mavii demiş ki:
serverler arası char geçirmek çok zor bir iş olur joymax için. eğer bunu yapabiliyorlarsa mühendisleri çok iyidir. Ben çok isterim ama pek mümkün olacağını sanmıyorum. Çünkü hepimiz oyun içerisinde bulunduğumuz serverlerde belli bir işleyişin parçasıyız. + Basarken, item alırken , düşürürken vb vb çoğaltılabilir. Hiç biri iteminden çöpüne kadar belli bir sayıda düşüyor. novaları geçin eskiden hatırlayın sun silahlar sayılı rakamlardayd neden çünkü var olan bir sayı var her servere ait. bir charı bir serverin işleyişine monte etmek çok zorken yüzlerce char geçirmek çok daha zor bir iş. Serverlerin databesleri birbiriyle uyumsuzlaşır databes sorunu SQL uyuşmazlığı bunların altından kalkmak çok zor ve bu geçiş başlarsa çok Rollback bizi bekler kanaatindeyim ^_^
Aion online da sw ler arası char geçişi mevcut ve hiçbir problem yaşanmadan gerçekleştirilebiliyor.
20€ karşılığı :thumbsup:

Kitty demiş ki:
Ya karakter transferi kesin geliyo mu
güncelleme ayrıntılarında server değiştirme bilgisi yer almıyor. zaten bunu gerçekleştirmeleri için büyük bir uğraş vermeleri altyapıyla uğraşmaları gerekir. bi dress eklendiğinde bile 4 saat update yapan adamlar serverlar arası geçiş için haftalarca uğraşır diye tahmin ediyorum. belki ilerde gelir :)

böyle bi transfer tamami ile hayal :D düşün 4-5 serverde aynı nickte oynayan kişi tek serverde buluşursa nolcanı örnek 1 :D dahada çoğaltılabilir ..

bu serverler arası geçiş mutlaka olacakmı olursa berbat olur bence herkes degiştirir

Serverlar arası karakter değişimi olacaksa 100-150 liralık gold alıyım en ucuz serverda ondan sonra yeni server'a geçip orada satıyım o parayı 250-300 lira olarak ? Ben açıkcası böyle birşeyin olacağına pek inanamıyorum..

Yabuzaa demiş ki:
Saçma.
Adam full nova set&wep'lı charini yeni gelecek servera taşırsa,o server'ın ne anlamı kalır.
Böyle birşey ozon tabakasında açılmış deliğin kapanması gibi.

Evet aslında arkadaşın dediği mantıklı..

Yukarı Alt