Durum
Daha fazla cevap için açık değil.
1-chn-eu arası güç dengesizliği var mesela cehhem kadar parry olsa crit yemeler...wrriordaki buflar...euda aldığı her damageyi fazla fazla telefi edip üstüne damage almasını engelleyen 1234567890 adet buf ve gene karşıdaki rakibin elini kolunu bağlayıp defanslarını,ataklarını '''' hiçe sayan '''' 123456789 tane buflar ayrıca sadce pvp,job war v.s için euya verilen bufflar
chnde bunların hiç bir karşılığı yok ki...herşey 14 sn pot olayı yüznden mi ?
hani ben hiç bir zaman eu olmasın demiyorum...eu cahrımda var...ama gerçekten chnlere haksızlık değilmi bu ?

2-70-80 cap dönemi meslek savaşlarına hasret ölecem bu gidişle. hiç bu savaşları görmeden eu charla oyuna başlayıp , hayatında hiç 101+ chnese cahrı olmayan ve üstüne üstlük oyunu bu halde bırakan oyuncular var yahu
şimdi ben böyle oyuncularla dolu bir oyunda chnese charla ne kadar zevk alabilirm?

3-ya party pvp nedir ya? alıyorsunuz 123456789 tane buf ne oldu hadi gel pt pvp ? lan 110a kadar char kas sonra al o bufları birbirinie 110luk charlarla vur 100 200 300 bunun neresi zevkli? hem chnese force neden party pvpde işe yaramıyor ? neden pvpde heal verilmiyor force ile ????

party pvpyi geçtim pt sistemine bakın hele : neymiş +9 lwl üstünde kasarsanız %90 oranında fazla ex gelecekmiş...ulan +9 lwl üstünde parti ile kasabilecek chnese charı varmı dingiller ??

full sosun 8tane blade mi pt kurup +9 lvl üstüne gidecek ?

4-
euda neler var ? :
güçlü damage % deleri...
hertürlü zararını telefi edecek bir cleric buildi...
hızlı atak..

chnde ne var ? :

yavaş atak...
hızlı pot..-ama eular ya pottan hızlı vuruyor yada potun karşılayabileceğinden daha fazla damage atıyor...
az -çok olsada işe yaramayan- damage...

biraz pvpleri izlerseniz ss nukerlerin neredeyse piyasadan silindiğini göreceksiniz...spear nukerlerde tektük varlar...blade char neredeyse yok glavierlerde +105 ancak dayanabiliyorlar...

o videolarda,tanıtımlarda hep nukerleri koyuyorlar...4legend plusta önde bir nuker vardı 9d armor setli..
kayıp dünya legendinde b grade swordu bulunan bir nuker vardı...
artık bu nukerler sadece oradalar...
son olarak şunu söyleyeyim..2010 sro türkiye şampiyonu bir nuker..ancak eu charlar şampiyonada varmıydı?

aslında sağlıklı bir oyuncu açısından 105ten sonra tüm charların eşit olması lazım..ancak euların aşırı güçlü ve avantajlı olduğu bir gerçek...merak ediyorum acaba kaçtana int chnese pvpye çıkabiliyor..yahu ss nuker sadece süs charı oldu mesela..halbuki eskiden bir ss nuker için neler yapılırdı...str bile olsan senden 5 lwl aşağı bir cleric geliyor offring atıyor ve sen ezik o king oluyor... varmı böyle saçmalık...???

nukerim olduğundan böyle nuker ağırlıklı örnek verdim...str chneseler bundan pek farklı değil...

ya eu cahrları kaldırın yada oyunu dengelemek adına silah değiştiğinde buflarıda gitsin yada force eudaki gibi clerice benzer birşey olsun (dolayısıyla mastery lvl sayısı artırılsın ve full 3 build değil 4 build açabilelim -force-) ve chneselerde en azından eular karşısında hem şansı hemde pt ile kaslıma imkanı olsun..

edit : eu cahrlardan değil gaymaxin yaptığı adaletsizliklerden şikayetçiyim...eu charımda var ama oyun chnese charlarla başladı, onlar bu kadar kolay harcanmamalıydı..

ddnet demiş ki:
1-chn-eu arası güç dengesizliği var mesela cehhem kadar parry olsa crit yemeler...wrriordaki buflar...euda aldığı her damageyi fazla fazla telefi edip üstüne damage almasını engelleyen 1234567890 adet buf ve gene karşıdaki rakibin elini kolunu bağlayıp defanslarını,ataklarını '''' hiçe sayan '''' 123456789 tane buflar ayrıca sadce pvp,job war v.s için euya verilen bufflar
chnde bunların hiç bir karşılığı yok ki...herşey 14 sn pot olayı yüznden mi ?
hani ben hiç bir zaman eu olmasın demiyorum...eu cahrımda var...ama gerçekten chnlere haksızlık değilmi bu ?

