Wax Whine

.NET
Server
Aspendos
Takımı
Besiktas
Spartan123 demiş ki:
apiah demiş ki:
reankarnasyon olayına inandıkları doğrudur ama bu biraz saçma olmuş!türkiyeden bahsedersek hatay yöresi yani hatay tarafı alevileri yani biz reankarnasyon'a inanırız ama bu seferkini baya bir abatmışlar evlilik felan!burda öyle şeyler olmaz:)bildiğiniz üzere ogün haber çıkmıştı barış manço öldü yerine başka bir çocuk doğdu die bütün haberler ona klitlendi!canlı yayına çıktı babası çocuğun zekeriya beyaz ın karşısına bizim burdaki aleviler dilleri arapçaya yatkın olduğu için bide köy taraflarında yaşadıkları için sırf arapça konuşurlar!
ve fazla düzgün türkçe konuşmazlar öğle oluncada zekeriya amcanız çocuğun babasını ezdikçe ezdi!
gerçi konudan sapmalar oldu ama yinede yazıyım dedim:) :coffee:
not:ve prgrama bayağı bir prof dr.uzman fealn çıktı hepsi yalanladı ama inannıki o çocuk barış manço nun ta kendisidir düşünsenize köy taraflarında yaşayan bir aile çocuğu nerden bilsin barış mançocunu kasetlerini ailesini oğlluarını bizim burdaki çcocuk bilormsunuz napr köy çocuklarıya toplanır yada amcasının çcouklaryla sabahtan akşama top oynar:) geziye çıkarsanız mutlka hatay/antakya yıda gezin insannı yeter!:)
S£LAM£TL£...
siz aleviler bide kendinize müslüman dersiniz.her dinden birşeyleri çalıp kendinize din yaptınız. kuranda yazılmayan hiçbirşeye inanmam.o zaman ajdarda deniz gezmişin reankarne olmuş halidir.ben buna inanırım.chenin sonraki ruhu bülent ersoy.stalinin fatih ürek.
Forumda din ve siyaset ile ilgili tartışmalar yasak dostum.

2easy4me demiş ki:
Spartan123 demiş ki:
siz aleviler bide kendinize müslüman dersiniz.her dinden birşeyleri çalıp kendinize din yaptınız. kuranda yazılmayan hiçbirşeye inanmam.o zaman ajdarda deniz gezmişin reankarne olmuş halidir.ben buna inanırım.chenin sonraki ruhu bülent ersoy.stalinin fatih ürek.

lütfen kişilerin inancına saygı duyalım.burda kimse kimseyi alevi oldugu için yargılayıp agır ithamlarda bulunmamalı.
unutma ki müslümanlık saygı ve sevgi dini olarak geçer.
biraz saygı..
anlamıorumki sizi birisi din tartışması yapma dior diğeri çalma diyor heh senin gibi düşünen yok galiba aralarında msjımıda siliyorum sanki yanlış bişey yapmış gibi vaybe millete bak hll olsun vala :coffee:

Adamın Kaynanasını düşünemiyorum.Ne dil vardır onda dır dır dır pardon tıss tısss tısss kaynana ırdırı yerine kaynana tıstısı mı oldu şimdi bu ?

O.o

rank8
Bu budizm kadar salakça bişi gormedim yılanla inekle kopekle evleniyolar salak desem bunlar o kadar da akıllı degil

O.o demiş ki:
Bu budizm kadar salakça bişi gormedim yılanla inekle kopekle evleniyolar salak desem bunlar o kadar da akıllı degil

aslında ilk duydugumuzda eski uygarlıkların agaca vs tapması da garip geliyor.
friglerin toprak tanrıçası kybele' e tapması,eski mısır uygarlıgının nil'e ve tanrı olarak gördükleri firavunlara tapması..
bunlar dönem dönem degişen şeyler.
o yüzden belirli bir kitlenin inancına saçma demek biraz agır olur fikrimce :wink1:

O.o

rank8
2easy4me demiş ki:
O.o demiş ki:

aslında ilk duydugumuzda eski uygarlıkların agaca vs tapması da garip geliyor.
friglerin toprak tanrıçası kybele' e tapması,eski mısır uygarlıgının nil'e ve tanrı olarak gördükleri firavunlara tapması..
bunlar dönem dönem degişen şeyler.
o yüzden belirli bir kitlenin inancına saçma demek biraz agır olur fikrimce :wink1:
eskiden teknoloji gelişmemişken kişiler başka dinlerin oldugu ogrenmeleri imkansız gibi bişeydi bu yuzden o zmnlar ateş bulut vb. tapmaları dogal olarak karşılanıyo + semavi dinlerin olmadıgı zmnlarda insanlar kendilerini bir şeyin koruduguna inanmak zorundaydı buda onlar için guneş yıldız gibi buyuk onemli cisimlerdi ama şimdi nerdeyse herkes her dinin varlığını biliyo ama hala saçma sapan inanışlar dvm ediyo

O.o demiş ki:
eskiden teknoloji gelişmemişken kişiler başka dinlerin oldugu ogrenmeleri imkansız gibi bişeydi bu yuzden o zmnlar ateş bulut vb. tapmaları dogal olarak karşılanıyo + semavi dinlerin olmadıgı zmnlarda insanlar kendilerini bir şeyin koruduguna inanmak zorundaydı buda onlar için guneş yıldız gibi buyuk onemli cisimlerdi ama şimdi nerdeyse herkes her dinin varlığını biliyo ama hala saçma sapan inanışlar dvm ediyo

dedigim sadece onlara da saygı göster.belki de dogru olan onlarınki.bilemezsin :wink1:
sen kendi dinine inanıyorsun adam da kendininkine.senin de mantıklı sebeplerin var onun da kendine göre mantıklı sebepleri var.
ayrıca senin baban budist olsaydı şuan sen de budisttin :P

Sonuçta harkezin inanadığı bir inanç var.Bize göre saçma olsa bile.Bizim inandıklarımızda onlara saçma geliyodur.Ne diyim inşallah mutlu olurlar...

Yukarı Alt