Takımı
Fenerbahce
Evet Joymax yıllardır beklenen hareket'i yaptı. Sadece bununla kalmamalı bence piyasadaki gereksiz sw leri kapattırıp türkiye piyasasındaki Kendini ispatlamış serverlarla çözüm yoluna gitmeli

Ama @gameofis in 300-500tl ye sunduğu şekilde sw açanlar belki orttalıktan kaybolurlar :D

İki farklı makina 2 farklı SQL 2 Farklı oyuncu tabloları peki gökten vahi ile mi 1. makinada bulunan charın kayıtlı tüm tablo ID`leri bu 2. makinaya geçecek. Yani benim 1. makinada CharID 200 ise 2. makinada inler cinler mi CharID 200ü benim için kimseye vermeyecek bekletecek. Bunun gibi ölüsü 30 tablo var bu adamın Pet tablosu var char tablosu var honor tablosu var skill tablosu var mastery tablosu var guild tablosu var var oğlu var. Eğer ironu yada şaka yapıyorsanız ifade koyun ciddi algılıyoruz :mrgreen::mrgreen:
Yav tamam serverin aylardır açık, 100-200 kişi ile ayakta tuttun tebrikler de maytap geçiyorsan emoji falan koy.
Yoksa dobralığımı yüzüne yüzüne vuracağım, kızamık geçireceksin. :bitch:

@Brahim @Lenneth dobralığımı bilir :headbang:
Kafalar pırıl pırıl..
İsteyenle 1000 liraya iddiaya girebilirim.
@BurakSerit karşındaki kim bilmeden bu tarz yaklaşımlarda bulunmazsan sevinirim. Oyununda oyuncusu olmasın en az 1 sene açık tutacağımızı söyledik ve dediğimizi de yapıyoruz. Tabi siz alışkınsınız her hafta oyun açanlara.

Server
Feronia
Takımı
Fenerbahce
Bu sistem yapılabilir benim görüşüm bu yönde üst düzey SQL ve Prosedür bilgisi olan kişi bunu yapabilir. Fakat çok uğraştırır ve beyin yakabilir. summer5:

Takımı
Seçiniz...
İsteyenle 1000 liraya iddiaya girebilirim.
@BurakSerit karşındaki kim bilmeden bu tarz yaklaşımlarda bulunmazsan sevinirim. Oyununda oyuncusu olmasın en az 1 sene açık tutacağımızı söyledik ve dediğimizi de yapıyoruz. Tabi siz alışkınsınız her hafta oyun açanlara.
1000 liraya iddaaya giricen sistemi yapman 10 seneni alacak kim ölür kim kalır belli değil.
Ek olarak, yazdığım postu tekrar oku seni övdüğümü anlayacaksın. Sözüne bişey mi dedik lahana çorbası. :bitch::bitch:

1000 liraya iddaaya giricen sistemi yapman 10 seneni alacak kim ölür kim kalır belli değil.
Ek olarak, yazdığım postu tekrar oku seni övdüğümü anlayacaksın. Sözüne bişey mi dedik lahana çorbası. :bitch::bitch:
Dostum fazla iticisin seninle tartışmayacağım. Halen karşında kim var bilmiyorsun ve kafana göre yargılarda bulunuyorsun. Durumuna üzülüyorum, en kısa zamanda tedavi görmen umuduyla :)

Takımı
Seçiniz...
Dostum fazla iticisin seninle tartışmayacağım. Halen karşında kim var bilmiyorsun ve kafana göre yargılarda bulunuyorsun. Durumuna üzülüyorum, en kısa zamanda tedavi görmen umuduyla :)
Başbakanla mı konuşuyorum olum. Öyle bi konuşuyor ki anasını satayım ajkhdajkshdjkahsjkfhk
İplenmiyorsun bebeyiim, sakin ol ve devam et:bitch:

Server
Takımı
Fenerbahce
Yarım yamalak bilgi ile yapamayacağı işlere inatlaşan insanlar beni çok geriyor. Konu dağıtılınca tekrar göz atarım buraya. İyi forumlar.

