Can sıkıntısına obliviona başladım.Daha öncede biraz oynamıştım ama sonra formatla gidince tekrar indirmeye üşenmiştim.Her neyse ben hangi online oyun vs olursa olsun okçu açan biriyim ve burdada archer yapılandırması üzerindeyim.Yakın dövüş sevmiyorum o yüzden witch hunter classın neredeyse aynısını yaptım
Marksman
L.Armor
Sneak
Block
Alteration
Alchemy
Destruction

2 sorum var Önerdiğiniz daha yararlı olabilecek major skill varmı ve iyi bi bow nerden bulabilirim(steel bow'dan gına geldi :D )​

Bende hemen bu oyunla ilgili konu açılmışken sorayım :D Oyun nasıl güzel mi?Ve de konusu nedir amaç nedir biraz bahsederseniz güzel olur :P

Mirage demiş ki:
Bende hemen bu oyunla ilgili konu açılmışken sorayım :D Oyun nasıl güzel mi?Ve de konusu nedir amaç nedir biraz bahsederseniz güzel olur :P
Oyun gayet güzel.Tam bir RPG.Konu: çok farklı görevler var ama genel olarak bi kral'a yapılan süikastın ardından adamın oğlunu bulup koruyoruz tahta geçene kadar.Karakter yapılandırması çok geniş.Süikastçı mage dahi yapabiliyosun ki popüler buildlerden.

Oblivion'un her santimini bilen bir insan var şu anda karşında. :P

İlk olarak keşke oblivion değilde skyrim indirseymişsin o daha güzel. :D İkinci olarak, bu build çok karmakarışık, block, alteration ve destruction çıkarmanı öneririm.Onun yerine acrobatic, atchletic ve security veya restoration koymanı daha çok tavsiye ediyorum.

Güzel bir yayıda nerden bulursun; oyunda "en iyi silah" tarzı bişey yok pek aslında.Misal gidersin grand soul ile dolu grand soul gem'i alırsın birazda paran varsa basarsın bowuna 30 fire damage mesela, bu şekilde en iğrençt bowu bile güzel hale getirirsin. :D Tamamen clean en güçlü bow daedric ve ebony bow'dur bu arada.

ironEyE demiş ki:
Oblivion'un her santimini bilen bir insan var şu anda karşında. :P

İlk olarak keşke oblivion değilde skyrim indirseymişsin o daha güzel. :D İkinci olarak, bu build çok karmakarışık, block, alteration ve destruction çıkarmanı öneririm.Onun yerine acrobatic, atchletic ve security veya restoration koymanı daha çok tavsiye ediyorum.

Güzel bir yayıda nerden bulursun; oyunda "en iyi silah" tarzı bişey yok pek aslında.Misal gidersin grand soul ile dolu grand soul gem'i alırsın birazda paran varsa basarsın bowuna 30 fire damage mesela, bu şekilde en iğrençt bowu bile güzel hale getirirsin. :D Tamamen clean en güçlü bow daedric ve ebony bow'dur bu arada.
Alteration shield'i için açmıştım.Destruction ve block ise düşman yanıma geldiğinde saldırı ve savunma sağlaması içindi.Aslında normalde senin dediğin gibi bi build planlıyodum ama dedim farklı olsun ırkına kadar herşeyi farklı yaptım spell'de çok kullanacağımdan breton ırk açtım magicka ve resist yüzünden. Normal bow yapılandırmam wood elf ve security haric hepsi vardı.
O olayı çözmüştüm ama bi elven bow fena olmazdı silahların görüntüleri çok kötü.
Not:Pc skyrimi kaldırsa keşke :/

ironEyE demiş ki:
Tamam destro'yu istiyorsun tut ama block ile alte tamamen gereksiz. :D En azından onların yerine athletic veya restoration koymalısın madem breton oldun. :D
Bu arada birini yanlış yazmışım ama hangisi bilmiyorum block olabilir çünkü athletic her zaman ilk açtığım skill'di. Kararsızım şuan daha oyunun baaşında olduğum için beğenmezsem normal buildime dönmeyi planlıyorum.Restoration çok yavaş lvl alıyo ve yediği mp verdiği cıt kadar hp'yi karşılamıyo ileride daha iyi skill yada verdiği hp miktarı artıyo mu?