2-70-80 cap dönemi meslek savaşlarına hasret ölecem bu gidişle. hiç bu savaşları görmeden eu charla oyuna başlayıp , hayatında hiç 101+ chnese cahrı olmayan ve üstüne üstlük oyunu bu halde bırakan oyuncular var yahu
şimdi ben böyle oyuncularla dolu bir oyunda chnese charla ne kadar zevk alabilirm?

3-ya party pvp nedir ya? alıyorsunuz 123456789 tane buf ne oldu hadi gel pt pvp ? lan 110a kadar char kas sonra al o bufları birbirinie 110luk charlarla vur 100 200 300 bunun neresi zevkli? hem chnese force neden party pvpde işe yaramıyor ? neden pvpde heal verilmiyor force ile ????

party pvpyi geçtim pt sistemine bakın hele : neymiş +9 lwl üstünde kasarsanız %90 oranında fazla ex gelecekmiş...ulan +9 lwl üstünde parti ile kasabilecek chnese charı varmı dingiller ??

full sosun 8tane blade mi pt kurup +9 lvl üstüne gidecek ?

4-
euda neler var ? :
güçlü damage % deleri...
hertürlü zararını telefi edecek bir cleric buildi...
hızlı atak..

chnde ne var ? :

yavaş atak...
hızlı pot..-ama eular ya pottan hızlı vuruyor yada potun karşılayabileceğinden daha fazla damage atıyor...
az -çok olsada işe yaramayan- damage...

biraz pvpleri izlerseniz ss nukerlerin neredeyse piyasadan silindiğini göreceksiniz...spear nukerlerde tektük varlar...blade char neredeyse yok glavierlerde +105 ancak dayanabiliyorlar...

o videolarda,tanıtımlarda hep nukerleri koyuyorlar...4legend plusta önde bir nuker vardı 9d armor setli..
kayıp dünya legendinde b grade swordu bulunan bir nuker vardı...
artık bu nukerler sadece oradalar...
son olarak şunu söyleyeyim..2010 sro türkiye şampiyonu bir nuker..ancak eu charlar şampiyonada varmıydı?

aslında sağlıklı bir oyuncu açısından 105ten sonra tüm charların eşit olması lazım..ancak euların aşırı güçlü ve avantajlı olduğu bir gerçek...merak ediyorum acaba kaçtana int chnese pvpye çıkabiliyor..yahu ss nuker sadece süs charı oldu mesela..halbuki eskiden bir ss nuker için neler yapılırdı...str bile olsan senden 5 lwl aşağı bir cleric geliyor offring atıyor ve sen ezik o king oluyor... varmı böyle saçmalık...???

nukerim olduğundan böyle nuker ağırlıklı örnek verdim...str chneseler bundan pek farklı değil...

ya eu cahrları kaldırın yada oyunu dengelemek adına silah değiştiğinde buflarıda gitsin yada force eudaki gibi clerice benzer birşey olsun (dolayısıyla mastery lvl sayısı artırılsın ve full 3 build değil 4 build açabilelim -force-) ve chneselerde en azından eular karşısında hem şansı hemde pt ile kaslıma imkanı olsun..

edit : eu cahrlardan değil gaymaxin yaptığı adaletsizliklerden şikayetçiyim...eu charımda var ama oyun chnese charlarla başladı, onlar bu kadar kolay harcanmamalıydı..
güzel açıklama anlattıkların bariz oyundaki giderilmesi gereken sorunlardan birisi ama biz ne kadar anlatsakta onlar da bunu bilselerde yapmıyorlar summer2:

Oyuna tek atalım diyen arkadaşlar o ancak update'lerde 3-4 gün geçerli ^^

ps: Premium kalkarsa gaymax 'ın kazancı fazlasıyla düşer goldbotlar'da gaymax'ın işine geliyor bkz: goldbotlar oyuna girsinki playerler premium alsın gaymax kazansın :)

Viski demiş ki:
Eskisi Gibi Bot Olmasın :P Herkez Eliyle Kassın :)

aynen abicim herif bota bırakıyor wın nerde bu adam yok ortalıkta :D kıyak geçiyor 2 silk alıyor die varmı böle bişe kaldırsın botu MANUEL !!! <3

IoI

rank8
oyundaki büyük I ile küçük ''l'' harflerinin benzerliğini ortadan kaldırsalar zaten oyunda dolandırıcılık %50 düşer diye tahmin ediyorum...

