Durum
Daha fazla cevap için açık değil.
yellpaze demiş ki:
Rix> Hoş bi konu ama Exclamation kuralları okumayıp geçmişsin

sana tek bi lafım var bak koçum herkesin dini kendisine edende kendi bulur etmeyende

boyle gzl bir Aile ortamında bu konuyu açasın die sana altın tepside sunmadılar daha dikkatli ol biraz kurallar var bu forumda tamm her nekadar özgür bir forum olsada
kurallar her üye için geçerlidir
ve..

bende kılmadım aslada kılmicam bu kendi iradem insanları insanların iradesini yönetmek için

yaratmamıs Allah

kılsamda bana kılmasamda. cezasını bn cekicem

ve son birşey daha

Playboy u sen gerçek şey mi zannettin.. :) o bir guruptur koçum.

inan bana her gün yatağımdan kalktığımda PlayBoy küpemi takıp dışarı çıkıyorum
herkesz beni kro zannedio satanist zannedio elalem

ama bir laf vardır bilirsin 'hgersey göründüğü gibi diildir'

saçım uzun die bni kız zannedenler var
kimseyi takmıyorum ben erkek gibi bir erkek olduğumu biliyorum bunu tüm site duysun !
nickimden beni kız zannedenler var hala.

Ama şunu unutma , herkesin bir ince uzun kırmızı bir yolu vardır sapanda olur sapmayanda yerinde duranda tur atanda her trlüsü var burası dunya.

bırakta güzelim, herkes kendi yolunda yürüsün
herseyi çok güzel yorumlamısın düşün bir Allah bize her türlü nimeti veriyor.Portakalı domatesi hatasız üretim gibi paketleyerek önümüze koyuyor.Hiçbir bilim adamı bir yapragı bıle yapamıyor.Bir isanın kolu kesildiginde aynısı kimse yapamıyor sen su içmeden yemek yemeden durabiliyon mu duramıyosun bu senin maddi ihtiyacın namaz kılmak ise manevi bir ihtiyacdır yine sana katılıyorum zorla bişey olmaz eger müslüman isen Allah'ın emir ve öğütlerini uymalısın

yellpaze demiş ki:
Rix> Hoş bi konu ama Exclamation kuralları okumayıp geçmişsin

sana tek bi lafım var bak koçum herkesin dini kendisine edende kendi bulur etmeyende

boyle gzl bir Aile ortamında bu konuyu açasın die sana altın tepside sunmadılar daha dikkatli ol biraz kurallar var bu forumda tamm her nekadar özgür bir forum olsada
kurallar her üye için geçerlidir
ve..

bende kılmadım aslada kılmicam bu kendi iradem insanları insanların iradesini yönetmek için

yaratmamıs Allah

kılsamda bana kılmasamda. cezasını bn cekicem

ve son birşey daha

Playboy u sen gerçek şey mi zannettin.. :) o bir guruptur koçum.

inan bana her gün yatağımdan kalktığımda PlayBoy küpemi takıp dışarı çıkıyorum
herkesz beni kro zannedio satanist zannedio elalem

ama bir laf vardır bilirsin 'hgersey göründüğü gibi diildir'

saçım uzun die bni kız zannedenler var
kimseyi takmıyorum ben erkek gibi bir erkek olduğumu biliyorum bunu tüm site duysun !
nickimden beni kız zannedenler var hala.

Ama şunu unutma , herkesin bir ince uzun kırmızı bir yolu vardır sapanda olur sapmayanda yerinde duranda tur atanda her trlüsü var burası dunya.

bırakta güzelim, herkes kendi yolunda yürüsün
Allah insanın iradesini yönetmek için yaratmamıs iradesini ölçmek için yaratmıs sen bu dünyada yasıosan allahın verdiği nimetlere şükretmelisin bu dunya geçici dünya ya obur dunyada napıcaksın -10000000 derecede yanarken bu arkadasımızın anlattıklarını keske yapsaydım diceksin arkadasımız bize dogruyu anlatmıs ama bazı şahıslar arkadasımızı banlamıslar bile evet
gerçekleri ögrenmek azcık zor gelior ama zararın neresinden dönsen kardır Wink namaz kılın veya kılmayın tek bir sevapla bile cennete girebilirsiniz verdiği nimetlere şükretmek size kalmıs
Her zaman Ne Oldum Değil Ne Olucam Diyeceksin...

