Bir falcının falında görmesi ve karşısına çıkacak olan ilk yılanla evlenmesi gerektiğini söylemesi üzerine, tarlada çalışırken müstakbel eşine rastlayan genç vakit kaybetmeden onu evine getirerek dünya evine girdi.
653 yıl önceki karısıymış
Reankarnasyonu kabul eden Budist inancına sahip Taylandlılardan biri olan Sathian , 653 yıl önceki karısının yılan olarak tekrar karşısına çıktığına inanıyor.

Tarlada çalışırken eşimi gördüm ve zaman kaybetmeden evlendim"
Tarlada çalışırken eşiyle nasıl tanıştığını anlatan genç damat,Bir gün bizim tarlada kız kardeşimle birlikte çalışıyorduk. Karşımda bir yılan gördüm. Çok farklıydı. Bir piton yılanıydı, renkleri farklıydı normal pitonlar gibi değildi. Kendini hemen belli ediyordu. Çok etkilendim ve aklıma falcının sözleri geldi. Müstakbel eşimle karşıyaydım ve zaman kaybetmeden onu alıp eve getirdim. Artık o benim için çok özeldi, bana görünmüştü çünkü, kendini fark ettirdi. Onunla hemen evlenmeye karar verdim ve kısa bir süre sonra geleneksel törenler dünya evine girdik. Düğünümüze bir çok insan katıldı ve beni yaptığım davranıştan dolayı herkes takdir ettiğini söyledi ve tebrik etti" şeklinde konuştu.
"Eşim çok kıskanç, ben ona sadığım o da bana"
Evliliğin ilerleyen zamanlarında onun 653 yıl önceki karısı olduğuna tamamen inandığını dile getiren genç, eşinin çok kıskanç olduğunu belirterek "Benim yakınlarıma bir kadın geldiği zaman çok saldırganlaşıyor. Çok kıskanç yani. Dişilere tahammül edemiyor. Beni çok kıskanıyor ve ben de onun bana karşı sadık olduğuna inanıyorum. Vücuduma sarılıyor, o şekilde oturuyoruz yine aynı şekilde yatıp uyuyoruz. Bazen onu banyo yaptırıyorum ve o zaman çok seviniyor. Sıcakta biraz serinlemek ona iyi geliyor. Bu yılanla evlendim için çok mutluyum ve kesinlikle pişman değilim" ifadelerini kullandı.
Köyde "bu gelin kaçıyor" söylentisi
Öte yandan yılanın sık sık eşini terk ederek ortadan kaybolduğu edinilen bilgiler arasında. Yılanla evlenen adamın evi her gün bu manzarayı görmeye gelen insanlarla dolup taşarken , gelen ziyaretçiler çoğu zaman boş kafesi izlemekle yetiniyor çünkü gelin sık sık evi terk ediyor.
Budizm ve reankarnasyon
Budizm'de genel olarak Reankarnasyon inancı vardır yani öldükten sonra tekrar dirilişe inanılır. Bu inanca göre hayatta bağış yapmak, iyi geçinmek, başkalarına üzmemek, hırsızlık yamamak gibi olgular vardır ve normal bir Budist bunları yapmak zorundadır. Aksi halde reankarnasyon inancına göre bir sonraki hayatta dünyaya başka bir mahlukat olarak gelmek mümkün olabiliyor.

V.I.P

Old School
Takımı
Fenerbahce
Allahım sen akıl dağıtırken bunlar nerdeydi :?

