Wax Whine

.NET
Server
Aspendos
Takımı
Besiktas
Dictatory demiş ki:
extraloob demiş ki:
DTP kapatıldı bence çok bile dayandılar hani siyasi konuları sevmem ama biraz mantıkla baktığımızda şu cümleler beni deli ediyordu, biz pekeke değiliz onları desteklemiyoruz diyordu adamların hayatı onlara destek vermek yorumlamak bunları neden milletvekili yaptılar neden kapattılar bunca süre neden biz bu kişilerle matap olduk onu da hiç anlamış değilim, kürtlere lafım yok lazı çerkezi kürtü hepsi Türk'üz ama birisi ağzına pekeke lafını alıyorsa söyleyecek çok sözüm varda hiçbirşey demiyorum.

hayırlı olsun diyelim.

bu nasıl bir cümle yavv Kürt , Çerkez , Laz hepimiz türküz :S
Nasıl bir cümle ? Bir Bulgar göçmeni Türk olamıyor mu ? Ben Türk'üm diyen, kendini Türk hisseden herkes Türk'tür.
Bkz:- Resim Silinmiş.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:

Gameworld

Bilgiliyim
Dictatory demiş ki:
extraloob demiş ki:
DTP kapatıldı bence çok bile dayandılar hani siyasi konuları sevmem ama biraz mantıkla baktığımızda şu cümleler beni deli ediyordu, biz pekeke değiliz onları desteklemiyoruz diyordu adamların hayatı onlara destek vermek yorumlamak bunları neden milletvekili yaptılar neden kapattılar bunca süre neden biz bu kişilerle matap olduk onu da hiç anlamış değilim, kürtlere lafım yok lazı çerkezi kürtü hepsi Türk'üz ama birisi ağzına pekeke lafını alıyorsa söyleyecek çok sözüm varda hiçbirşey demiyorum.

hayırlı olsun diyelim.

bu nasıl bir cümle yavv Kürt , Çerkez , Laz hepimiz türküz :S
Laz çerkez bunlar zaten saf kan Türktür sadece farklı bölgelerde yaşadıkları için farklı lakaplar almışlar bu konuda benimle tartışma haftada 8 saat bu işin dersini görüyorum ve her konuya muhalefet olmasını biliyorsun kardeşim ama bir kerede hayırlı olsun demesini bil. Okan abi doğru bir noktaya basmış.Hiç bir şeyide kafadan atmıyorum bunların ciğerlerini bilirim ben

Parti kapatmak sorun çözmez.. keşke çözseydi fakat çözmüyor.
93 den beri bu adamların 6 yakın partisi kapantı sorun çözüldümü hayır :S malesef
parti kapatmak sorun çözmez.
diyolarki soruna mutlaka el atılmalıydı. bakın Türkiye cumhuriyeti siyasi tarihinde kapatılan partiler daha güçlü bir şekilde karşımıza geliyor kapatma davaları ve kapanan partiler daha da büyüyor.
sempatizanları çoğalıyor.
istatistikleri bir inceleyin anlık öfkeyle haklı bulabilirsiniz
sene 93 "hep" şahısların 1 milletvekili bile cıkaramadılar. ama kapttılar.
sene 94 "dep" 6 millet vekili çıkardılar.ve kapatıldılar.
sene 2005 özdep 8millet vekili kapatma davası sürüyordu .
sene 2005 hadep 14 milletvekili gelecek seçimler :
sene 2009 DTP kapatılmadan önce 21 millet vekilli vardı ..
eger bir şey varsa tahminimce ara seçimlerde
bu partinin devamı olan BTP olacak adı en az 30-35 millet vekili çıkarıcaklar...
yani bazı şeyler anlık değil tarihe bakın geleceğe ışık tutacaktır mutlaka.
kararsız kalanların ilgisini çekicekler onlara göre milliyetcilik ve ulusbilinci olusturdular ...
dahasını ben bilmem. ben sadece tarihin yalancısıyım . ama idaam bu yönde ara seçimlerde en az yenı kurulan DTP devamı BTP için 30-35 millet vekili cıkaracaklar.
DTP kapatmıyacaklardı.çok kötü oldu.etnik milliyetciliği dahada körüklediler :S

