inşallah ikimizde okullarımızı bitirdiğimiz zaman ileride birgün senle karşılaşmayı çok isterim :byes:

Canım kardeşim benim meslek liseleleriyle sorunum yok.

Yukarda yukarda densiz diyecem diyemiyorum tanımadıgım icin... Arkadaşın biri yazmış özel üniversitelerde parayı basıp geçiyorlar. Ona sinirlenipte yazdım ...ben bu konuyla ilgili yorumumu önceden yazdım zaten konunun en başında " SADECE ENTERESAN" dedim.

Ben Bahceşehir Üniversitesi'nde okuyorum . Evet allaha şükür durumumuz yetiyor . "BASTIM PARAYI" ama geçmek için degil okula girmek ve istanbulda okumak için...

Hazırlıkta bütün özel üniversitelerde ingilizce okunur... İstisna varsa bilemiyorum.
Şimdi diyor ki bu arkadaş basıp parayı geçiyor. Eylül'den beri İngilizce Hazırlık okuyorum. 4(Hepsinin ayrı ayrı midterm/end of module sınavı) Ayrı kur bitirmemiz gerekiyor . Ve bu kurları bitirsen bile Proficiency sınavını geçip anca bölüme girebiliyorsun. Bu sınav TOEFL ' ın zorluguna yakın bir sınav... Essay görsen bağıra bağıra kaçarsın burda yazdığın şeye bak.

Üniversitenin %50 si proficiencyi vermek degil henüz 4 kur biteremediği için bu sıcakta üniversiteye gidiyor... 4 Kuru bitirip verende Proficiency sınavını veremediği için okula gidiyor.

He o arkadaşa demek isterim ki . OSYM'nin derslerini her okul vermek zorundadır. Öyle özel okulda şu ders bu ders yok diyerek boş boş konusma.

SONUC OLARAK ÖZEL ÜNİVERSİTE DİYİP ALGIYI PARA BASIP GEÇME MEKANI OLARAK ÇEKME.( Bahsettiğin özel üniversite 1 binadan oluşan apart sa ismini ver özel üniversite deme)

Advance

shneZee demiş ki:
Knickles demiş ki:
aynen kardeşim helal süper devam siz bizden daha iyi biliyorsunuz dağları delerek liseyi bitirdiniz büyük emeklerle üniversiteye girdin
ve hala aklın almıyorki hazırlıkta senin bildiğin o müfredatı ben yutmak zorundayım yutmatığın zaman sınıf tekrarı yapıyorsun gözünü seveyim şurayı bir anla senle aramda hiçbir fark yok yani şuan :thumbsup:
inşallah ikimizde okullarımızı bitirdiğimiz zaman ileride birgün senle karşılaşmayı çok isterim :byes:
Farkın yoksa neden aynı puanla girmiyoruz o zaman?

Bu mesaj Advance rumuzlu uyeden alinti yapildi
Advance demiş ki:
shneZee demiş ki:
Knickles demiş ki:
laf oyunlarıyla geliceksen baştan hiç atışmayalım ilk yazdığım mesajları okumadığın çok belli ama ben yinede sayıp sana anlatıcam;
okulda aldığımız eğitimden dolayı devlet böyle bir imkan sunuyor seni düşük puanla alırım ama mat ve feni bana hazırlıkta vermek zorundasın diyor yani seninle ben ilk sene sonu hazırlıktan geçer not aldığım zaman eşit oluyorum.
o zaman bende hakkımı istiyorum madem ben teknik lise okuduğum zaman ösym sınavlarına tabi tutulup sizlerle eşit şekilde mücadele etmem istenirse bende derimki banada sizin lisede aldığınız dersler aynı şekilde gösterilsin yanlışmıyım?
devlet oradan yapamadığını burdan kurtarmaya çalışıyor.
kısaca diyorumki devletin işi belli olmaz böyle bi hak verir 2 sene sonra geri alır şaşırmam benim burdaki tepkim mtoklardaki insanları kendinizden aşağı seviyede eğitimde görmeniz ben size saatlerdir bunun yanlış olduğunu anlatmaya çalışıyorum.

Advance

shneZee demiş ki:
Advance demiş ki:
shneZee demiş ki:
laf oyunlarıyla geliceksen baştan hiç atışmayalım ilk yazdığım mesajları okumadığın çok belli ama ben yinede sayıp sana anlatıcam;
okulda aldığımız eğitimden dolayı devlet böyle bir imkan sunuyor seni düşük puanla alırım ama mat ve feni bana hazırlıkta vermek zorundasın diyor yani seninle ben ilk sene sonu hazırlıktan geçer not aldığım zaman eşit oluyorum.
o zaman bende hakkımı istiyorum madem ben teknik lise okuduğum zaman ösym sınavlarına tabi tutulup sizlerle eşit şekilde mücadele etmem istenirse bende derimki banada sizin lisede aldığınız dersler aynı şekilde gösterilsin yanlışmıyım?
devlet oradan yapamadığını burdan kurtarmaya çalışıyor.
kısaca diyorumki devletin işi belli olmaz böyle bi hak verir 2 sene sonra geri alır şaşırmam benim burdaki tepkim mtoklardaki insanları kendinizden aşağı seviyede eğitimde görmeniz ben size saatlerdir bunun yanlış olduğunu anlatmaya çalışıyorum.
Üniversiteye girdikten sonra bir şekilde yaparsın zaten orası beni alakadar etmiyor, ama öncesinde biz kıçımızı yırtıp gireceğimiz bölüme sizin bu şekilde girebilme olanağınızın olması tamamen saçmalık.Madem aynı şey olacağız ben neden 200 puan fazladan alayım?4 veya daha fazla seneyi senden daha çok çalışarak geçireyim?Ayrıca sanki biz geçer not almadan geçebiliyor muyuz ki senin geçmen bir özellik katıyor sana?

@adv
aynı dili konuşmuyoruz boşa tartışmayalım inşallah herkes emeğinin karşılığını alır ve güzel biriş bulur diyorum.
son olarak başkalarının yaptıklarına bakacağınıza önce siz birşeyler yapınki farkınız olsun :beer:

Advance demiş ki:
shneZee demiş ki:
Knickles demiş ki:
Ensar hani bu forumda en son senden beklerdim böyle bir yorumu. Senin yorumunu şöyle açıklıyım :

1- Normal liselerdende mtok bölümüne öğrenci alınıyor fakat %75meslek %25 normal
2- Mert arkadaşımızında açıkladığı gibi meslek lisesi ile diğer liseler okurken ve sınava girerken eşit olmuyo.Bazı derslerden fedakarlık edip meslek dersleri görüyoruz. Daha fazla zamanımız okulda geçiyor. Daha fazla zamanımızı stajda ve proje hazırlarken gecırırken dıger lıseler bu vakıtlerde sınava hazırlanıyor.
3- .Zamanında çarpanı düşükken kimse çıkıp " meslek lisesi ile diğer liseler eşit değil. Bizim puanlar 0.12 ile çarparken meslek liseleri 0.9 ile çarpılıyor. Bu haksızlık. " demiyorken artık baktılar meslek liselerinin seviyesi git gide düşüyor. Mtok olayını çıkarıp meslek liselerinin önünü biraz açmak istediler.
3- Hala mtok girdiğin zaman normal liselerden girenler hazırlık okumazken meslekten gelenler hazılır okuyor.

Kimisi para verip bir yerlere yerleşsin kimiside terinin hakkıyla yerleşssin.Sonuçta hepimiz kardeşiz.Herkes ekmek yesin bırakın tartışmayı :kalp: :beer: :beer: :beer:

Yukarı Alt