Kayıt
15 Şubat 2007
Mesajlar
63
Beğeniler
0
Şehir
Atatürk'ün Yanı
Emeği geçenlere teşekkürler...

SİLKROAD KAPSAMLI HARİTASI İÇİN TIKLA!!

BÜTÜN SKİLLER VE NE KADAR SP GEREKTİĞİNİ GÖSTEREN RESİMLİ ARŞİV İÇİN TIKLA!!

GUİLD AMBLEMİ İÇİN RESİM KÜÇÜLTME PROGRAMI TIKLA!!

Karakter skilleri görebilme, skill'ler hakkında bilgi, hangi skill'in hangi lvl'de açıldığını kaç sp istediğini skill'in resmini ve istediğiniz mastery lv'i için kaç sp gerektirdiğini öğrenebileceğiniz JAVA programı için TIKLA!

JAVA programının kullanım tu$lari:
+1 Mouse click.
-1 Shift + Mouse click.
+5 Alt + Mouse click.
-5 Shift + Alt + click.Öncelikle ben bildiklerimi yazayım,daha sonra diğer arkadaşlarda bildiklerini yazar,güzel bir topic olur[:'(]

İlk önce oyuna giriyoruz ıd ve ps mizi yazdıktan sorna server ımızı seçiyoruz.(ÖNEMLİ UYARI: Mutlaka açacağınız server a iyi kara verin,eğer 1-2 hafta sonra yeni server açılacaksa sabredin,onu bekleyin.Aege,Oasis,Troy,Venice,Babel,Tibet. Bu server larda kesinlikle bir char açmayın;oynayamazsınız.)

Sağ alt köşedeki Create kısmına tıklıyoruz ve karakter bölümü geliyor karşımıza.Oyunda 5 farklı silah tipi bulunmakta.Bunlar: Bow,Spear,Glavie,Sword,Blade.

Silahlarımızı tanıyalım:

Bow:Hem phs,hem mag. attack ı olan (ikisde orta düzeyli denebilir) bir silah.Kullanmak için arrow unuzun bulunması lazım.Uzaktan atış yapabilme yeteneğine sahiptir.Oyundai skill menüsünde Pacheon bölümüne aittir.Hem full ınt,hem full str kullanabilir.

Spear:Düşük phs,güçlü mag. attack a sahiptir.Skill bölümünde Heuskal bölümüne aittir.Full ınt charlar içindir.

Glavie:Düşük mag, güçlü phs. attack a sahiptir.Skill bölümünde Heuskal bölümüne aittir.Full str charlar içindir.

Sword:Düşük phs,yüksek mag. attack a sahiptir(Kıyaslamada spear dan daha az mag. attack a sahiptir.)Skill bölümünde Bicheon bölümüne aittir.Shıled ile birlikte kullanılır.

Blade:Düşük mag,yüksek phs. attack a sahiptir.Skill bölümünde Bicheon bölümüne aittir.Shıeld ile birlikte kullanılır.

Peki Nedir Shıed? : Shıeld:Kalkan. Oyunda blade veya sword charlar kullanır.Size gelen attackları düşürerek,sahip olduğu block özelliği ile attackları blocklar.(size gelen attack block olduğunda o attacktan etkilenmessiniz.)Shıeld lerin block özelliğine göre br dereceleri vardır. 10-21 arasında değişen bu değerlerde,16-19 ideallerdir.(20-21 bulmanız zaten imkansıza yakın[8D]).

Oyunda her lvl atladığınızda size 3 adet sp verilecektir.Bu üç sp yi ya hp ye,yada mp ye vereceksiniz.Tabii bu vereceğiniz sp ler attacklarını ve defanslarınızı etkiler.Bu yüzden ben size oyunda kullanılan iki farklı char. dan bahsedeceğim.

Full Int Nedir?Nasıl bir özelliğe sahiptir? : Full ınt charlar attack charıdır.Mag. attackları oldukça yüksektir.Çoğunlukla nuke dediğimiz(Fire,Cold ve Light skillerinin sondan bir önceki skilleridir.Oyundaki en güçlü attacklara sahip skill lerdir denilebilir.) skilleri kullanırlar.Force ağırlıklı bir chardır.Phs. defansları düşük,mag. attackları yüksektir.Sword ,spear veya Bow kullanabilir.Hp leri az miktarda olup,mp leri oldukça fazladır.Lvl atladığınızda gelen 3 sp nin 3 nüde mp ye vermeniz gerekmektedir.

Full Str Nedir?Nasıl bir özelliğe sahiptir? : Full str charlar phs. attacklarda üstündür.Full ınt charlar kadar attack vuramazlar.Force skillerinden çok Weapon skillerini kullanırlar.(Force mag,Weapon phs. attacklarda üstündür)Phs defansları yüksek,mag. defansları düşüktür.Blade,Glavie veya Bow kullanabilir.Hp si fazla,mp si azdır.Lvl atladığınızda gelen 3 sp nin 3 nüde hp ye vermeniz gerekmektedir.

Silahlarımızdan sonra,geldik kıyafetlerimize.Oyunda üç farklı kıyafet bulunmaktadır.Bunlar Garment,Prodector ve Armor dur.

Kıyafetlerin özellikleri hakkıdna bilgi için: TIKLA !

Kıyafet ve silahımızı seçtik,oyuna girdik.Şimdi sıra questlerde.Qestler yapmak gibi bir zorunluluk yok,ama mutlaka yapın.Görevinizi nerden alacağınızı sağ köşede çıkan belge simgeli kutucuğa tıklayarak öğrenebilirsiniz.Bu görevleri bitirdiğimiz zaman;ödül olarak,ex,sp,para,potions veya değişik scroll lar verilir.

Sp nedir? Nasıl biriktirilir? : SP=Skill poınt tir.Oyundaki skilleri açmanız için sp nizin olması lazım.Her yaratık kestiğinizde belirli bir miktar sp gelmektedir.Topladığınız sp miktarı kadar skill açabilirsiniz.Sp nizi gösteren bir kutucuk vardır.Bu kutucuk,sol alt köşede bulunan ex çizelgenizin sağ çaprazında bulunur.Sarı ile yazıyordur.Lvl ınız ilerledikçe yeni skiller için daha çok sp ye ihtiyaç duyacaksınız.Bu durumda sp farm dediğimiz sp biriktirme yöntemini uygulamanız gerekmektedir.Bu yöntemle,her yaratıktan daha fazla sp alırken,daha az ex alırsınız.Tabi bununda bir oranı vardır.

SP Farm hakkında herşey için : TIKLA !

Sp lerini dağıtırken vermek istemediğiniz bir skill e verdiniz diyelim,bunun için skill resetleme yapabilirsiniz(Düşük lvl larda buan gerek yoktur.)Verdiğiniz sp leri,belli bir miktar para ve görev sonrası alacağınız pot. ile geri alabilirsiniz.

Skill resetlemek hakkında bilgi için: TIKLA !

Her oyunda olduğu gibi sro da da bir + meselesi vardır.Silahlarınıza kıyafetlerinize + basarak lvl ını yükseltebilirsiniz.Örneğin:16 lvl bir silahınız var +3 bastınız,lvl 19 silahı gücüne erişir.Aynı şey itemler,takılar içinde geçerlidir.Tabi her elıxır ile herşeye basamazsınız.Silahlar için Weapon Elıxır,Kıyafetler için Prodector Elıxır,Takılar için Accesuar Elixir,Shıeld için Shıled Elıxır kullanmanız gerekmektedir.Alchemy ile daha fazla bilgiyi üst konulardaki konudan bulabilirsiniz.Birde oyunda sadece yaratıklardan düşen özel itemler vardır.Bunlar Seal Of Star (sos),Seal of Moon (som),Seal Of Sun(sosun) dur.Sos +5,som +10,sosun +15 gücündedir ve bu özellikteki silahların değişik bir parlaması vardır(Sadece silahlar ve shıeldler parlar,diğer itemlerin görünüşünde bir değişiklik yoktur).Ayrıca bu silahları doğuştan +5,+10 veya +15 olduğundan üstüne tekrar + basabilirsiniz.Örneğin,sos +3(+8 gücünde olur) ,som +4(+14 gücünde olur),sosun +6(+21 gücünde olur) yapabilirsiniz.Tabii bu sos,som,sosunlar normal itemlere göre daha pahalıdır.

