ben bu siteye bana oyunu öreten kişi tarafından önerilm.önceleri sadece proglamlar için girrdm ama daa sora alışmaa başladm we çok sewdm bu sittei arkadaşlarında dedii gibi tr nin en büyük sro yardm sitesi sadece böle derim Exl4Ever :thumbsup:

gecen yil nisan sonunda bu siteyi gördüm..
Ben oyunda 2-3 carimin hacklenmesinden sonra yeni car acmis 23leveldim..tabi elle 23lvl yapmak 3gün aliyordu XDD işte hyungolarda kasarken birini buldum botmusun flaan filan dedi bana birkac site verdi.dier sitelerin adini vermicem reklam olur dersiniz diye, iste her birine girdim karisik geldi o zamanlar dünyada 1foruma üyeligim yok oyun oynaayan pc otlarından biriydim falan ama buranın teması cok sadeydi bende buraya baslayim dedim.1yil burda durdum eski 2accountumu 2arkadasima verdim daha sonra 6ay silkroadi biraktigim icin sitedende uzaklastim.o üyeliklerin pwsi mi degismis silnmismi bilmiyorum bu yüzden yeni account actim.suanda sro cok az oynuyorum ama site alıştırdı bikere.okan abi saol böyle bir site yaptıgın icin.

Konu içeriği:Beni bu siteye admin yaparsanız koyarım botu.
Can ksk ben bunu hatırlıyorum zuhahaha :D Mod başvuruları topici vardı 9.sayfada jesuswan kitlemişti ne günlerdi ya XD

tarih : 10 May 2007 15:15 masterimin bedava bot var girin alın tavsiyesi üzerine girdim :D o zamanlar da sro ya yeni başlamıştım botu aldım kasıyorum çok da hoşuma gitti sonra extraloob gold hack programını yayınladı :mrgreen: en az 20 faydalı paylaşım yapana vericekti yanlış hatırlamıyorsam :D bu gazla biraz bişeylere başladım ve sonradan anladımki öyle bi program yok :mrgreen: ertesi gün bir baktım gold hack programı diye birşey yok mesajını gördüm sonra kafama dank etti :idea: ufak tefek paylaşımlar yapıyordum ve hoşuma da gitmişti ortam sonra sitenin birinde photoshop derslerini gördüm ordan indirdim ve kullanıyorum 1 hafta içinde vip public in açıldığını gördüm ve burda da photoshop la uğraşılıyor artık. kendimi burda geliştirdim ve uzun uğraşlar sonucu penny saolsun ps user olmamı onayladı ve oldum. o zamanlar kabus gibiydi bende çok zevzek biriydim roninle başım dertteydi artık öyle bir hal almıştı ki her gönderdiğim mesaja bir kusur buluyodu (sitede ilk sinir olduğum moddur kendisi :mrgreen: ) ve derken derken buralara kadar geldik şimdi ise kopamıyorum siteden ilk başta sadece multiclient bölümüne giren ben oraya hiç uğramaz oldum =) bu aile ortamı gerçekten çok hoşuma gitti ve kopmayı da hiç düşünmüyorum :muck:

tüm extraloob ailesine sevgilerimle :muck:

13 Ağu 2007 08:37 Tarihinde siteye kayıt olmuştum.Aslında çok daha önceden siteyi biliyordum.Kuzenim D34thGu4rD üyeydi buraya..Onla ayrı hiç bir char kasmadık neredeyse :mrgreen: Onlarda kaldığım zaman ilk defa bu sitenin ismini duymuştum..bana ara sıra post kas diyip duruyodu :twisted: :mrgreen: Onlardan çıktım ve eve geldiğimde oyunun başına geçmişdim ve site aklıma geldi programlar,botlar vs.. girip bakiyim dedim sonra yavaş yavaş siteyi keşfettim. O zamanlar sadece Silkroad SS'lerine ve Sro oyun bilgisi vs bölümüne bakıyodum ikisi arasında gidip geliyodum.Sonra bi gün Pokemon oyunu arayıcılığıyla Jigsaw ile tanıştım.İlk defa msn'me tanımadığım birini eklemiştim ve bundan çok memnun kaldım ve kalacağımda 8) Sonra yavaş yavaş paylaşım yapmaya başladım.Photoshop indirip kullanmaya çalıştım..Sonra ps user olmak için 1-2 imza yaptım ama aklıma gelince gülesim geliyor şimdi :mrgreen: Artık sro bölümünde değil, Off-Topic, Photoshop , Programlar vs arasnda gidip geliyordum..Sitede baya bi gün geçti işte sonra D.mod başvurusu yaptım ve D.Mod oldum.Öğrenci-ödev bölümüde d.mod oldum.. Orada slayt vs paylaşımlar yapıyodum.Taşıncağımız için int gitmişti 1 ay öncesinden.. Sadece okulda pc derslerinde sağda solda giriyodum ve aktif olamıyodum.Sonra bi gün D.Mod'lukdan ayrılmak zorunda kaldım ve ertesi gün int geldi :curtain: :mrgreen: Artık Old School'dum. Bi de Fb fun club a girmiştim oranın üyesiydim.

