Takımı
Besiktas
11. Sınıf Muhasebe / Dış Ticaret bölümünde okuyorum. Bu sene dersler bayağı ağırdı, aslında ben de hiç sallamadım. 11 yıllık öğrencilik hayatımda hiç oturup ders çalışmadım, derste ne öğrendiysem, ne duyduysam o . Bu sene kız arkadaşımla yaşadığım sorunlar, ailevi sorunlar, kendimin dersleri takmamazlığım vs hepsi bir araya geldi ve ortada şuanda sanırım 8 zayıfım falan var. Baraj dersim 0, ilk sınavları olduk 2. dönem de, ama çoğu 0 , böyle giderse sınıfta kalacağım. Sınıfta kalırsam, hayatım büyük derecede değişeceğine hiç şüphem yok, tabiki yaz tatili filmin can alıcı noktası olacak. Fikir, akıl, verin bişeyler. Ne yapacağım ?

Pzy

rank8
bende muhasebe okudum bitirdim.zor bi bölümdür ama güzelde bi bölümdür ileride çok para kazanabilirsin tabi.sınıfta kalırsan 1 sene boşa gitmiş olur ama daha çok çalışarak bitirebilirsin hayatın sonu değil sonuçta.

Takımı
Besiktas
Ayda 120 TL sadece okul için harcıyorum, yani işte okula gidiş için yol parası olsun kahvaltı vs bilmemne. Onun haricinde çok fazla para harcayan birisi değilim. Silkroad oynuyorum halen aptal gibi, ama bırakamıyorum yani isteri stemez eve geldiğimde kendimi oyunda buluyorum. Kız arkadaşıma kafayı çok taktım 3 ay önce ayrıldık, hayatım berbat durumda dinim imanım o oldu. Kendimi kaybetmek üzereyim.

Avasin

Hani derler ya son pişmanlık neye yarar diye. Bir şeye yaradığı yok. Ben oturup adam akıllı çalışacağı son sınavlarda kurtarırım dersen kendine en büyük iyiliklerden birini yaparsın. Yok eğer kurtaracak durumda değilsen lisede 2 sene üst üste tekrar hakkın var. 2 sene üst üste kalırsan örgün öğretimden uzaklaştırılırsın. Bu ilk sene ise ya otur adam akıllı sınavları yüksek tut. Gününün çoğunu çalışmakla geçir sınavlara kadar.Benim önerim oturup sağlam çalış düzeltirsin. Yok ben çalışmam dersen ailen ile cesaretli bir şekilde uygun bir dil ile ikna edici şekilde konuş. 2. kalışın olacak ise oturup adam akıllı çalışmaktan başka çaren yok. Hocaların 8 dersin hepsinden seni geçireceklerini sanmıyorum pek. Ama konuşmanın yine de bir faydası olabilir.

EmmaW

8 tane zayıf diye kendini hemen umutsuzluğa vurma geçen senede ben hiç takmamıştım okulu 2. dönem başında 8 tane zayıfım vardı dönem sonunda 1 tane geldi sende şuandan itibaren oturup çalışırsan hepsini bile düzeltebilirsin bunun içinde önündeki 1 ay kapat modemi ver ailene derslerim düzelince geri bana verirsiniz de öbür türlü her türlü gözün kayar oyuna falan yani bütün yazın keyfini çıkarmak için şu 1 ayını feda et bence

Takımı
Besiktas
Ders çalışmak.. Yapamıyorum abi ya, yani oturup deftere bakıp bugün neler yazmışım diye bakamıyorum. Ama bi ara modemi almıştı abim, cidden 1 hafta boyunca hayatım yoluna girmişti.. Bunu yapmakta kararsızım, çokça kararsızım.

Sanayide iş bakmaya başla :(
artık dersleri dinle ve hocalara dersle ilgilendiğini belli et sözlü notları ile belkin kurtarırsın :wink1:

Takımı
Galatasaray
Ben sana karıya kıza fazla takılma dedim dedim inanmadın , bak noldu şimdi ?

Takımı
Besiktas
Abi harbi karar verdim, modem felan vericem bizimkilere uzak durmam lazım bu lanet şeyden.

