Ne dersiniz ?

• Katılıyorum , biz aramızda moderatörler seçimi yapsak daha iyi olur.

Votes: 15 78,9%
  • Katılmıyorum , şu an ki durum bence iyi , böyle kalsın.

Votes: 4 21,1%

• Total voters
    19
Arkadaşlar bence moderatör alımı konusunu kapatalım , alınacak moderatörleri biz belirleyelim.Moderatör alımları genel olarak sitenin başlangıcında yapılır , biz bu kadar ilerledik bir sürü de moderatör var zaten.Hergün yeni bir başvuru geliyor ve başvuru yapanların çoğu siteye zerre kadar katkısı olmamış kişiler.Biz zaten siteye faydalı olan kişileri görebiliriz , yani bunun için birilerinin aday olmasına gerek oldugunu düşünmüyorum.Biz , kendisi foruma katkılı olan , ordan burdan ikide bir alıntı yapıp burada yaptıgı bu alıntıları göstererek foruma katkılıyım demeyip , kendisi foruma birşeyler katan , seviyeli , bilgili işileri bu konu altından birbirimize önenerek sonuca varabiliriz , ve bu şekilde moderatör alabiliriz.Zaten moderatör alımları konusuna hergün 5 kişi mesaj yazıyor mod olmak istiyorum diye , adam daha foruma 2 gün önce kayıt olmuş mod yapın beni plz diyor , olumlu ya da olumsuz bir cevap vermeyince de tekrar tekrar yazıyor.Bunlara gerek oldugunu düşünmüyorum.Siteye katkısı olanları zaten farkedebiliriz değil mi ? Siz ne dersiniz bu konuda , dediğim şekilde moderatör alımı yapılsa daha iyi olmaz mı ?

Dark_Lord_ demiş ki:
Sonra da 3 günlük mod gelip forumu temizlesin hee Razz
zaten o konu altında her kafası esen moderator yapılmıyor...
admınler de bılıyor kımın mod olup olmayacagını... Cool
sıteye gercekten faydası olanlar yada bırılerıne yardım etmeye calısanları gorerek ve bunları bılerek moderatorluk verıyorlar... Cool
sonucta bence o topıc bı goruntu...
yanı moderator alımı yazıyor dıye her onune gelende moderator olacak dıe bırsey yok...

ParduS_ demiş ki:
Dark_Lord_ demiş ki:
Sonra da 3 günlük mod gelip forumu temizlesin hee Razz
zaten o konu altında her kafası esen moderator yapılmıyor...
admınler de bılıyor kımın mod olup olmayacagını... Cool
sıteye gercekten faydası olanlar yada bırılerıne yardım etmeye calısanları gorerek ve bunları bılerek moderatorluk verıyorlar... Cool
sonucta bence o topıc bı goruntu...
yanı moderator alımı yazıyor dıye her onune gelende moderator olacak dıe bırsey yok...
Tabi ki önüne gelen moderatör olamaz , ama gördük bazı moderatörleri.Ant_Nuker defalarca uyarı aldı , eski hesabı banlanmış hala saygısız.Geçen yine uyarı almıştı gelmiş bana ;
"Ben kuralları senden iyi biliyorum" vs. gibilerinden saçma şeyler yazmış özelden.
Bazı arkadaşlar da foruma hiç uğramıyor.
Bu arad a Owned ın da moderatörlüğü alınmış ?
Neyse ben sadece önereyim dedim , bence daha profesyönelce ama , bakalım diğer arkadaşlar ne diyecek.

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Batu sana harbi körsün diyorum inanmıyorsun,biraz uzaklaş pc den... :mrgreen: :lolmuch: :lolmuch:

Gelelim konumuza,dark lord a muazzam ölçüde katılıyorum...Şimdiye kadar moderatörleri o bölümden seçtiğimizi düşünmüyorum...Adama beklemediği anda pat Moderatörlük verdiğimiz oldu ve hiçte sormadık moderatörlük istiyormusun diye ^^

O nedenle o topicte gereksiz bencede...