Hayatımda üye olup da "ciddi anlamda mesaj yazdığım" tek ve ilk forum burası, burda olmaktanda mutluyum.Umarım herkes ile iyi zaman geçiririz ve sonuna kadar eğleniriz..
:beer:

dR.NooB demiş ki:
13 Ağu 2007 08:37 Tarihinde siteye kayıt olmuştum.Aslında çok daha önceden siteyi biliyordum.Kuzenim D34thGu4rD üyeydi buraya..Onla ayrı hiç bir char kasmadık neredeyse :mrgreen: Onlarda kaldığım zaman ilk defa bu sitenin ismini duymuştum..bana ara sıra post kas diyip duruyodu :twisted: :mrgreen: Onlardan çıktım ve eve geldiğimde oyunun başına geçmişdim ve site aklıma geldi programlar,botlar vs.. girip bakiyim dedim sonra yavaş yavaş siteyi keşfettim. O zamanlar sadece Silkroad SS'lerine ve Sro oyun bilgisi vs bölümüne bakıyodum ikisi arasında gidip geliyodum.Sonra bi gün Pokemon oyunu arayıcılığıyla Jigsaw ile tanıştım.İlk defa msn'me tanımadığım birini eklemiştim ve bundan çok memnun kaldım ve kalacağımda 8) Sonra yavaş yavaş paylaşım yapmaya başladım.Photoshop indirip kullanmaya çalıştım..Sonra ps user olmak için 1-2 imza yaptım ama aklıma gelince gülesim geliyor şimdi :mrgreen: Artık sro bölümünde değil, Off-Topic, Photoshop , Programlar vs arasnda gidip geliyordum..Sitede baya bi gün geçti işte sonra D.mod başvurusu yaptım ve D.Mod oldum.Öğrenci-ödev bölümüde d.mod oldum.. Orada slayt vs paylaşımlar yapıyodum.Taşıncağımız için int gitmişti 1 ay öncesinden.. Sadece okulda pc derslerinde sağda solda giriyodum ve aktif olamıyodum.Sonra bi gün D.Mod'lukdan ayrılmak zorunda kaldım ve ertesi gün int geldi :curtain: :mrgreen: Artık Old School'dum. Bi de Fb fun club a girmiştim oranın üyesiydim.

Hayatımda üye olup da "ciddi anlamda mesaj yazdığım" tek ve ilk forum burası, burda olmaktanda mutluyum.Umarım herkes ile iyi zaman geçiririz ve sonuna kadar eğleniriz..
:beer:
Yasin duygulandım la. :muck:

burayi sroturkey sayesinde tanimistim. sm falan indirirdik oralardan, zamanla sonra extraloob dan geldigini anlayinca önce ben sonra da drotalion üye oldu buraya. Avrupa'nin acilacagi zamanlardi, ve de önüne gelen bot cracki cikariyordu o zamanlarda. kendi botumuzu yazacaktik, sonra ismini söylemek istemedigim biri yazmak yerine kirmayi tavsiye edince kirmaya kalktik, yazsaydik halbuki daha iyi olurdu. o kisiyle sonra bir tartisma sonucu banlandim, ta ki bir ara kendi kendine tekrar acilincaya kadar. ama hep hayalimde kendi botumu olusturmak vardi. Jason clientless tool u cikarinca ben de dedim neden bundan bot olmasin diye, bir anda clientless bot oluverdi, simdi de yaptigim goldbot satiliyor burada.
baska sitelere de üye olmus birisi olarak diyorum ki, bu sitede hicbir sitede olmayan bir özellik var: insanlarin emegine saygisizlik edilmiyor ve de her zaman yardim eden birileri cikiyor. diger sitelerde ise bu gecerli degil, o sitelerin adminleri sudan sebeplerden dolayi bebe gibi zirliyorlar. burada öyle degil iste. bu yüzden sadece Türkiye'de degil, dünyada bir numara olmasi ve herkes tarafindan kabul edilmesi gereken bir sro sitesi burasi...
Tesekkürler extraloob.com....

belirsizzzzz

Aileden
belgther demiş ki:
burayi sroturkey sayesinde tanimistim. sm falan indirirdik oralardan, zamanla sonra extraloob dan geldigini anlayinca önce ben sonra da drotalion üye oldu buraya. Avrupa'nin acilacagi zamanlardi, ve de önüne gelen bot cracki cikariyordu o zamanlarda. kendi botumuzu yazacaktik, sonra ismini söylemek istemedigim biri yazmak yerine kirmayi tavsiye edince kirmaya kalktik, yazsaydik halbuki daha iyi olurdu. o kisiyle sonra bir tartisma sonucu banlandim, ta ki bir ara kendi kendine tekrar acilincaya kadar. ama hep hayalimde kendi botumu olusturmak vardi. Jason clientless tool u cikarinca ben de dedim neden bundan bot olmasin diye, bir anda clientless bot oluverdi, simdi de yaptigim goldbot satiliyor burada.
baska sitelere de üye olmus birisi olarak diyorum ki, bu sitede hicbir sitede olmayan bir özellik var: insanlarin emegine saygisizlik edilmiyor ve de her zaman yardim eden birileri cikiyor. diger sitelerde ise bu gecerli degil, o sitelerin adminleri sudan sebeplerden dolayi bebe gibi zirliyorlar. burada öyle degil iste. bu yüzden sadece Türkiye'de degil, dünyada bir numara olmasi ve herkes tarafindan kabul edilmesi gereken bir sro sitesi burasi...
:muck: :beer:

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
BaTTeRST demiş ki:
belgther demiş ki:
:muck: :beer:

çok tatlı yazmışsın teşekkürler güzelim bunları okudukça içim cızlıyor 4 kişi ile kurulan site nasıl güzel bir hale gelmiş hepimizi emeği sayesinde :muck: :muck:

dogru. ne yaparsan yap, insansiz olmuyor. ve de ne kadar cok destek olan olursa, o kadar hizli ilerler...

zamaninda darkinc'tekiler emu yapmaya baslamislardi sro icin... üc ay sonra projeyi terkettiler... nedeni de gelistirici sayisi sadece 4-5 kisiydi... ellerinde dogru dürüst üye bile yoktu ve siteye üye alimini kapatip üyeleri banliyorlardi... bir sene sonra gerisin geriye döndüler... ayni isimler... ve de yine insanlari asagilayarak onlara hakaret ederek bir yerlere geleceklerini sandilar... zamaninda orada da üyeydik... herkes israr edene kadar bir seyler cikartmayacaklardi... bir yerleri öyle kalkmisti ki, kurda kusa ban attilar... ücüncü, dördüncü degil, besinci sinif o forum... hatta clearsuckreen(clearscreen), gayMerlin(jMerlin) gibi nicklerin de esin kaynagi o olmustu...

burada ise durum tamamen farkli... sonucta ne yaparlarsa yapsinlar, insanlara bir sans daha taniniyor mutlaka... hatta bunlarin kimileri siteyi satan ve site adminlerine ana avrat dümdüz giden tipler olmasina ragmen... zaten kendi icimizde bu kadar güclü oldugumuz icin sitedekilere emek hirsizi, hatta serefsiz diyenler bu siteyi yok edemediler...

bu sitenin hicbir zaman yok olmamasi dilegiyle...