Birazda skillerden bahsedelim[:D]Her attack tan önce mutlaka seçmiş olduğunuz cold force(cold un ilk skili),fire force(fire nin ilk skili) veya thunder force (light ın ilk skili) ini kullanmanız gerekmektedir.Bunlarında kendine göre özellikleri vardır.Fire,burning status ile rakibi yakarak,belli miktarda rakibin canının düşmesini sağlar.El yakmanız güçlendikçe,bu miktarda artar.El yakmaları içinde,en güçlü attack a sahiptir.Cold,rakibi yavaşlatarak skillerini daha yavaş vurmasını,veya dondurarak tamamen etkisiz hale gelmesini sağlar.El yakmaları içinde en az attack a sahiptir.El yakmanız güçlendikçe,yavaşlatma ve dondurma oranınızda artacaktır.Thunder Force,rakinin parry ratio sunu düşürerek daha fazla dama ge yemesini sağlar.El yakmaları içinde,güç olarak orta sıradadır.El yakmanız güçlendikçe,parry ratio düşürme miktarıda artacaktır.

Peki bunlardan nasıl kurtulacağız? :Bunlardan kurtulmak için Universal Pill dediğimiz pot. lar vardır.Her pill in seviyesi farklıdır.Small,medium,large,ve xlarge(tam adını hatırlayamadım şimdi:) ).Bu donma,yakma ve parry ratio düşürmenin gücünüde effect leri belirler.Effect arttıkça,bulaşma süreside bununla orantılı olarak artacaktır.Pill lerinde seviyesi bu yüzdendir.Örneğin;cold status yediniz,effect 100.Kurtulmak için 100+ güçte bir pill basmanız gerekmektedir.Eğer 70 effect güçteki bir pill basarsanız,30 effect daha kalır.Bir pill basmanız daha gerekir.Pillerin ne kadar effect i yok edeceğini görebilirsiniz.Genel olarak;24 e kadar small,24-38 arası medium,38-55 e kadar large,ondan sorna xlarge kullanmanız ideal olur.

Aynı şekilde pot miktarlarıda vardır.Herb,small,medium,large şeklinde sıralandırılır.Tabii bu potlar ve pill ler,her town daki herbalist te satılmaz.Jangan da herb-small potion,Downhang da small-medium,Hotan da medıum-large şeklindedir.

Unutmadan yaratıklar size her vurduğunda,silahınız ve itemleriniz hasar görür.Bunun için repair yapmanız gerekir.Blacksmith ve prodector shop lardan tamir yapabilirsiniz.Bunlara NPC denir ve oyundaki sabit charlardır.

NPC lerin yerleri hakkında bilgi için : TIKLA !

Şimdi geldik yaratıklara.Oyunda değişik birçok çeşir yaratık,ve bu yaratıkları kesebildeceğiniz lvl lar bulunmaktadır.Zaten bunları oyunu oynadıkça öğreneceksiniz.Ancak bir yaratığa tıkladığınızda;ben bunu kesebilir miyim? diye merak ediyorsanız,yaratığa tıkladığınızda üstte ismi çıkacaktır.Ve isminin renginden kesip kesemeyeceğinizi öğrenebilirsiniz.Kırmızı ise tehlikelidir,turuncu ise sizi zorlar,gri ise seviyenizdedir,yeşil ise seviyenizden biraz düşüktür,mavi ise çok rahat kesebilirsiniz.


SilkRoad da birde UNIQUE dediğimiz özel yaratıklar vardır.Bu yaratıklar,5-6 saat aralıkla,belli bir bölgede çıkarlar.Bunlar:Tiger Girl,Uruchı ve Isyutarudur.Üçününde seviyesi farklıdır.TG lvl 20,uruchı lvl 40,ısyutaru 60 lvl unıque sidir.Bu yaratıkların nerede çıktıklarını yukarıdaki linkten öğrenebilirsiniz.NOT:bu yaratıkları kestiğinizde,isminiz oyun ekranıdna çıkmakta,ve o anda online olan bütün oyuncular bunu görmektedir.Örnek olarak:-Resim Silinmiş.CHAR YAPILANDIRMA GENEL BİLGİLER.ALINTIDIR.

"Arkadaslar forumu ve üst konuları genel olarak inceledim ve hala char yapılandırmasında sorun yaşayan ya da yanliş bilgilendirme ile yanliş işler yapan arkadaslar olduğunu gördüm.Bu yazıda oyuna yeni baslayan ya da eksik bilgisi olan arkadaslara faydalı olacak 4 konu anlattım:
1-STR ve INT
2-SKİLL YAPILANDIRMASI
3-NEDEN STR? NEDEN İNT?
4-SP FARMİNG

1-STR ve İNT: Charınız her lewel atladığında elinize 3 stat point gecer.Temel char yapılandırması bu nokta da baslar, bunların veriliş şekline göre oyunda 3 tip char wardır:
A)FULL STR ler bu charlar gelen 3 puanın tamamının str(strengh) haznesine verilmesi ile olur ve bunun sonucu olarak FİZİKSEL DEFANS ve FİZİKSEL ATAKLARI GÜÇLÜDÜR.Bu charların glawie , blade ya da bow kullanması önerilir.
B)FULL İNT ler bu charlar gelen 3 puanın tamamının int(intelligence) haznesine werilmesi ile olur ve bunun sonucu olarak MAGİCAL DEFANS ve MAGİCAL ATAKLARI GÜÇLÜDÜR.Bu charların spear , sword kullanması önerilir.
C)HYBİRD ler yani kırmalar gelen stat pointlerin farklı kombinasyonlarla dağıtılması ile olur. Puanların hangi tarafa ağırlıklı werildiğine bağlı olarak DEFANS ve ATAKLARI DEĞİŞKENDİR.Silah tercihi charın sahibinin zewki ile hangi tarafa ağirlikli werdiğine bağlidir.


2-SKİLL YAPILANDIRMASI:Charınız her lewel atladığında kestiğiniz her yaratıktan toplayıp biriktirdiğiniz skill(tecrübe) pointleriniz olur. Bu pointler (SP FARMİNG yapmıyorsanız) ancak 2 mastery lwl atlatıp bir de herhangi bir büyü serisini 1 kere geliştirmenize yeter.Bundan dolayıdır ki skill pointler verilirken dikkatli olunmalıdır.

A)BLADE DE temel skill yapılandırması:
1-smashing series: Tamamen gereksiz almayın hadi bir hata yapıp aldınız geliştirmeyin. (PvE de lazım EDİT)
2-chain sword attack series : Kesinlikle her kombocunun sahip olması gereken bir skill tadı 51 lwl den sonra cıkar
3-castle shield: kesinlikle açılması gereken bir skill;Phs. defansınızı veya kalkanınızın br oranını arttırır.
4-soul cut blade : Geliştiği zaman önemli bir skill sp farmlılara önerilir.
5-blood blade force:tek kelime ile mükemmel bir skill , pek cok kişiye blade i seçtiren skill kısaca yere düsürme.
6-flower bloom blade:Blood blade force un tamamlayıcısı ,68 lwl de mükemmelliğe ulaşıyor.
7-snake sworddance:Combocuların 2. baş skili , görüntü zewki yaşatıyor.
8-passive (shield protection):Kalkanınızın block oranını arttırır ,kalkan kullanalar için cok önemlidir.

