Server
Flora
Takımı
Galatasaray
kuzum tek indiren sen değilsin ki muhtemelen dosyaları indirirken bir sorun çıktı ondan kaynaklıdır.

okan abi 1-2-3-4-5 saglam hepsini acıyo ama 6.yı parttan cıkartırken crc hatası veriyor... 107kb lık hızla indirdim 3 kere genede aynı hata..ne yapayım?

extraloob demiş ki:
başka linkten indir son part'ı bakalım ne olacak.
Okan abim acaba içlerinde kurtarma kaydı varmıdır ? CRC hatasının çözümlerinden biride bu

Crc hatası genelde internetten dosya indirirken rar dosyasının bozulmasından kaynaklanan başlıca hata çeşididir.. Her ne kadar da "parola yanlış" gibi bir hata verse de, bu parolanın yanlışlığından değil tamamiyle rar dosyasının inerken bozulmasından kaynaklanır..

Diğer bir husus ise rar dosyasının eksik inmesidir.. 200 mblik bir dosya indiriyorsunuz ve aslında o pcnizde 150 mb olarak gözüküyor.. Yani dosya inmiş gibi duruyor lakin eksik inmiş oluyor.. Bu durumda yapacağınız tek şey eksik inen partı silip yeniden indirmenizdir.

İzleyeceğiniz yol !

Başlat > Programlar > WinRAR > WinRAR Açılan pencerede dosyamızı buluyoruz fakat dosyayı açmayıp bir kere tıklayacağız yani dosya masaüstündeyse eğer açılan pencerede dosyayı bulup şeçip sağ üst köşedeki sağlık çantasına benzer işarete tıklayarak onarıyoruz ve tamam dediğimizde kurtarma kaydı var ise artık CRC hatası ortadan kalkacaktır.

Not : Büyük dosyalar indirdiğimiz için kurtarma kaydının var olması gerekir.Eğer yoksa bu yöntem işe yaramayacaktır.

ben silkroadın sitesinden indirirken 850 mb.ta elk. kesildi.tekrar açtığımda baştan indirmeye başlıyo.850 mb dosya pc de duruyor ama.bunu kaldığı yerden başlatmanın bir yolu varmı?

DaRKWaTcH demiş ki:
extraloob demiş ki:
Okan abim acaba içlerinde kurtarma kaydı varmıdır ? CRC hatasının çözümlerinden biride bu

Crc hatası genelde internetten dosya indirirken rar dosyasının bozulmasından kaynaklanan başlıca hata çeşididir.. Her ne kadar da "parola yanlış" gibi bir hata verse de, bu parolanın yanlışlığından değil tamamiyle rar dosyasının inerken bozulmasından kaynaklanır..

Diğer bir husus ise rar dosyasının eksik inmesidir.. 200 mblik bir dosya indiriyorsunuz ve aslında o pcnizde 150 mb olarak gözüküyor.. Yani dosya inmiş gibi duruyor lakin eksik inmiş oluyor.. Bu durumda yapacağınız tek şey eksik inen partı silip yeniden indirmenizdir.

İzleyeceğiniz yol !

Başlat > Programlar > WinRAR > WinRAR Açılan pencerede dosyamızı buluyoruz fakat dosyayı açmayıp bir kere tıklayacağız yani dosya masaüstündeyse eğer açılan pencerede dosyayı bulup şeçip sağ üst köşedeki sağlık çantasına benzer işarete tıklayarak onarıyoruz ve tamam dediğimizde kurtarma kaydı var ise artık CRC hatası ortadan kalkacaktır.

Not : Büyük dosyalar indirdiğimiz için kurtarma kaydının var olması gerekir.Eğer yoksa bu yöntem işe yaramayacaktır.
Malesef kaydı yok.

volkan.ka demiş ki:
DaRKWaTcH demiş ki:
extraloob demiş ki:

İzleyeceğiniz yol !

Malesef kaydı yok.
Böyle büyük dosyaları koyulması şart bence çok az bir emek ve fark eden bu kaydı eklemek bazen saatleri hatta çok zorla kotasından fedakarlık eden userların canını yakıyor.

Neverex

Bilgiliyim
extraloob demiş ki:
Fre3sTyLe demiş ki:
Yine biz haklı çıktık :P

kuzum biz o bahsi kapattık artık aptallarla uğraşmak yok yolumuza devam haber önce bize gelir, her yere yazın haberin kaynağı extraloob.com

1) TÜRKÇE SILKROAD GEİYOR DEDİK GELDİ
2) HOTAN FORTRESS WAR GELİYOR DEDİK GELDİ
3) PRE ITEM'LER WEB SAYFASINDAN AÇILACAK DEDİK, YAKINDIR ONUNDA GELMESİ.
Devlerin toplandığı bi masa var. Masanın başında exl... Güzel gidiyor herşey aynen devam etmesi umuduyla ... Hayırlara vesile olsun ^^

güzel birşey yapmışlar ama her seferinde 1GB lık dosya indirmek zorunda kalmasak keşke

arkaadaşlar çok saolun indirdim sorunsuz amaaaa lütfen ama lütfennnnnn biri bunu bana açıklasınnnn internete baktım launcheri açın kapayın update yapar diolar ama nerdeyse 1 saat oldu deniorum yok update yapmıorrrr nolucak lütfen yardım edinnnn 'connection the server has ended ' bu yazı çıkıorrrr :(:(:(:((:( şimdiden teşekkürler

allllahım sana şükürler olsunnn internette gene dolaşiim bi çaresi vardır dedimmm bir arkadaş silkroadın sitesine gir gezin demiş sonra aç demiş harfiyen uyguladım olduuuuuuu teşekkürler herkeseeee :)))))

...... böyle askın ızdırabına :@ toplamda 20 kere indirdim gene crc gene crc bıkdım ya :@ indirmicem artık :@

sanırım silkroad artık benim için hayal update yaptı die sevinmiştim oyuna bir girdimki bnm bilgisayar kasıor inşallah oyunda donmazzz :(:((:( XD
arkdaşlar oyuna girerken id pasword yazıoruz ya o bölümde normaldemi donuor yoksa bnm bilgisayar kaldırmıormu çok hafif donuor :(

Yukarı Alt