Takımı
Seçiniz...
Utandırıyorsun beni yapma böyle :dd

Hay sokayım karakteri serverden servere taşımanıza. Şu oyunun her pw serverinin patlama sebebi sanırım Silkroad dosyalarını kurcalayıp deneye deneye her bokunu öğrenmiş insanların(Birşeyler yaratabilen, değiştiren değil) , Silkroaddan başka rpg oynamamış olmaları heralde.
O kadar gereksiz gameplaye etki etmeyen saçma şeyler bulundu. Bir allahın akıllısıda open world pvp ekleyemedi ... oyununa :D K.o cz tarzı. Yap bunu kimseyle paylaşma al sana tek aktivitenin kale savaşı olmadığı bir server işte @@

Hay sokayım karakteri serverden servere taşımanıza. Şu oyunun her pw serverinin patlama sebebi sanırım Silkroad dosyalarını kurcalayıp deneye deneye her bokunu öğrenmiş insanların(Birşeyler yaratabilen, değiştiren değil) , Silkroaddan başka rpg oynamamış olmaları heralde.
O kadar gereksiz gameplaye etki etmeyen saçma şeyler bulundu. Bir allahın akıllısıda open world pvp ekleyemedi ... oyununa :D K.o cz tarzı. Yap bunu kimseyle paylaşma al sana tek aktivitenin kale savaşı olmadığı bir server işte @@
Denendi, tuttu bknz. Grindroad.

Takımı
Galatasaray
@Anafor Seni tanımak isteriz, lakin prosedür konusunda senden bilgi almak isterim. :buddha: nasıl yazıyosun hangi programla önemli bunlar.

@Anafor Seni tanımak isteriz, lakin prosedür konusunda senden bilgi almak isterim. :buddha: nasıl yazıyosun hangi programla önemli bunlar.
Benimle çoğu kez irtibatınız oldu. Burada prosedür dediğiniz olay basit bir kaç if,else yazmaktan ibaret değil. SQL'in nimetlerini çoğunuz kullanmıyor ve editör olduğunu iddia ediyor. Aslında SQL'de c# kodda yazabilirsiniz. Bu sayede neler yapabileceğinizi size bırakıyorum. O yüzden ekip arkadaşımın yeteneklerini gördükten sonra hiç bir şeye yapılamaz demeyi bıraktım. Assembly ile oyunun kaynak kodları olmadan her türlü montelemeyi yapabiliyorsunuz. Sınır sizsiniz.
SQL'de c# prosedür nasıl yazılır diye merak ederseniz;
CLR Stored Procedures adresinden olayın güzelliğini inceleyebilirsiniz.

Takımı
Galatasaray
Benimle çoğu kez irtibatınız oldu. Burada prosedür dediğiniz olay basit bir kaç if,else yazmaktan ibaret değil. SQL'in nimetlerini çoğunuz kullanmıyor ve editör olduğunu iddia ediyor. Aslında SQL'de c# kodda yazabilirsiniz. Bu sayede neler yapabileceğinizi size bırakıyorum. O yüzden ekip arkadaşımın yeteneklerini gördükten sonra hiç bir şeye yapılamaz demeyi bıraktım. Assembly ile oyunun kaynak kodları olmadan her türlü montelemeyi yapabiliyorsunuz. Sınır sizsiniz.
SQL'de c# prosedür nasıl yazılır diye merak ederseniz;
CLR Stored Procedures adresinden olayın güzelliğini inceleyebilirsiniz.
Aydınlattıgın için çok teşekkür ederim.

Denendi, tuttu bknz. Grindroad.
Mantık olarak dediğim şeye benziyor ama değil. Ben open world pvpden bahsediyorum belirli zaman değil her zaman aktif olan.
Kafamda bununla ilgili güzel fikirler var. Seneye okulu inş bitirirsem ve oyun hala yaşıyor olursa hayata geçireceğim inş.