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Oyun'a daha yeni başlamıştım , olympus yeni açılmıştı o zaman . Girdim ad soyad olarak char açtım , kasmaya başladım manyang'larda kasarken "oo naber" diye pm geldi . Eski arkadaşlardan biri çıktı atilla diye . Sohbete başladık "hacı çok zor kasılıyor yav napıcaz " dedim , bot kullan dedi :curtain:ee Peki Nerden bulacağım ? extraloob.com a gir her türlü şey var dedi :) Ad extraloob ya bende kendi kendime yorum yaptım site ingilizce heralde ne anlarım ben diye girmedim :mrgreen: 10 Dakika sonra global geldi http://www.extraloob.com Türkçe Silkroad Bilgi Ve Paylaşım sitesi cart curt :mrgreen:

Haliyle girdim hemen , anasayfada ücretsiz bot yazıyordu tıkladım "bu sayfayı görüntülemek için yetkiniz bulunmuyor" dedi . Küfür ettim çıktım :D Sonra arkadaşlar dedi , üye ol forumu araştır o link bozuk dedi ok dedim üye oldum foruma :)

T-Bot bölümüne girdim Casper'dı sanıyorsam cracked bot anlatımı vardı , girdim indirdim . Bunuda indiriyim aa buda varmış derken pc sro programlarıyla doldu . Bir kaç gün girmedim , sonra atilla yine geldi yine sohbete başladık " hacı millet'in silahında +1 falan yazıyor ben nasıl yaparım ? Atillanın klasik cevabı : Extraloob.com 'a gir orda var :mrgreen: İşte yine girdik silkroad genel update yerine + basmak için girdim immortal'dan çıktım :curtain:

Tbot'tan bıktım isrobot Crack'e geçtim ( o zamanlar ne bolluk var mış pehhh ) isrobot kendisi kasma alanına gittiği için onu kullanmaya başladım ( Tbot'la nasıl kasma alınana giderim diye sormuştum script lazım demişlerdi . oo bide script mi yazacağım diyip tbotu silmiştim :mrgreen: )

Neyse isrobot tbot o yeni çıktı bunu indir yükle derken botlar hakkında azımsanmayacak bir bilgi sahibi oldum , sonrada rev bot çıktı piyasaya ilk onu çözüp resimli anlatımını yapmıştım baktım bu iş sardı , nubot helper'ın da anlatımını yaptım . Yönetim kadrosu'nun olumlu mesajlarını görüp gaza geldim , deneme moderatör başvurusu yaptım . Ertesi sabah uyandım deneme moderatör olmuşum :) İlk önce hayran mesajlarımı okudum :mrgreen: Sonra yetkilerime baktım :mrgreen:

2 Char açma ve ücretsiz bot bölümün'ün d.mod'u olmuştum , bölüm'ün sabit topiclerine baktım millet program bulup koymuş dedim bende bulayım sadece yardım etmekle olmaz bu işler :curtain: Kolları sıvadım yabancı silkroad sitelerinin hepsine üye oldum ordan programlar bulup burda türkçe anlatımını yaptım öyle öyle manager oldum :mrgreen:

ps: ellerim ağrıdı yazmaktan üşenmezsem devam ederim :P
ps2: Şimdi o okudumda ne kadar çok smiley kullanmışım:S

Bu siteyi yeni silkroada başladığımda bulmuştum. Oyun ile ilgili hiçbirşey bilmiyorum tabi. google'a silkroad genel bilgiler vb türevi birşey yazınca karşıma çıkan ilk sitelerden biriydi extraloob..(Bot denen şeyi burda öğrendim :P)Önceleri sadece beleş bot için giriyordum ama arasıra mesajda atıyordum taaki buranın ortamının diğer yerlere göre farklı olduğunu anlana kadar. Diğer yerlerin aksine burda dostluk ve yardımlaşma ön plandaydı, diğer yerlerde adamın yüzüne bile bakmıyorlardı senin sorunun varmış bize ne gibi bir durum sözkonusuydu. bende doğal olarak extraloob'u seçtim(iyikide seçmişim). :)