Journalist

Aileden
Sadece DTP'nin kapatılması değil bazılarına siyasi yasak getirilmesi iyi oldu söylevleri çok keskindi ne için uğraştıkları açıkca belliydi...

en fazla 1-2 ay birkaç kendini bilmez koyun sürüsü sokaklara çıkar eylem yapar sonrasında fazla kurcalanmazsa herşey rayına oturur 8)

Ps:Vatanını sevip bütünlüğüne saygı duyan herkes hangi uyruktan olursa olsun T.C. vatandaşıdır ve türk milletinin bir parçasıdır.

Prada

Gameworld demiş ki:
Prada demiş ki:
Askerde olanlara Allah sabır versin... Hergün bi yerlerden şehit haberi gelir artık.. Olan gariban askere olacak
Garibanlık değil onur vatan millet bizim bir askerimiz şehit olur onların 10 teröristi leş olur.Şehitlik mertebesi herkese nasip olmaz !

Durma git öl o zaman... Adamlar dağda sen ne yapıyosun pc başında??

Gariban asker derken mecaz değil gercek anlam kullandım askerde garibanlar ölür sen hiç bi iş adamının oğlunun şehit olduğunu gördün mü? Yada bi bakanın oğlunun yada Turkiyenin önde gelenlerinin oğullarının ?? Hiç biri olmaz çünkü o dağa yollanan garibanlardır arkasında yuksek mevkili kişiler olmayanlardır hangi vatan hangi koruma hangi şehitliğinden bahsediyosun sen

Gameworld

Bilgiliyim
Prada demiş ki:
Gameworld demiş ki:
Prada demiş ki:
Askerde olanlara Allah sabır versin... Hergün bi yerlerden şehit haberi gelir artık.. Olan gariban askere olacak
Garibanlık değil onur vatan millet bizim bir askerimiz şehit olur onların 10 teröristi leş olur.Şehitlik mertebesi herkese nasip olmaz !

Durma git öl o zaman... Adamlar dağda sen ne yapıyosun pc başında??

Gariban asker derken mecaz değil gercek anlam kullandım askerde garibanlar ölür sen hiç bi iş adamının oğlunun şehit olduğunu gördün mü? Yada bi bakanın oğlunun yada Turkiyenin önde gelenlerinin oğullarının ?? Hiç biri olmaz çünkü o dağa yollanan garibanlardır arkasında yuksek mevkili kişiler olmayanlardır hangi vatan hangi koruma hangi şehitliğinden bahsediyosun sen
Abim beni etkileyen çok şeyler var anlatırdım ama bu söylediklerinden sonra bir kaçını anlatacağım
20 Haziran 2009
Annemin vefat ettiği gün morgun önündeyim akrabalarda kalabalık kürtçe ağıt yakanmı desem ağlayan kriz geçiren herkez perişan yani sonra morgun yakınlarında helikopter pisti vardı oraya bir askeri helikopter indi
askerlerin yüzü asık sedyede bir şehidimizi taşıyorlardı o benim çok dikaktimi çekti bir an kanımın sıcaklığı çekildi sanki şehit askerimiz Siirtli idi ismini adını bilmiyorum ama o arada bir askerin lafı dikkatimi çekti o bu millet yatağında rahat uyusun diye şehit düştü ama ailesinden başka kim hatırlayacak onu ? diye yanındakine sordu öbürüde belki herkes unutur ama Allah unutmaz dedi.İşte benim bittiğim an bu olmuştu.
2.cisi
Yakın bir arkadaşımın abisi sınır ötesi operasyonda şehit düştüğünü öğrendim görevli askerlerde madalya ölüm sebebi ve birde balistik mermi incelemesi diye bir şey vardı.Şehit düşerken yanında 3 pkk leşi götürmüş babası ağlamıyordu çok gururluyum dedi benim oğlum şehit oldu bu vatan uğruna kanını döktü dedi.İşte bu vatan bu vatan uğruna dedi Türkiye uğruna gerçekten oturdum ağladım saatlerce biz rahat uyuyorsak onlar sayesinde onlar birileri içinde değil abi bizim için öldüler bu sözleri yazarken bile ellerim titriyor abim hangi vatan dedin bu vatan bizim vatanımız sen ben o olmazsa vatanda olmaz yani bunlar bizim için öldüler

