board marker* taktiği.
türü: kitlesel
zorluk derecesi: kolay
risk faktörü: düşük
kullanım alanı: formül ya da kısa tanım, ezber gerektiren tüm dersler.

en güvenli kitlesel kopya çekme yöntemidir. kopyayı sınıfın duvarını süsleyen türk bayrağı, atatürk'ün gençliğe hitabesi, istiklal marşı, atatürk resmi gibi tabelaların cam yüzeylerine oturduğunuz yerden rahatça okuyabileceğiniz büyüklükte yazın. bu tip ispirtolu kalemlerin ışığı yansıtmama gibi hoş bir özelliği vardır. uygun açıdan bakıldığında sınıfın en arkasından bile rahatça okunabilir. kürsüden kalkmayan öğretmen tipine karşı idealdir.

kaos yöntemi

türü: kitlesel
zorluk derecesi: zor
risk faktörü: nispeten yüksek
kullanım alanı: testler coğrafya gibi kısa cevaplı sorular ve özellikle habersiz yazılılar.

ustalık gerektiren bir yöntemdir. amaç sınıf içinde karışıklık yaratıp öğretmenin dikkatini dağıtmaktır. şimdiye kadar en kesin başarı ani rahatsızlanma yöntemiyle sağlanmıştır. kusma, burun kanaması gibi bir mizansen yaratılır. kendini sınıfın başarısı adına feda edecek kişi ani bir hareketle ayağı fırlar, kusmak üzere olduğunu ya da burnunun kanadığını iddia eder. burun kanaması bir ön hazırlık gerektirir. önceden dezenfekte ettiğiniz bir toplu iğneyi iyice sıktığınız işaret parmağına hafifçe batırıp kanı avucunuza iyice yayın. kanın baş ve işaret parmağı arasındaki boşlukta iyice görünür halde olmasına özen gösterin. birden yerinizden fırlayıp dikkati üzerinize çekin. öğretmene lavaboya gitmeniz gerektiğini paniğe kapılmış bir halde ama oldukça yavaş bir şekilde anlatın. bu sırada birkaç arkadaşınız "aa nooldu vah vah" gibi sesler çıkarmalı ve sınıfta bir uğultu oluşturmalıdır.hiçbir öğretmen kan kaybından ölmenize razı olmayacaktır. siz şovunuzu tamamladığınızda tüm arkadaşlarınız sözlü bir biçimde kopya alış verişini tamamlamış olacaktır.
(saruman, 11.05.2002 03:02)#1242022 !?

selpak yöntemi

türü: bireysel
zorluk derecesi: kolay
kullanım alanı: hemen hemen her ders

yazılıdan önceki ders hasta taklidi yapın. gerekirse vitamin hapı öksürük şurubu falan getirip öğretmenin gözü önünde için. kopyayı selpak mendilinizin içine tükenmez kalemle yazın. dolma kalem ya da benzeri likit mürekkepli kalemler kullanmayın, yazı dağılır. hazırladığınız mendilleri sınıflandırıp farklı ceplerinize yerleştirin. sınav sırasında burnunuzu silecek gibi yapıp çaktırmadan yazdıklarınızı okuyun. asla mendile çok uzun süre bakmayın. unutmayın ki kimse kendisinin bile olsa bir sümüğü yarım dakika izlemez. öğretmenin şüphelendiği durumlarda mendili gerçekten kullanın ve kopyayı imha edin. inanın öğretmen emin bile olsa mendilinizi incelemeyecektir. yazılı kağıdını verirken burnunuzda istanbulun fethi 1453 yazmasını istemiyorsanız asla mürekkepli kısmı yüzünüze deydirmeyin.
(saruman, 11.05.2002 03:03)#1242024 !?

saat yöntemi

türü: bireysel
zorluk derecesi: orta
risk faktörü: yüksek
kullanım alanı: her ders

kopya kağıdı itina ile hazırlanır, katlanıp küçücük hale getirilerek kol saatinin arasına sıkıştırılır. kısa kollu giysiler giyilen yaz aylarında risk etmeni artmaktadır.

silgi yöntemi

türü: bireysel ama paylaşıma açık
zorluk derecesi: orta
kullanım alanı: tüm dersler

silginizi çevresindeki kartonla beraber yanlamasına kesip ikiye ayırın (kartonun bir yanını kesmeyin ki iki parçayı sabitlesin) daha sonra bu iki parça silgiyi içine koyacağınız kağıdın kalınlığı kadar inceltin. parçaları bir yanını kestiğiniz kartonun içine yapıştırın. içine koyacağınız kağıdı yelpaze şeklinde katlayın ve uç parçalarını silginin içine yapıştırın. elinizde arasında kopya olan ama dışarıdan bakıldığında sadece silgi olan bir araç var artık. bunun faydası size sıranın içinden değil üstünden çalışma fırsatı vermesidir. ayrıca basit bir silgi alışverişi şeklinde bu kopyayı başkalarıyla da paylaşabilirsiniz.

