İnsan kendi neslini kendisi tüketiyor.şimdi herşe hoş güzel geliyor içicek su buluyorsunuz ya 10 sene sonra yı düşünüyormusunuz.!hayır.! Peki ailenizi,çocuklarınızı.?Hayır.!düşünseydik bu duruma gelmezdik.Bu durumu kaile almayıp böle devam eden insanların dikkat eden suyu tasarruflu kullanan insanlar ın günahı ne onlar niye susuzluk çekicek...?eeyyy insan oğlu(yani biz)niye elimize verilen bi niğmetin kıymetini bilmeyiz..niye...
Bilinki su olmadan yaşam olmaz...EĞER YAŞAMAK İSTİYORSANIZ....

^^artık bu küresel ısınmanın onune gecemeyız kuresel ısınma basladı..! Exclamation en azından gecıktırebılırız... bazı ınsanlar tek benmı dio ama turkıyenın %4ı ole dıorukı emınım...saygılarımla artık sansımız yok kacamıyacaz...!bazı molonlar hala tek benmı dıo parfumu bosaltıo ustune mongol mongol KAÇAMIYACAĞIZ en fazla geciktirebiliriz.... susuzluktan olebılır dunyadakı ınsanlar ,100 yıl sonra ... aramızadada wardır onlardan bence devlet parfum satıslarını yanı kuresel ısınmaya yararı olacak seylerı sattırmamalı yasaklanmalı!!!!
HAKSIZSAM SÖYLEYİN.. Exclamation ^^

StarkDrache

Bilgiliyim
Akdeniz’de kasırga ve hortum yaşanabilir
Küresel ısınmanın her geçen gün bir başka etkisi ortaya çıkarken, Avrupalı bilim adamları, Akdeniz’in kasırga ve hortum tehdidi altında kalacağını iddia ediyor

LONDRA - Küresel ısınmayla birlikte Akdeniz’de hava sıcaklıklarında meydana gelecek 3 derecelik artışın, kasırga ve hortumlara neden olabileceği iddia edildi. İspanya’daki Castilla-La Mancha Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmaya göre, Atlantik’ten Avrupa’ya nadir olarak ulaşabilecek kasırgalar, küresel ısınmayla birlikte ‘Akdeniz için bir tehdit oluşturabilir.
Milyonlarca insanın yaşadığı yerleşim birimlerinin bulunduğu Akdeniz kıyıları aynı zamanda dünyada turizmin de merkezi durumunda.

Hortumları meydana getirebilecek en önemli etkenler arasında deniz yüzeyi suyu sıcaklıklarının giderek artması ve değişken atmosfer olayları gösteriliyor.

Geçmişte bu etkiler sadece Atlantik ve Kuzey Atlantik için tehdit oluşturuyordu.

Alıntıdır...

StarkDrache

Bilgiliyim
Sıcaklar kavurdu, elektrik kesintileri başladı
Aşırı sıcaklar nedeniyle artan enerji talebi, planlı elektrik kesintilerini de beraberinde getirdi. TEİAŞ, Antalya, Denizli ve Isparta’da planlı elektrik kesintilerini başlattı. Kesintiler, tüketim normale dönene kadar sürecek.
ANKARA - Küresel ısınmanın beraberinde getirdiği kuraklık, su sıkıntısıyla birlikte elektrikte de alarm zilleri çaldırıyor. Artan klima kullanımı başta Antalya olmak üzere turizm bölgelerinde elektrik talebini yüzde 30 oranında arttırdı. Türkiye Elektrik İletim A.Ş (TEİAŞ), zaten bıçak sırtında giden arz-talep dengesini korumak için Antalya, Denizli ve Isparta’da bir süredir planlı kesintilere başlamak zorunda kaldı.
Sadece bu üç ilin günlük elektrik tüketimi 900 megavat düzeyinde. Bölgede bulunan Oymapınar Barajı tüketimi karşılamadığı için Doğu’daki hatlardan elektrik taşınıyor. Ancak bu da aşırı yüklenme nedeniyle elektrik kesintilerine neden oluyor. Tüketim normale dönene kadar kesintilerin devam etmesi bekleniyor.

‘TÜKETİM ARTARSA KESİNTİLER YAYILIR’
TEİAŞ yetkilileri, Antalya yöresinin dışında planlı elektrik kesintisi yapılmadığını söylese de tüketimin biraz daha artması durumunda kesintilerin Türkiye geneline yayılmasının kaçınılmaz olacağını da belirtiyorlar.

29 BİN MEGAVAT TEHLİKE SINIRI
Şimdiye kadar Türkiye genelinde tüketim en fazla 28 bin 732 megavatı gördü. Yetkililer, 29 bin megavatlık tüketimin tehlike sınırı olduğunu, bu sınırın aşılması durumunda üretimin tüketimi karşılayamayacağı uyarısında bulunuyorlar. Bir derecelik sıcaklık artışı ek 200 megavatlık tüketime neden oluyor.