Takımı
Galatasaray
Dulce Amor demiş ki:
sp derdi artık olmasın.skilleri açmak için sadece level atlamamız yeterli olsun.
bi zevki kalırmı o zaman online oyun mantığına aykırı.

Bence İtem Kilidi Gelmeli(İtem Hırsızlığına %99 önlenmiş olur ) Kasayada şifre konulabilmeli bence

Stall Network yeniden aktif edilmeli

1 bil sınırı artırılmalı

Build Farklılıkları azaltılmalı chin eu

Bende isteklerimi yazıyorum. Bir çok arkadaşla belkide aynı ama umarım ciddiye alıp dikkate alırlar.

-Stall ve Exchange para limiti 999.999.999m den dahada yukarıya arttırılıp dolandırıcılık ortadan kaldırılmalı.
-Msn koruması yapılmış bir charın msn koruması değiştirilebilmeli veya bunun yerine Telefona pin kodu gönderilebilmeli.
-Job olayı tam fiyasko. Eski sisteme geri dönülmeli ve jobu tekrar canlandırmak için çeşitli etkinlikler düzenlenmeli.
-Uniqueler için bir şey diyemem bende 110Lvlim ve istediğim uniqueyi keserim. Bu normal bir şey.
-Oyun içerisinde sadece PVP yapılacak bir Arena gibi yeni bir şehir açılmalı. Şehirin içinde ara sıra uniqueler felanda atılıp daha zevkli hale getirilmeli.
-Roc' a gidişin maximum lwli 100 lwlden 110a çıkarılmalı.
-Düşen SOX itemlerin özellikle novaların düşme ratesi çok çok çok azaltılmalı.
-Consinye ticaretindeki itemleri görebilmek için illaki oraya gitmemiz gerekmemeli. Stall Network ilede oldugumuz bir towndan bakabilmeliyiz.
-Arap ırkı ve 12D itemleri gelmeli ama LWL sınırı sabit kalmalı değişmemeli. Level kasmak istemiyoruz artık sadece yenilikler görüp keşfetmek ve oyundan zevk almak istiyoruz.
-+ Basma olayıda tam bir çocuk oyuncağına döndü. Hele hele joymaxın para kazanmak için yaptıkları tam bir delilik. Elbet her şirket gibi kendi karını gözetecek ama bu çok fazla ve çok abartı. Resmen şuanda parası olan kral. Eskiden oynamayı bilenler kral olurdu serverde.
-Yeni Petler ve daha yenilikçi dressler getirilmeli. Yeni silk eşyaları getirilmeli.
-Oyuncular GM ler ile görüşebilmeli. Dertlerini daha rahat bir şekilde dile getirebilmeli. Silkroad Online forumunda GMler hiç ama hiç ilgilenmiyor bu konuyla.
-SP kasmak yerine skiller çeşitli görevler yapılarak açılabilmeli.
-Oyunu canlandırmak adına yeni Uniqueler ve Unique kesemeyenler unique kessin diye unique görevleri getirilmeli.
-Guild oyuncu sayıları artttırılmalı veya union guild sayısı arttırılabilir buda oyunda rekabeti arttırır.
-İtemler mesaj gibi bir oyuncudan başka bir oyuncu ya nerede olursa olsun gönderilebilmeli. Örn: Ben Jangan Cavedeyim ve bir item düştü. Bunu hotandaki arkadaşıma göndermek istiyorum. İtem gönderme bölümünü açarak itemi veya goldu oraya koyup gönderebilmeliyim.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Özellikle söyledigim bir çok şey yeni ve oyunda yok. Bunlar özellikle dikkate alınırsa gerçekten çok sevinirim. Teşekkürler. Tamamen kendi görüşlerimdir.
-

80 Cap olsun
Eu ve china ayrı serverlar olsun
Envyler Çıkmasın
Pwp yapılabilecek sabit bi yer olsun ...
Bot olmasın herkes el ile emek harcasın

Benim Önerilerim Kesinlikle Şiddetle tavsiye ederimki herkes memnun olacaktır ben silkroadı 1.legenden beri takip ederim.