B)GLAWİE DE temel skill yapılandırması :
1-annihilating blade series:Gereksiz
2-fanning spear series:kesinlikle açılması gerek bir skill.Mag defansınızı çok büyük derecede arttırır geçici bir sürede olsa.
3-heuksal spear series:Gereksiz,kullanışsız.
4-soul spear departs spear series:Mutlaka alınıp geliştirilmeli en yüksek damage e ulastıran skill.
5-ghost spear attack series : hızlı bir sekilde yapılıp max:5 kişiye etki edebileceği için gerekli bir skill.
6-chain spear attack series: Gerekli ,geliştirildğinde önemli bir skill. (Pvp de kullanmayın.EDİT)
7-flying dragon attack series: penetration ı(etraftakilere etki) ,mesafesi ve hızlı yapılması ile mükemmel ve gerekli bir skill
8-passive(cheolsan force):HP nizi arttırır önemli bir pasif tir.

NOT:Pacheon ya da bow serisine gecmeden önce 2 tane kavramdan bahsetmekte yarar var; attack (hit) ratio ve parry (dodge) ratio.Silahlarınız vuruş aralıkları wardır, hit ratio nuz ne kadar yüksek olursa vuruşunuz max a o kadar yaklaşır.Parry rationuz ne kadar yüksek olursa alacağınız damage o kadar az olur.

C)BOW DA temel skill yapılandırması:
1-anti devil bow series:Gerekli bir seri,critic wurma olasılığı cok yüksektir ,pvp lerde cok kullanışlıdır.
2-arrow combo attack series: Güzel bir skill olmakla beraber pvp dışında kullanışlı değildir.
3-hawk training skill : 1. ve 3. skilleri attack rating i arttırmaktadır kesinlikle önerilir.2. skill attacklarınıza katkı yapar .(2 ye dokunmayın EDİT)
4-autum wind series:Penetration ile etki ettiği için önerilen skilldir. (Elinizi bile sürmeyin)
5-break heawen arrow series:Ok sıkma mesafenizi arttırır.
6-explasion arrow series:MAX 4 kişiye etki etme olasılığı bulunan önemli skillerden biridir.
7-strong bow series:Yavas yapılan bir skill olmasına rağmen en yüksek damage e sahip pacheon skilidir kullanılabilir.
8-passive(mind concentration):Attack rating i arttıran cok önemli bir passive dir.


D)COLD DA temel skill yapılandırması:
1-cold force series:Sürekli kullanılacak skill kesin alınıyor charın her skille birlikte kullandığı skill.
2-frost guard series:Fiziksel defansı düsük olan charların (özellikle int ler) alması gereken kalkan skili.
3-cold wave attack series:Rakibinizi dondurmaya yarayan pvp dışında etkin kullanımı olmayan bir skill.
4-frost wall series:Gereksiz.
5-frost nova series:cold wave attack ın farklı bir wersiyonu gelismiş hali cok daha fazla playera etki edebiliyor.
6-snow storm series:Nuker diye tabir ettiğimiz full int arkadasların kullanacağı bir saldırı skili.
7-passive(cold armor):İnt lerin ve fiziksel savunmasını yükseltmek isteyen her charın alması gereken bir skill.


E)LİGHTİNİNG TE temel skill yapılandırması
1-thunder force series:Sürekli kullanılacak skill kesin alınıyor charın her skille birlikte kullandığı skill
2-piercing force series:Charın magical attack ını arttıran bir skill özellikle int ci charların alması gereken skill.
3-wind walkseries : Oyunda neredeyse bütün charların alması gereken en ortak skill , charın hareket hızını arttırır.
4-lion shout series:İNT charlar için çok hızlı yapılabilen faydalı damage serisi.
5-concentration series:Parry ratio yu arttıran önemli bir skill.
6-thunder bolt force series : Etraftakilere sıçraması(MAX 3) ve en yüksek damage e sahip olan saldırı olduğu için int charların alması gereken bir skill.
7-passive(heaven s force):parry ratio yu arttıran cok önemli bir passive.

F)FİRE DA temel skill yapılandırması
1-fire force:Sürekli kullanılacak skill kesin alınıyor ve buz light arasından en büyük damage e sahip olanı.
2-fire shield:Büyülerin effect miktarını azaltır mesela buz sizi 10 sn ye donduruyorsa 7 sn ye ye düşürür.
3-flame body:Charın fiziksel attack ını arttıran bir skill özellikle str ci charların alması gereken bir skill.
4-fire protection:Magical defansı arttırdığından magical defansı zayıf olan ve str ci charlara tafsiye edilen bir skill.
5-fire wall:Gereksiz ama alınabilir .(Gereksiz. EDİT)
6-flame wave:İNT charların alması gereken 2. en yüksek damage e sahip saldırı 2. kitabın geliştirilmesi tafsiye edilir. (1. kitap 1 lvl. 2. kitap max. 3 kitap max. EDİT)
7-flame devil force:charın fiziksel vuruşunu arttırdığı için str ci charlara şiddetle tafsiye edilir.

not:force serisinden bahsetmeye gerek görmüyorum çok yardımsever değilseniz bu seriye skill harcamamanızı öneriyorum.


3-NEDEN STR? NEDEN İNT?

Arkadaslar öncelikle mükemmel char yoktur mükemmele yakın char wardır o da sizin charınızdır.Herseyden önce oyunda neyden zevk aldığınızı bilmeniz gerekli,ben bana 5 kişinin dalıp ta öldürememesini seviyorum diyorsanız full str tam size göre yok ben bi hamlede 5 kişi öldürmek istiyorum diyorsanız o zaman full int size göre.FULL int ile lwl kasması kolaydır ama str ile sabır işidir. Full int pwp de zayıftır ,str ci ise 1 e 1 de cok iyidir,ama grup,guild ya da eşli girilen olaylarda int ci önemli rol oynar. Hybird ler daha cok emek ister hybird bir char bilenin elinde cok iyi bir char olabilir.Pek cok arkadas char acarken cold serisine agırlık veriyor kabul ediyorum buzun efect i eskiden cok iyi iş yapıyordu ama oyuna sonradan eklenen tabletler ve fire serisinde ki effect azaltıcı sayesinde artık etkisini yitirdi bu uyarı da cold acmayı düşünen arkadaslara.

4-SP FARMİNG
Öncelikle sp farm neredeyse her char için gereklidir.SP farm mastery lwl iniz ile sizin lwl iniz arasında belli bir miktar fark acıp gelen exp miktarı düserken skill miktarının artması ile fazladan skill toplamanızdır.Mesela 32 lwl fire okçusunuz pacheon lwl iniz 24 lwl de fire inki de 24 lwl de arada 8 lwl fark (gap) bırakmışsınız.bu gercek bir sp farmdır. Bazı arkadaslar 2 - 3 - 4 fark yeterli olur mu diyorlar, olur ama o sp farm olmaz o ancak lwl inizdeki skilleri almanızı sağlar.sp farm özellikle full int arkadaslar için gereklidir,eksik kalan fiziksel defans ve Hp lerini toplamak için extra dan skill acmaları gerekebilir.Gercek bir sp farm yapmak için 2 tercihiniz wardır ya lwl 70 olup daha sonra 9 gap bırakıp uğrasmak ya da kendinize güzel bir silah güzel bir mekan ve rahat kesebileceğiniz yaratıklar bulup 6 dan az fark bırakmayarak uğrasmaktır tabiki charınızı sp farmsızda epey süre idare edebilirsiniz ama charınızın diğerlerinden azcık farklı olmasını istiyorsanız sabır dolu bir test sizi bekliyor.ALCHEMY VE TABLET KULLANIMI

Herşeyden önce bu konuyu hazırlayan tembeler arkadaşımıza teşekkürlerimi borç bilirim.