yarim daire yontemi (recommended):
uygun ve mat bir renk kartondan orta boy bir yarim daire elde edilir.dairenin beyaz yuzeyine gerekli $eyler yazilir.onceden hazirlanmi$ raptiye ile siranin gozunun ust kismina yarim dairenin duz kenarinin en ortasindan raptiyelenir.hoca etrafta yokken daire cevrilir,okunacaklar okunur,hocanin yakininiza gelecegini hissettiginizde yarim daireyi ice itip,duz kismi one getirirsiniz. en buyuk avantaji da $udur; hoca egilip siranin altina baksa bile o kartonu orada gormez.

infrared yöntemi

sınav salonuna infrared haberleşen pda'ler ile girilir. salonun uzak köşesinde soruyu bilmeyen ile bilen compatible aletlerle chatleşir
(teknolojik düzeltme: artık bluetooth var, infra minfrarede gerek yok. hem cihazların birbirini görmesi de gerekmiyor)

türü: bireysel ama paylaşıma açık
zorluk derecesi: basit
kullanım alanı: tüm dersler

sınava girmeden bir süre önce office açılır, dersle ilgili bilgiler font size 2 ile yazılır, tercihan times new roman gibi okunabilitesi yüksek bir font seçilir. print edilir.
sınav sabahı kırtasiyeden uzunca silgilerden alınır, hani şu pelikan a20 falan öyle bir şeyler var ya onlardan. print ettiğimiz kağıdı bant yardımıyla silginin etrafına yapıştırırız. kopyamız silginin kendi kabı gibi gözükür, yazılar da gayet okunabilir bir şekildedir. böylece ne öğretmen ne asistan kuşkulanır. sınav ortasında sınıfın öbür tarafındakiyle şöyle bir diyaloga girebilirsiniz.

- silgisi olan var mı? (önceden belirlediğiniz bir işaret)
- tut yakala hop.
- eywalla.

kimse de bir şey demez, arada kendini kanıtlamaya çalışan asistanlar çıkıp "silgisi olmayan sınava girmesin" tarzı geyiklere girebilirler, siz işinize bakın.

telefon yontemi

turu:bireysel
zorluk derecesi:basit
risk faktoru:sifir
kullanim alani:cep telefonunun serbest birakildigi* tum dersler

efenim yuh olur mu demeyin oluyor olursada cok basit oluyor dedirten bir yontemdir kendisi.tarafimdam muhasebe dersinde denenmis ve de basariyla sonuclanmistir*.evvelaa karmasik sayi hesaplamalari veren bir hoca lazim ve de bu hocanin sinav sirasinda cep telefonunu serbest birakmasi lazim.akabinde genis mesaj hafizali bir cep telefonuna* dasahip olursaniz olay tamamdir.telefonunuza sinavda gerekli olacak ve ezbeelemek zorunda oldugunuz bilgileri*** kaydettikten sonra sinav sirasinda bunlari acip acip yazarsiniz.sadece asistan veya hoca yaninizdan gecerken hesap makinesini acip hesap yapiyormus gibi davranmaniz gerekli.

telefon yontemi 2

turu:kitlesel
zorluk derecesi:basit
risk:none
kullanim alani:lise

efenim bu yontemde yine hocanin yardimlarina ihtiyaciniz var.eger hoca birinci ders baska ikinci ders baska sinifi ve ucuncu ders sizi sinav yapiyorsa olay basittir artik.ikinci ders sirasinda itinayla ders kaynatilir ve sinifin bir kosesinde birinci derste sinav olan sinif aranip sorular alinir cozulur sinifa dagitilir sinav catir catir yapilir.tek yan etkisi ise bu isi anlamayan hocanin sinavlari gittikce zorlastirmasidir.size dokunmaz olan birinci ve ikinci derslerde sinav olanlara olur

türü: bireysel eglence
zorluk derecesi: becerene nobel odulu var.
risk faktörü: boş kagıt vermek gibi bir şey.
kullanım alanı: karşı apartmana kadar gider.

magic marker kalemlerden alınır, kopyalar istenilen boyutta, duvarlara, sıralara, kapıya, cama, ba$a, istenildigi gibi yazılır. sonra bir ultraviyole feneri alınır, normal ı$ıkta gozukmeyen magic marker yazılarının ustune dogru tutulur, okunur, kapatılır.

