CHaKaLL

Öğretiyorum
Az önce virüs programım bu uyarıyı verdi ve bilgisayardaki bütün 1,59.exe dosyalarını sildi.Sizce ne olabilir bu?
- Resim Silinmiş.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
sende gene yüklemeye izin vermiş benim kaspersky lisanslı bot-cave den indirmeye bile izin vermıyor 1.59 bundan evvl hiç engellememişti sbootu

CHaKaLL

Öğretiyorum
bende de indirmeye izin vermemişti.sonra kav'e tanıttım sbot exe yi sorun kalmadı.ama ilk defa böyle bir uyarı verdi

aynen bendede bugun virussu buldu bi iş var bunda girme derim sbootan ben girmiyorum 50 kez soyuldum zaten bi daha soyulmaya niyetim yoq Sayın Okan abi bi bakarsa güzel olur bence

11.02.2010 11:41:44 Saptandı: Trojan.Win32.Agent2.cnrs Windows Gezgini C:\DOCUMENTS AND SETTINGS\ADMINISTRATOR\BELGELERIM\İNDIRILENLER\SBot_1.59\SBot_1.59.exe

bende de bu hatayı veriyor sbotun exe sini trojan olarak görüyor
şimdi sbotu rardan dahi çıkartamıyorum :(
muhtemelen kaspersky her gün güncelleme yapar bugünki güncelleme ile Sbot exe yi trojan olarak görüyor
istisna programlarada ekleyemiyorsunuz

CHaKaLL

Öğretiyorum
Emre67380 demiş ki:
CHaKaLL demiş ki:
evet ama zararlı bir trojan mı önemli olan o?
Trojan Trojandır zararlı zararsımızı olur.

Güven konusunda sorunun varsa

http://www.virustotal.com/tr/ Burda bir tarat bakalım.Bişey çıkıcakmı.Ama eski versiyonlardan biliyorum eski versiyondaki pc kastıran küçük virüslerdi bu biraz garip :rolleyes1:
Arkadaşım tabikide trojanın zaralısı zararsızı var.Bazı programları kullanabilmek için birşeyler yapıyorlar benim fazla bir bilgim yok bu konuda.ama her trojan zararlı değildir diye biliyorum.

CHaKaLL demiş ki:
Emre67380 demiş ki:
CHaKaLL demiş ki:

http://www.virustotal.com/tr/ Burda bir tarat bakalım.Bişey çıkıcakmı.Ama eski versiyonlardan biliyorum eski versiyondaki pc kastıran küçük virüslerdi bu biraz garip :rolleyes1:
Arkadaşım tabikide trojanın zaralısı zararsızı var.Bazı programları kullanabilmek için birşeyler yapıyorlar benim fazla bir bilgim yok bu konuda.ama her trojan zararlı değildir diye biliyorum.
Her virüs zararlı deildir.Trojen şifre çalma programıdır ki zararlı zararsızı olmaz :roll:

CHaKaLL demiş ki:
Emre67380 demiş ki:
CHaKaLL demiş ki:

benim bildiğim kadarı ile dediğin doğru
bütün botlar bir şekilde bir server ile bağlantı kurarlar bilgi alışverişi için
bu bağlantıyı kaspersky trojan olarak algılıyor kaspersky istisnai programlara tanıtsan dahi işe yaramıyor

CHaKaLL

Öğretiyorum
Arkadaşım tabikide trojanın zaralısı zararsızı var.Bazı programları kullanabilmek için birşeyler yapıyorlar benim fazla bir bilgim yok bu konuda.ama her trojan zararlı değildir diye biliyorum.[/quote]
benim bildiğim kadarı ile dediğin doğru
bütün botlar bir şekilde bir server ile bağlantı kurarlar bilgi alışverişi için
bu bağlantıyı kaspersky trojan olarak algılıyor kaspersky istisnai programlara tanıtsan dahi işe yaramıyor[/quote]
evet bende öyle biliyorum

CHaKaLL

Öğretiyorum
peki bu gün saat 11:00 a kadar neden böyle bir uyarı vermiyordu kav antivirüs programı ? ne oldu da birden uyarı verdi?bence raslantı olamaz arkadaşa da aynı saat aynı dakika da vermiş hatayı.Ya gerçekten birşey var s bot 1.59.exe dosyasında yada kav antivirüs 1bir güncellemeden sonra 1.59exe yapımında kullanılan bir trojan ı zararlı olarak görmeye başladı ?

Bu tür programlar sonradan yönetilebiliyor.Orda bi özellik vardı daha hızlı işlev için paylaşımı gönderme yi aç gibi birşey tam hatırlamıyorum.Orası açıksa sbot la biraz oynayabilirler.Ve Yeni güncelleme geldiyse yeni virüslere göre ayarlanmıştır.yani sbottaki virüs yeniydi belki güncellenene kadar bulamamış olabilir kasper...

CHaKaLL

Öğretiyorum
Emre67380 demiş ki:
Bu tür programlar sonradan yönetilebiliyor.Orda bi özellik vardı daha hızlı işlev için paylaşımı gönderme yi aç gibi birşey tam hatırlamıyorum.Orası açıksa sbot la biraz oynayabilirler.Ve Yeni güncelleme geldiyse yeni virüslere göre ayarlanmıştır.yani sbottaki virüs yeniydi belki güncellenene kadar bulamamış olabilir kasper...
:cry: hocam anlatamıyorum galiba.Bak bu bilgisayarımda sbot 1.59.exe dosyası yok iken olan taratma sonucu
- Resim Silinmiş.
Sonuç temiz.Fakat 1.59 download ettiğim an otomatikman trojan diyor ve siliyor.bende bunun nedenini merak ediyorum ?

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Yukarı Alt