yaw int bow olmaz hybird bowda olmaz bow dediğin strrrrrrr olurrr önemli olna phy attacktır hybird hele çok saçmaaaa bowda

SleepWalkeR

Tanınıyorum
bowda int olmak atağı çok daha fazla arttırır.
Bunu iyi dinleyin, full str olsanız criticleriniz fazla olur olmasına ama 5 vuruştan 2 si critic olsa sizi kurtaran criticler olur. ama int olsanız zaten vuruşlarınız güçlü olacak critice ihtiyaç duymazsınız...
ama ne olursa olsun en iyisi bence full str bowman.

bu arada 90 gelcek rehberi değiştrmek gerekcek :lol:
artık moda 8int 1 str (80 int-10 str)
yada 4 int 1 str (72 int-18 str)

hayatımda böle komik bi rehber görmedim
gülmekten karnım ağrıdı qhuqhuqhuqhquhwuqehqwuehuwheuwe

puhahahahah :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

full sun seti olmasada ;
- Resim Silinmiş.

he..! Talismanı sos :lol:

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
CoquetBeat demiş ki:
hayatımda böle komik bi rehber görmedim
gülmekten karnım ağrıdı qhuqhuqhuqhquhwuqehqwuehuwheuwe

puhahahahah :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
macrocheck demiş ki:
al benden de o kadar puhaha abicim bu çarı rüyanda mı gördün kusura bakmada farkı yaratan crittir crit kestin madem spear yap nuker olsun :lol:
Kasıp görün o zaman dalga geçmekle olmaz :) Ben böyle bi char kasmadım ama kasanlardan aldığım cevaplar bana yetiyor headbang2ft9 Oyunda gördüğüm charlarda bana yetiyor.. oyunu bırakmasaydım böyle bi char kasmayı düşünüyordum.. Sad

Bilmiyorum aranızdan merak edipde bi glavie,spear silahlarıyla Bowu kıyaslıyanları.!

Bow'un Pysh. glaveden düşük , aynı şekilde spearın magicinden de düşük Yani kısaca bow 2sinin ortası bi damaageye sahip buda hybird olması gerektigini kanıtlıyor.
dr.noob'un hazırladıgı yapılandırma cidden harika.Aramızdan bazıları Snow Shield'i hafife alıyor.

Ama gelin görün Ksro'da snow shield ne iş görüo.Ben Ksro bırakmayı dusunuyorum(kimse yok sıkıldım) :mrgreen: .Ve geldigimde bu yapılandırmayı deniycem Tekrar Teşekkur ederim kardesim ?!!!!!!! ?!!!!!!!

