hala büyük kentlerde elektirik kesiliyor daral: kesildiği yetmemiş gbi üzerinden 1 saat geçmesine ragmen hala yok.1saat once gebzede dersanede kesilmisti pendik e eve geldim hala yok :@

[ Bu mesaj WindowsSmartphone ile atildi ] mobile

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:

Mopneet

Marmara bölgesinin neredeyse yarısı şu anda elektrikten yoksun. Büyük bir sorun var anladığım kadarıyla.

EmmaW

cumartesi planlarımın yarısı boşa gitti :( dersaneden önce oyunu indirir akşamda oynarım diyordum ama daha yeni başladık torrente :/

Demek genel bi hata varmış.Bende bizim caddede bi problem var sanıyodum 2 haftada bir caddede bi yer kazıp bişeyler yapıyolar.Soruncada fazla sürmez fazla sürmez deyip geçiştiriyolar.Önceden çok feci söverdim ama son 2 ayda çok fazla kesinti yaşıyınca insan artık sövmeyi bile fazla görüyo :lol:

sene olmuş 2012 İstanbulun merkezinde yaşıyorum elektrikler daha yeni geldi sabahtan beri

CosmicGate demiş ki:
sene olmuş 2012 İstanbulun merkezinde yaşıyorum elektrikler daha yeni geldi sabahtan beri
buraya yaklaşık 2 saat önce geldi :dance:

[ Bu mesaj MobileDevice ile atildi ] mobile

Lexium demiş ki:
hala büyük kentlerde elektirik kesiliyor daral: kesildiği yetmemiş gbi üzerinden 1 saat geçmesine ragmen hala yok.1saat once gebzede dersanede kesilmisti pendik e eve geldim hala yok :@

[ Bu mesaj WindowsSmartphone ile atildi ] mobile
1 saat yine iyiymiş.Burada sabah 10da kalktığımda yoktu 17de geldi yani 7 saatten fazla kesinti...

@Quaqe
sizin orası neresi bro?
@Redd
nereye yakin? :D eve olan mesafeyi diyorsan okulda gebzede.sen nerede oturuyosun? :D

Kalkandelen

Bilgiliyim
Takımı
Besiktas
Lexium demiş ki:
@Redd
nereye yakin? :D eve olan mesafeyi diyorsan okulda gebzede.sen nerede oturuyosun? :D

Mecazi olarak kullandım gebze nere pendik nere :D

Bende işteydim bi anda bütün elektrikler gitti zifiri karanlıkta kasanın ışığında kaldım herkes bana baktı ambians oldu :oops: 10 saniye içinde jeneratörlerimiz devreye girdi ama bi kredi kartı slipini 2 dakkada verir oldu pos cihazları :D

Elektrik kesintisi heleki İstanbul gibi bir şehirde ancak santrallerde arıza olursa ya da devreye geç girmesinden kaynaklanıyordur. Yük tevzi merkezinin başındaki adamda olay bitiyor. Anlaşılan biraz geç haber vermiş ya da santralin devreye girmesi uzun sürmüş.

Ps: Elektrik dersi okuyan arkadaşlar demek istediklerimi anlamıştır ya da öğrendiklerinde anlıyacaklar.

Hearthcım yüksek gerilim hatlarındaki kesicilerde de arıza oluşmuş olabilir. Fırtına kopmuştur birbirine yaklaşan kablolarda ark oluşmuştur ve kesiciler devreye girmiştir :) Bu gibi arızalar santralden orta gerilim hatlarına kadar olan kısmın herhangi biyerinde oluşadan arızadan kaynaklanabilir sadece santrallerle ilgili değil :)

Bu arada ne okuyosun?

Yukarı Alt