Mad gibi arkadaşları gördükçe ciddiyetimi koruyamıyorum. Trolle bağlıyorum. Hülooooooooooğ diye bağırasım geliyor :((
Dolar desek köprü diyecen, terör desek dış mihraklar diyecen :(
Bişey demeyede gerek yok aslında bir kaç post öncesinde özgür demirtaşın çok güzel konuşması vardı. O programın tamamını izlemeni öneririm. Bak sadece öneriyorum.
Yoksa bende biliyorum o at gözlüklerinin çıkmayacağını çevremden :)

İş o kadar trajikomik bir durumda ki artık telefonumun sık kullanımlarına dombrayı koydum. Olurda masada siyaset falan konuşulursa açıyorum direkt... Tamam haklısınız diyorum gülmekten başka çare bırakmadınız ^^

Kalkandelen

Bilgiliyim
Takımı
Besiktas
Neden işinize geleni görüyorsunuz ben bunu anlamış değilim.Ya yaşlarınızı bilmiyorum ama eskilere sorun Allah aşkına eskiden bu Ülke ne haldeydi.Ülkeler hızla gelişirken, bizde ekmek ilaç su tüp kuyrukları vardı.Ne güzel bir yere geldik yavaş yavaş herşeyimizi üretmeye başlıyoruz herşey yoluna girmeye başlıyor.Büyük Türkiye için bize oyunlar kuran terörle,ekonomiyle üstümüze gelenlere ortak olmayın!

Neden işinize geleni görüyorsunuz ben bunu anlamış değilim.Ya yaşlarınızı bilmiyorum ama eskilere sorun Allah aşkına eskiden bu Ülke ne haldeydi.Ülkeler hızla gelişirken, bizde ekmek ilaç su tüp kuyrukları vardı.Ne güzel bir yere geldik yavaş yavaş herşeyimizi üretmeye başlıyoruz herşey yoluna girmeye başlıyor.Büyük Türkiye için bize oyunlar kuran terörle,ekonomiyle üstümüze gelenlere ortak olmayın!
Abicim ülkemizi sevmememizden kaynaklı değil bu durum, seviyoruz, baştakiler veya kıçtakiler meseleside değil, evet perdenin arkasında büyük olaylar dönüyor (olayı herhangi bir partiye bağlamıyorum), evet Türkiye ekonomisine müdahale ediliyor (kimse çıkıp da demesin bana senin benim paramla dolar bu kadar yükseldi diye), ülke zor bir dönemden geçiyor ama doları 3 den 4 e çıkartacak işlem hacmini sağlayabilmek bizim gibi standart vatandaşın harcı değil, hangi şirketler dolar çekiyor piyasadan? Hangi holdingler elindeki TL'yi çevirdi dolara? Bunları görmüyor, araştırmıyorlar mı? Kimler bavullar Dolar çıkartıyor yurtdışına bir araştırsınlar bakalım... Gümrüklerde memurun cebine 1yılda kazanacağını 1deste para olarak sıkıştırınca ben görmedim der geçer 1bavul paraya, sonra adı olur cari açık...

Benim sitemim doların yükselmesini normal olarak algılayanlara, vatandaşı vurmadı, vatandaşa bişi olmaz diyenlere... Nasıl olmaz, PC alıcan alamıyorsun, dolara endeksli herşey çatır çatır yükseldi fiyat olarak, 4hafta içinde yediğim dürümün fiyatı bile 2TL arttı (6 den 8TL ye), kimse kusura bakmasın 100-200 TL ile hafta geçirmeye çalışan kişi tok uyuyamıyor artık, cebinde binlerce lirası olan (TL Dolar fark etmez) zaten yükselse de hissetmez düşse de hissetmez... Ver bakalım meclisteki herkese öğretmen maaşı, kapat sosyal tesislerini de, yaşayabiliyorlar mı bakalım? Ahanda bunu yap, tok açın halinden anlar olsun, o zaman düzelir bu ekonomi...

