Brooklyn

Buralıyım
O bağımlılık yapan artık adını bile anmak istemediğim ama bu siteye geliş sebebim olduğu için gene andığım oyunda çömezlik dönemlerimdi. Manyanglarda başladı bu serüven. Oyunun çözünceye kadar bir bakmışım 20 level. 20 level bile çok büyük birşeydi gözümde. Öyle ezik ezik kasarken kuzenden duydum bot diye birşey varmış kuruyormuşsun bilgisayar kendisi kasıyormuş. Googlede araştırınca haliyle extralooba girdim . Ücretsiz botlardı bu siteye üye oluş sebebim. eHia nickiyle üye oldum ki hala o nicki kullanıyorum . Forumdan alacağımı aldım indireceğimi indirdim sitenin adını bile unutmuştum. Bayağı uzun bir sürenin ardından tekrardan foruma girmiş bulundum :D Üye olmaya çalıştım fakat eHia nicki kullanılıyordu. O sabit şifremle giriş denedim başarıyla giriş yaptım :P . Gene ücretsiz bot bölümlerine takıldım . Yorumlara falan bakınca o yardımcı olmaya çalışan yetkilieri gördüğüm anda foruma kanım ısındı. Ve foruma gelme sebebim olan konunun bayağı bir dışına çıkarak sitenin altını üstüne getirdim :D Artık o sıcaklığı daha çok hissetmiştim ve forum yer imlerimin ilk başındaydı artık :D PC'nin power tuşuna basma sebebim oldu . Silkroad ' dan bile fazla bağımlılık yarattı bende :D Ve zaman geldi o illetten kurtuldum yani silkroad denen online oyundan ve tek bağımlılığım extraloob artık .
Bu sıcak aileye katılmak için deneme mod başvurusu yolladım hepsinde bana ret cevabı geldi ama yılmayacağım çünkü başka yerde yok bu ortam bu aile sıcaklığı :muck:

Bu site ilk açıldığında haberim vardı ama kayıt olmamıştım.Sonra can sıkıntısından aklıma geldi kayıt oldum,başladım gezmeye.İlk zamanlar resimlere bakıp geçiyordum,sonra yavaş yavaş yorum yazmaya,paylaşmaya başladım.Ve global başlıklarda baktım ki sözlük yazarı alımı,yazdım ve alındım.İlk olarak o gün renklendim :D Yaklaşık 2-3hafta sonra paparazzi oldum ama 1 gün sonrada d.mod oldum :twisted: O günden bugüne bu sıcak ailenin içindeyim ve çok mutluyum :muck:

eskiden persia'da oynarken biri global atmıştı nick hatırlamıyorum.private server açılmış 10 kat exp fln varmış dedi bana sormayın extraloob'da var dedi girin bakın.ilk normal bir site gibi geldi.biraz kurcalayınca aile ortamını anladım.bir üyeliğim vardı onu kullandım 1-2 ay sonra uzun bir süre girmedim.sonra girmeye çalışınca giremedim.sonra barbarosu açtım.iyice alıştım siteye.sürekli online olmaya başladım.80 postum vardı :D sonra aktif ola ola buralara geldim.bir kaç kez d.mod başvuruluğu yaptım kabul edilmedim.fun clublarda takıldım biraz.şuan bir rütbe sahibi değilim ama ilerleyen zamanlarda olacağıma canı gönülden inanıyorum.Bütün exl ailesini seviyorum <3 EXTRALOOB