TEİAŞ, Devlet Su İşleri’ni Yeşilirmak, Kızılırmak ve Fırat nehirlerindeki barajların düşen su seviyeleri nedeniyle uyardı. Ancak DSİ yaşanan kuraklığa rağmen barajlarda su sıkıntısı çekilmeyeceğini bildirdi.

StarkDrache

Bilgiliyim
Herkes Bakıyor Kimse Yorum Yazmıyor .Birde Şöyle Düşünün ;
Elektirik kesintileri başladı benim Bildigim Pc'De Elektirrksz Çalışmıyor. :mrgreen: Pekala Siz Elektirkler keslnce çok sevgidiniz oyunları örn ; sro ..... gibi oyunları nasıl oynuyacaksz brda okadar ugraştıgınz botu nasıl kullancaksnz ?
Hayatınızı nasıl devam ettirceksnz vs. vs.....
Hayatta Sro'dan başka şeylerde Var. Wink

anlıyoruz :mrgreen:

anlamayanlar varsa 1-2kafalarını kurcalamaları yeter ama bunu bizim değil yüksek mevki sahibi kişilerin yapması lazım :lolmuch:

çünkü küresl ısınmasını en önemli sebebi CO2 Evil or Very Mad

StarkDrache

Bilgiliyim
TWEETY demiş ki:
anlıyoruz :mrgreen:

anlamayanlar varsa 1-2kafalarını kurcalamaları yeter ama bunu bizim değil yüksek mevki sahibi kişilerin yapması lazım :lolmuch:

çünkü küresl ısınmasını en önemli sebebi CO2 Evil or Very Mad
Onlay Anlayamıyrsa Biz Anlatacaz Wink

StarkDrache

Bilgiliyim
Başkent’te su kesintisi başladıAnkara’da 2 gün arayla uygulanacak ve 2 gün sürecek su kesintileri başladı.
OKULLARIN GEÇ AÇILMASI GÜNDEMDE
Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, “Su kesintisi nedeniyle Ankara’daki okulların 1 ay geç açılmasına” yönelik yapılan önerilerle ilgili olarak, kendilerine henüz resmi bir yazının gelmediği belirterek, “Bununla ilgili olarak büyükşehir belediye başkanlığı, Ankara valiliği bize eğer gerekçeli, gerçekten okulların bir ay geç açılmasıyla Ankara’nın ve Ankaralıların günlük hayatının kolaylaşacağına dair bir yazı gönderirlerse, biz onu oturur değerlendiririz. Bildiğiniz gibi, bizim asgari 180 iş günü eğitim yapmak gibi bir zorunluluğumuz var. 15 Ekim’de açtığımız zaman gelecek sene eğer, bunu 15 Temmuz’a kadar sarkıtırsak, bu olmaz” dedi.

“Temmuz ayında eğitim öğretim olmaz. İnsanlar bütün hesaplarını, planlarını, tayinlerini ona göre yapıyorlar” diyen Bakan Çelik, “Şu olabilir; eğer böyle bir gereklilik, zaruret doğarsa, sömestr tatilini bir parça kısmak olabilir, hafta içinde belki ders saatlerini artırmak olabilir. Yani bu bir ayı telafi edecek bir program uygulayabilirsek, buna olumlu bakarız” diye konuştu.

Buyrun Küresel Isınma >>>>>

pfffffff

Aileden
Yahu baştan sona okudum herkez bakıyor kimse yorum yazmıyor diye yırtınmıssın da
buraya orum yazan aşşağıya inip arabasını yıkadıktan sonra,halısını yıkadıktan son,havuzunu doldurup yüzdükten sonra ne önemi kaldıki?

Allah bilir işini bir yorumum yok sadece hakkımızdan hayırlısı neyse bizi onu nasip etsin diyorum.

StarkDrache

Bilgiliyim
Tek Amacım Konuya dikkat çekmekti Çünkü Önemsiz Bir Konu deil
Kusura bakmayın Birdaha olmaz Mad

Bu sitede böyle paylaşmlarda ilgilenn kişiler yok

pfffffff

Aileden
olmaz olurmu elbette var
bu sitede şuanda aylardır gezen ama postu belki 30 olmamış abilerimizde var
otururlar cafede 4 5 arkadaşı ile olayları aralarında konusurlar az uz birşey deildir bu her sitenin konuları reele taşmaz!
ama bu sitenin konuları bu civarlarda az bucuk benimde sayemde reeldede konusulan konular

StarkDrache

Bilgiliyim
Artık Bu Konu ve Buna benzer Konular hakkında Pek fazla YOrum yapmayı düşünmüyorm.
genelde suçlu çıkıyorm.