Zamanında adamın biri demiş ki Türkiye'de neden civata üretilmiyor, yerli malı neden yok diye, fabrika kurmuş Eskişehir'de, 1 yıl içinde bütün ailesi "kazalar" geçirerek öldü, fabrika kapandı... Ha bu dediğim AKP den önceydi, peki şimdi durum ney? KHK ile Datacenter kurulumları için bazı düzenlemeler yapıldı (destek gibi), eee Türkiye'de PC mi üretebiliyoruz? Dolar fırlamış gitmiş, verilen destek dolar yükselişini bile karşılamıyor (IT ekipmanının olarak bakarsan olaya). Eeee para kimde, kim kuracak DC leri? Parası olan ağababaları, göbek bağı yurtdışına bağlı iş adamları vs vs vs... Sonra devletle bir sorunu olduğu zaman allem eder kallem eder makine yandı der barındırdığı sistemler uçuverir... Sistemlerin uçmasını da geçtim, Destekler her zaman parası olanı destekliyor... Zengin olan daha da zengin oluyor fakir olan daha da fakir oluyor... Devlet parası olana sen 1milyon koyacaksan al benden 1milyon + arsa vereyim, verginden düşeyim, eleman maaşını karşılayayım sende yatırımını yap vs vs diyebiliyor ama parası olmayana kusura bakma kardeş sen önce harca sonra ben bi kısmını geri veririm sana diyor(o da belli bir limitle)...

Ha bu kadar şeyi neden yazdım, sanki devleti kötülüyormuşum gibi hissettim sessiz kalınca, kötülemek değil, dolar yükseldi diye kosgeb'e verdiğimiz 3 tane girişim desteği talebi yattı... Neden; alınacak ekipman dolarla geliyor, KOSGEB'de diyorki karşılayamayız bu meblayı... Sonra neden üretemiyoruz diyip durmasın kimse... Cebinde parası olan kafasına göre istediğini üretir çatır çatır yapar hem de desteğini de hibesini de alır, proje çıkartıp olmayan bir şeyi ülkesi için yapmaya çalışana ise devletin bütün kapıları kapalıdır...

Boşuna konuşup durmayalım, dolar daha yükselecek, düşecek, çıkacak, inecek... Çıkarkende vatandaşa zarar inerken de vatandaşa zarar... Zamanında TV lerde vatan haini olarak fişlenen 600bin insandan bahsediyorlardı, devlet fişlemiş herkesi diye... O 600bin hainin tamamı vasıfsız mı sanıyorsunuz? Kilit noktaları öyle bir tutmuşlar ki, temizliye temizliye bu kadar temizlendiler, ama ancak kabasını aldılar, detaya girmeye de kimse izin vermiyor...

Çok dağınık ve uzun yazdım umarım anlatabildim kendimi...

Abicim ülkemizi sevmememizden kaynaklı değil bu durum, seviyoruz, baştakiler veya kıçtakiler meseleside değil, evet perdenin arkasında büyük olaylar dönüyor (olayı herhangi bir partiye bağlamıyorum), evet Türkiye ekonomisine müdahale ediliyor (kimse çıkıp da demesin bana senin benim paramla dolar bu kadar yükseldi diye), ülke zor bir dönemden geçiyor ama doları 3 den 4 e çıkartacak işlem hacmini sağlayabilmek bizim gibi standart vatandaşın harcı değil, hangi şirketler dolar çekiyor piyasadan? Hangi holdingler elindeki TL'yi çevirdi dolara? Bunları görmüyor, araştırmıyorlar mı? Kimler bavullar Dolar çıkartıyor yurtdışına bir araştırsınlar bakalım... Gümrüklerde memurun cebine 1yılda kazanacağını 1deste para olarak sıkıştırınca ben görmedim der geçer 1bavul paraya, sonra adı olur cari açık...

Benim sitemim doların yükselmesini normal olarak algılayanlara, vatandaşı vurmadı, vatandaşa bişi olmaz diyenlere... Nasıl olmaz, PC alıcan alamıyorsun, dolara endeksli herşey çatır çatır yükseldi fiyat olarak, 4hafta içinde yediğim dürümün fiyatı bile 2TL arttı (6 den 8TL ye), kimse kusura bakmasın 100-200 TL ile hafta geçirmeye çalışan kişi tok uyuyamıyor artık, cebinde binlerce lirası olan (TL Dolar fark etmez) zaten yükselse de hissetmez düşse de hissetmez... Ver bakalım meclisteki herkese öğretmen maaşı, kapat sosyal tesislerini de, yaşayabiliyorlar mı bakalım? Ahanda bunu yap, tok açın halinden anlar olsun, o zaman düzelir bu ekonomi...