Arkadaşlar serverler açıldığından veri denemelerim sürüyor ve sonuç almaya başladım size sürek ilerledikçe daha detaylı bilgiler vereceğim yanlız iki önemli noktayı size söylüyorum

yeni alchemy olayı ne sandığınız kadar basit ne sandığınız kadar zor ama bi okadarda ucuz!!!

öncelikle elimde 4. segment ve 5. segment (degree) tabletler bulunmakta. ve bu tabletleri silahınıza basamıyorsunuz malesef bunlar ile elementleri birleştirip tabir yerindeyse kendi elixirimizi kendimiz üretiyoruz...

öncelikler elementler; sırasıyla Eart, water, fire, wind bunlar kendi içerisinde claslara ayrılıyor...

monsterlardan düşürdüklerimiz bu elementleri içerisinde barındıran materyallerdir bunları general shoptan aldığımız void rondo potu ile ayırıyoruz yanlız pottan baya fazla alın 100 tane kadar...

monsterdan diyelimki bir stone düşürdünüz özelliklerine baktığınızda şuna benzer birşey yazar;

Eart element 1st 5 unit
water element 2nd 1 unit
fire element 1nd 2 unit
wind element 5th 6 unit

öncelikle degreler ve unitler tamamen farklı olabilir bunlar bize neyi verir?,

bu bilgiler bize o stone taşında eart elementinden 1. clas (degre) 5 adet element çıkabileceğini
aynı şekilde 2 clas water elementinden 1 adet çıkabileceğini,
1. clas fire elementinden 2 tane çıkabileceğini ve son olarakta
5. clas (degre) wind elementinden içerisinde 6 adet element barındırdığını gösterir....

bunlardan nekadar toplarsanız okadar iyidir hiç fark etmez...

elemetleri taşlardan ayırma işlemi;

y tuşuna basarak alchemy i açıyoruz, ilk bölümde sol tarafa trader den aldığımız void rondo potunu sol tarafa koyuyoruz (baya fazla olsun potun adedi) sağ tarafada gelişi güzel düşürdüğünüz materyalleri doldurun ne oldukları hiç önemli deil... all fuse diyin ve işlemi başlatın...dikkat: ayırma işleminde mutla çantanızda yeteri kadar boş yer olsun yoksa ya işlem başlamaz yada yarıda kesilir...

işlem sürdükçe elementler birbir ayrılacak ve çantanızda görünmeye başlıyacaktır elementlerin clas ları ve ne olacaklarını zaten önceden biliyoruz çünki düşen materyallerin üzerinde yazıyor yukarda açıklamıştık...

peki bunlar ne işe yarıyacak?

monster lardan nadiren düşürdüğümüz tabletler clas clas düşüyor benim elimde 4. clas ve 5. clas tabletler var sie 5. clas tabletin bir ss sini veriyorum;

-Resim Silinmiş.

buraya iyi dikkat edin kırmızıyla çizdiğim yerlere, orada bize hangi clas ve hangi elementten nekadar toplamamız gerektiği yazmaktadır burada yazana göre bir elixir üretebilmemiz için, (tabletten tablete değişir)

eart elementinden 5. clas 80 adet
water elementinden 5. clas 20 adet
fire elementinden 2. clas 208 adet
wind elementinden 2. 52 adet toplamamız gerekmektedir.

bu elementleri toparladığımızda aynı şekilde tekrar alcemiy i açıyoruz sol tarafa bukez tabletimizi koyuyoruz ve sağ tarafta 4 adet boşluk beliriyor burayada topladığımız sayıda 4 elementi yerleştiriyoruz. işte herşey buraya kadar fuse dediğimizde bize muhtemelen elementlerden birini içeren tek bir elixir verecektir.

ben henüz yeteri kadar toplayamadım ama az kaldı buda elimdeki elementler, sıraya dizilmiş halde clas ve element olarak...

-Resim Silinmiş.


yeterli adede ulaşabildiğinizde elinizde buna benzer bir tablo olmalı,

-Resim Silinmiş.
sizde bu şekilde elementleri dizerseniz karışıklık ve problem yaşamazsınız. sonuca ulaştığımda mutlaka bilgilendireceğim şimdilik buraya kadar bol şans[:'(]

buradada yeterli syıda element toparlanmış ve alchemy ston (kendi yapacak olduğumuz elixir) için basılmaya hazır hale getirilmiş alini gösteriyorum... fuse ye bastığımız anda elimizde silaha basılmak üzere veya itemlere bir adet alchemy stone miz oluyor

beyler alchemy ston u basmış bulunuyorum buda son görüntüsü yanlız bastığım stone yi ss sini alırken dc oldum

-Resim Silinmiş.

son bir bilgi daha tabletler kendi araların da 3 guruba ayrılıyorlar aksesuar için olanlar elbise için olanlar ve silah için olanlar sanırım birde kalkan için var,,, bunlarda kendi içlerinde iteme vereceği özellikler olarak ayrılıyor fire br electrick shok crit vs. gibi... ve sanırım weapon için olan tabletler özellikle crit arttıranlar baya iyi fiyattan satılacaklar Cool


işlem öncesi,

-Resim Silinmiş.

işlem sonrası,

-Resim Silinmiş.
pek karlı bi uğraş olduğu söylenemez azlında kazandırdıkları düşünülürse[:D] ama silah için olanı uğraşmaya değer.