1.Öncelik şu oyundaki BOT İllegal programları tamamen ortadan kalkmalı.Haklısınız kasmak zor onuda en fazla %10 exp artışı ve daha çok exp görevleri olsun buda tadından yenmez.Nerde o eski günler!
2.Şu oyunda Irkçılık ve Küfür vb Filtreleri geliştirilmeli ve ayrıca Global sistem log kaydı olmalı mesela globalden küfür eden kişi sistem log kaydından kontrol edilip belirli bi süreliğine oyundan uzaklaştırılmalı veya herhangi bir ceza verilmeli.Oyunda Bayanlarda oynayanlarda var bunun önüne geçilmesi gerek çok saygısızca birşey.
3.Oyunda Dolandırıcılık ve Hesap Çalıntısının önüne geçilmesi gerek bunun için oyunda takas sisteminde max 999 M gold değilde istediği kadar koyabilmesi şart ayrıca her oyuncunun kendi özel itemlerinin bir İtem kilitleme sistemi gelmesi gerekiyor character-bound gibi özellik ve bankayada ayrı bir şifre koyulmalı.ayrıca Facebook veya cep telefondan mesaj olarak Örnek: örnek1 adlı hesabınız oyuna giriş yaptı gibi uyarı falanda olabilir yani tabikide ücrete tutulur.
4.Pvp sistemi geliştirilmeli yeni bir harita ile pvp meydanı yaratılmalı kapı önünde pvp yapılmamalı ayrıca düello sistemide gelsin diyelim şu kişiyle pvp atarken başkaları dalması veya mobların dalması sonucunu önlenmesi iyi olur.
5.Thief hunter sistemine daha ağırlık verilmeli kimse hem kendi levelini hem job leveli kasmak acayip sıkıyor oyundan soğuyor insan. job level atlamak icin thief hunter bir birini kessinler ayrıca job level ne kadar yüksekse rütbesi ne kadar yüksekse o kadar maaş bağlansın buda gold sorunu ortadan kalkar ve goldbotların işi biter ucuk gibi maaş vermesinler gayet normal bir şekilde olursa çok güzel olacaktır. ve bu job işide patlama olur emin olun.
6.Şu oyunda karakter yapım yerinde daha çok seçenek sunulmalı göz,yüz,kaş tırnağa kadar seçenekleri eklenipde farklılık ortaya çıkar buda tadından yenmez mesela örnek olarak "Aion Online" oyunun karakter yapımını bilen biliyor.
7.Harita Genişlenmesi gerek bir sunucuda BOTSUZ olarak 3000 kişi olarak varsayalım slot yetersizliği olur emin olun bunun için daha çok slot eklenmesi ve daha çok mob eklenmesi lazım.
8.Oyunda Beceri skilleri ve karakter ışıklandırma gibi efektler süper ama birşey hariç harita kalitesi örnek vereyim ong olduğu haritada o siyah delikler varya sanki delik değilde boya dökülmüş gibi hiç canlı değil haritada bina ve toprak efektleri geliştirilmeli
9.Tüm Beceri skill hareketleri hiç aynı olmasın her skill farklı hareketler olsun örnek wizard skilleri cogu neredeyse hep aynı hareketler olması kötü daha heyecan verici şekilde farklı hareketler olması müthiş olur.
10.Herkes biliyorki Uniqe olayı çok berbat 20 levellik uniqe için 110 level gelipde tek atması diğer 30 35 level oyuncuların zevk alamaması kötü oluyor.bunun için her uniqe belirli level sınırlaması eklenmesi gerekiyor veya her uniqe için medusa odaları gibi eklensin buda giriş için level sınır eklenir ve böylece güzelce oyundan tadından yenmez.
11.oyunda ftwde veya pvpde yürürken en cok sorunla karşılağıtığımız şey mouse clicki tek tek basmak cok sıkıcı birşey örnek knight online gibi serbest yürüyüşü olsun daha güzel olur böylece sıkıntı olmaz yoksa bu tek tek adım gitmekten sıkıcı birşey.
12.ve bunlar olursa silkroad online böylece rakip tanımaz olur iddaalıyım.

Mükemmelsiniz o.O teşekkürler ilginize. Birdahaki görüşmemizde listeyi gösterip isteklerinizi yüzyüze konusmayı düsünüyorum. Umarım yönetim dikkate alacaktır.

Bence Premium sadece ticket vermeli Attack Defans vermemeli. Devil ile bir sorun yok Devil uzatmak 50 silk ucuz ama Premiumplus pahalı Adam her ay premium plus çekiyor. normalinden bayağı bir yüksek vuruyor elimde +9 staff var adamın elinde +5 staff var benim elimden Medusayı aldı neymiş efendim adamın premium plusu var benden yüksek vuruyor. Bence kesinlikle premiumlarda Attack veya Defans olmamalıdır Sadece exp Sp kasmak için Ticket olmalıdır birde Lucky olabilir.