Bu cici ve güzel yazıları okuduktan sonra bende bir yazı yazmaya karar verdim! Sene 2008,Ağustos ayları silkroad beni sıkmaya başlamıştı bilgiye aç olduğum için forumları karıştırıyordum,kurcalıyordum ve sonunda Extraloob'u buldum.Başkaydı bu site benim için başka forumlarda olmayan bir sıcaklık vardı en önemlisi ise rütbeye göre saygı yoktu ! Adamına göre saygı vardı :wink1:.Yavaş yavaş konuları ve amaçlarını kavrayıp bilgilerimi alıp paylaşıma başlamak istiyordum silkroadla ilgili ne öğrendiysem burdan öğrendim ve halada öğreniyorum..Kısa bir süre önce başvuru yaptım ve bir bakmışım D.mod olmuşum ! Bunu hiçkimse unutmasın,Extraloob farklıdır burda bir aile var ve herkez bunun farkında,umarım hiçbirzaman bozulmaz bu kaliteli ortam.Herşey için teşekkürler Okan Abi ve Extraloob Ailesi ! :kalp: :muck:

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
SatanicTurtle demiş ki:
Bu cici ve güzel yazıları okuduktan sonra bende bir yazı yazmaya karar verdim! Sene 2008,Ağustos ayları silkroad beni sıkmaya başlamıştı bilgiye aç olduğum için forumları karıştırıyordum,kurcalıyordum ve sonunda Extraloob'u buldum.Başkaydı bu site benim için başka forumlarda olmayan bir sıcaklık vardı en önemlisi ise rütbeye göre saygı yoktu ! Adamına göre saygı vardı :wink1:.Yavaş yavaş konuları ve amaçlarını kavrayıp bilgilerimi alıp paylaşıma başlamak istiyordum silkroadla ilgili ne öğrendiysem burdan öğrendim ve halada öğreniyorum..Kısa bir süre önce başvuru yaptım ve bir bakmışım D.mod olmuşum ! Bunu hiçkimse unutmasın,Extraloob farklıdır burda bir aile var ve herkez bunun farkında,umarım hiçbirzaman bozulmaz bu kaliteli ortam.Herşey için teşekkürler Okan Abi ve Extraloob Ailesi ! :kalp: :muck:

çok teşekkürler canımcım :muck: :kalp:

- Resim Silinmiş.

Bu Gun Lanetli Bi Gün Yine Sroya Basladım Bu Gunlerde Tam 1 Yıl 2 Bucuk Ay Felan Oluyo Ama 2 Ayıda Geçtim Bu Gun Arkadasların Bastırmasıylada Ve Verdıklerı Charla Oyuna Baslıyorum İriste Ne Zaman Bırakır Allah Bilir Artık :mrgreen:

Ps: Biri Şu Charı Soysun Ve Pk Yapsın İnş.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:

Tequilla

Bilgiliyim
Merhaba Arkadaşlar Ben başımdan geçen kötü bi anıyı anlatmak istiyorum. Biz babamlarn Yarış klübü felan bolu dagında kamp yapmaya gitmiştik 70 kısı feln vardı Her neyse. Biz arkadaşlar 5 Cocuk olarak klübün bisikletlerını alarak kamp alanından uzaklastık aramızda 1saatlik yol var.Ordada çok güzel çimenlik gibi biryer var . Artık lastikler gitmiyorrr full çamur oldu :) . Oraya girelim dedik ve girdik orası bataklıkmış ama biz bilmiyoruz sadece jandarmalar biliyomuş :) . Giderken Bisikletin Frenler çamur yüzünden boşaldı Birden batmaya basladık once bisikletler sonra biz . Artık karsımızda babalarımız karınca gibi görünüyo kırmızı montlarımızı cıkardık sallıyoruz görsünler die ama bu arada yawas yawas batıyoruz.Herneyse ben istanbuldaki annemı aradım oda jandarmayı aradı tabi ben babama ulasamadım . Jandarma hemen geldi ve bizi kurtardı karnıma kadar batmıstım bizi halatlar la çektiler 5 kişiyiz :) bisikletler pert oldu atıldı :D

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
geçmiş olsun güzel doğa anısıymış ama yeri burası değildi be kuzum :P

Ps : bisikletler çamurdan neden pert olsun ki kompresörle yıkayın bitsin.