herkese başarılar dilerim umarım faydalı olabilmişimdir....
Silkroad Terimleri

Str (Strenght) Fiziksel gücü belirtir. Str değeri yükseldikçe karakterinizin Fiziksel vuruş gücü, Fiziksel defansı, Fiziksel balans değeri ve HP'si yükselecektir.
Int (Intelligence) Magic gücü belirtir. Int değeri yükseldikçe karakterinizin Magic vuruş gücü, Magic defansı, Magic balans değeri ve MP'si yükselecektir.
HP (Heal Point) Karakterinizin canını gösterir.
MP (Mana Point) Karakterinizin Magic vuruşlar için kullanılabilecek Mana sayısını gösterir.
Attack Rating Vuruşunuzun ne kadar geçerli ve güçlü olacağını belirler. Genel olarak statlarınızda belirtilmiş olan Minimum ve Maximum damage değerlerinden Maximum değere yakın olan vuruşu ağırlıkta kullanmanıza olanak tanır. Kısacası Attack Rating değeriniz ne kadar yüksekse o kadar Maximum vuruş değerinize yakın saldırılar gerçekleştirirsiniz.
Dodging (Parry) Ratio Karakterinizin size yapılan attacklardan ne kadar kaçabileceğini belirleyen değerdir. Dodge (Parry) değeriniz ne kadar yüksekse, karşı tarafın vuruşlarından Minimum olan değere yakın olan hasarı alırsınız.
Magic Reinforcement Magic gücünüze verilen desteği belirtir. Genelde giysiler üzerinde bulunan bir değerdir.
Physical Reinforcement Fiziksel gücünüze verilen desteği belirtir. Genelde giysiler üzerinde bulunan bir değerdir.
Physical Absorb Takılarda bulunan bir özelliktir. Kendinize gelen fiziksel damagelerin % kaçının absorbe edileceğini belirtir.
Magical Absorb Takılarda bulunan bir özelliktir. Kendinize gelen magical damagelerin % kaçının absorbe edileceğini belirtir.
Lucky Upgrade edilebilen itemler üzerinde bulunur ve upgrade etme esnasında silahın başarılı Upgrade olabilme olasılığını arttırır.
Immortal Herhangi bir item upgrade edilirken, kaç başarısız Upgrade sonucunda iteminizin kurtulacağını belirtir. Örnek verecek olursak 3 Immortal değerine sahip bir item Upgrade edilirken 3 kere yansa bile yok olmaz.
Steady Upgrade işleminin fail vermesi durumunda itemin durability'sinin azalmasını engeller.
Astral pgrade esnasında +4 ve üzeri itemlerin, upgrade işleminin başarısız olması durumunda +4 te kalmasını sağlar. +4'ten düşük itemlerde bir etkisi yoktur ve örneğin +5 olan bir itemi +6 yaparken başarısız olursanız item yine +4 e düşer. +5 te kalmaz.
Penetration Attack Skiller üzerinde bulunan bir terimdir ve vuruşlarda vuruşun kaç kişiye etki edeceğini belirtir. Uygulanış şekli olarak başlangıç noktası ile varış noktası arasındaki hedefleri de etkileyebilir. Örneğin Flying Dragon Spear Series saldırılar Penetrate atış kullanır ve mızrağı fırlattığınızda yok üzerinde başka düşmanlara da vurabilir.
Simultaneous Attack Skiller üzerinde bulunan bir terimdir ve vuruşlarda vuruşun kaç kişiye etki edeceğini belirtir. Uygulanış şekli olarak aynı anda hedef etrafında belirtilen sayıda düşmana aynı anda etki eder. Örneğin Ghost Spear Attack Series saldırılar Simultane saldırı kullanır ve vuruş gerçekleştiği zaman belirtilen mesafe içindeki düşmanların hepsi aynı anda damage alırlar.
Transfer Range Attack Lightning türü skillerde bulunur ve vuruşun etraftaki yaratıkları da etkilemesi manasına gelmektedir. Fakat diğer çoklu vuruşlar gibi bütün düşmanlara güçlü etki yapmaz. Ana hedefe güçlü vurur, yan hedeflere çok düşük güçte vurabilir.
Degree Item'inizin upgrade ederken kullanılması gereken Lucky Powder değerini belirtir.
Block Kalkanlarda bulunan bir özelliktir ve gelen vuruşu bloke etme değerinizi belirtir. Ne kadar yüksekse o kadar çok vuruştan sıyrılabilirsiniz.
Durability Item'lerinizin dayanıklığını belirtir. Durability 6 değerinin altına düştüğü zaman ekranın sağ tarafında kırmızı olarak belirtilir ve eğer 0 a düşerse onarılana kadar kullanım dışı kalır.
PVP (Player vs Player) Cape takarak birebir kapışma yapmak manasına gelmektedir. Cape takılarak yapıldığı sürece kaybedenin bir kaybı olmaz.
NPC Oyunda bilgisayar tarafından yönetilen karakterlere verilen genel isimdir. Örneğin: Şehirlerdeki Takı, Yüzük, Pot vs. satanlar.
DC (Disconnect) Oyundan kopmamıza verilen isimdir.
GP (Guild Point) Eğer bir guilldeysek guild içindeki puanımızdır. Bu sayıyı yükseltmek için özel bir işlem yapmamıza gerek yoktur, biz oyun oynadıkça oynama seviyemize göre otomatik olarak yükselir. Ýlerde bu puanlar çeşitli amaçlarla kullanılabilecek.
TP (Teleport) Scroll veya Işınlanma Kapıları kullanılarak karakterinizin başka bir alana ışınlanmasıdır.
Berserker Mode Karakterinizin oyunda sol üst köşede resminizin etrafındaki halkaların tamamlanmasıyla birlikte TAB tuşuna basılarak aktif edilebilen moddur. Karakteriniz mevcut gücünün ve hızının iki katına çıkar ve süresi bittikten sonra dolması için tekrar bir süre geçmesi gerekir.
Elixir Oyundaki itemlere + kazandırmak için kullanılan iksirlerdir. Weapon, Accessory, Shield, Protector olmak üzere 4 çeşidi mevcuttur.
Accessory Oyundaki, Küpe, yüzük ve kolyelerin genel adıdır.
Lucky Powder Itemlere + basmak için elixirlerle birlikte kullanılan şans arttırıcı tozdur. Takıcılarda satılır.
PK (Player Kill) Alt tuşuna basarak normal bir oyuncuyu öldürmek suretiyle Katil statüsüne geçilmesidir.
Wanted Thief'lerin 3000 Arrange Pointi aşacak şekilde Traderleri soymaları sonucu düştükleri durum. Thief'ler için bu durum oldukça kötü bir durumdur çünkü elbiselerini çıkarsaler bile Hunter'ler tarafından öldürülmeye devam edilirler.
Arrange Point Karakter Stat penceresinin sol alt köşesinde yazan sayıdır. Thief olup kervan soydukça yükselir. 3000 puanının üstünde Wanted pozisyonuna düşersiniz.
Guild Birlik manasına gelmektedir. Diğer oyunlarda Clan olarak da geçer. Oyuncuların bir çatı altında toplanarak bir bütün oluşturmasıdır. Guild Kurucularına Guild Master adı verilir.
Union Maximum 8 Guildin birleşerek oluşturdukları topluluğa verilen isimdir.
Stall Kurmak Oyuncuların tezgah açarak elindeki malzemeleri satmalarıdır.
Exchange yuncuların tezgah açmadan elindeki item ve paraları birbirleri ile takas etmelerini sağlayan sistemdir.
Np (No Problem) Konuşma terimidir. Önemli değil manasına gelmektedir.
KS Konuşma terimdir. Özellikle birisinin kestiği monstere salça olursanız. "KS yapma" veya "No KS" gibi şekillerde kullanılır. Kısacası benim kestiğim yaratıklara vurma manasına gelir. KS ciler oyuncular arasında sevilmeyen tiplerdir.
Cya Konuşma terimidir. Özellikle yabancı oyuncular "Görüşürüz" demek maksadıyla kullanırlar.
Res (Resurrect) Konuşma terimidir. Genellikle "Res var mı?" gibi soru cümlelerinde kullanılır Smile Resurrect skili vasıtasıyla ölen kişileri olduğu yerde kaldırmak için kullanılan özelliğin olup olmadığını öğrenmek için ölmüş kişiler tarafından kullanılır SmileİPUÇLARI VE PARTİ TÜRLERİ

Bir deste item almak :
Mesela 50 tane potion, yada 250 tane ok almak için, "ctrl"a basılı tutup, almak istediğiniz iteme sol tıklayın. Kasanıza hemen 50 tane potion yada 250 tane ok vs gelecektir.

Protector'lar (kıyafet değil) :
Bot, macro, AFK vs oyunculara karşı bir tuzaktır. 1 tane satın alın ve kasabadan dışarı çıkın. herhangi bir yaratığa 1 defa sol tıklayın ve bu arada "protector"ü skill slotlarınızdan birine yerleştirin. yaratığın ismi ekranınızın üstünde göründüğü zaman, tıpkı bir skill gibi kullanın protector'ü. Bir çeşit yaratık çıkacak ve gezinecektir. Bu bir tuzak yaratıktır ve buna saldıranın leveli kaç olursa olsun, bu tuzak, saldıranı anında öldürecektir. E tabi makrocular anında ölecektir.

Extra Experience Kazanmak :
Respective(each get item, each get exp) partisine katılın. partideki kişi başına, her yaratıktan %2 fazla exp alacaksınız.

(PM) Private Message(özel mesaj / whisper) :
"shift"e basılı tutarak bir oyuncuyu sectiginiz zaman, oyuncunun ismini yazmadan PM atabilirsiniz.

PM'ye cevap vermek :
Birisi size PM attığı zaman sadece "R" tuşuna basın yada mesajını gördüğünüz kişinin (mesajdaki) ismine çift tıklayın. Oyuncunun ismini yazmanıza gerek kalmaz.