Selamlar
siteye sırf bu konuya mesaj atabilmek icin uye oldum.
bir cok arkadas int bow hakkında fikirlerini soylemiş.int bow u kotuleyenlerin hic biri bence bir int bow kullanmamıs.yoksa bu kadar hafife almazlardı.
int bow hakkında ogrenmek istediginiz şeyleri cevaplamaya calısacagim.keske kimse int bow kullanmasa benden baska.
genel bilgiler vereyim.
1-int bow cold veya light kullanır.yada ikisini birden
zayıf olan fiziksel defansına karsılık dondurarak kendine ulasamadan öldurmesi GEREKLİDİR.
2-fiziksel atak yapan monsterlere karsı zayıftır.o yuzden en fazla kendinden 5 yuksek bir monstere karsı basarı saglayabilir.dikkatli olmak sartıyla 7 lvl yuksegi de kesebilir.
3-bir int bow kendinden 10 lvl yuksek bir magicial atak yapan yaratıgı ölum korkusu olmadan keser
4-bir int bow kendinden 6 lvl yuksek bir str bow dan fazla vurur.6 lvl yuksek olunca str bow un kullandıgı silahta 1 ust seviye oldugunu unutmayalım.bir str bowcu arasıra critic vurup yuksek damageye ulasırken int bowcu her zaman yuksek ataga sahiptir.yani 6 k vuran bir str char 1 kez 10 k +2 tane 6 k vurmak yerine 1tane 8500 2 atıs 7500 vurmak daha guzeldir.critic vurmayı beklemekten iyidir.
bu ornektir.gercekte ise 5 k vuran bir str ye karsı 7 k vuran bir int bowcu olur
5-bir int bow mana miktarı yuksek oldugu icin rahatlıkla snow kullanabilir.str bow ise snow kullanırsa darbe aldıgında mana miktarı cok duseceginden atak yapacak mana bulamaz.
6-int bow nasıl bir ataga sahiptir>>7500 vuran bir int bow 5500 atagını magicial gucunden alırken 2000 kadarını phy vurur.yani % 70 civari magicial % 30 phy vurur.bilindigi gibi(bazı bilmeyenler war)critical sadece phy atakınızı 2 ye katlar.yani 5500+[2*2000)=9500 vurur
7-bir int bow rahatlıkla ilerde nuker olabilir veya nukeleri atakları arasına ekleyebilir.buz nukesi ve elektrik nukesiyle bas etmek kolay degildir.
8-bir nuker le aynı defans ve hp ye sahiptir.nukelerin kulanım aralıgı uzun oldugu icin 3 nuke atana kadar bowcu 10 ok atar ve cold ile sık sık dondurur.ayrıca nukerden magicial defanslı oldugundan az darbe yerken bow atakları fiziksel tabanlı oldugundan vurusundaki % 30 luk phy rakibini öldurmeye fazlasıyla yeter.ayrıca nukeler bow skillerinden fazla mana kullanır.
9-bir str char yanına gelmeden farkederse ve ilk vurusu yapabildigi surece kazanır.str char sadece hp sini kullanırken, int char snow yani mana +hp kadar canı wardır.yanlıs kullanımlı bir int char kolay ölur.acemi biri int bowcu olmaz.pvp de hic bir zaman strong bow baslangıcta kullanmamalıdır(rakip cok uzaktysa strong bowla baslanabilir).ne zamanki buz nukelerinden veya 5 li oktan birini kullanıp rakibini dondurcak ozaman strong bow kullancak.
10-ful intmi yoksa 7:1 (70:10)mi yoksa 1:1 mi sorusu>>ful int yaratıkları kesmede ve pvp de cok zorlanır.normal bir chara karsı tek atısta ölmemek icin yeterince hp olmalı.bu yuzden bir miktar str vermek gerekir.15 lvl str vermek en iyisi oldugu kanaatindeyim.yani 65:15 ama ben bir turlu str ye vermeye elim gitmedi 69 lvl im ve sadece 7 lvl verebildim.tam hybrit yani 1:1 verenler cogunlukta .fakat imbue secimleri cold olamaz.cift imbue kullanmaları gerekir.elektrik ve cold.cold dondurmaları gereken durumlar icin elektrik ise yaratıgın parry sini dusurecek elektroşok ve çok az yuksek damage icindir.
pvp de pek basarılı olamazlar pve icindir ve her turlu yaratıgı zorlanmadan keserler.
11-bot kullananlar int bowcu olamaz.her an ölme riski oldugu icin bot kullanamazlar.
12-görevler dısında int bowcular kendilerinden yuksek lvl magcal atak yapan monster kesmelidir.
13-str bowcu cold mastery kullanamaz.phy artırıcı bufu yuzunden fire olmak zorundadır.ayrıca magical defans icinde fireye ihtiyacı olur.
14-int bowcu aktif phy atak yapan yaratıkların arasına dalmadan baslamalıdır.baslangıctan sora zaten 1 dakika icinde ortada yaratık kalmayacagından istedigi yere gitsin..yada dar yerlerde kesmemelidir
charım hakkında bilgi veriyim.
69 lvl 62 lvl int+7 lvl str.hp 6800 mp 12800.garment giyiyorum(daha yuksek damage verebilmek icin)
şu an görev nedeniyle 74 lvl bazende 76 lvl niya sniper ve archer kesiyorum.74 lvl niya sniper 1300 civarı vuruyor. aramızdaki fark 5 lvl.76 lvl niya archer 2300 bazen 3000 vuruyor.
ama genelde vuramadan öluyolar.2 veya 3 skil vuruyorum.
arasıra 77-78 niya shaman niya mage kesiyorum.vurabilirse 700 ile 2000 arası damage veriyor.3 veya 4 skilde öluyor.arada 8 lvl fark war.ölum riski yok.
68-70 lvl eyelere 7500 ortalama vuruyorum.bazen 9000 yada 6000 de oluyor.demon eyelere tek te cekiyor.kendi lvlim str bowcu 4k ortalama vuruyor.
bana vurmadan öldurdugum icin hp pot cok az gidiyor.mana yıda kucuk potlardan kullanarak dolduruyorum.ufacık bir pot baya bir mp dolduruyor.
sorularınız olursa cevaplarım.tartısmak icin yazmadım.bot kullanmadıgım ve tek kullanıcısı oldugum icin detaylı bilgi ve tecrube edindim.ayrıca arkadasımın hybrit bowu sayesinde 1 e 1 karsılastırma imkanımız her zaman oldu.
saatte %1.5 kasıyorum gap 5ken.ben kestigim yerde hic kimse ks yada kendi yaratıgını kesemiyor.baskaları yaratıktan yaratıga kosuncaya kadar oldugum yerde yada phantom la yaklasarak vurusu yapıyorum.masteryler pacheon cold light 64 ,fire 61 ama ilerde 60 a yada 30 a dusecek.

