Absence

Uzaklarda bir köyde henüz çocuğunun doğumunu göremeden ölmüş kocası olan, tek başına yaşayan hamile bir kadın kendisine arkadaş olması için dağda yaralı olarak bulduğu bir gelinciği evinde beslemeye başlar.

Gelincik kadının yanından bir an bile ayrılmaz. Ne kadar evcil bir hayvan olmasa da, oldukça uysallaşır. Birkaç ay sonra kadının çocuğu doğar. Tek başına tüm zorluklara göğüs germek ve yavrusuna bakmak zorundadır.

Günler geçer ve kadın bir gün birkaç dakikalığına da olsa evden ayrılmak ve yavrusunu evde bırakmak zorunda kalır.

Gelincikle bebek evde yalnız kalmışlardır. Aradan biraz zaman geçer ve anne eve gelir. Gelinciği ve kanlı ağzını görür. Anne çıldırmışcısına gelinciğe saldırır ve hayvanı oracıkta öldürür. Tam o sırada içerdeki odadan bir bebek sesi duyulur.Anne odaya yönelir...

Ve odada beşiğin içindeki bebeği ve yanında duran parçalanmış yılanı görür.

*Einstein'ın söylediği rivayet edilen bir söz vardır.

"İnsanlardaki önyargıyı parçalamak benim atomu parçalamamdan daha zordur."

cidden çok etkileyici..bir hayvansever olarak ayrı bir içim burkuldu verilen örnege.. :|
önyargılı olmayın falan diyoruz da hepimiz de az da olsa var bu meretten.

Ben bu hikayenin evcilleştirilmeye çalışılan kurt versiyonunu okumuştum ve gerçekten cok duygusal paylaşım için teşekkürler .

kotakot demiş ki:
*Einstein'ın söylediği rivayet edilen bir söz vardır.

Gerçekten doğru söylemiş...

[color=#FF0000:1dfc4]Einstein[/color] demiş ki:
Yalan hocam, önyargı iyidir,candır. Atom'la insanı çözmek aynı şeymidir hocam neetmişin sen? neyse sana da gelinciğe de Allah rahmet eylesin. 8)

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
uuu 80 yıl önce okumuştum bunu neredeyse o derecede severim insanı şoke ediyor gerçekten.

Xanthos demiş ki:
[color=#FF0000:f2c2f]Einstein[/color] demiş ki:
Yalan hocam, önyargı iyidir,candır. Atom'la insanı çözmek aynı şeymidir hocam neetmişin sen? neyse sana da gelinciğe de Allah rahmet eylesin. 8)
O değilde Einstein ne vakit sitemize manager oldu , Adem Abi ? xD

Çok güzelgerçekten ön yargıyı parçalamka zordur fakat şu dünyada kim kime güvenir

hmm. bu sözü biliyordum ama hikayesi çok etkileyici olmuş. bu paylaşım teşekkürü hak ediyor gerçekten.
ön yargı, önlenmesi zor olan birşey bilimsel bilgide çok önemlidir. Filozoflar raboratuara girerken, ön yargılarını kapının kenarında bırakıpda içeri girerlermiş. Çünkü öznel olmamak ve nesnel olmanın gereğidir bu.

Absence

SoFiST demiş ki:
hmm. bu sözü biliyordum ama hikayesi çok etkileyici olmuş. bu paylaşım teşekkürü hak ediyor gerçekten.
ön yargı, önlenmesi zor olan birşey bilimsel bilgide çok önemlidir. Filozoflar raboratuara girerken, ön yargılarını kapının kenarında bırakıpda içeri girerlermiş. Çünkü öznel olmamak ve nesnel olmanın gereğidir bu.
Uuu güzel konuşmuşsun gerçekten :beer:

Yukarı Alt