Takımı
Besiktas
Opppss, alt komşu interneti bizden çekiyor, internete ya da modeme vs dokunmamalıyım..

EmmaW

evet bu arada ders çalışmanın yanındada şu 1 ay hocalara oyna çalıştığını falan belli et zaten onlar tamamlar

Takımı
Besiktas
@Avasin

Adam haklı diyecek bişey yok.

@BlueFx

Onu bi geçeceksin hacıım, o 30 dk oyun 8 saat oyun, 5 dk ders olur 2. gün.

Takımı
Besiktas
Eve geldiğimde ilk işim pc'yi açmak zaten, diyorum 5 dk bi siteye bakayım exl'u açıyorum, sonra feys yada açık olsun biri bişey yazsın diyorum. Bir bakıyorum saat gece 01.00 ..

Avasin

Lenneth demiş ki:
O zaman otur ders çalış. Arkadaşlarının alt sınıfında kalmak sinir bozucu, gurur zedeleyiciyidir. Ben seni banlayayım şimdi sen de git ders çalış. :) Şaka bir yana düzeltme imkanın var. Küba da devrim yapan Ernesto ve Castro'nun tek sözleri nelerdi bilir misin? Gerçekçi ol imkansızı iste. Evet sen de imkansızı iste. İmkansızı isteyince imkansızlık niteliğinden çıkar ve olabilitesi yüksek niteliğe geçer. Şimdi git yat uyu. Yarın zorla kendini. 1 gün 2 gün 3 gün zorlanırsın 4. gün hoşuna gitmeye başlar ders çalışmak.

Takımı
Besiktas
Avasin demiş ki:
Lenneth demiş ki:
O zaman otur ders çalış. Arkadaşlarının alt sınıfında kalmak sinir bozucu, gurur zedeleyiciyidir. Ben seni banlayayım şimdi sen de git ders çalış. :) Şaka bir yana düzeltme imkanın var. Küba da devrim yapan Ernesto ve Castro'nun tek sözleri nelerdi bilir misin? Gerçekçi ol imkansızı iste. Evet sen de imkansızı iste. İmkansızı isteyince imkansızlık niteliğinden çıkar ve olabilitesi yüksek niteliğe geçer. Şimdi git yat uyu. Yarın zorla kendini. 1 gün 2 gün 3 gün zorlanırsın 4. gün hoşuna gitmeye başlar ders çalışmak.
Adamın dibisiniz, seviyorum sizi beyler. Şimdi cidden gidip duş alıyorum ve hemen uyuyorum. Yarın ders çalışmayı deneyeceğim, okulda tek oturacağım. Sonuçları tekrar başlık altına yazacağım. Hatta yeni bir başlık açarım 1. gün, 2. gün diye rapor tutarız ve sene sonu sonuca bakarız. Hadi bakalım iyi geceler hepinize, sonsuz teşekkürler. :kalp: :buddha:

Pzy

rank8
iyi yerlere gelmek istiyorsan okumak şart belki şimdi anlayamayabilirsin ama ileride keşke çalışsaydım şöyle yapsaydım şöyle olurdu diyeceksin.

Avasin

Lenneth demiş ki:
Avasin demiş ki:
Lenneth demiş ki:
Adamın dibisiniz, seviyorum sizi beyler. Şimdi cidden gidip duş alıyorum ve hemen uyuyorum. Yarın ders çalışmayı deneyeceğim, okulda tek oturacağım. Sonuçları tekrar başlık altına yazacağım. Hatta yeni bir başlık açarım 1. gün, 2. gün diye rapor tutarız ve sene sonu sonuca bakarız. Hadi bakalım iyi geceler hepinize, sonsuz teşekkürler. :kalp: :buddha:
Sonuçları yazmana hiç gerek yok Gökhan. Sen kendine inanıp güveniyorsan insanların inancını ve güvenini de üzerinde taşıyorsun demektir. Sen sadece ders çalış ve sınavlardan sonra buraya yazacağın şey şu olsun.

"Sınavlarım güzel geçti. Bunun için önce kendime büyükçe bir teşekkür ederim ve seneye 12. sınıfı garantiledim."

Bu buraya yorum yapan insanlara yeter. whiteangel

Yukarı Alt