asdasd sun dizersen koyarsın demiş :D sun+7+9 silah diyosun o silahı bulduktan sonra bırak rehberi skillsiz düz dalsan da aynı şey olur.. 7-1 full 5-1 gibi statlara hiç gerek kalmaz bu arada başlıına koptum 7-1 full int :D:D

konudan baya uzak kaldım ama su bir gercek ben her zaman hybrid yapılandırmaları sectim arkadas yukarda ice ayrıntıları söylemiş bence gayette iyi söylemiş

bence 2-3kere düşünerek acın gercekten güzel bir build ancak benim tavsiyem bir char acmadan önce avantajlarıyla birlikte dezavantajlarınıda görmek ayriyeten sun a falan gerek yok zaten elinde sun olsa full str de olsan full intte olsan cok az kişiyi yatıramazsın bu gercek :twisted: ayrıca ben o kadar yorum yaptım ama suan bende hybrid bow kullanıyorum memnunum :twisted: durumu söyle özetleyebilirim... 55lw im 60lw s/s nuker ve 56-57lw glavieri rahat kesiyorum ki malumunuz glavie kesmek kolay iş değil ...

deliman demiş ki:
Selamlar
siteye sırf bu konuya mesaj atabilmek icin uye oldum.
bir cok arkadas int bow hakkında fikirlerini soylemiş.int bow u kotuleyenlerin hic biri bence bir int bow kullanmamıs.yoksa bu kadar hafife almazlardı.
int bow hakkında ogrenmek istediginiz şeyleri cevaplamaya calısacagim.keske kimse int bow kullanmasa benden baska.
genel bilgiler vereyim.
1-int bow cold veya light kullanır.yada ikisini birden
zayıf olan fiziksel defansına karsılık dondurarak kendine ulasamadan öldurmesi GEREKLİDİR.
2-fiziksel atak yapan monsterlere karsı zayıftır.o yuzden en fazla kendinden 5 yuksek bir monstere karsı basarı saglayabilir.dikkatli olmak sartıyla 7 lvl yuksegi de kesebilir.
3-bir int bow kendinden 10 lvl yuksek bir magicial atak yapan yaratıgı ölum korkusu olmadan keser
4-bir int bow kendinden 6 lvl yuksek bir str bow dan fazla vurur.6 lvl yuksek olunca str bow un kullandıgı silahta 1 ust seviye oldugunu unutmayalım.bir str bowcu arasıra critic vurup yuksek damageye ulasırken int bowcu her zaman yuksek ataga sahiptir.yani 6 k vuran bir str char 1 kez 10 k +2 tane 6 k vurmak yerine 1tane 8500 2 atıs 7500 vurmak daha guzeldir.critic vurmayı beklemekten iyidir.
bu ornektir.gercekte ise 5 k vuran bir str ye karsı 7 k vuran bir int bowcu olur
5-bir int bow mana miktarı yuksek oldugu icin rahatlıkla snow kullanabilir.str bow ise snow kullanırsa darbe aldıgında mana miktarı cok duseceginden atak yapacak mana bulamaz.
6-int bow nasıl bir ataga sahiptir>>7500 vuran bir int bow 5500 atagını magicial gucunden alırken 2000 kadarını phy vurur.yani % 70 civari magicial % 30 phy vurur.bilindigi gibi(bazı bilmeyenler war)critical sadece phy atakınızı 2 ye katlar.yani 5500+[2*2000)=9500 vurur
7-bir int bow rahatlıkla ilerde nuker olabilir veya nukeleri atakları arasına ekleyebilir.buz nukesi ve elektrik nukesiyle bas etmek kolay degildir.
8-bir nuker le aynı defans ve hp ye sahiptir.nukelerin kulanım aralıgı uzun oldugu icin 3 nuke atana kadar bowcu 10 ok atar ve cold ile sık sık dondurur.ayrıca nukerden magicial defanslı oldugundan az darbe yerken bow atakları fiziksel tabanlı oldugundan vurusundaki % 30 luk phy rakibini öldurmeye fazlasıyla yeter.ayrıca nukeler bow skillerinden fazla mana kullanır.
9-bir str char yanına gelmeden farkederse ve ilk vurusu yapabildigi surece kazanır.str char sadece hp sini kullanırken, int char snow yani mana +hp kadar canı wardır.yanlıs kullanımlı bir int char kolay ölur.acemi biri int bowcu olmaz.pvp de hic bir zaman strong bow baslangıcta kullanmamalıdır(rakip cok uzaktysa strong bowla baslanabilir).ne zamanki buz nukelerinden veya 5 li oktan birini kullanıp rakibini dondurcak ozaman strong bow kullancak.