Zamanında adamın biri demiş ki Türkiye'de neden civata üretilmiyor, yerli malı neden yok diye, fabrika kurmuş Eskişehir'de, 1 yıl içinde bütün ailesi "kazalar" geçirerek öldü, fabrika kapandı... Ha bu dediğim AKP den önceydi, peki şimdi durum ney? KHK ile Datacenter kurulumları için bazı düzenlemeler yapıldı (destek gibi), eee Türkiye'de PC mi üretebiliyoruz? Dolar fırlamış gitmiş, verilen destek dolar yükselişini bile karşılamıyor (IT ekipmanının olarak bakarsan olaya). Eeee para kimde, kim kuracak DC leri? Parası olan ağababaları, göbek bağı yurtdışına bağlı iş adamları vs vs vs... Sonra devletle bir sorunu olduğu zaman allem eder kallem eder makine yandı der barındırdığı sistemler uçuverir... Sistemlerin uçmasını da geçtim, Destekler her zaman parası olanı destekliyor... Zengin olan daha da zengin oluyor fakir olan daha da fakir oluyor... Devlet parası olana sen 1milyon koyacaksan al benden 1milyon + arsa vereyim, verginden düşeyim, eleman maaşını karşılayayım sende yatırımını yap vs vs diyebiliyor ama parası olmayana kusura bakma kardeş sen önce harca sonra ben bi kısmını geri veririm sana diyor(o da belli bir limitle)...

Ha bu kadar şeyi neden yazdım, sanki devleti kötülüyormuşum gibi hissettim sessiz kalınca, kötülemek değil, dolar yükseldi diye kosgeb'e verdiğimiz 3 tane girişim desteği talebi yattı... Neden; alınacak ekipman dolarla geliyor, KOSGEB'de diyorki karşılayamayız bu meblayı... Sonra neden üretemiyoruz diyip durmasın kimse... Cebinde parası olan kafasına göre istediğini üretir çatır çatır yapar hem de desteğini de hibesini de alır, proje çıkartıp olmayan bir şeyi ülkesi için yapmaya çalışana ise devletin bütün kapıları kapalıdır...

Boşuna konuşup durmayalım, dolar daha yükselecek, düşecek, çıkacak, inecek... Çıkarkende vatandaşa zarar inerken de vatandaşa zarar... Zamanında TV lerde vatan haini olarak fişlenen 600bin insandan bahsediyorlardı, devlet fişlemiş herkesi diye... O 600bin hainin tamamı vasıfsız mı sanıyorsunuz? Kilit noktaları öyle bir tutmuşlar ki, temizliye temizliye bu kadar temizlendiler, ama ancak kabasını aldılar, detaya girmeye de kimse izin vermiyor...

Çok dağınık ve uzun yazdım umarım anlatabildim kendimi...
Hayret kere hayret. Hayretin faktöriyeli. summer5: Üşenmeden şu adama bu kadar yazı yazıyorsunuz.

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Benim anlam veremediğim şey şu , ülkede ekonomik sıkıntılar olunca hemen malum partinin destekçilerinden birlik olma günü , birlik olmalıyız sözleri geliyor ve bu sözler hep halka söyleniyor.
Bir kere şunu duymadım , meclis ve halk olarak birlik olmalıyız , yurt dışından gelen lüks harcamaları kesmeliyiz. Ülke içerisinde de yine israf yapmamalıyız. Atıyorum 1 milyona alınan mercedeslerinizi sizde satın , daha adam akıllı şeylere binin. Saraylarda oturmayın , normal müstakil evlerde oturun.

Bir kişi bile söylemiyor bunu , ezberletilmiş gibi hep aynı şey , biz fakirler birlik olmalıyız , biz fakirler ölmeliyiz , biz fakirler düşmanın elinde yakılmalıyız.

Allahını seversen bir kerede de dön de ki , 1 milyona da araba almayın kardeşim , o kadarda abartmayın de. Eyvallah seviyorum politikanı ama biz külüstür arabalara bile 10 yıllık krediyle binerken 1 milyonluk arabalara binmeyin de.

Jessie

search deeper now
Sadece ezberletileni söyleyen destekçilerden sıkılmadı bizim halkınız suçun çoğunluğu bizim, politikacıların oyalama stratejilerini halk anlayamıyorsa ve sürekli halk birlik olmalı mesajlarına kanıyorsa suç malum partide değil.
Artık akıllandılar eskiden sadece isterlerdi, artık olaylar çıkarıp kabul ettirmeye geçtiler.