Zippy demiş ki:
ironEyE demiş ki:
Tamam destro'yu istiyorsun tut ama block ile alte tamamen gereksiz. :D En azından onların yerine athletic veya restoration koymalısın madem breton oldun. :D
Bu arada birini yanlış yazmışım ama hangisi bilmiyorum block olabilir çünkü athletic her zaman ilk açtığım skill'di. Kararsızım şuan daha oyunun baaşında olduğum için beğenmezsem normal buildime dönmeyi planlıyorum.Restoration çok yavaş lvl alıyo ve yediği mp verdiği cıt kadar hp'yi karşılamıyo ileride daha iyi skill yada verdiği hp miktarı artıyo mu?
Tabiki artıyor. :D

Hmmm... O zaman wood elf pure archer buildime geri döneyim :) Tavsiye için teşekkürler.Oyuna geri döneyim ben.Oyundaki tüm diz'leri özel hassasiyetle vurucam :lol:

İyi oyunlar. :D Bu arada sana tavsiyeme grafik modlarını indir.Oyunu daha güzel yapıyor. :D Birde deadly reflex tarzı güzel son vuruş animasyon modları vardı onlarıda kullan.Ayriyetten tam bir oyun zevki için fast travel kullanma.

@Mirage İlk başladığında biraz garip geliyor çok geniş bi oyun.Ama yinede oynanması gerekir diye düşünüyorum :nod:
@ironEyE O deadly reflex ne öyle ya.Etraf kan gölü gibi.Blade/assasin karakteri için biçilmiş kaftan.

An itibariyle indirmiş kurmuş bulunuyorum.Var mıdır şunu şunu aç şöyle aç diyen :D

Mage çok iyi duruyor.Ama klavyedeki kısa yolları iyi ayarlamak ve kullanmak lazım.
Race: breton birthsing the apperience

Dip not geçin la oyunu herkez beğenmeyebilir ! Gamer olarak şahsen beğenmedim ! Firma oyunu para ile satıyor pack leri player lara yaptırıyor mağaradaki adamla tartıştık hatta bu oyun üstüne bana hala salak diyor :P (melih :mrgreen:)

xtollgax demiş ki:
Dip not geçin la oyunu herkez beğenmeyebilir ! Gamer olarak şahsen beğenmedim ! Firma oyunu para ile satıyor pack leri player lara yaptırıyor mağaradaki adamla tartıştık hatta bu oyun üstüne bana hala salak diyor :P (melih :mrgreen:)
PAckleri playerlar yapıyor bundan daha iyi ne olabilir.Customize edilebilen oyun her zaman güzeldir(tabi orjinalinin zevki ayrıdır).Ayrıca Oblivion-Skyrim para vermeye değer oyunlar.2 oyundada binlerce diyalog var.Bakınız Oblivionun %100 türkçe yaması yapılabilmiş değil :)

Az önce pc reset attı girmedim bir daha :D Witchhunter açtım The thief.Raceside Imperial.Ama son kayıt noktası yeraltından çıkmadan önceydi galiba değiştirebilirim belki kötüyse :D

Mirage demiş ki:
Az önce pc reset attı girmedim bir daha :D Witchhunter açtım The thief.Raceside Imperial.Ama son kayıt noktası yeraltından çıkmadan önceydi galiba değiştirebilirim belki kötüyse :D
withhunter yarı büyü karakteridir mp ihtiyacın olucak Race'i Breton yap böyle devam ediceksen hem mp hemde büyüye karşı resist veriyor.

Marksman için önerim sneak ve alchemy en önemli skillerin yüksek olmalarına özen göster.

Zippy demiş ki:
Mirage demiş ki:
withhunter yarı büyü karakteridir mp ihtiyacın olucak Race'i Breton yap böyle devam ediceksen hem mp hemde büyüye karşı resist veriyor.

Marksman için önerim sneak ve alchemy en önemli skillerin yüksek olmalarına özen göster.
Artık çok geç Imperial kaldı :D Saraya girdikten sonra nöbetçinin kafasına ok atıp hapse girmeyi reddetmeseydim her şey daha güzel olabilirdi :D Allah'tan tam öncesinde savelemiştim :D Da sarayda ne yapacağız bulamadım :(

Mirage demiş ki:
Artık çok geç Imperial kaldı :D Saraya girdikten sonra nöbetçinin kafasına ok atıp hapse girmeyi reddetmeseydim her şey daha güzel olabilirdi :D Allah'tan tam öncesinde savelemiştim :D Da sarayda ne yapacağız bulamadım :(
Sarayda bişey yapamazsın.Şehirde şuan işine yarayan marketler ve arena.Arenada iyi para kazanabilirsin ama okçu ile alışana kadar biraz zorlanırsın.Sana tavsiyem ilk olarak mage guildine girmen. Chydinhal'daki mage guildine gidip kayıt ol sonra aynı yerden alabileceğin recommendations görevini yap.Bu görevde bütün şehirleri teker teker turluyosun ama bitirdiğinde ana şehhirdeki üniversiteye girebiliyosun ve burada eşyalarını güçlendirebilirsinn yada recharge edebilirsin.

Not:oyundaki guildlerin kendine has görevleri var.Bitirmek keyfine bakar ama bitirirsen ödüllendirilirsin.Şuan benim aklımda thief guildi ve dark brotherhood var.İkisi aynı anda zor oluyo diyolar ama deniycem olmadı ilk olarak thief görevlerini tamamlarım :mrgreen:

Yukarı Alt