Party modları :
--> (item distribute-exp distribute): Partideki herkes kendi experince'ını ve kendi düşürdüğü itemi alır. Avantajı ise, partideki kişi başına her yaratıktan %2 daha fazla exp alırsınız. En fazla 4 kişilik kurulabilir.
--> (item distribute-exp share) : Partideki herkes kendi düşürdüğü itemi alır fakat, experience eşit olarak dağıtılır. (trade'e cıkan kervan partileri için idealdir) En fazla 8 kişilik kurulabilir.
--> (item share-exp distribute) : Herkes kendi exp'ini alır fakat itemler parti üyelerine rasgele dağılır. Hiçbir avantajı yoktur. Katılmayın bu partilere.
--> (item share-exp share) : Exp ve item otomatik olarak parti üyeleri arasında dağıtılır. Kendi arkadaşlarınızla eğlence arıyorsanız 8 kişilik kurabilirsiniz.SİLKROAD YARATIKLARININ HİKAYESİ


Mangyang : Jangan daki Mr.Sa nın saray yerine Wijeong u lanetlemek için yaptığı bebektir..Kötü ruhlu bir hayalet olarak yaratılmışlardır..Ellerindeki satırlara insanlara saldırırlar..

Small Eyed Ghost:Big Eyed Ghost un daha kısa kollu halidir..Aynı şekilde gözüde küçüktür..Ama wücudunun küçüklüğüne oranla çok wahşidir..

Big Eyed Ghost:Doğuştan kamburlardır we tek gözlülerdir..Hamgok yakınlarında yaşayan yalnız bir çocuk öldükten sonra bu yaratık ortaya çıkmıştır we çok büyük bir gözü wardır..Çok wahşidir we büyük elleriyle insanlara saldırırlar..

Old Weasel:Çok uzun süredir yaşamaktadırlar..Saldırı gücü Weasel a göre daha azdır fakat onlara göre daha tecrübeli oldukları için çok daha zekidirler..Rahatsız edilirse insanlar daha farkına waramadan silip süpürülürler

Weasel:Janganın otlarla dolu çewresinde yaşayan gelincik yaratıklardır..Zekidirler ama hiçbir üretici özellik göstermezler..İnsanlara saldırıp yiyeceklerini çalarlar we haywanları awlarlar..

Water Ghost Slave:Bir köle olarak yaşayıp daha sonra kaçmışlardır..Wücudunda we yüzünde döwmeleri wardır..İnsanlara karşı öfke doludur we insanların kötü dawranışlarından dolayı wahşileşmiştir..

Water Ghost:Aslında bataklıkların kötü elfleridir..Ellerinde taşıdıkları içi zehir dolu su kabaklarıyla insanlara saldırırlar..

Broken Stone Ghost:Kısmen kırık olan bu Chi'n Tomb un koruma taşları zamanla Broken Stone Ghost denilen yaratığa dönüşmüşlerdir..

Tomb Stone Ghost:Sinirlendirici bir ölü adamın ruhu bu mezar taşına bağlıdır..Bu şekilde bu yaratık ortaya çıkmıştır..Yenebilmek için taşı kırmak gerekmektedir..

Stone Ghost:Aslan şeklinde bir taştır..Chi'n Tomb u korumak için yapılmıştır ama zaman geçidinde kontrolünü kaybettikten sonra tüm insanlara saldırmaya başlamıştır..Güçlü bacaklarını kullanarak yaptığı saldırılar çok kuwwetlidir..

Tomb Stone:Tomb Stone Ghost tan ayrı olarak çok daha şeytani bir güç taşımaktadır..Daha güçlüdür we sık sık mezarlık çewresinde görülür..

Decayed Yeoha:Tüm wücudu güçlü lanetten dolayı çürümüş olsada bir Yeoha olarak çok güçlüdür..

Yeoha:Jangan ın güneyindeki wadinin güneydoğusunda yaşayan şeytana karşı doğayı we ağaçları koruyan ağaç elfleriydiler..Dağ yolunu kullanan gezginlere yardım eden iyi elflerdiler..Fakat daha sonra kötü birer elfe dönüştüler..


Tiger Woman,
Normalde Hohyeol dağındaki kaplanları kontrol etmesi için patrondu. General sonhyeon’la sonunu bulması üzerine, sadece ruh kaldı ve Hohyeol dağında kaybolan kızın içine girdi. Bazıları der ki mavi bir kaplanın üstünde ortaya çıkar ve General Sonhyeon’u bulur


White tiger,
Kaplanları yöneten kaplan grubu 100 yıldır Hohyeol Dağında yaşıyor diye biliniyor. Kaplanlara liderlik ediyorlar ve insanlara akıllıca saldırıyorlar.

Black Tiger
0,000 kaplandan sadece 1 kaplan doğuyor diye biliniyor. Siyah bir vücuda sahiptir. Hohyeol Dağından geçenler ona siyah canavar derler.

Bandit,
Bu nedir kendileri de bilmiolar herhalde açıklaması yok :lol:

Bandit Bowman
Bandit bowmanler tüccarların mallarını çalmaya çalışan bandit grubuna dâhildir. Bandit archerlara göre daha iyi okçudurlar.

Tiger,
Bu Hohyeol dağında yaşayan insan yiyen dev kaplandır. Güçlü ve geniştir Smile. Kaplan, Maboku takip eder ve onu kanla lekeler.

Young Tiger
Bunlar Hohyeol dağını kontrol eden kaplanlardır. Güçlü oldukları gibi acımasızdırlar da.

Bandit Archer
Bu yay tutan düşük rütbeli suçluyu gösterir. Kaliteli kaplan derisinden yapılmış bir parça giyer

Bandit Surbodinate,
Bu kılıç tutan düşük rütbeli suçluyu gösterir. Kaliteli kaplan derisinden yapılmış bir parça giyer

Chakji Worker:Chakji Worker,Huang He deki insanlardan uzakta yaşamayı sewen Taoist denilen bu şahıslara hizmet ederdi ama daha sonra Chakji bu Taoistlere karşı ayaklandığı için onlarla beraber cezalandırılmış..

Chakji:Chakji de aynı şekilde bu kesime hizmet ederdi fakat açgözlülükleri yüzünden kendilerine sunulan kadınlarla kaçtıkları için cezalandırıldı..daha sonra sürüngen şeklini aldılar..tüm insanlıklarını kaybettiler we birer şeytana dönüştüler..

Ghost Bug:Ghost Bug batı Çin'in kuru topraklarında yaşamına dewam edebilmek için hızlı bir şekilde uçup aw arar..

Devil Bug:Devil Bug da aynı şekilde batı Çin'in kuru topraklarında yaşamına dewam edebilmek için hızlı bir şekilde uçup aw arar..İnsan derisini tükürdüğü gazlı sıwıyla eritir daha sonrada emer..Devil Bug tarafından saldırıya uğrayan kişinin sadece kemiklleri we derisi kalır..

Hyungno Ghost Soldier:Hyungno Ghost Soldier 'Tang' yönetilmeye başlanmadan önce Hun askerleri öldüğünde yaratılmış bir çeşit intikam alma isteğiyle dolu ruhtur..Donwhang çewresinde görülür we yok olurlar we Han ırkına karşı olan nefretlerinden dolayı tüm insanlara saldırırlar.

Hyungno Ghost:Hyungno Ghost daha ufak şeytanlar tarafından yaratılmış bir oluşumdur..Hyungno Ghost Soldier dan çok daha zeki olduğu için onları kontrol etmek çok daha zordur..

Demon Horse:Yiyecekleri tükenen insanlar tarafından yenilmek için kesilen yada hastalıktan ölen atların kötü ruhlarıdır..Şeytan at olarak adlandırılmıştır..

Devil Horse:Demon Horselardan biraz daha farklı olarak bu dünyada dolaşırlar,ruhlarını kaybetmişlerdir we sadece bir bedeni wardır..

Meek Gun Powder:Meek Gun Powder barutu delik açmak için weya uçurumlarda çalışırken kullanır ama saldırıldığında bir silah olarak kullanır..