Lev Trocki demiş ki:
Parti kapatmak sorun çözmez.. keşke çözseydi fakat çözmüyor.
93 den beri bu adamların 6 yakın partisi kapantı sorun çözüldümü hayır :S malesef
parti kapatmak sorun çözmez.
diyolarki soruna mutlaka el atılmalıydı. bakın Türkiye cumhuriyeti siyasi tarihinde kapatılan partiler daha güçlü bir şekilde karşımıza geliyor kapatma davaları ve kapanan partiler daha da büyüyor.
sempatizanları çoğalıyor.
istatistikleri bir inceleyin anlık öfkeyle haklı bulabilirsiniz
sene 93 "hep" şahısların 1 milletvekili bile cıkaramadılar. ama kapttılar.
sene 94 "dep" 6 millet vekili çıkardılar.ve kapatıldılar.
sene 2005 özdep 8millet vekili kapatma davası sürüyordu .
sene 2005 hadep 14 milletvekili gelecek seçimler :
sene 2009 DTP kapatılmadan önce 21 millet vekilli vardı ..
eger bir şey varsa tahminimce ara seçimlerde
bu partinin devamı olan BTP olacak adı en az 30-35 millet vekili çıkarıcaklar...
yani bazı şeyler anlık değil tarihe bakın geleceğe ışık tutacaktır mutlaka.
kararsız kalanların ilgisini çekicekler onlara göre milliyetcilik ve ulusbilinci olusturdular ...
dahasını ben bilmem. ben sadece tarihin yalancısıyım . ama idaam bu yönde ara seçimlerde en az yenı kurulan DTP devamı BTP için 30-35 millet vekili cıkaracaklar.
DTP kapatmıyacaklardı.çok kötü oldu.etnik milliyetciliği dahada körüklediler :S
BTP diye bildiğim bir parti var.Bağımsız Türkiye Partisi, onunda pkk ile alakası yok :coffee:

aLper#24 demiş ki:
Çok iyi bir laf vardı bu konuda

"Biz ülke için hazırken kalkınmaya ; durduran bizi tv'deki 3-5 nataşa!"

Elbet yol bulunur durdurmaya , yeni parti açıp tekrar gelirler bunların soyu tükenmez, başımızda Erdoğan varken çooook kapatıldı deriz daha :curtain:

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Anayasa mahkemesinin "hadi biz kapatıyoruz da , parti kapatmak sorunlarımızı çözer mi bu zamana kadar partileri kapattıkta sorunlar çözüldü mü" gibisinden bir yorum yapmaya hakkı yoktur.

Konu yargıya gittiyse , yargı terör örgütüyle bir bağının olup olmadığını araştırır . Terör örgütünü destekliyorsa ve burada terörü savunuyorsa partiyi kapatır.Yok ben kapatmayacağım bu zamana kadar kapattıkta ne oldu gibi bir şey söylemeye hakkı yoktur.

Son zamanlarda DTP milletvekilleri bir takım haklarını kullanarak çok fazla taşkınlık yapmaya başlamıştı.Bunların önünün kesilmesi gayet iyi oldu.