Sene 2007. Yılın daha başlarıydı, o zamanlar lise çağındaydım ve tam bir knight online manyağı idim. Şubat ayının ortalarına doğru illegal programlar (cz koxp-tek tık girme-vb.) türü programlardan binbir zorlukla kastığım karakterim ban yemişti. Aşırı öfkeli,kızgın bi o kadarda üzgündüm. Okuldan kaçtığımda hep 2 3 arkadaş internet kafeye gider knight oynardık. Bense o günden sonra onları izleyen konumuna geçtim ki aralarında en iyi player benken... 3-5 gün sonra tekrar kafeye gitmek için kaçmıştık okuldan. Arkadaşlarım yine knight oynuyordu ben ise sadece izliyordum.. Sıkılmıştım artık izlemekten, onca uğraştan sonra banlanmak... Olmaz tekrar başlayamazdım oyuna, çünkü bezmiştim. Kafenin içinde dolanırken ufak bi çocuğun garip bi oyun oynaması ilişi verdi gözüme. Gittim yarım saat, bi saat izledim.. İzlerkende ufak tefek bilgiler almak için sorular yöneltiyordum çocuğa. Çocuğun süresi bitince kendime boş bir PC'de yeni bir hesap açtırdım ve çocuğu diktim başıma, üyelik aldırdım o garip oyun için. Benim ilgimi çeken grafikleri ve server'a istediğin zaman girebilme olasılığın idi. ID,PW yazdık, server listesini açtığımızda gözüme kestirdiğim "GREECE" server'i dikkatimi çekti ve daldım oyuna. Okcu bir char açtım. Çocuğun yardımıyla başladım oynamaya. 1,2 gün sürekli okuldan kaçıp geceye kadar oyunu oynayıp eve gidiyordum. 3. gün tekrar kaçıp kafeye gittimde 48level nuker charla oynayan benim yaşlarımda birini gördüm ve hemen 1 sandalye çekip oturdum yamacına. Adeta soruya boğdum elemanı :mrgreen: Eleman benim bu kadar istekli olduğumu görünce "satayım sana char'ı çok beyendin" teklifinde buludu. Bende baktım kasmak zati zor yolu yarılamış adam neden olmasın diye düşündüm.. O gün 25tl ye Troy serverinde 48lvl elinde 48+3 Sword 48+3shield olan karakteri aldım ve eve gider gitmez kurdum oyunu. Karakterin birde çift bayraklı içinde 2 tane 70+ lvl player olan guild'i vardı :) 2-3 günde kaptım oyunu kısmende olsa. koca koca gorillerde başladım level kasmaya. Guild'den biriyle baya samimi oldum nick'i "SoLDieR_" di yanlış hatırlamıyorsam. Elle kastığıma çok şaşırmıştı. Bu level'e gelmişsin oto kasma programı "bot" dan nasıl haberdar olmassın demişti. Tabi bende o zamanlar hilesiz counter strike bile oynamaz herşeyin bi çakallığını bulma yoluna girerdim. Uğraştım didindim durdum veee http://www.extraloob.com adresine ulaştım. Site üzerinden bir çok şey öğrendim. En önemlisi ise softmod... İndirdim direk. kurmaya çalıştım, uğraştım kafa patlattım. "-Bi level kascaz altı-üstü; bi ton dalgası var botmudur nedir yav. Koxp'da böylemi; oto attack'a tıklıyorsun bitiyor" diye söyleniyordum kendi kendime :P :mrgreen: .......