(Ç) alıntıdır ! ..

en güvenlisi beniki yanındaki arkımdan alıyorum yakalanma olasılığı yok neden kanıt yok ama salak gibide birebir yaparsanız yakalanırsınız misal edebiyattan bi örnek
Ark:
-8li 11 li hece ölçüsü kullanılır
ben:
-Hece Ölçüsü kullanılır extraokk
gayet basit yakalanma sansı bi o kadar düşüktür.
Tek Kural:Yanınızdaki Güvenilir olsun sınavın ortasında bi susya diye bağırmasın :mrgreen:

eFe

rank8
remi demiş ki:
en güvenlisi beniki yanındaki arkımdan alıyorum yakalanma olasılığı yok neden kanıt yok ama salak gibide birebir yaparsanız yakalanırsınız misal edebiyattan bi örnek
Ark:
ben:
Tek Kural:Yanınızdaki Güvenilir olsun sınavın ortasında bi susya diye bağırmasın :mrgreen:
puha bu çok tanıdık geldi morwena okusa kopar :mrgreen: :mrgreen:

StarkDrache

Bilgiliyim
Arkdaşlar Öncelikle Şunu Belirtmek İsterim ; Kopya Çekmek Bir Sanattır Cool
Kopya Çekmekte Sürekli olaraktan Kullandığım bir taktik sunam size ;

Arkdaşlar Öncelikle Kopya HAzırlamak İçin Çok iyi bir şekilde kısaltmaları bilmeniz gerekiyor !
Daha sonra kopyamızı hazırlamaya başlayalım ;
zemin olark öndeki sıranın arkası yada kendi sıranın altı en uygun yerlerdir !
Kalem olarak kurşun önerilir .
daha sonra bastırmadan kopyaları yazmanız yeterli olacaktır !
Risk ; Çok Az
Yapım ; Gayet Basit
Sonuç ; Denedim ve faydasını gördüm :mrgreen:

PeG4SuS demiş ki:
Nolduki böle bişeyi Morwena damı yazdı:D

Peg4 bu arda imza süper ya bittim bak bak alamıyom kendimi:D pussycatdolls.gif :mrgreen:

eFe

rank8
remi demiş ki:
PeG4SuS demiş ki:

Peg4 bu arda imza süper ya bittim bak bak alamıyom kendimi:D pussycatdolls.gif :mrgreen:
biz çekiyoduk morwenayla böyle çekiyoduk çekiyoduk zor 45 alıyoduk :mrgreen: :mrgreen:

alla alla imza bana gözüküyo neden böyle oldu acaba Confused

PeG4SuS demiş ki:
remi demiş ki:
PeG4SuS demiş ki:

biz çekiyoduk morwenayla böyle çekiyoduk çekiyoduk zor 45 alıyoduk :mrgreen: :mrgreen:

alla alla imza bana gözüküyo neden böyle oldu acaba Confused
yanımda oturan gayet iyi esirgemiyoda :lol: ben yapıyom 45 o tamamlıyo 65-75 :lol: ortaya bişiler

Morwena

Buralıyım
PeG4SuS demiş ki:
remi demiş ki:
Ark:
ben:
Koptummm ehauahhau bizim taktik Efe Cool

eFe

rank8
Morwena demiş ki:
PeG4SuS demiş ki:
remi demiş ki:
Ark:
ben:
Koptummm ehauahhau bizim taktik Efe Cool
yeah extraokk

valla ben kalemle hafif gözükmez bi şekilde sıraya yazdım önüne kalem kutuyu koydum oraya sonra bak ba kyap ama görmem için tabi cheetostan çıkan ışıklı kalem var ya onu aldım açtım ışığı baktım yaptım herkes en yüksek 40 almıştı tabi bende 86 aldım onuda bilerek fasla dikkat çeker die extraokk

benim kullandığım taktik en iisi ama bi şart lazım sınavın 2 ders olması lazım onuda çok az hoca yapıo :mrgreen: kopyayı yazın küçük kağıtlara atın cebinize 2. ders gelince hocam sıkıştım WC ye gidebilirmiyim dein 2 ders yapıo ya mecbur izin wercek gidin WC ye doyasıya bakın kopyalarınıza

Bu Taktik Anaolu Liselerinde İşe yarar ki şahsen bende okuyorum anadolu lisesinde ing olduğumuz için(bazıları almanca) ing yazılıları 2 kağıt oluyor ve 2 ders WC taktik:D

En dengesiz kopya da ele yada kola yazmak hayatta yazmam kafadan delil veriyosun hocaya elini tutup götürse müdüre el gibi kanıt var :mrgreen:

Yukarı Alt