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
stalebug93 demiş ki:
Allah insanın iradesini yönetmek için yaratmamıs iradesini ölçmek için yaratmıs sen bu dünyada yasıosan allahın verdiği nimetlere şükretmelisin bu dunya geçici dünya ya obur dunyada napıcaksın -10000000 derecede yanarken bu arkadasımızın anlattıklarını keske yapsaydım diceksin arkadasımız bize dogruyu anlatmıs ama bazı şahıslar arkadasımızı banlamıslar bile evet
gerçekleri ögrenmek azcık zor gelior ama zararın neresinden dönsen kardır Wink namaz kılın veya kılmayın tek bir sevapla bile cennete girebilirsiniz verdiği nimetlere şükretmek size kalmıs
-10000000 derece cok sogugu ifade ediyor... Siki giyinmemiz gerekiyor galiba oraya giderken,mazallah donup kristallesmeyelim degil mi... Wink

Iste bu nedenle once din ve obur taraf degil bilgi ve yasam geliyor... Hayatla ilgili bilgili olmazsan din bilgin hicbir ise yaramiyor... Sadece seni ruhsal olarak rahatlatiyor...

jesuswan demiş ki:
stalebug93 demiş ki:
-10000000 derece cok sogugu ifade ediyor... Siki giyinmemiz gerekiyor galiba oraya giderken,mazallah donup kristallesmeyelim degil mi... Wink

Iste bu nedenle once din ve obur taraf degil bilgi ve yasam geliyor... Hayatla ilgili bilgili olmazsan din bilgin hicbir ise yaramiyor... Sadece seni ruhsal olarak rahatlatiyor...
" Gerçekte Allah onlarla alay eder (alaylarından dolayı onları cezalandırır); azgınlıkları içinde bocalayıp dururlarken onlara mühlet verir."

Sen dalga geçmeye devam et.

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Delideve demiş ki:
" Gerçekte Allah onlarla alay eder (alaylarından dolayı onları cezalandırır); azgınlıkları içinde bocalayıp dururlarken onlara mühlet verir."

Bana bu tur yazilari gostermene gerek yok... Neyin ne oldugunu senden iyi bilirim... Wink

Jigsaw

Aileden
Allah'ın bizim kıldığımız namaza ettiğimiz hayra ihtiyacı yoktur. Bunlar toplum düzeni, menfaati ve huzuru için uyulması gereken kuralımsılardır. Kimseye zarar vermeyen ve topluma faydalı olan biri neden cezalandırılsın ki? Cool

iCe_diVe

Bilgiliyim
uzun bi oLayın ders aLınacak böLümünü anLatayım kısaca size;

şeytan : ben bir kere insanoğluna secde etmedim , durumum ortada, sen 5 vakit secde etmiyorsun...

Delideve demiş ki:
mehmet125 demiş ki:
Ne çok tartışmışsınız hepsinin okuyamadım :lol:
1)Kuran-ı Kerim e Harfiyen uyuyorsunuz ama aynı Kuran-ı Kerim de olmayan türbanda nerden çıkardınız.
2)Bugüne kadar Müslüman ülkeleri neden hep ezik kaldı.Çünkü Din ona izin vermez buna izin vermez.Yok o günah yok şu haram yok şu zinna( :lolmuch: )
3)En önemlisi bu:
Benim ülkemi en çok ne ileriye götürcekse(Bilim,Sanat,Sinema,Tiyatro, vb.),diğer ülkelerden daha saygın daha üst konuma getircekse,daha özgürlükçü olacaksa,haklarımı daha çok savunacaksa o gelsin.(Ne bakımdan:Şeriatsa şeriatın babası gelsin.Laiklikse laikliğin Kralı gelsin(Gerçi bu sorunun cevabını hemen yanıbaşımızda ki ülkelere bakarak bulabiliriz ama))Benden bu kadar.
Yok o olsun yok bu olmasın diye kendinize sorcağınıza 3. soruyu kendinize sorun ve tercihinizi yapın...
Çok güldüm buna :lol:

Dinin izin vermediği şeyler seni ileriye götürecek şeyler değil emin ol. Ayrıca dinimiz ilim öğrenme ve öğretmeye çok önem verir. ilim deyince de aklınıza sadece dini ilimler gelmesin.
Neyse zaten bu topicte süresini doldurmuş bence Kilit.
Bknz. Osmanlı zamanında geri kafalı dinciler avrupa icadı günahtır diyerek hiç bir yeniliği ükeye getirmemişlerdir Wink

Türban olaylarından sonra TV programlarına dikkat ettim.Hep şeriatın tanımından,sıcaklığından bahsediyolar.Önce kulaklarımıza alıştırıyorlar.Şeriat kelimesini duyduğumuz zaman hiç iyi düşünceler aklımıza gelmezken yine çok yakında TV programlarında Şeriatta gelebilir özgürlükler ülkesi burası tanımlarını duyar gibiyim.(Tabi bunlar sadece benim düşüncelerim belirtmek istedim :lol: )

Jigsaw demiş ki:
Allah'ın bizim kıldığımız namaza ettiğimiz hayra ihtiyacı yoktur. Bunlar toplum düzeni, menfaati ve huzuru için uyulması gereken kuralımsılardır. Kimseye zarar vermeyen ve topluma faydalı olan biri neden cezalandırılsın ki? Cool
bunu izle eminim bişe olucaktır benim bile tüylerim diken diken oluyor her izlediğimde kiyamet süresi sinden bi kaç ayet Neutral lütfen sonuna kadar izleyin
[flash=475,350]http://www.youtube.com/watch/v/jpI-WR0TKZY[/flash]

Jigsaw

Aileden
Wireles çok az çektiğinden dolayı şu an izleyemem eminim güzeldir lakin ben kıyameti farklı düşünüyorum. Wink

morfeux demiş ki:
Jigsaw demiş ki:
Wireles çok az çektiğinden dolayı şu an izleyemem eminim güzeldir lakin ben kıyameti farklı düşünüyorum. Wink
kıyametle ilgili değilbi kere izlesen Rolling Eyes
Pek hoşuma gitmedi insanları korkutarak dine zorlamaya çalışılan akıllıca bir video...

mehmet125 demiş ki:
morfeux demiş ki:
Jigsaw demiş ki:
Pek hoşuma gitmedi insanları korkutarak dine zorlamaya çalışılan akıllıca bir video...
arkadaşım orda yazılanlar kıyamet suresinin ayetleri extraokk ( yani bilmiyosan söleyim dedim ok )

iCe_diVe

Bilgiliyim
mehmet125 demiş ki:
morfeux demiş ki:
Jigsaw demiş ki:
Dine zorLayan yok birader, ister kıL ister kıLma, sana kaLmış bişi, ALLAH iLe arandaki iLişki o, Kimse karışamaz.

XeSetrA demiş ki:
mehmet125 demiş ki:
morfeux demiş ki:
Dine zorLayan yok birader, ister kıL ister kıLma, sana kaLmış bişi, ALLAH iLe arandaki iLişki o, Kimse karışamaz.
+1 bunu anlatamıyorum yaw Neutral

jesuswan demiş ki:
Delideve demiş ki:

Bana bu tur yazilari gostermene gerek yok... Neyin ne oldugunu senden iyi bilirim... Wink
benim ne bildigimi nerden biliyosun da benden iyi bildigini iddia ediyorsun ?

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Delideve demiş ki:
jesuswan demiş ki:
Delideve demiş ki:

benim ne bildigimi nerden biliyosun da benden iyi bildigini iddia ediyorsun ?
Peki sen benim alay gectigimi nereden biliyorsun da ve kim oldugunu saniyorsun da benim hakkimda bu tarz bir yorum yapabiliyorsun?

Durum
Daha fazla cevap için açık değil.
Yukarı Alt