İşte benimde ilk silkroad deneyimim ve exL ile tanışma öyküm böyle. Biraz öyküleyici, biraz yorum olarak anlattım. Umarım okurken sıkılmazsınız, uzun oldu çünkü :santa:
tabi okursanız :mrgreen:

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
MaRJiNaL demiş ki:
Sene 2007. Yılın daha başlarıydı, o zamanlar lise çağındaydım ve tam bir knight online manyağı idim. Şubat ayının ortalarına doğru illegal programlar (cz koxp-tek tık girme-vb.) türü programlardan binbir zorlukla kastığım karakterim ban yemişti. Aşırı öfkeli,kızgın bi o kadarda üzgündüm. Okuldan kaçtığımda hep 2 3 arkadaş internet kafeye gider knight oynardık. Bense o günden sonra onları izleyen konumuna geçtim ki aralarında en iyi player benken... 3-5 gün sonra tekrar kafeye gitmek için kaçmıştık okuldan. Arkadaşlarım yine knight oynuyordu ben ise sadece izliyordum.. Sıkılmıştım artık izlemekten, onca uğraştan sonra banlanmak... Olmaz tekrar başlayamazdım oyuna, çünkü bezmiştim. Kafenin içinde dolanırken ufak bi çocuğun garip bi oyun oynaması ilişi verdi gözüme. Gittim yarım saat, bi saat izledim.. İzlerkende ufak tefek bilgiler almak için sorular yöneltiyordum çocuğa. Çocuğun süresi bitince kendime boş bir PC'de yeni bir hesap açtırdım ve çocuğu diktim başıma, üyelik aldırdım o garip oyun için. Benim ilgimi çeken grafikleri ve server'a istediğin zaman girebilme olasılığın idi. ID,PW yazdık, server listesini açtığımızda gözüme kestirdiğim "GREECE" server'i dikkatimi çekti ve daldım oyuna. Okcu bir char açtım. Çocuğun yardımıyla başladım oynamaya. 1,2 gün sürekli okuldan kaçıp geceye kadar oyunu oynayıp eve gidiyordum. 3. gün tekrar kaçıp kafeye gittimde 48level nuker charla oynayan benim yaşlarımda birini gördüm ve hemen 1 sandalye çekip oturdum yamacına. Adeta soruya boğdum elemanı :mrgreen: Eleman benim bu kadar istekli olduğumu görünce "satayım sana char'ı çok beyendin" teklifinde buludu. Bende baktım kasmak zati zor yolu yarılamış adam neden olmasın diye düşündüm.. O gün 25tl ye Troy serverinde 48lvl elinde 48+3 Sword 48+3shield olan karakteri aldım ve eve gider gitmez kurdum oyunu. Karakterin birde çift bayraklı içinde 2 tane 70+ lvl player olan guild'i vardı :) 2-3 günde kaptım oyunu kısmende olsa. koca koca gorillerde başladım level kasmaya. Guild'den biriyle baya samimi oldum nick'i "SoLDieR_" di yanlış hatırlamıyorsam. Elle kastığıma çok şaşırmıştı. Bu level'e gelmişsin oto kasma programı "bot" dan nasıl haberdar olmassın demişti. Tabi bende o zamanlar hilesiz counter strike bile oynamaz herşeyin bi çakallığını bulma yoluna girerdim. Uğraştım didindim durdum veee http://www.extraloob.com adresine ulaştım. Site üzerinden bir çok şey öğrendim. En önemlisi ise softmod... İndirdim direk. kurmaya çalıştım, uğraştım kafa patlattım. "-Bi level kascaz altı-üstü; bi ton dalgası var botmudur nedir yav. Koxp'da böylemi; oto attack'a tıklıyorsun bitiyor" diye söyleniyordum kendi kendime :P :mrgreen: .......

İşte benimde ilk silkroad deneyimim ve exL ile tanışma öyküm böyle. Biraz öyküleyici, biraz yorum olarak anlattım. Umarım okurken sıkılmazsınız, uzun oldu çünkü :santa:

ohannesss hacım samimi söylüyorum tüylerim okurken diken diken oldu her satırını hissettim çok tatlı bir anıymış gerçekten aileye güzel düşmüşsün ama ahahaha ara dur ve bizlere ulaş ihihihii çok cici ya o çocuk nerede görüyor musun şimdi seni görse aklı gider :mrgreen: :twisted: :lol:

extraloob demiş ki:
MaRJiNaL demiş ki:

ohannesss hacım samimi söylüyorum tüylerim okurken diken diken oldu her satırını hissettim çok tatlı bir anıymış gerçekten aileye güzel düşmüşsün ama ahahaha ara dur ve bizlere ulaş ihihihii çok cici ya o çocuk nerede görüyor musun şimdi seni görse aklı gider :mrgreen: :twisted: :lol:
1 2 defa karşılaştık tanımıyor :mrgreen: charı aldım kişiyede 5tl borcum var halan :P :twisted: :mrgreen:

Prada demiş ki:
Halüsinasyon onun ki fazla sevinçten ^^
:mrgreen: :mrgreen:

Neyse bende benimkini yazayım, benimkisi sizinkiler gibi güzel sayılmaz aslında.Herkez buraya bot v.b nedenlerden üye olmuş.Benim nedenim biraz daha farklı.Silkroad ın adam gibi oyun oldugu zaman başlamıştım.Bot kelimesinin şimdiki gibi söylenemediği günlerde.İnsanlar bot yazmaya korkarlardı.Şimdi Ong taxi 24/7 Sbot diye görüyoruz :P Ben bottan 24 level iken haberdar idim. Ailemde o zaman küçük oldugum için oyun ile ilgili herhangibir şey almama kızıyordu.Zar zor gizlice bir bot aldım.Kasmaya aşladım onla 51 levela kadar kastım.Sonra oyun bana çok sıkıcı gelmeye başkadı.Oyunu bırakmaya yeltenirken bir global okudum.Charı adı yanlış hatırlamıyorsam Egeli gibi birşeydi.Egeli adlı karakter satılıktır yazıyordu.O anda kafama birşey dank etti.Aklımdan geçenleri asla unutmadım.Hadi canım char lar satılabiliyor muymuş dedim.Hemen pm attım o zamanlar 70 level sınırı vardı.Adamın charıda 70 leveldi ve o zamanlar 70 level charlar 100FF charın fiyatından satılıyordu.Bana çok fazla bir mebla söyledi.Oha falan dedim kendi kendime.Hemen google girdim ve char alım satımı yazdım.Karşıma extraloob diye bir site geldi girdim hemen üye oldum.Redsea bölümündeki karakterlere baktım hepsi bana pahalı geldi.Bende charımı satıp onun parasının üstüne harçlıklarımı ekleyip bir char alabilirm diye düşündüm kendi kendime.Siteye ilan verdim o zamanlarda herkesi bizler gibi iyi dürüst sanıyordum.Biri beni msn ye ekledi ve takas teklif etti bende kabul ettim.Ben extraloob aracı olsun dedim. o da hiç gerke yok benim aracım var dedi.Öyle böyle ikna ettiler beni msnde toplu konuşma açıp ıd-pw-gs istedi aracı bende salak gibi verdim.Girip bakmışlar.Charın var olduğunu görünce şifre değiştirip tak adamlar çevrımdışı :dance: O gün baya bi ağlamıştım.Küçük ve saftım işte.Burda git gide pişip olgunlaştıgıma inanıyorum. 8)

Ps:Şimdi arkama dönüp baktıgımda hayatın ne kadar kahpe olabilecegini gördüm her ne kadar genç olsamda.Daha karşıma felek neler çıkaraak kim bilir.Düşünüyorumda iyikide ogün o char çalınmış.Hayatın gerçek yüzünü gördüm.Belkide hala tozpembe hayaller içinde yaşıyor olacaktım.Düşünüyorum ailem bana hiç hayatın bu yüzünü göstermemiş galiba hep pohpohlamış.Yavaş yavaş uyanıyorum. :twisted:

Ben extralooba ilk uye oldugumda normal bir forum sanmıştım.Bu raya ise bir kaç arkadaşımın müthiş baskısıyla üye oldum bana surekli bu site gerçekten yenilikçi ve sro bot ve her şey kapsayan bir site dediler bende bu kadar kapsamlı olduğunu sanmamıştım sonra siteye kanım kaynadı diğer forumlardan soğudum butun uyeliklerimin şifresi bulunan klasoru sildim ve kendime soz verdim eğer bu site ileride buyurse bende bu sitenin bir parçası olmalıyım diye. ilk 2 ay EXL çok farklı gelmedi diğer forumlar gibiydi benim için herşey 2 aydan sonra değişti sonra burdaki aile bağlarının olduğunu fark ettim bende katılmak istedim mod. başvurusu yaptım kabulde edildim sonrasında mod. luk için uygun olmadığım anlaşıldı bende bu yuzden gerçekten uzuldum sonra hak etmediğim şeyler için savaş verip hak etmeyi planladım şimdi ne kadar yonetim kadrosunda olmasamda bu ailenin bir parçası olduğumu bilmek bana çok çok yetiyor boyle bir site 40 yılda bir gelir desek yeridir tabi EXTRALOOB olmasaydı bu laf soylenti olurdu dilden dile yayılırdı.Ama EXL bir parçası olmayı isteyen herkezin kesin zafer kazanacağı bir savaş bu.Bende buna inanıyorum :D Buda benim EXTRALOOB'a attığım ilk adımdı.

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
wayyy be ikinizin mesajıda çok dokunaklı neleri hep beraber başarmışız benim ise bu olaylardan aldığım en büyük zevk TÜM DÜNYAYA EXTRALOOB.COM İLE SİLKROAD ONLİNE'I EN İYİ TÜRKLER OYNAR SÖZÜNÜ HAFIZALARA KAZIDIK 8)

Size Silkroad Anımı anlatıcam.

Sene 2006 arkadaş oynuyormuş char 27 lvl rome de gittik cafe ye açtı charı oynuyoz bana bıraktı earth ghost larda kasıyom köpeğide var charın ilk oturdum charı w.a.s.d yön tuşlarıyla ilerletmeye çalışıyom çağırdım bu kıpırdamıyo dedim geldi sonra mouse ilerletcen dedi öğrendim ogün ortak olalım dedi tamam dedim 30 lvl yaptım charı bıraktım onu kendim açtım hergün geliyordum 35 lvl bi tane adam bulmuştum o beni kasıyodu o anki o lvl atlayınca ki heycan hiç bişeye değişilmez gün gittikçe tecrubem artıyodu sonra 49 lvl oldum silk filan alıyodum glavier di char sonra birazdaha tecrubelenince Hera yeni açılmıştı bizim ordan biri kasmış 58 lvl yapmış hera açılalı daha 2 hafta olmuş dedi 60 lira alcaksan aldım charı ardından bot aldım kastım charı premium aldım char crosbow du kastım charı 72 yaptım premium la birdaha plus aldım charı 81 yaptım server de bi abimiz vardı Reis_BeY 90 lvl di charı satıyodu abi gel bana sat dedim bu char üstüne para vereyim dedim ilk de olmaz dedi 1,2 gün yalvardım sonra olur dedi o 100 lirayı bulana kadar neler çektiğimi bi ben bilirim sonra 90 lvl chara oturdum böle içim kıpır kıpır heycanlıyım 1,2 ay oynadım charda 88 Wizard la takas yaptım onlada oynadım 1,2 ay ondan da sıkıldım 90FF Blader le oynadım pwp filan yaptım pwp dende sıkıldım o zaman süper bi takas teklifi geldi 90FF+50K Spli Xbow+83Nuker+200k Spli nuker char hemen kabul ettim aracı ile yaptık takası o günden sonra işler ters gitmeye başladı aynı adam başka bi charla takas istedi nukeri kabul ettim Gizli yi biliyodu aldı hemen değiştirdi xbow da takas yaparken adam kandırdı aldı char çalınınca böle kafayı yicek gibi olmuştum ama sonrada alıştım bıraktım silkroad ı.

Yukarı Alt