10-ful intmi yoksa 7:1 (70:10)mi yoksa 1:1 mi sorusu>>ful int yaratıkları kesmede ve pvp de cok zorlanır.normal bir chara karsı tek atısta ölmemek icin yeterince hp olmalı.bu yuzden bir miktar str vermek gerekir.15 lvl str vermek en iyisi oldugu kanaatindeyim.yani 65:15 ama ben bir turlu str ye vermeye elim gitmedi 69 lvl im ve sadece 7 lvl verebildim.tam hybrit yani 1:1 verenler cogunlukta .fakat imbue secimleri cold olamaz.cift imbue kullanmaları gerekir.elektrik ve cold.cold dondurmaları gereken durumlar icin elektrik ise yaratıgın parry sini dusurecek elektroşok ve çok az yuksek damage icindir.
pvp de pek basarılı olamazlar pve icindir ve her turlu yaratıgı zorlanmadan keserler.
11-bot kullananlar int bowcu olamaz.her an ölme riski oldugu icin bot kullanamazlar.
12-görevler dısında int bowcular kendilerinden yuksek lvl magcal atak yapan monster kesmelidir.
13-str bowcu cold mastery kullanamaz.phy artırıcı bufu yuzunden fire olmak zorundadır.ayrıca magical defans icinde fireye ihtiyacı olur.
14-int bowcu aktif phy atak yapan yaratıkların arasına dalmadan baslamalıdır.baslangıctan sora zaten 1 dakika icinde ortada yaratık kalmayacagından istedigi yere gitsin..yada dar yerlerde kesmemelidir
charım hakkında bilgi veriyim.
69 lvl 62 lvl int+7 lvl str.hp 6800 mp 12800.garment giyiyorum(daha yuksek damage verebilmek icin)
şu an görev nedeniyle 74 lvl bazende 76 lvl niya sniper ve archer kesiyorum.74 lvl niya sniper 1300 civarı vuruyor. aramızdaki fark 5 lvl.76 lvl niya archer 2300 bazen 3000 vuruyor.
ama genelde vuramadan öluyolar.2 veya 3 skil vuruyorum.
arasıra 77-78 niya shaman niya mage kesiyorum.vurabilirse 700 ile 2000 arası damage veriyor.3 veya 4 skilde öluyor.arada 8 lvl fark war.ölum riski yok.
68-70 lvl eyelere 7500 ortalama vuruyorum.bazen 9000 yada 6000 de oluyor.demon eyelere tek te cekiyor.kendi lvlim str bowcu 4k ortalama vuruyor.
bana vurmadan öldurdugum icin hp pot cok az gidiyor.mana yıda kucuk potlardan kullanarak dolduruyorum.ufacık bir pot baya bir mp dolduruyor.
sorularınız olursa cevaplarım.tartısmak icin yazmadım.bot kullanmadıgım ve tek kullanıcısı oldugum icin detaylı bilgi ve tecrube edindim.ayrıca arkadasımın hybrit bowu sayesinde 1 e 1 karsılastırma imkanımız her zaman oldu.
saatte %1.5 kasıyorum gap 5ken.ben kestigim yerde hic kimse ks yada kendi yaratıgını kesemiyor.baskaları yaratıktan yaratıga kosuncaya kadar oldugum yerde yada phantom la yaklasarak vurusu yapıyorum.masteryler pacheon cold light 64 ,fire 61 ama ilerde 60 a yada 30 a dusecek.
Gayet Güzel Acıklama yapmışsın kendi söylediğin gibi eğer rakibin yanına gelmeyi Başarırsa öldün Demektir. Bende Kastım ilk Başlarda Biraz Zahmetli Fakat ilerde cok zevkli oluyor Full int olmasının daha iyi olduğunu soyleyim Dmg Bakımından Ve Lİght Nukesi için En önemlisi İlerde Glavierelere Karşı sansın 0 dır Sebebide 15 saniye süren Mag Defance Buffudur ölümsüz olurlar ve 15 saniyede Seni ağlatırlar.
CrossBowlara Karşıda Zayıftır sebebide Menzil Dir Defance az Olduğundan İlk VUruşta LongBow
Kullandı ise garanti yerdesin...
daha sonra Dikkat Bladerlere Block Ratiosu Yüksekse Kaç... ilk Vurusun Block ise YAnındadır Phantom ile Daha sonra Salih Mort...
Yani Ben Pvp job Fortreswar Yapmam Sadece Unique Ve MOnster Keserim Diyosanız Kesinlikle Acın.
Ama ben Pvp Yapcam yaa Banane Diyosanızda Full Str Yada Sword Shield Full int Acın
Seçim sizin Mukemmel Char YOk bu oyunda Her Karakterde Biyerlerden Taviz vericeksiniz
Benim SEçimim ise Açtığım Rehberde war...COld light Sword Shield NUker
Herşeyi Eşit Dağılmış HEm Pvp Hemde mob keserken güzel rahatlıkla str mobunuda keser...
Ama Wizarddan ve Full int Bowdan Ks yer Pvpde Ağlatır Yani Seçim sadece sizin
CHoSe YouR DeSTiNy