Zaten Pek fazla kişide İlgilenmiyor.
Bende Bundan sonra geyiksohbet- bot flan oralarda gezecem Rolling Eyes

pfffffff

Aileden
Allah Allah neden laflarımız size böyle tavırlı geliyor anlamıyorum ki Confused

Ben seni sorgulamadım sitede gereksiz olmadıkca özgürsünüz arkadaşlar Exclamation

bir de söyle düsündümde biz suyu sadece ekeltrik olarak kullanıoruz :mrgreen:

StarkDrache

Bilgiliyim
Karbondioksit gazını yer altında saklayalım’
Hollanda’da, atmosfere bırakılan zararlı gazların azaltılması programı çerçevesinde, petrol, kömür ve doğal gaz gibi fosil enerji kaynaklarının endüstride kullanımı sırasında açığa çıkan karbondioksidin boşalan doğal gaz yataklarında saklanması önerildi.
AMSTERDAM - Hükümet, işveren, bilim kuruluşları ve çevre örgütleri temsilcilerinden oluşan Hollanda Enerji Platformunun hükümete sunduğu raporda, ülkenin kuzeyindeki Slochteren’de bulunan boş doğal gaz yataklarının sanayi kuruluşlarının çıkardığı karbondioksit gazını saklamaya çok uygun olduğu belirtildi.
Almanya’nın Ruhr havzasındaki enerji ve sanayi kuruluşlarının bıraktığı karbondioksit gazının da yine Hollanda’da saklanabileceği ifade edilen raporda, hükümetin bunu yapmadığı takdirde, atmosferin ısınmasına ve iklim değişikliklerine yol açan zararlı gaz salımını 2030 yılına kadar yüzde 30 azaltma programının gerçekleştirilemeyeceği görüşüne yer verildi.

Raporu hazırlayan Hollanda Enerji Platformu Başkanı Prof. Catrinus Jepma’ya göre, Hollanda, Avrupa’nın halen atmosfere bıraktığı karbondioksidin yarısını saklamaya uygun durumda bulunuyor. Boş doğal gaz yataklarında karbondioksidin saklanmasına karar verildiği takdirde, bir ton gazın saklanmasının maliyeti 40 Euro dolayında olacak. Hollanda, 2015 yılından itibaren 50 yıl süreyle karbondioksidi yer altında saklayabilecek.

Prof. Jepma’nın verdiği bilgiye göre, kömür ya da petrolle çalışan enerji santralleri, demir çelik fabrikaları ve petrokimya tesisleri gibi büyük ölçekli sanayi kuruluşlarının çıkardığı karbondioksit, mevcut teknolojik olanaklarla rahatlıkla pompalanarak borularla yer altında tutulabilecek.

StarkDrache demiş ki:
Karbondioksit gazını yer altında saklayalım’
Hollanda’da, atmosfere bırakılan zararlı gazların azaltılması programı çerçevesinde, petrol, kömür ve doğal gaz gibi fosil enerji kaynaklarının endüstride kullanımı sırasında açığa çıkan karbondioksidin boşalan doğal gaz yataklarında saklanması önerildi.
AMSTERDAM - Hükümet, işveren, bilim kuruluşları ve çevre örgütleri temsilcilerinden oluşan Hollanda Enerji Platformunun hükümete sunduğu raporda, ülkenin kuzeyindeki Slochteren’de bulunan boş doğal gaz yataklarının sanayi kuruluşlarının çıkardığı karbondioksit gazını saklamaya çok uygun olduğu belirtildi.
Almanya’nın Ruhr havzasındaki enerji ve sanayi kuruluşlarının bıraktığı karbondioksit gazının da yine Hollanda’da saklanabileceği ifade edilen raporda, hükümetin bunu yapmadığı takdirde, atmosferin ısınmasına ve iklim değişikliklerine yol açan zararlı gaz salımını 2030 yılına kadar yüzde 30 azaltma programının gerçekleştirilemeyeceği görüşüne yer verildi.

Raporu hazırlayan Hollanda Enerji Platformu Başkanı Prof. Catrinus Jepma’ya göre, Hollanda, Avrupa’nın halen atmosfere bıraktığı karbondioksidin yarısını saklamaya uygun durumda bulunuyor. Boş doğal gaz yataklarında karbondioksidin saklanmasına karar verildiği takdirde, bir ton gazın saklanmasının maliyeti 40 Euro dolayında olacak. Hollanda, 2015 yılından itibaren 50 yıl süreyle karbondioksidi yer altında saklayabilecek.

Prof. Jepma’nın verdiği bilgiye göre, kömür ya da petrolle çalışan enerji santralleri, demir çelik fabrikaları ve petrokimya tesisleri gibi büyük ölçekli sanayi kuruluşlarının çıkardığı karbondioksit, mevcut teknolojik olanaklarla rahatlıkla pompalanarak borularla yer altında tutulabilecek.
sonuclarını düsünmeden tavsiye veriyorlar yazık Rolling Eyes ,

@StarkDrache sana demiyorum :mrgreen:

pfffffff

Aileden
Başlık büyük küçültürmüsün

bilmem biliyorumusunuz ama benim bir kilit yöntemim var kendi topicinizi düzenleyemiyorsunuz ben öyle yapınca ama konu açık oluyor tabiki
ben bu konuyu buraya taşıdıgımda başlık küçüktü Idea

Yukarı Alt