Penny sen _EvAnEsCeNsE_ ile karıştırdın sanırım :) _EvAnEsCeNsE_ nickin de bir üye daha var forumda , Evanescence ise hala mod :mrgreen:
Bu arada burada belirteyim.Can_ksk gibi moderatör olmak için sağdan soldan alıntı yapıp katkıda bulunuyorum diyen , kendisinden hiçbir şey katmayan, mayıs ayından beri burada kayıtlı oldugu halde 20 temmuza kadar 4-5 mesajı bulunan , 20 temmuzdan bugune kadar ise 170 kadar mesaj atan , öncesinde forumbb de buradan sürekli çalıntı yapan (orada moderatör olmak için Razz ) , fakat orada moderatör olamayınca burada varlık göstermeye çalışan kişileri kaale almayın lütfen.
Burada 2-3 aydır sadece çalıntı yapıp forumbb ye koymak için vardı hiçbir varlık göstermedi , şimdi ise işine gelince burada takılmaya başladı.Zamanında Forumbb liler oyunda bile unioumdaydı sitemize küfür ettiler , bizim onlardan çalıntı yaptıgımızı vs. söylediler ( Razz ) ve unioundan attım.Bu can_ksk de sitelerinde onları destekliyordu , şimdi sıra buraya geldi şimdiden 15 tane copy/paste konu açmış , moderatör başvuru konusunda ikide bir moderatör olmak istiyorum diyor.Böyle ikiyüzlüleri kaale almayın lütfen.
Özel mesajdan da birkaç şey söyledi sözde can_ksk hesabını her forumda 3 kişi kullanıyorlarmış mış mış ondanmış. Confused
Neyse sonuca bağlayalım arkadaşlar konuyu okuyanların olumlu olumsuz bi yorum yapmasını rica ediyorum.

pfffffff

Aileden
neden gereksizki bence çok gerekli bir bölüm defalarca başıma geldi abi şu adam mod olsun
cvp : bekle başvuru yapsın ağır yapalım biraz
hep bu şekilde yürüdü tamam adam yardım eder ama zaman zaman basar terki siteye keyfine göre girer girmez
mod olmak istiyenleri zaten şahsen ben takip ediyorum şu sıra 2 kişi mod oldu 1 kişinin modlugu gitti bunlar benim gözlemlerim
ha bide siteye 3 günlük mod gelsin siteyi temizlesin lafı çok saçma girin bakalım bot bölümüne sabit başlıklarda en ufak bir harf degisebilecekmisiniz?Silemezsiniz bile
xzibit moddu ama ona çok yetki verilmiş ve sitede hepimizden eski bir mod ondan beklenmeyen bir hareketti bu belkide kendisi yapmadı ama sonuçta xzibit acc u ile gitti forum acc tuna sahip çıkması gerekliydi çıkamadıysa da o onun sorunu açılır dava kazanan kaybeden cezasını çeker...

pfffffff

Aileden
başka sitelerde modluk yapan insanlara hiç güvenemiyorum bu xzibit bircok sitede mod oldugunu ve botsmallda halen modluk yaptıgını söyledi
aranızda varsa ki elbet vardır başka sitede mod olan üstünüze alınmayın xzibit için söylüyorum.

alınmıyorum o zaman üstüme :mrgreen:

benimki sıradan bi adminlik (bedava açılan forumlardan ama paralı forumdan farksız) olduğu için pek övünmüyorum böle şeylerle :mrgreen: :mrgreen:

Yani ?
Bu sitede üyeler mod olmak için mi var ki ? Eğer öyle ise varsın terkedip gitsin o onu bileceği iştir.Moderatör olmadan bilgi verilemez mi ? Ki zaten benim dediğimde bu doğrultuda , bilgi veren katkıda bulunan kişileri biz rahatlıkla tespit edip moderatör olarak alabiliriz diyorum.

ElazigLee demiş ki:
başka sitelerde modluk yapan insanlara hiç güvenemiyorum bu xzibit bircok sitede mod oldugunu ve botsmallda halen modluk yaptıgını söyledi
aranızda varsa ki elbet vardır başka sitede mod olan üstünüze alınmayın xzibit için söylüyorum.
Evet , ben de dikmen.org da moderatörlük yaptım fakat orada yönetici kadrosunda bot kullanmak yasaktı , 3-4 moderatörün bot kullanıldıgı tespit edilmişti ve moderatörlüğü alınmıştı , ben ise kendim itiraf etmiştim , iki yüzlülük yapmak yerine...Oradakilerle aram da iyidir kimseyle sorunum olmaz da ,
"başka sitelerde modluk yapanlara güvenmiyorum" lafını ise hiç anlayamadım nasıl yani ? :lol: Neye dayanarak söyledin bu sözü hiçbir anlam çıkaramadım Cool
Asıl başka sitelerde moderatörlük yapanların moderatör alımlarında avantaj sağlayacagı söylenmişti , moderatör alımları konusunda.(Forumdaki konular silinmeden önce) Cool