7-1 hpının daha fazla olduunu söylerken 5-1 in daha fazla deil mi yaw şimdi 7-1 mi yapıcaz 5-1 mi

Bu kadar kötüleyen dalga geçen olmasına rağmen, Farklı düşünen ve int-bow kasan insanları görmek hoş bi duygu :) Farklı bişey yapmaya çalışmıştım ve bu topici açalı 1 yıl oldu nerdeyse asdasdasd xD O zaman ki sro bilgimle o kadar açabilmiştim ^^ Crit keseliyor evet ama crit belki 5 vuruştan 2 sinde vurcaksın ama int bowla her zaman güçlü ve aynı vuracaksın crit ihtiyaç olmayack.. böyle düşünmüştüm o zamanlar xD

hitful demiş ki:
asdasd sun dizersen koyarsın demiş :D sun+7+9 silah diyosun o silahı bulduktan sonra bırak rehberi skillsiz düz dalsan da aynı şey olur.. 7-1 full 5-1 gibi statlara hiç gerek kalmaz bu arada başlıına koptum 7-1 full int :D:D
Diyecek birşey bırakmamışsın :mrgreen:

dR.NooB demiş ki:
CooLLer demiş ki:
Yahu ben bu konuyu TWEETynin rehberde kapadık saniodummm :twisted: :twisted: Hocam bowman dedigin full str olur.Nie?
1)En dayanıksız int chardır cunku,ne bir pasifi vardir hp artcak,nede koca bir kalkanı vardir sizi koruycak
2)Bu sekilde critlerle normal vurus arasında cook kucuk bir fark olur
3)COOOOOOOK hızlı kasılır.bitek iyi taraff
ya ne alakası var alla alla sun set diz bakıyım noluyor :wink1: saten bu rehber yükseğe oynayanlar içindir..yani sun som sos alacaklar vs.. ?!!!!!!!
sun set aldıkdan sonra ohoo xD
en dandik build warlockla bile adam kesersin xD

Yukarı Alt