ne kart var sende? enparayla hiçbir şey alınmıyor.
hangi coin bu arada?

ben 0.02$ iken music kazmıştım biraz, uzun süre öyle gitti, 0.05 olmuş şimdi. 6000 kadar vardı.

389dan da dogecoin almıştım 500tllik, 450 olmuş o da, 140tl kadar kâr ediyorum ondan da. Bunları satmalı mıyım beklemeli miyim sizce :think:

kripto için güzel bir dönem çok kar potansiyeli var ama çok engel var içim içimi yiyor :(
Ziraat var bititten sorunsuz 3d ile alınıyor. ICX alıcaktım 5.40 dan 21 tane aldım bakalım

1 bct 77 bin tl iken aldım şuanda 57 bin tl 1100 tl lik almıştım 291 tl zarardayım :(

Paribudan alabiliyorsunuz BTC

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Ripple bugün 2 dolara ulaştı ve toplam değeri en yüksek ikinci coin oldu.

Takımı
Seçiniz...
Şimdi bu BTC 77Bin TL ya, diyelim benim 300 liram var, 300 liralık alabiliyormuyum?

Defalarca sordum, bidaha sorayım: Önereceğiniz, satın alabileceğim bir site varmı? Para yatırma ve çekmesi kolay olan?

Şimdi bu BTC 77Bin TL ya, diyelim benim 300 liram var, 300 liralık alabiliyormuyum?

Defalarca sordum, bidaha sorayım: Önereceğiniz, satın alabileceğim bir site varmı? Para yatırma ve çekmesi kolay olan?
aynen öyle 300 lük alabilirsin. Paribu.com a bakabilirsin Beykozdalarmış

Alabilirsin Paribu ideal dir bende paribu aracılığı ile yapıyorum 10 tl lik dahi btc alabilirsin

Takımı
Seçiniz...
Paribu'da sadece BTC mi var? Diğer coinler yok sanırım yada üye olmadan tüm içeriği göstermiyor.

Ripple'yi sitelerden aktara aktara almadan tek bir site üzerinden alma varmı? Uğur abinin dediğine göre btctürkten ethereum alıp cex.iodan aktarıp rippleye çeviriyormuşuz daha kısa yolu yokmudur ?

Takımı
Besiktas
Benim İtalyan arkadar RXP mi öyle bi coin çeşidinden parayı öyle bir vurdu ki, 0.30 centken falan almış bugün 3 dolar tanesi diyordu. 170.000 Euro karda herif :lol:

Çin'in coini çok tutuyor bugün al 15 yıl sonra FORBES tesin

Son düzenleme:
Takımı
Seçiniz...
Ben halen daha bi site bulamadım, çıldırıcam resmen.
Geçen önerdiğiniz sitede en düşük havale ücreti 500 TL
Daha düşük olanı yokmu? Artık girmek istiyorum şu coin işine vallaha kafayı sıyırdım parasızlıktan.
Asgari ücretle birşey yapamayacağız, ay başında alıyoruz parayı 2. gün para yok.

Kripto para birimi akımına katılmayı reddeden ve bu uğurda kripto para satışı ve borsalarını yasaklayan Çin şimdi de kripto para madenciliğinin kökünü kazıyacak bir hamle yapmaya hazırlanıyor.

© Aksam Kripto para birimi akımına katılmayı reddeden ve bu uğurda kripto para satışı ve borsalarını yasaklayan Çin şimdi de kripto para madenciliğinin kökünü kazıyacak bir hamle yapmaya hazırlanıyor.Geçtiğimiz hafta Çin Hükümeti'nin, kripto para madencilerinin elektrik tüketimini kısıtlayacak üst sınır uygulaması planladığı duyurulmuştu.

Elektrik ne alaka diyebilirsiniz. Kripto para madenciliğini bilmeyenler için basit ve kısa bir anlatım yapalım. Kripto para madencileri, blok zinciri madenciliği yapan kişilerdir. Kripto para birimi için madencilik işlemi ile oluşturulan her bir blok için madenciler sistemin belirlediği oradan ödül alır. Bu ödül Bitcoin sistemi için 12 Bitcoin'dir.

Peki elektrikle ilgili sıkıntı nerede başlıyor? Madencilik yapmak isteyen kişiler oldukça pahalı ve geniş bir bilgisayar sistemi kurmak durumundalar. Bu sistem inanılmaz derecede elektrik tüketiyor. Geçtiğimiz haftalarda Diyarbakır olayında yaşanan durum tam olarak bu. Neredeyse bir fabrika ile eşdeğer elektrik harcayan evde kaçak elektrikle Bitcoin madenciliği yapıldığı tespit edilmişti.

ELEKTRİK YOKSA KRİPTO PARA DA YOK!

Çin Hükümeti de kripto para üretiminin önüne geçmek ve sistemi bir şekilde çökertmek amacı ile madencilik yapan kişileri bu işten vazgeçirmeye çalışıyor.

Çin Hükümeti neden böyle bir şey yapıyor olabilir? Bunun cevabı son derece basit. Çin, dünya çapında Bitcoin madenciliği için harcanan elektriğin 3'te ikisini tüketiyor. Bitcoin için harcanan elektriğin ne derece doğru ve etkili olduğu da bir diğer tartışma konusu.

Çin, bu konuda başarı sağlarsa kripto paraların geleceği konusunda da bir belirsizlik ortaya çıkabilir.

Elektrikte üst sınır uygulamasının etkili olacağına karşı şüpheyle yaklaşanlar da var. Buna göre küçük çaplı madencilik işlemlerini tespit etmek oldukça zor olacağı için yaptırımlar yeterince başarılı olamayacak.

Yukarı Alt