Earth Ghost:Bunlar çorak topraklarda yaşayan en barbar kabiledir.Küçüklerdir we yüzleri çok çirkindir.Aslında iyilerdi ama insanların zulmünden dolayı wahşi oldular..Bu çorak topraklardan geçen tüccarlara weya gezginlere ellerindeki bıçaklarla saldırırlar..

Meek Earth Ghost:Bu uysal türüymüş bu yüzden Meek Earth Ghost (meek=uysal) deniyormuş..Sawaş için yetişmemiş ama saldırıldığında çok wahşi olabiliyormuş..

Gun Powder:Yüksek kalitede barutla insanlara saldırır..Kendisine bomba atılan kişi tamamen parçalanır..

Hyeongcheon Guard:Geçmişte Hyeongcheon,Ureuchi tarafından öldürüldü we tabi aynı şekilde korumalarıda..Hyeongcheon dirildiğinde korumalarıda onunla beraber dirildi we onu bir gölge gibi koruyorlar..

Earth Taoist:Earth Taoist yüksek zeka we ruhsal güç gösterir..Sihir gücünü kullanarak çok çeşitli saldırılar yapabilir..Alewi kontrol edebilir we çok korkutucu büyüler yapar..

Earth Magician:Earth Taoistten çok daha etkileyicidir..Çok geniş bir alanı alewlerle doldurabilecek kadar güçlü bir büyüsü wardır..

Hyeongcheon:Batı Çin deki yabancı bir kabilenin mükemmel sawaşçısıydı ama Ureuchi tarafından öldürülüp çorak topraklara atıldı..Bu yabancı kabilenin cadı doktoru tarafından kafasız bir şekilde diriltildi..Elinde bir kafa taşıyarak tüm insanlara kendi kafasını bulabilmek için saldırır..

Black Scorpion:Zırh olarak kullandığı siyah bir kabuğu wardır..

Scorpion:Çölün sıcak topraklarında yaşayan ewrim geçirmiş akreptir..Çoğu insanın yüksek fiyatlarından dolayı kabuğunda gözü wardır..

Blood Devil Flower:İnsanları ölü bir vücut haline çewiren saldırgan bir beyin tarafından yönetilirler..

Blood Ong:Onglardan daha hızlı hareket ettikleri için kaçılması çok zordur..Geçtikleri yer kanla kaplandığı için Blood Ong denilmektedir..

Blood Death Flower:Zamanında burada yaşayan ağaç elfleriydiler ama toprak zamanla çoraklaştı..Bu yüzden burayı terketmeyip hayatta kalmaya çalışan insanları yok etmeyi amaçlayan birer şeytan oldular..

Ong:Seoyeok taki Gwichung ile aynıdırlar ama sıcak çöl iklimine uygun olan tek şekle sahiptirler..Çok güçlü bir gruplaşmaları wardır..

Black Robber Follower:Black Robberların alt sınıfıdır..Tüccarları gözlemede işe yararlar..

Heukyeowa(Black):Pratikte Heukyeowa we Black Yeowa arasındaki kardeş ilişkisidir..Wücudu siyahtan griye doğru bir renk alır..Red yeowa dan daha az saldırgandır

Black Robber Archer:Batı Çin in yabancı bir kabilesinden gelmektedir we eski Tang İmparatorluğu nda askerdir..Şimdi Tarim Basin de yaşayıp geçen tüccarları yağmalayıp öldürmektedir..

Red Yeowa:Batının çorak topraklarında yaşar...kırmızı we ipek kadar pürüssüz bir teni wardır..toz bulutunun içinde yılan wücuduna saklanarak yaklaşan insanları öldürür..

Black Robber Bowman:Black Robberlar arasında atıcılıkta en yetenekli olanlardır..Okları çok uzağa we isabetli bir şekilde atabilirler..İpek yolundan geçen tüccarlar için bir tehdit oluşturmaktadırlar..

Black Robber:Batı Çin deki bu canawar ruhlu kişiler eski Tang İmparatorluğunun askerleriydi..Şimdi Tarim Basin de yaşayıp geçen tüccarları yağmalayıp öldürmektedirler..

Small Red Scorpion:Bu akrep türü çölde yaşayan diğer akreplerin tümünden çok daha güçlü bir şekilde ewrim geçirmiştir we wücudunun renginden dolayı kırmızı akrep denilmektedir..Normal kırmızı akreplerden daha küçük olmasına rağmen çok saldırgandır..

Red Scorpion:Bu akrep türü çölde yaşayan diğer akreplerin tümünden çok daha güçlü bir şekilde ewrim geçirmiştir we wücudunun renginden dolayı kırmızı akrep denilmektedir..Boyutları küçüklerinin iki katıdır we hayal edilemeyecek şekilde zalimdirler..


Ureuchi:Black Robberların lideridir we eski Tang İmparatorluğunun en meşhur cesur generalidir..Bu bölgeye asi olan alt kesim insanlarla kaçmıştır we hırsızlığa başlamıştır ama birgün Jangan a dönüp oradakilerden intikam almaya hazır konuma gelecektir..

Red Eye Ghost:Çölün ortasında yüksek kayaların arasında yaşarlar..Şekli bir sürüngeni andırır ama geniş we güçlü bir enerjiye sahip olan kırmızı gözü onu bir şeytan yapar..ölü kanyonda yaşar we Tarim Basin den geçen kaplan güwelerini awlar..

Dark Eye Ghost:Çölün ortasında yüksek kayaların arasında yaşarlar..Şekli bir sürüngeni andırır ama geniş we güçlü bir enerjiye sahip olan mawi gözü onu bir şeytan yapar..ölü kanyonda yaşar we Tarim Basin den geçen kaplan güwelerini awlar..

Maong:Maong Tarim Basin deki ongları anımsatır we onların mutasyona uğramış we siyah kanada sahip şekilleridir..Ong lardan çok daha güçlü we saldırgandır we aynı şekilde çok daha iyi gruplaşmışlardır..Beraber uçtukları zaman siyah bir bulut gibi gözüktükleri için çölün siyah kanadı olarak anılırlar we insanlar tarafından korkulurlar..

Small Bunwang:Small Bunwang Hotan ı etkileyen maymun kabilesinin bir üyesidir..Normal Bunwanglardan biraz daha küçüklerdir ama çok çewiktirler..Bunwanglar gibi çok zekidirler we küçük fiziklerinin dezawantajını yok edebilmek için beraber hareket ederler..

Bunwang:Bunwang Hotan ı etkileyen maymun kabilesinin bir üyesidir..Mujigi ile olan ilişkileri baba oğul ilişkisine benzemektedir..Zeki we çok wahşidirler..Çewrelerindeki yaratıklar onlardan korkarlar..Düşmanlarına uzun kollarını kullanarak saldırırlar...

Ultra Blood Devil:Blood Death Flower dan daha güçlü olan bir canawar bitkidir..Onun tarafından lanetlenen insan ölü bir vücuda dönüşür..Hareket edemezler..Köklerinin hareketlerine dikkat edilmelidir..

Golden Spider:Hotan çewresinde yaşayan öldürücü zehirli bir örümcektir..Sarı wücudunu kumda gizleyerek haywanlara saldırır..

White Spider:Hotan çewresinde yaşayan öldürücü zehirli bir örümcektir..ördüğü mükemmel örümcek ağıyla awlarını öldürür..

Mujigi:İnsan gibi iki ayağının üstünde yürür.Çok zekidir..Bunwanglarla olan ilişkileri baba oğul ilişkisine benzer..Karakoramdaki herşeyi düşman olarak görürler..

Ujigi:İnsan gibi iki ayağının üstünde yürür.Çok zekidir..Bunwanglarla olan ilişkileri baba oğul ilişkisine benzer..Karakoramdaki herşeyi düşman olarak görürler..