pfffffff

Aileden
arkadaşım eleştirimi önerimi yapıyorsun belli belirsiz anlamsız bi konuşma sergilemişsin yada ben eski anlama yetenegimi kaybettim.
ben başka sitelerde modluk yapmakta olanlardan bahsediyorum suanda baska bir sitede modluk yapmakta olan birisi gelip oaraya yazı yazdıgında onun buraya bana göre mod olma ihtimali cok düsüktür
nedenmi?çünkü o bizim sitenin yada diğer sitenin elbetteki taraftarıdır bir tarafı secer de kötü yaptırımlar uygularsa 2. bi yıkılış olur bunu extrada taşıyamaz kanımca.
elbetteki sitede yardım edecek,bilgi verecek,soru soracak öğrenecek,sonra bir bakacak heryerde adı yazıyor bi inceleyecekki herşeye mantıklı cevaplar vermiş dertlere derman olmuş
diyecekki benim onlardan bir eksim yok gelecek başvuracak
bende kullanıcı mesajlarını bir inceleyecegim olumlu ise gereken yapılacak .
bu arada yazıdan kimse alınmasın yazmıstım ama yazmama gerek yokmus ...

pfffffff

Aileden
nuk3r_tr demiş ki:
alınmıyorum o zaman üstüme :mrgreen:

benimki sıradan bi adminlik (bedava açılan forumlardan ama paralı forumdan farksız) olduğu için pek övünmüyorum böle şeylerle :mrgreen: :mrgreen:
övünmek iyi değildir zaten övünme sen :lolmuch:

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Bence çok gereksiz...Çünkü biz şimdiye kadar hiçbir mod a sormadık istermisin modluk diye...Forumda bilgileriyle öne çıkan insanlara modluğu pat yapıştırdık...Bknz.Punsier...Adam süper bilgi kaynağı sitedeki,önce mod oldu ve olacağından haberi yoktu...Daha sonra global mod oldu,ve sorulmadı istermisin diye...Bundan önce extra'nın açtığı 3 sitede Adminlik ve Moderatörlük yaptım ve hiçbirinde böyle bir yaptırım uygulamadık...

Bir de bir söz söylüyorsan birilerini görerek söylüyosundur,başka bir insan da aynı şeyi yapıyorsa üstüne alınmaması için bir neden olamaz...

pfffffff

Aileden
Ha birde şu var gene aranda secersin ama mod olmak isteyen böyle bir deneyim isteyen kişilere neden verilmesinki?
sen gene seç deki bu adam benim bölümde çok süper iş yapıyor mesela punsier 2 kişiyi öyle mod yaptırdı kartezyenxve evanessance başvurusuz mod oldular
bunu yapamazsınız diye bir kaide de ok kanımca Confused

pfffffff

Aileden
jesuswan demiş ki:
Bence çok gereksiz...Çünkü biz şimdiye kadar hiçbir mod a sormadık istermisin modluk diye...Forumda bilgileriyle öne çıkan insanlara modluğu pat yapıştırdık...Bknz.Punsier...Adam süper bilgi kaynağı sitedeki,önce mod oldu ve olacağından haberi yoktu...Daha sonra global mod oldu,ve sorulmadı istermisin diye...Bundan önce extra'nın açtığı 3 sitede Adminlik ve Moderatörlük yaptım ve hiçbirinde böyle bir yaptırım uygulamadık...

Bir de bir söz söylüyorsan birilerini görerek söylüyosundur,başka bir insan da aynı şeyi yapıyorsa üstüne alınmaması için bir neden olamaz...
Punsiermi?
zuahha punsierin bilgisini gördüm msn den konustuk yardımlarını görünce o teklifi ben yapmıstım extraya söylemiştim ve sabaha sürpriz gibi birşey olmuştu
global mod olayıda secim tantanasında extraloob bir anket ac demişti punsiere ounsierde bende yetki yok dedi ve extraloob da tamam hacım hallediyorum şimdi demişti
bir söz söyledim birilerini gördüm lakin o gördügüm bu sitede mod deil...

Razz edit :) ben gene toparlayamadim kafami ayzmisim bi seyler :)
yahu bu ferdi iyi gelmiyor bana :) bunalim takildiriyr bizi arabesk forever

Arkadaslar modluk tartisilmasin hakkeden zati mod oluyor
kartezyenxve evanessance benim onerdigim isimlerdi ve gercekten basarili goz dolduran insanlar ve mod olmak gibi bir amaclarida yoktu ben bunun icin gerekli kisilere mesaj atip tavsiye ettim ve inandim o yuzden herkez bilmeliki bu forumda herkez abi kardes arkadas gibi modluk bir ustunluk degil sadece sorumluluk basinizi agirtir bazen
o yuzden hep birlikte el ele bu formu daha kaliteli hale getirmek icin calisicagiz

Yukarı Alt