Durum
Daha fazla cevap için açık değil.
lastturk_ demiş ki:
Delideve demiş ki:
mehmet125 demiş ki:
Ne çok tartışmışsınız hepsinin okuyamadım :lol:
1)Kuran-ı Kerim e Harfiyen uyuyorsunuz ama aynı Kuran-ı Kerim de olmayan türbanda nerden çıkardınız.
2)Bugüne kadar Müslüman ülkeleri neden hep ezik kaldı.Çünkü Din ona izin vermez buna izin vermez.Yok o günah yok şu haram yok şu zinna( :lolmuch: )
3)En önemlisi bu:
Benim ülkemi en çok ne ileriye götürcekse(Bilim,Sanat,Sinema,Tiyatro, vb.),diğer ülkelerden daha saygın daha üst konuma getircekse,daha özgürlükçü olacaksa,haklarımı daha çok savunacaksa o gelsin.(Ne bakımdan:Şeriatsa şeriatın babası gelsin.Laiklikse laikliğin Kralı gelsin(Gerçi bu sorunun cevabını hemen yanıbaşımızda ki ülkelere bakarak bulabiliriz ama))Benden bu kadar.
Yok o olsun yok bu olmasın diye kendinize sorcağınıza 3. soruyu kendinize sorun ve tercihinizi yapın...
Çok güldüm buna :lol:

Dinin izin vermediği şeyler seni ileriye götürecek şeyler değil emin ol. Ayrıca dinimiz ilim öğrenme ve öğretmeye çok önem verir. ilim deyince de aklınıza sadece dini ilimler gelmesin.
Neyse zaten bu topicte süresini doldurmuş bence Kilit.
Bknz. Osmanlı zamanında geri kafalı dinciler avrupa icadı günahtır diyerek hiç bir yeniliği ükeye getirmemişlerdir Wink
Dinin insana faydalı olacak icatlara yeniliklere karşı çıkacagınıda nerden çıkarıyosunuz osmanlı tarihinden örnekler vererek ? osmanlı da hata yapılmamış olsa zaten hala ayakta kalırdı ve devam ederdi. insanların yaptıklarıyla dinin gereklerini nasıl yargılarsınz ? osmanlıyı örnek vermeyi biliyorsunuz e hadi müslüman bilim adamlarınıda ben sayayım.:

1. Akşemseddin: Pasteur 'dan 400 sene önce mikrobu bulmuştur

2. Ali Kuşçu: Büyük astronomi bilgini. İlk defa ayın şekillerini anlatan kitabı yazmıştır.

3. Ebul-Vefa: Trigonometride tanjant,cotanjant,sekant,kosekant 'ı bulan büyük alimdir

4.Biruni: İlk defa dünyanın döndüğünü ispat etmiştir.

5. Ebu Kamil Şüca: Avrupaya matematiği öğretmiştir.

6. Ebu Maşer: Med-Cezir (Gel-Git) olayını ilk o bulmuştur.

7. Battani: Dünyanın en büyük kaşifidir. Trigonometrinin kaşifidir

8. Cabir Bin Hayyan: Atom bombası fikrinin babası ve kimya biliminin atası büyük alim

9. Cezeri: 8 asır önce otomatik sistemin kurucusu ve bilgisayarın babasıdır

10. Demiri: Avrupalılardan 400 sene önce zooloji ansiklopedisini yazmıştır.

11. Farabi: Ses olayını ilk defa fiziki yönden açıklamıştır.Sesin fiziki izahını ilk defa o yapmıştır

12. Gıyasüddin Cemşid: Matematikte ondalık kesir sistemini ilk o bulmuştur.

13. İbn Cessar: Cüzzamın sebebini ve tedavisini 900 sene önce açıklamıştır

14. İbn Hatip: Vebanın bulaşıcı bir hastalık olduğunu ilmi yoldan açıklamıştır

15. İbn Firnas: Wright kardeşlerden bin sene önce ilk uçağı yapıp uçmayı gerçekleştirdi.

16. İbn Karaka: 900 sene önce harika bir torna tezgahı yapmıştır

17. İbni türk: Cebirin temelini atan bilginlerdendir

18. İdrisi: Yedi asır önce bugünkü ne çok benzeyen dünya haritası çizmiştir

19. İbni Sina: Eserleri Avrupa üniversitesinde 600 sene ders kitabı olarak okutmuştur. Tıbbın babasıdır. AVRUPA ya göre adı AVICENNA'dır.

20. Kadızade Rumi: yaşadığı asrın en büyük matematik ve astronomi bilginidir. Fizik kurallarını astronomiye uyarlamıştır

21. Kambur Vesim: verem mikrobunu R.Koch'tan 150 sene önce keşfetmiştir

22. İbnünnefis: avrupalılardan üç asır önce küçük kan dolaşımını keşfetmiştir

23. Piri Reis: 400 sene önce bugünküne en yakın dünya haritasını çizmiştir.

24.Ömer hayyam: Cebiri oluşturandır. İlk defa o bulmuştur

Yazı alıntıdır kaynağı merak eden pm atabilir.

Yeniliklere karşı çıkan!!! İslam dinine mensup bilim adamları.
Kapak olur belki.

jesuswan demiş ki:
Delideve demiş ki:
jesuswan demiş ki:
Bana bu tur yazilari gostermene gerek yok... Neyin ne oldugunu senden iyi bilirim... Wink
benim ne bildigimi nerden biliyosun da benden iyi bildigini iddia ediyorsun ?
Peki sen benim alay gectigimi nereden biliyorsun da ve kim oldugunu saniyorsun da benim hakkimda bu tarz bir yorum yapabiliyorsun?
Cehenneme Montla gireriz die dalga geçen başka biriydi galiba yanıldım!!!
NOT : yaptıgım yorumda ne var acaba ? kötü birşeymi söylemişim? veya seni mi yargılamışım ? da bu kadar agresif bi cevap yazmışsın ???

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Delideve demiş ki:
Cehenneme Montla gireriz die dalga geçen başka biriydi galiba yanıldım!!!
-1000000 derece de cehennem mi oluyor? Git bak bakalim neyle dalga gecmisim ondan sonra gel yorum yap...

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
lastturk_ un de anlatmak istedigini anlamamissin ki boyle alakasiz bir kanit koymussun... Geri kafali dinciler Avrupa`nin icat ettigi seyleri ulkeye sokmadilar demek istiyor,muslumanlar icat yapmadi demiyor... Wink

jesuswan demiş ki:
lastturk_ un de anlatmak istedigini anlamamissin ki boyle alakasiz bir kanit koymussun... Geri kafali dinciler Avrupa`nin icat ettigi seyleri ulkeye sokmadilar demek istiyor,muslumanlar icat yapmadi demiyor... Wink
Konuya biraz daha geriden bakarsan dinin ilme verdigi öneme dayanıyor. lastturk_, benim dinin ilme verdiği değeri anlatmaya çalışan yazımın üzerine yazdı bunu. bende yine dinin ilme verdiği değeri anlatmak ve örneklemek için bu bilim adamlarını ve buluşlarını yazdım :lol: . sen anlamamışsın.

NOT: bu konuya mesaj yazmıyorum artık. bi üst mesajda arkadaşın dediği gibi isteyen kılar isteyen kılmaz . islamın şartları ve getirdikler belli.

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Haklisin,konuyu kilitliyorum... Bundan sonra da bu tur dini kargasa yaratacak vaaz verici tartismaya acik topicler tarafimca kilitlenecektir... Ikinci konu oldu,bu gercekten sikici bir hal almaya basladi... Idea

Durum
Daha fazla cevap için açık değil.
Yukarı Alt