Kalkandelen

Bilgiliyim
Takımı
Besiktas
Bu forum da herkesin düşüncesine saygı duyuyorum (2 tanesi hariç) herkesin de hakkıdır düşüncelerini yazmak.Lakin benim amacım parti değil şuan devletimizin yanında olmak ve destek çıkmak.Nedeni de çok açık bellidir ki bu kaos ortamında dış güçlerin Ülkemizi parçalamalarına izin vermemek.Yani bende ne at gözlüğü var nede belirli bir ezberletilmiş bilgiler.İleri bir Türkiye için şuan birlik zamanı.İç sorunlarımızı bu başımızdaki sorunları def ettikten sonra bakmak en akıllıca olanı bence. Yoksa Suriyeden de Iraktan da beter olucaz.Ülkemizde bir çok Ülkenin gözü var.Tekrar söylüyorum, Zaman uyanık olma zamanı , Zaman birlik ve beraberlik olma zamanı.Hepsi Devletimizin ve Milletimizin bekası için.

Devlet ve hükümet farklı kavramlar bu arada he. Bir de bir şey sorucam objektif kardeş üniversite denen okula hiç adımını attın mı? Attıysan hangisi çok merak ettim :)

Kalkandelen

Bilgiliyim
Takımı
Besiktas
Devlet ve hükümet farklı kavramlar bu arada he. Bir de bir şey sorucam objektif kardeş üniversite denen okula hiç adımını attın mı? Attıysan hangisi çok merak ettim :)
Hadi ya senin bunu bilmende bi başarı he.Akdeniz Üniversitesi mezunuyum.Ortalama 6 seneden beri de Ticaretle uğraşıyorum 4 seneden beri de Siyasetin içindeyim.Yani klavye başından ezbere yada bilindik bilgileri sallamıyorum. Hem ticaretin içinde hemde siyasetin içinde biri olarak kendi düşüncelerimi paylaşıyorum dilim döndüğünce.Beni merak eden olursa İster Antalya da iş yerimize gelir yada Antalya Akp Gençlik kollarına gelebilir misafirimiz olur çayımızı içer ve yüz yüzede konuşabiliriz.

Jessie

search deeper now
Peki dostum hep dış güçler diyorsunuz, bu dış güçlerin amacı sence gerçekten hala toprak mı ? Dünyanın nüfusu 7 milyara yaklaşıyorken herkesin derdi sadece Türkiye mi ?

Bütün suçları dış mecralara atmanın bir mantığı yada faydası yok. O siyasetten anlayışları sadece kavga etmek olan insanların orada ki işi ne ? At gözlükleri ile sadece parti siyaseti yapan insanların, biraz ileri görüşleri olsa yaşadığımız olaylar gerçekleşmeden engellenirdi, en azından bir tanesi. Yoksa haksız mıyım ?

Siyasetin içindeyim
Heh şöyle, itirafa gel. Akp ile köşeyi döndünüz değil mi? Halkın vergilerini çatır çutur yiyorsunuız değil mi? Ha bu arada fikrime saygı duymanı beklemiyorum zaten, çünkü fikrimi anlayacak kapasiten yok.

@Collapse Demekki körü körüne inanmıyor çıkarları doğrultusunda inanıyor , a veya b farketmez.

@Collapse Demekki körü körüne inanmıyor çıkarları doğrultusunda inanıyor , a veya b farketmez.
Akpden önce bi baltaya sap olamamış, akp giderse yine bi baltaya sap olamayacak. Sen olsan şimdi birlik olalım, birlik olalaım ki sizi .....meye devam edelbilelim demez misin? Belki demezsin ama bunlar der.

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Konunun okunu çıkardınız tebrik ediyorum. Trump koltuğuna oturduğunda muhtemelen dolar 4 lirayı görecektir , o zamana kadar kilitleyelim.

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
ABD ile ilginç bir restleşmeye girdik , konsoloslukta ki adamları tutukluyoruz.ABD ile müttefikliğimiz bitiyor. pkk ve feto kazığından sonra hükümet bu ilişkinin kendisine yaramadığını anladı herhalde. Diğer tarafta almanya'yı yanımıza çekme çalışmaları sanki yeni bir savaşın habercisi gibi.

Dolar dün , 3.8'leri , euro 3.5'leri neredeyse gördü. Bugünde 3.7 ve 4.3'te sabitlendi.
Türkiye gerçekten atılım yapıp suriye'de bir şeyler yaparsa dolar büyük ihtimal 5 lirayı görür , savaşın sonucuna göre de ya batarız ya çıkarız.

Ben bu olaya rağmen bir şey olacağını sanmıyorum, akp yürüttüğü denge politikası ülkeyi hacı yatmaza çevirdi. Her düşüşte bir şeyler elden çıkarılıp görünür düşüşü hafifletmeyi başardılar.
Sanırım başarılı oldukları tek konu bu

Yukarı Alt