Server
Eris
Size ECSRO'ya açılan eski bir davadan ufak bir kaç yazı paylaşayım ondan sonra kapansın bu bir şey yapabilir yapamaz muhabbeti iyice sıktı çünkü.

gameofis

Silkroad Pvp Server Sağlayıcı
Takımı
Galatasaray
@gameofis görkem bey konuyu tartışma olsun diye yazmıyorum tamamen merak ettiğim şeyler olduğu için size bu olayı yöneltiyorum sizin tuzunuz kuru oyun sahiplerinin sayfaları kapansa bundan senin hiç bir şekilde zararın olmaz umrunda olmaz hatta yararın olur insanlar senden reklam satın alır sağa sola spam post reklamı ile 10-20 k lık maddi manevi emek verdiğin bir sayfan kapandığı zaman olayı idrak edebilirsin zaten bu olayların buraya gelmesindeki sizin gibi firmaların suçları baya büyük 200-300 tl ye sunucu veriyorsunuz adam silkroad'ın s sini dahi bilmiyor milleti dolandırmak için 200-300 tl size veriyor sizde bunu kabul ediyorsunuz hem sizin hemde tüm silkroad piyasasının başı ağrıyor adam dosya açmayı dahi bilmiyor gidip bu adam oyun açıyor bunun gibi çok insanvar şuan piyasada sadece reklamlardan gördüğüm 25 tane server var 1 ay içinde açılan ve hepsi boşa hiç birine oyuncu gitmiycek artık guildler akıllandı oyun sahiplerine oyuna başlamadan önce sunucu nerden hangi guard kullanıyorsunuz tarzı sorular soruyorlar hatta daha ileriye gideyim bu işten anlayıp anlamadıklarını anlamak için 1-2 edit işlemleri soruyorlar doğru cevap verirse oyun sahibi oyuncularda bu adam işi biliyor diyip başlıyor gayet mantıklı bir hareket tüm guildler bence bu mantık ile ilerlemeli sonuçta herkez bu işe emek veriyor oyun sahibinden oyuncusuna kadar bizler bu insanlar yüzünden oyun açamaz olduk maddi manevi yatırım yapıp oyun açıyoruz piyasada oyuncu yok sebebi çok server var zaten global yabancı oyunların hepsi tutuyor türkiyede'de belli başlı oyunlar var extradan birde yenileri türüyor oyuncu yok piyasada ben size bişey demiyorum siz işinizi yapıp para kazanıyorsunuz 200-300 tl ye oyunda açarsınız 100 tl yede açarsınız bu işin ticaretini yapıyorsunuz ama bu iş böyle yürümez 1 ayda 25 tane server piyasaya çıkıyor sonra neden joymax harekete geçti artık isro oyuncuları dahi server açmak istiyor kimse oyuncu bulamıyor. konu tartışma amaçlı yazılmadı sadece uzun zamandır yazmak istediklerimi yazdık bir çok arkadaşta benime aynı fikirde olacaktır eminim :)
Yazdıklarınızı tartışma olarak algılamıyorum sonuçta burası forum herkez eleştirisini yapar.Şimdi biz ticaret yapıyoruz ve ticaretin öylesi böylesi olmaz.Şöyle belirteyim artık piyasadaki büyük guildlerin çoğu kendi serverlerini açıp kendi serverlerinde oynama kararları alıyor.Yada Master'leri görüşmeye gelip guildim sürekli oraya buraya gidiyor oyunlar kapanıyor sıkıldık ben master olarak server açıcam oyuncularımı buraya topluyacam şeklinde isteklerle geliyor.Ben sattığım tüm sunucularda eğer bana müşteri hiç bir bilgim yok diyorsa ben bu adama alpemix üzerinden en az 1 saat eğitim veriyorum Panel,Sql Npc Patch Server aç kapat.Gmlik kod yapıları vb vb yani iyi anlamda bir server yönetebilmesi için gerekli herşeyi öğreniyor.Adamın hedefi 2000-3000 oyuncu değil 200-300 oyuncu ve kendi çevresi ve bu şekildede şuanda belki 1 tane reklamı bile olmayan onlarca server var kendi içlerinde oyun oynalınan.Yani kısacası bu iş sunucu satmak edit yapmak değil. 1000 Kapasite sunucu'ya 1500 lira fiyat çekip 100 liralık panelleri 200 liraya kaklayanlar asıl bu piyasadaki insanların kanını emenler.
Şimdi yani bizde sunucu satmayalım Server açalım guild masterlerine para basıp oyunu doldurup sonrada patlayalımı :)
Şöyle'de bir gerçek var google'de benim sitelerim her zaman ilk sıradadır bu işi merak edip girmek isteyen adam ilk beni bulur.Zaten bu adam mause bile kullanmayı bilmiyorsa bu adama biz birşey satmayız.Para kazancından çok kayıptır.Bunun farkındayız 2009'dan beri sunucu satıyorum 2012'de sro sunucu satmaya başladım 50 tane firma kurdular 50 tane firma yok oldular.
Sunucu firmasıyız diyor adam sunucularımızı kendimiz barındırıyoruz diyor bir bakıyorum iplere bilmemnebilişim bilmemnehost :) komik yani.
Şöyle bir gerçek var server açsam daha çok para kazanırım.Ama kendim kazanırım ben sunucu satarak editörlerime yazılımcılarımada ekmek yediriyorum.Ve birlikte bir çok ek proje üretiyoruz.Kısacası durum bundan ibaret