BaTTeRST demiş ki:
Ben dururken ne yılanı yaw :S xD
:mrgreen:

Bunlar nasıl gerdeğe girmiş acaba yada girmiş mi xD :P

Bide gelin sık sık evi terkediyormuş kesin aldatıyor başka yılanlarla ben diyorum bu adam bir hayvan dedektifi tutsun bence boşanmayla biter bu iş. ^^

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

apiah demiş ki:
reankarnasyon olayına inandıkları doğrudur ama bu biraz saçma olmuş!türkiyeden bahsedersek hatay yöresi yani hatay tarafı alevileri yani biz reankarnasyon'a inanırız ama bu seferkini baya bir abatmışlar evlilik felan!burda öyle şeyler olmaz:)bildiğiniz üzere ogün haber çıkmıştı barış manço öldü yerine başka bir çocuk doğdu die bütün haberler ona klitlendi!canlı yayına çıktı babası çocuğun zekeriya beyaz ın karşısına bizim burdaki aleviler dilleri arapçaya yatkın olduğu için bide köy taraflarında yaşadıkları için sırf arapça konuşurlar!
ve fazla düzgün türkçe konuşmazlar öğle oluncada zekeriya amcanız çocuğun babasını ezdikçe ezdi!
gerçi konudan sapmalar oldu ama yinede yazıyım dedim:) :coffee:
not:ve prgrama bayağı bir prof dr.uzman fealn çıktı hepsi yalanladı ama inannıki o çocuk barış manço nun ta kendisidir düşünsenize köy taraflarında yaşayan bir aile çocuğu nerden bilsin barış mançocunu kasetlerini ailesini oğlluarını bizim burdaki çcocuk bilormsunuz napr köy çocuklarıya toplanır yada amcasının çcouklaryla sabahtan akşama top oynar:) geziye çıkarsanız mutlka hatay/antakya yıda gezin insannı yeter!:)
S£LAM£TL£...
siz aleviler bide kendinize müslüman dersiniz.her dinden birşeyleri çalıp kendinize din yaptınız. kuranda yazılmayan hiçbirşeye inanmam.o zaman ajdarda deniz gezmişin reankarne olmuş halidir.ben buna inanırım.chenin sonraki ruhu bülent ersoy.stalinin fatih ürek.

ayrıca reankarne inancına göre bir ruh bir önceki yaşamında ne yaptıgını hatırlayamaz.sadece bunlarin ipuclarını alabilir.bunlar yalan ancak ögrenmen için söylüyorum , bir insan tarihi çok seviyorsa, bir önceki yaşamında tarih ile ilgili birşey yapmış demektir der budistler. bir ruh yılan olarak doğarsa, önceki yaşamında kurallara uymayan bir hareket yapmış demektir derler. sizde her duydugunuza inanmayın.

Spartan123 demiş ki:
ayrıca reankarne inancına göre bir ruh bir önceki yaşamında ne yaptıgını hatırlayamaz.sadece bunlarin ipuclarını alabilir.bunlar yalan ancak ögrenmen için söylüyorum , bir insan tarihi çok seviyorsa, bir önceki yaşamında tarih ile ilgili birşey yapmış demektir der budistler. bir ruh yılan olarak doğarsa, önceki yaşamında kurallara uymayan bir hareket yapmış demektir derler. sizde her duydugunuza inanmayın.

işin aslını hiçbirimiz bilmedigimiz için her olasılıgı göz önünde bulundurmak gerek.
reenkarnasyonun dogrulugu tabi ispatlanamaz.fakat gerçeklik payını da kimse unutmasın.
ne de olsa hiçbirimiz evrende neler oldugunu tam olarak bilmiyoruz.

Spartan123 demiş ki:
siz aleviler bide kendinize müslüman dersiniz.her dinden birşeyleri çalıp kendinize din yaptınız. kuranda yazılmayan hiçbirşeye inanmam.o zaman ajdarda deniz gezmişin reankarne olmuş halidir.ben buna inanırım.chenin sonraki ruhu bülent ersoy.stalinin fatih ürek.

lütfen kişilerin inancına saygı duyalım.burda kimse kimseyi alevi oldugu için yargılayıp agır ithamlarda bulunmamalı.
unutma ki müslümanlık saygı ve sevgi dini olarak geçer.
biraz saygı..

Yukarı Alt