Portecho - Undertone 2007 (Full Albüm + Tek Mp3)

Undertone (2007)

01 - Sympathy
02 - 9pm
03 - Loose Your Head
04 - One of a Kind
05 - Papers
06 - Tick Tock
07 - Shall We Try
08 - Nina
09 - Somehow
10 - Nande
11 - Sand
12 - Undertone (Ozan Oner Remix)
13 - One of a Kind (Kaan Duzarat Remix)
14 - Sympathy (Self Cervus Remix)

(napiim benimki buymus :mrgreen: )

burada yetkim yok kusura bakmayın
TWEETY yazısını okumak icin yapmıstım minik minik yazmıs

Jigsaw

Aileden
Apache (kabile)
Vikipedi, özgür ansiklopedi
Git ve: kullan, ara
Apache
Apache

Apaçiler, Arizona ve New Mexico bölgesinde, Mogollon ve Sierra Madre sıradağlarında yaşayan Kızılderili kabilesi.

Avrupalı beyazlara en büyük direnişi gösteren Amerikan Kızılderilileri arasında Apaçiler ilk sırayı alır. Apaçiler bugünkü Arizona ve New Mexico bölgesinde, Mogollon ve Sierra Madre dağ silsileleri başta olmak üzere çorak ve dağlık arazilerde yaşıyorlardı.

Amerika kıtasının 1492'de Colomb tarafından keşfedilmesinden sonra Avrupa'nın çeşitli yerlerinden denizci uluslar, İspanyollar, Portekizliler, İngilizler ve Hollandalılar başta olmak üzere Amerika kıtasının zenginliklerine el koymak amacıyla aralarında yarışa girdiler.

Direniş [değiştir]

Yüzyıllar boyunca güneydeki İspanyol kökenli Meksikalılarla savaşmışlar, bu savaşlar sırasında da iyice sert, acımasız ve vahşi tabiatlı bir karakter geliştirmişlerdi. Meksikalılar Apaçileri gördükleri yerde sorgusuz sualsiz öldürüyor, çocuklarını kaçırıp köle olarak kullanıyordu. Buna karşılık da Apaçiler sık sık Meksika'ya yağma baskınları düzenliyordu. Bu karşılıklı güç dengesi kuzeyden Avrupalıların yaklaşması ile değişmeye başladı. 1860 yılından itibaren Siular, Cheyenneler, Comancheler ve Kiowalar gibi büyük Kızılderili ulusları beyazlarla savaşarak topraklarını kaybetmeye başladı. Beyazlar Apaçileri bütün Kızılderililer arasında en vahşi ve en tehlikeli ulus olarak görüyordu.

1876’da Amerika Ordusu Chiricahua’ları bir kızılderili kampına taşımayı denedi. Fakat Gerenimo Meksika’ya kaçtı. Beyazlar tarafından korku saçan bir Apaçi olarak tanıtıldı. Yaptığı şeyler abartılı bir biçimde yansıtıldı. Askerler onu yakalayabilmek için çok büyük mücadeleler verdiler. Mücadelenin son 5 ayında 5000 asker ve 500 keşifci izlerini takip ederek Gerenimo'ya ve kampına ulaştı. O ve adamları teslim olmaya zorlandılar ve sonunda yakalandı. Arizona’ya geri gitmeyi umdu ama Gerenimo ve adamları Florida St. Augustine’ye nakledildi. Nakledildikleri yerde çoğu sıtma ve tüberkülozdan öldü.

Gerenimo büyük bir aşkla sevdiği topraklarını bir daha göremedi. Arizona’da yıllar sonra federal hükümetin hapsettiği kampta bir mahkum olarak öldü.
Benim de buymuş bişeye bakıyodum arkadaşla.

bende son arkadasla inatlasmistik en cok download kim yapiyor diye son ttnetin kota sayfasi kalmis bellekte

Aylık Transfer Bilgileri
Yıl Ay Toplam Upload Toplam Download
2007 Haziran 14.745.675.699
(13,733 GB) 106.715.852.935
(99,387 GB)
2007 Temmuz 22.493.078.665
(20,948 GB) 145.919.772.410
(135,898 GB)
2007 Ağustos 19.184.691.783
(17,867 GB) 161.936.950.898
(150,816 GB)

Jigsaw demiş ki:
bocekcik demiş ki:
yeni kopyaladıgım seyi koyayım bide 10 min. once

-Resim Silinmiş.
Dünyada son bu kalsa ve benim için geberse odunu yontup kadın yaparım.
gercekten insana yaklasma tarzın super helal alkış senin hiç Allah korkun yok mu birader ne bu kendini bilmezlik hiç mi dusunmuyorsun bu da insan Allah ın kulu ayıp ayıp eshefle kınıyorum seni

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Yukarı Alt