PHP:
$baglanti = @mysql_connect('host', 'kullanıcı adı', 'şifre');
$veritabani = @mysql_select_db('veritabanı adı');
if($baglanti && $veritabani) {
   echo 'Bağlantı kuruldu.';
} else {
   echo 'Bağlantı kurulamadı.';
}
mysql_close($baglanti); // MYSQL sunucusu ile bağlantımızı koparttık
?>
Daha kısa yolu :

PHP:
mysql_connect('host', 'kullanıcı adı', 'şifre')or die("Bağlantı Kurulamadı");
mysql_select_db('veritabani adi')or die('Veritabanı Bulunamadı');
Sorgu Gönderme :
PHP:
mysql_query('CÜMLE')or die("Sorgu çalıştırılamadı");

Arkadaşlar elimde tablolar ve php kodlarım var.
İhtiyacım olan tabloları mysql e tanıtıp sonrada my sql ile php bağlantısını kurmak.

Php de kod yazmaya başladım fakat diğer pcde mysql bağlantısını vs ben yapmamıştım o yüzden bilgisizim.
Yardımcı olabilecek varsa çok teşekkür ederim şimdiden tw den falan yapılsa mantığını öğrenirim en azından.

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Arkadaşlar elimde tablolar ve php kodlarım var.
İhtiyacım olan tabloları mysql e tanıtıp sonrada my sql ile php bağlantısını kurmak.

Php de kod yazmaya başladım fakat diğer pcde mysql bağlantısını vs ben yapmamıştım o yüzden bilgisizim.
Yardımcı olabilecek varsa çok teşekkür ederim şimdiden tw den falan yapılsa mantığını öğrenirim en azından.
İlk önce veritabanı hesabı açacaksın , kontrol panelinden. Veritabanı kullanıcısını bu hesaba bağlayacaksın.
Sonra , phpmyadmin'e gireceksin , kullanıcıyı seçeceksin ve elinde ki database'i import edeceksin.

Son olarak yukarıda ki config dosyasını , kontrol panelinden açtığın bilgilerle dolduracaksın. Host yerine localhost yazacaksın.

İlk önce veritabanı hesabı açacaksın , kontrol panelinden. Veritabanı kullanıcısını bu hesaba bağlayacaksın.
Sonra , phpmyadmin'e gireceksin , kullanıcıyı seçeceksin ve elinde ki database'i import edeceksin.

Son olarak yukarıda ki config dosyasını , kontrol panelinden açtığın bilgilerle dolduracaksın. Host yerine localhost yazacaksın.
Teşekkürler, saydığın sırayla deneyeceğim birazdan. Bu arada elimdeki db yiderken tabloları mı tek tek import edeceğim acep ?

Vallahi gerildim. Ula yazmayı öğrendim ama şu bağlantı işleri port işleri falan kanser etti kıracam laptopu şimdi :D

Laptopta 80 port blocklu gözüküyor 8080 yaptim listenle localhost u yarim saat caliştim , apache kapatip açtiktan sonra 8080de bloklandı . Bana yarım saatini falan ayırabilecek var mı skypeden falan şu bağlantı db, işlerini halledip yazmaya geçmek istiyorum :((

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Vallahi gerildim. Ula yazmayı öğrendim ama şu bağlantı işleri port işleri falan kanser etti kıracam laptopu şimdi :D

Laptopta 80 port blocklu gözüküyor 8080 yaptim listenle localhost u yarim saat caliştim , apache kapatip açtiktan sonra 8080de bloklandı . Bana yarım saatini falan ayırabilecek var mı skypeden falan şu bağlantı db, işlerini halledip yazmaya geçmek istiyorum :((
Hayatım boyunca , büyük bir ateşle hep local'den nefret ettim.

Domain Sorgulama - Alan Adı - Ucuz Domain - Alan Adı Tescil

30 liraya domain alıyorsun sana bedava hosting veriyor , denemeler için bile local yerine burayı kullanıyorum ,tavsiye ederim. İşlerin daha kolaylaşır , gereksiz sorunlarla uğraşmazsın.

Takımı
Galatasaray
8080 gibi baska programlar tarafından kullanılabilecek portlar yerine 4444 gibi seyler kullan, degisince apacheye restart at.

80 portu kullanan bütün servisleri kapadım. Sıkıntı yok gibi şuan ama domain alacağım teşekkürler.

Bu arada ampps da yazılan siteyi, xampps da düzgün çalıştırmaması da ayrı bir enteresanlık (ampps logunda rootu /dosyaismi olarak alsan yetiyor xammps de c/xampps......../././dosyaismi diye aliyor falan filan neyse . Başlayıp başlayacağıma pişman oldum php ye :(
Başınızı şişirdim biraz kusura bakmayın
Teşekkürler yardımlar için

Aynen 5.6.10 RC olan versiyonu çalıştırabildim. En son versiyon 3.8 falan birşeyler vardı onda Mysql i beceremedim. Neyse yavaş yavaş çıldıra çıldıra ilerleyeceğim heralde.
16 saat saatte Db,mysql,php kurulmunu bitirdiysem 10-15 seneye bir site çıkarırım :D:D

Yine ben :D

Arkadaşlar verileri çekerken sayfalama yapmak istiyorum .
Mesela her sayfada tablodan 5 veri olacak şekilde ve elimdeki veri kadar sayfa oluşturacak şekilde . Scripti falan buldumda php kodu olarak nasıl bir algoritma kurabilirim internetten bir kaçtane gördüm mantığını kuramadım.
Yardımcı olabilecek var mıdır ^^

Yukarı Alt