AnatoliaFire demiş ki:
Az evvel son dakikada izledim ben de oh dedim son günlerin en iyi gelişmesi. DTP li milletvekilleri de 5 yıl süreyle yasaklanmış. Hadi hayırlısı.
yanlis bilgi verme istrsen sadece iki kisiye yasak getirildi... bu arada dtp kapanir btp acilir yedek partileri olacakti bildigim kadariyla...

Wax Whine

.NET
Server
Aspendos
Takımı
Besiktas
volkan.ka demiş ki:
AnatoliaFire demiş ki:
Az evvel son dakikada izledim ben de oh dedim son günlerin en iyi gelişmesi. DTP li milletvekilleri de 5 yıl süreyle yasaklanmış. Hadi hayırlısı.
yanlis bilgi verme istrsen sadece iki kisiye yasak getirildi... bu arada dtp kapanir btp acilir yedek partileri olacakti bildigim kadariyla...
Olmaz mı ? Biri kapanır öbürü açılır :roll:

@kemalistt

olay dtp btp yada önünün kesilmesi olayı değil benim değindiğim taraf anayasada
parti kapat ve açma gibi yasalarda açık oldugu yada tam uygulanmadıgı
bir partinin devamı niteliğinde party kurulamaz diyor ama :D neye göre
anlatmak istedigim refah kapandı saadet acıldı o kapandı sükunet acılacak oburu kapatılacak clp acılak dtp kapanacak barıs ve toplum partisi diye yedek bir partisi oldugunu biliyorum o acılacak.
dikkat cekmek istedigim nokta milletvekilleri ve partyler sombolik biri açılır biri kapanır.
ne oldu erbakan siyasi yasak geldi peki siyaseten koptumu hayır milli görüş partilerinin arkasında gene o var. haha demeki dtp acılır kapanır. ama sonra gene bi party kurucaklar gene birileri seçilecek.
ama özellikle dikkat çektigim nokta parti kapatıldıkca imajı artıyor yukarıda istatistikleri gösterdim.
sempatizanı artıyor.
refahı kapatılar sanıyolar ki devam niteliği saadet o değil AKP dir . akp de milli görüş temelinden geliyor.
uzun lafın kısası parti kapatma kararları parti lerin lehine oluyor daha cok sempatizan ve büyüme gosterıyolar. onun için DTP terorle baglantısı oldugu ıcın kapatıldı tamam onu tartısmıyorum ama türkiye siyasi tarihi açısından yedek parti ara seçimlerde daha cok milletvekili cıkaracak.
yukarıdada bellirtim bu insanların 93 senesinde milletveili dahi yok kapata aça kapata aça sanıyolarki sus dendi engel konuldu hayır tam aksine dahada prestijleri arttı. sene 2009 21 millet vekilleri var dahası gene kapandı.ara seçimler de dahada palazlanacaklar.
bazı kurallar uygulanması lazım fakat eksiklikler var aynı ideolojide etnik grup milliyetcılıgı yaparak baska bir parti acıcaklar ve dahada fena olucak :.....
onun için parti kapatmak sorunları çözmüyor..

Bir tarafta Kurmaylar,Albaylar,Generaller...
Bir tarafta demokratik gerillalar...
Yapılan ayıp ne zaman son bulacak? Vatanı bölmek isteyenlere ne zaman dur denilecek?

* Daha neler yazılır ki,burada yazılmaz..!

volkan.ka demiş ki:
AnatoliaFire demiş ki:
Ahmet Turk Ve Aysel Tugluk'a yasak getirildi. 35 DTP'li Vekilede 5 Yıllık Yasak Getirildi :muck: :muck:

Çok güzel yorumlar okudum arkadaşlar.Katıldığım yorumları tek tek alıntı yapmaya üşendim doğrusu.Çok bilgili ve kaliteli insanlar mevcut sitede.

PS:Özellikle Gameworld'ün yorumlarını okurken tüylerim diken diken oldu...

Yukarı Alt