Ishade:Kışın ortasında,kar elfi olan Ishade ler ortaya çıkarlar..Bölgesine giren insanlardan nefret eder we insanların özellikle Karakoram donduğu zaman çok dikkatli olmaları gerekir..

Hashade:Kışın ortasında,kar elfi olan Hashade ler ortaya çıkarlar..Ishade ler ile rakiplerdir we iyi geçinemezler..

Blue Face Spider:Karakoram ın kar fırtınaları we soğuk dalgalarıyla dolu olan derinliklerinde yaşarlar we buz gibi mawi bir yüzleri wardır..Normal bir örümcek halinden bu hale ewrimleşerek geldiği we normal bir örümcek gibi bir hayat tarzı olduğu düşünülür..

White Face Spider:Karakoram ın kar fırtınaları we soğuk dalgalarıyla dolu olan derinliklerinde yaşarlar we buz gibi mawi bir yüzleri wardır(ne biçim white bu buda blue ! sitede öyle yazıyo ama neyse ben kar gibi beyaz yüzleri war diyim =) )..Normal bir örümcek halinden bu hale ewrimleşerek geldiği we normal bir örümcek gibi bir hayat tarzı olduğu düşünülür..

Penon Fighter:Himalayaların buz gölünde yaşayan we buzdan yapılmış yaratıklardır..Ishyutar bir suikast yapabilmek için bu dewasa orduyu yaratmıştır..Penonlar düşmanlarını buzdan yapılmış sağ kollarıyla merhametsiz bir şekilde keserler..

Penon Warrior:Penon Warriors,Penon Fighterstan çok daha iyi bir döwüş gücü sergileyen en güçlü olanlardan organize olmuşlardır..Ellerindeki kalkandan dolayı hem saldırı hem sawunmada yeteneklidirler..

Plana:Ishyutar ın Penonlar gibi yarattığı başka bir yaratıktır..Penon gibi direkt bir şekilde saldıramaz ama çok harika we garip bir şekilde bağırarak düşmanının dikkatini dağıtır..

Big Blue Spider:Blue Face Spider ın ewrimleşmiş halidir we Karakoram ın derinliklerinde yaşar..Wücudu çok zor koşullardaki iklimde hayatta kalabilmek için dewleşmiştir..Bu geniş wücudu dengeleyebilmek içinde çok fazla awa ihtiyaç duyar..

Sonar:Plana ya benzemektedir ama ondan farklı olarak soğuk dalgaları kontrol edebilirler..Soğuk dalgayı istediği gibi kontrol edip düşmana saldırırlar..

Big White Face Spider:White Face Spider ın ewrim geçirmiş halidir we Karakoram ın derinliklerinde yaşarlar..Wücudu çok zor koşullardaki iklimde hayatta kalabilmek için dewleşmiştir..Bu geniş wücudu dengeleyebilmek içinde çok fazla awa ihtiyaç duyar..

Yeti:Çok büyüklerdir we yüzü bir mamut u andırır..Bölgesinin istila edilmesinden nefret eder we bölgesine giren insanlara düşünmeden saldırır..Karakoram ın iç kısımlarında görülebilir..

Devil Yeti:Karakoramın batı bölgesini yönetir we yetilere onların patronu gibi liderlik eder..Adımları çok yıkıcıdır we biriyle yüzleşirseniz sizi çok büyük zorluğa sokar..


Isyutaru: Himalaya'dan çıkarıldı, ve kız kardeşlerin arasında ihtilaf yüzünden Karakoram'a gelmiş oldu, Himalaya'yı yöneten karın Tanrısı'nın 2 kızının genç kız kardeşi olarak. Isyutaru'dan dolayı, Karakoram, ölü buzulla örtülür, ölüm bölgesine değiştirilir, ve ipek yolunun yolcuları için acı içecek kokteyli olur.

Shakram:Takla Makan çölünde yaşayan bir çeşit solucan(Goisa:sanırım solucan gibi bişey manası)dır...Zamanlarını kumda uzanarak geçirirler we insanlar göründüğünde aniden saldırırlar..Dişleri çok güçlüdür we bir insan bir kere ısırıldığında kaçamaz..

Edimmu:Takla Makan çölünde yaşayan bir çeşit solucandır...Zamanlarını kumda uzanarak geçirirler we insanlar göründüğünde aniden saldırırlar..Kumları üfleyerek insanlara acı werirler..

Dark Kara:Kara kendini her türlü dünyewi zewkten soyutlamış Pers 'Ahura Mazda' nın ebedi ağacını koruyan 10 balıktan oluşan bir yaratıktır..Fakat Kara,yaratıkları yok etmeyi amaçlayan şeytan tanrı Angra Mainyu yu engelleyememiş we Takla Makan çölünden kowulmuştur..Şimdi sadece kemiklerden oluşan bir canawar olarak çölde dolaşır we insanlara saldırmaktadır..Koyu wücutlu Kara lar Dark Kara olarak anılmaktadır...

Death Kara:Kara kendini her türlü dünyewi zewkten soyutlamış Pers 'Ahura Mazda' nın ebedi ağacını koruyan 10 balıktan oluşan bir yaratıktır..Fakat Kara,yaratıkları yok etmeyi amaçlayan şeytan tanrı Angra Mainyu yu engelleyememiş we Takla Makan çölünden kowulmuştur..Şimdi sadece kemiklerden oluşan bir canawar olarak çölde dolaşır we insanlara saldırmaktadır..Kırmızı wücutlu olanları da Death Kara olarak anılmaktadır..

Demon Eye:Çölde yaşar we çok tehlikelidir..Şekli sürüngeni andırır ama geniş we güçlü bir enerjiye sahip olan kırmızı gözü onu bir şeytan yapar..Takla Makan çölünde yaşarlar we yollarını kaybedip şaşıran warlıkları yawaşça öldürürler..

Devil Eye:Çölde yaşar we çok tehlikelidir..Şekli sürüngeni andırır ama geniş we güçlü bir enerjiye sahip olan kırmızı gözü onu bir şeytan yapar..Yollarını kaybedip şaşıran warlıkları üflediği zehirle yawaş bir şekilde öldürür..

Niya Soldier:Takla Makan daki başarılı uygarlıklardandı..Ama bu uygarlık suyun değerini bilmedi we kötü şekilde kullandılar..En sonunda yıkılıp yok oldular..Ruhları Takla Makan da dolaşmaya dewam etti..Niya Soldier o uygarlığın askeri gibi dawranan öfke dolu ruhtur...

Niya Guard:Niya yı korumak için özel olarak seçilen korumaların bir üyesidir..

Niya Sniper:Düşmanın seçkin adamlarının icabına bakan özel askerdir..

Niya Hunter:Sıradan zamanlarında awcılık yaparken sawaş zamanlarında asker olup sawaşırdı...

Niya Mage:Kraliyet ailesinin kontrolu altında büyü araştırması yapan büyücü doktorların bir üyesidir..

Niya Shaman:Kraliyet ailesinin atalarına tapınmasıyla ilgilenen büyücü doktordu..

Niya Royal Guard:Sarayın korunmasında görewli olan askerlerdi..

Niya General:Krallığın korumalarına liderlik eden komutanlardı..


Lord Yarkan:Niya nın eski sıkletı..Niya İmparatorluğu yıkıldığında kendisini öldürdü..ama yinede ruhunun acısı dinmedi we ruhu dünyada gezinmeye dewam etti..hala Niya nın eski onurlu itibarlı günlerini özlemekte..
 
Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Kayıt
6 Şubat 2007
Mesajlar
335.490
Beğeniler
1.635
Şehir
Taksim/IST.
Server
Flora
Takımı
Galatasaray
sabit yap duyuru yap şekil senin aslan mekanından belli olur ellerine sağlık çok teşekküler bu güzel paylaşım için Wink
 
Yukarı Alt