Uzun lafın kısası benden sunucu alıp SMC'yi kullanmayı bilmiyen npcde bir düzenlme yapmayı bilmiyen adam yoktur. Ha tüm editleri kendi yapan varmı var 40 tane kadar müşterim var boş sunucu alıp editlerini kendi yapan :)
Biz buradayız olmayada devam edecez.Sunucu firmasının toptan alamadığı fiyata ben son kullanıcıya sunucu satıyorum.Zaten bu yüzdende piyasada firmacıklar kalmıyor yok olup gidiyor.
Tabiki karalayan söven çok oluyor hepsi yok oluyor biz burada devam ediyoruz.

Not: Hocam joymax muhabbetine 2012'den beri 8 tane sayfam gitti. bunların 3ü gameofis'e ait.Bu telif muhabbeti her 2-3 senede bir oluyor.
Ayrıca ben reklamı forum ve reklam siteleriyle anlaşma yaparak daha uygun fiyata satıyorum.Yani reklam satarak para kazanamam onuda geçeyim :)
Mesala uğurla anlaşıyorum diyorumki uğurcum canım benim bi güzellik yap bir güzellik yapıyor bende müşterime bu güzelliği yansıtıyorum budamı suç ?

Sloganın pasifliğine bakarmısın, bir absürtlük var ortada. Herkesin serveri olursa oyuncu kim olacak?
Haklılar da millet konsoldan bitane unique indirip kesmek için Server açıyor.
Güzel kardeşim Sen bir silkroad private serverlerin sloganlarına bakta sonra benim sloganlarımı eliştirirsin. :) Grafik işiyle uğraşıyosun bilirsin. Bize karşı bu kadar ön yargılı olmayın adam yemiyoruz bizde sizler onlar gibi insanız.Herkeze yardımcı oluruz bize 1 adım gelene biz 10 adım gideriz. (Reklam) kavramını bir incelemeni tavsiye ederim ayrıca yaptığın reklamla birlikte insanlarda algı yaratıp kazanç sağlamaya çalışırsın değilmi bizde bunlardan birini yapıyoruz.Başka birşey yok.
Eşsiz silkroad deneyimine hazırmısın ? diye afişe slogan yazan adamada neresi eşsiz normal silkroad diye yorum yapmaya benziyor seninki :)

gameofis

Silkroad Pvp Server Sağlayıcı
Takımı
Galatasaray
Evet Joymax yıllardır beklenen hareket'i yaptı. Sadece bununla kalmamalı bence piyasadaki gereksiz sw leri kapattırıp türkiye piyasasındaki Kendini ispatlamış serverlarla çözüm yoluna gitmeli

Ama @gameofis in 300-500tl ye sunduğu şekilde sw açanlar belki orttalıktan kaybolurlar :D
3 aylık 150 TL Bile sunucu var guard ve panel beleş :) bilgin olsun.

Yukarı Alt