Sadece silkroad olarak değil, çoğu genel forum arasında da eniyi dostluk ortamı extraloob :thumbsup:

silkroad'u bi cafede arkadaş oynarken gördüm.2 yıl kadar önceydi sanırım..oyunu anlamaya çalışırken bi gireyim dedim tek başıma..kastım bi 20 lvla kadar..oyundan edindigim bir arkadaş bot mevzusu açtı..ben de nedir bu acaba diye araştırmaya başladım..google a yazdıgımda o zaman bile ya 2. ya da 3. idi sanırım bu site..hafızam beni yanıltabilir tabi neyse..
ondan sonra girdim bu siteye..gün geçtikçe bu sitenin sadece paylaşım sitesi olmadıgını anlıyordum..burda yeni ve saglam arkadaşlıklar,dostluklar kurmanın mümkün oldugunu anlamıştım.nitekim öyle de oldu..

hani opera kullanıcıları bilir..operayı kapattıgınızda ve daha sonra yeniden açtıgınızda son gezdiginiz bi kaç sayfa açıktır.oraya o sayfayı kaydetmiş gibi birşey olursunuz..işte extraloob.com orada 1. sıradaydı..
baglanmıştım adeta..bir sürü güzel konu görüyordum hergün..gerek oyundan gerek gerçek hayattan bilgilerime bilgi katarak yoluma devam ediyordum.
daha sonra sitenin bir adminiyle tartıştım..siyasi görüşüm yüzünden..ve biraz fazla ileri gittim benden yaşça büyük olan birine karşı..sonuç olarak ban yedim..2-3 gün sonra girmek istedim tekrar ama yapamadım.google a silkroad yazıp türkçe sayfaları aratırken dikmen vb gibi siteleri gördüm..gireyim bakayım dedim..inanın hiçbiri sarmadı..çünkü orada bir aile ortamı yoktu..

daha sonra arkadaşım can'ın da istegi üzerine siteye bu kullanıcı ile geri döndüm..gene yeni arkadaşlıklar kazandım.biraz da büyümüş ve olgunlaşmış olmanın vermiş oldugu sorumlulukla daha dikkatli olmaya çalıştım.pek sululuga girmemeye çalıştım arada hatalarım mutlak olmuştur.kimsenin kalbini kırdıgımı sanmam ama eger varsa affola..
sonuç olarak bu siteyi hayatımın bir parçası olarak görüyorum artık.2 yıl geçti ve hala browser'da 1. listede yer alır bu forum..büyügüyle küçügüyle çok güzel bir aile oluşturduk.
en azından ben öyle düşünüyorum..

umarım bu sitenin cana yakın insanları,bu siteyle birlikte daima bir bütün olurlar..ve hiç ayrılmazlar..

abilerime saygı,küçüklerime sevgilerle.

"kiLLingSpRee"

daha siLkroad ile aLakam bile yokdu bırak exL'yi tam 2006 ya kadar silkroad adında bi oyunu sadece arkadaşımın evine gittiğimde görüyordum ki o zamanlar bana saçma geliyordu bi gün arkadaşım gel sen benim yerime oynada ben bi banyo yapayım dedi ki o günü hiç unutamam aldım birşey yapmıyorsun gibi geliyo anlamıyoruz ya 12345 basıp duruyorsun habire arkadaş geldi yanıma sonra dedi bak işte bunu böyle kesince şu yükseliyo şu şöyle oluyo falan 5 dakka geçmedi item düştü arkadaşıma garment legs hiç unutmuyorum :) ne kadar bilmesekde heyecanlandık sonra dedim zamanı geldi banada açalım bi çar oynayayım bende ilk 1 ay doğru dürüst birşey anlamasamda full str bi glavie kasmışdım işten vakit buldukca 45 lvle kadar getirmiştim sonra sıkıldım dedim sürekli kasıyoruz yaa böyle olmuyor dedi arkadaş kervan çekelim ilk orda gördüm işte extraloob'u yanımdan geçen biri poseidon serverinde adını hatırlamıyorum silk bot ve diğer her türlü şey için extraloob'u ziyaret edin diye global atmışdı merak ettim girdim ki daha önceden hiçbir forumda takılmışlığım yokdu ki zaten burdada takılamadım vakit sorunum yüzünden zaman geçti sene 2008 ecsro yu gördüm sitede gezinirken dedim ne ki acaba sonra hadi dedik başlayalım 3 kişi başladık şu an tek başıma kasmaya dewam ediyorum o ayrı konu silkroad denildiğinde ne türlüsü olursa olsun aklıma gelen tek site oldu extraloob iyiki varsınız iyiki bu siteye girmişim :)