Takımı
Galatasaray
Bu konu için bir çok öneri yapabilirim yapılabilir oyunu daha güzel bir duruma getirmek için ilk önce para hırsının bu denli olmaması gerekiyor ki bu da çok zor,yapsalar yapsalar en fazla sistematik bir kaç değişiklik yapabileceklerini umuyorum.Kısacası sıralayacak olursam;

1-) Sp sıkıntısına bende katılıyorum exp kasmak zorken sp kasmasıda ayrı bir eziyet oluyor sp yerine her level atlandığında bir kısım puan alınmalı ( 5 puan gibi) bu 5 puanı kendi istediğin gibi dağıtacaksın bu sayede bütün skilleri açılamayacağı için insanlar daha farklı strateji geliştirip farklı karakter yapılandırmaları ortaya çıkacaktır.Bu da oyuna yeni bir heyecan katabilir düşüncesindeyim.

2-) Exp oranı çok düşük bot kullanımını istemeyen joymaxın kasmak zorlaştıkça insanların bot kullanımına olan eğilimini yıllardır anlayamaması düşündürücü,şahsi düşüncem exp oranın yükselmesi bu sayede oyuna günde 2 3 saat girip oynayan insanlar bile oyuna dahil olup keyfini çıkarabilecekler.Bot kullanımı ortadan kalkarmı elbette kalkmaz mutlaka kullanan olacaktır ama bayağı bir azalma olacağı düşüncesindeyim.

3-) Gold botları joymax istendiği zaman ortadan kaldırabiliyor bunu defalarca gördük haftalarca serverların boş kaldığınıda gördük ama F2P (Free to play) tarzı bir oyunda şu zamanlarda premiumsuz oyuna girmek gerçekten zor bir durum.Ayrıca oyuna girdikten sonra pc de oluşan hatalar,internet kesintileri,elektirik ve diğer teknik sorunlar yüzünden oyundan düşme şansımızda var yine oyuna girmek saatler alabiliyor.Demek istediğim joymaxın para kazanmak için premium satmak için goldbotları oyunda tutması artık sıkmaya başladı biraz revizyon şart.

4-) Server kapasite ve sunucular; Server kapasiteleri goldbot ve türevleri yüzünden yetersiz kalıyor ayrıca çoğu sunucunun korede bulunmasıda bizlerde lag ve geç algılama sorunları yaratıyor.Global bir oyun olarak sunucuların avrupada olması herkez için iyi olacaktır.Düşük bağlantı kullanıcıları bile lagsız oyun oynayabileceklerdir.Hem korede olan sunucu sadece asyada bulunanlar için performans gösteriyor ve koredeki insanlar KSro oynuyorlar çok büyük bir değişim gibi görünebilir ama çok faydalı olacak.

5-) Bildiğimiz gibi yakın zaman önce oyun türkçe ve bazı diğer dil destekleri vermeye başladı,her ne kadar artık derdimizi anlatabiliyorsakta bu bazen yetersiz kalıyor.Oyunu en çok oynayan ülkelere Joymax ülke şubeleri açılması gerektiğini düşünüyorum bu kadar büyük firmaya bunun yakışacağı kanaatindeyim.Gelecek yeni güncellemeler,çeşitli etkinlikler,yüz yüze müşteri desteği ve dahası bu şubeler tarafından karşılanabilir.

6-) Ve son olarakta silkroadda köklü bir değişim,artık silkroad yeni çıkan oyunların yanında biraz popüleritesini yitirmeye başladı bu da sistem olarak eski olmasından kaynaklanıyor.Mesela halen mouse ile tıklayarak karakterimizi hareket ettiriyoruz,trader,hunter ve thief mesleklerinin yanında oyuncuya katkı sağlayacak yeni meslekler oyuna dahil edilmeli ve crafting sistemi geliştirilmeli diye düşünüyorum.Madencilik,bitkicilik,çeşitli güç iksir üretimi,balıkçılık gibi meslekler oyunun hem ömrünü uzatır hem de daha zevkli bir hale gelmesini sağlayacaktır.Yine eklemek istiyorum oyunun pvp si neredeyse hiç bir oyunda olmadığı kadar güzel ama artık 1 e 10 vsler veya kimin kime daldığı vsler sıkmaya başladı.Solo takılan insanlar parti ile pvp yapanların arasında eziliyorlar.Bunun yerine oyunda pvp bölgeleri yapılmalı ve bu pvp alanlarında 10 vs 10,20 vs 20,50 vs 50 ve 1 vs 1 Duello şeklinde pvpler oyundaki her oyuncunun kabiliyetini ispatlama şansı verecek ve oyunu yine bir üst kademeye çıkartacaktır.

Benden bu kadar çok kısa olmadı gerçi ama daha fazlasına ihtiyacı var silkroad'ın.

Durum
Daha fazla cevap için açık değil.
Yukarı Alt