Misproject

Buralıyım
bnm ilk üyeliğim banlanmıştı, arkadaşın üyeliğini kullanıyordum sonra arkadaş bu üyeliği bana verdi kendisi yeni açtı.Ne günlerdi tbotla kasardık beleş wardı

Bende Sroda 28-30 Lvlim...Başka Bir silkroad sitesine üyeydim.Googleya silkroad yazım Karşıma Extraloob.com Çıktı.Hemen üye oldum Direk Programlar bölümüne girdim birde ne göreyimm :o Mükkemmel programlar Silkroadı gerçekten çok sevdiren kolaylaştıran sonra üye oldum Konuları Paylaşmaya Başladım Ömür Boyuda Paylaşcam...

Birde ben ilk başladığımda 1 lvl sos Üstlük düşmüştü Cafede yanımda Birisi vardı o ad eziqdi baya bana dedi sat bunu 1 M ye Köpek alırsın dedi.Bende Heyecanlandım birden Yanımdakı cocuk gitti NPC ye sattı :( 1 M nerde 999 Gold verdi :D Bi kerede Blade im bow skillini açtım Diom yanımdaki adam abi bu neden Bu skilli basmıyo :D :D :D Bir de köpek satmıştım Satıcıya :D
Soslarıda yere atmıştım bi keresinde ^

Athesnte oynadığım zaman guılde bir arkadaş vardı chara pm atmayın charı ufak kardeşime verdim o yazmayı bilmiyor ondan cevap vermez diyordu ama hep dikkatimi çekiyordu gp hep artıyordu bir ara biz bunu sıkıştırdık ve bize extraloob.com adını verdi girin orda bakın sm diye birşey var onu indirip bilgisayarınıza kurun ve rahat rahat oynayın dedi siteye ilk önce bir abimin msnden bana sadece bot linkleri atıyordu ordan indiriyodum fakat abi oyunu bırakınca kendim üye oldum ve yavaş yavaş siteye alışmaya başladım sitede tartışma gibi dini siyasi her konuya girdim en az 3-4 kere acc banlandı bu son RollsRoyce üyeliğide 3-4 kere ismini değiştirdim ve bütün sanal alemde kullandığım isim oldu bana bu kullanıcı üyeliğini veren arkadaş halen sitede çok aktif bir rolde en son siteden ayrılıyorum yazmıştım ve ertesi gün okuldan gelip unutkanlık mı desem ne desem bilmiyorum extraloob.com'a girdim çok şaşırmıştım süresiz ban yazısını gördüm msnden Okan Abi'ye söyledim ve banımı açtı yine ona çok teşekkkür ediyorum bir ara d.mod olduk ama yükselemedik bu siteyi bu hale getiren herkese teşekkürlerimi sunuyorum

Pacificte Guild savaşı olmuştu ! Nwo ile bi guild _MaSK_ vardı oyunda len utku bak sitelere çıktım dedi! Fotomu koymuşlar dedi link attı girdim . Baktım BOSPHORUS'un Guild War dan ss'lerini incelerken dedim ben bu siteye üye olayım Sroyla ilgili baya şey öğrenirim ! Sonra hep Silkroad Geyik Sohbetleri mekanında takıldım ! Hiç bot kurmayı falan anlamayacığımdan Tbot bölümüne falan girmedm ! Bir ara heves Sardım Yumi_Yumi vardı o yardımcı falan olmuştu.Sonradan botlar falan kalktı zaten ! Diyorum iyi ki bu siteye gelmişim bu siteye geliş amacım Sroyla ilgili birazcık bişi öğrenmekti ! ama Hayatla ilgili bir şeyler öğrenmedim dersem yalan söylemiş olurum :oldie: I love you ExL

Yukarı Alt