Takımı
Fenerbahce
Merhaba arkadaşlar,

2012 yılında NC Soft tarafından piyasaya sürülen ve 2015 yılı kış aylarında beta ile EU ve NA serverlarına girişimde bulunan Blade & Soul , başarılı bir giriş ile yerini aldı.

Öncelik olarak bilmeniz gereken ve '' Neden oynamalıyım ? '' sorusunu sorduğunuzda verebileceğimiz en güzel iki cevap,

F2P = Free to play
P2W = Pay to win kesinlikle değil.

Arkadaşlar oyun Unreal Engine 3 grafik motorunu kullanıyor. Grafik ve karakter detayları o kadar iyi ki sallanan sakalları, bir moda tasarımcısı işlemesi kıyafetleri en detaylı şekilde görebilirsiniz. Bir MMO 'dan beklentimiz ilk oyuna girişte bir saat içinde kendini gösterir. Oyun o kadar sizi içine alıyor ki ilk saatlerde oyunun aylarca sizi oynatabileceğini benimsetiyor.

Alışık olduğunuz sağ tıkla karakteri yönlendirme olayı oyunda yok. Yönlendirme W,A,S,D ile yapılıyor ve inanın büyük bir fark sağlıyor oynayıcıya ki bunu oynarken kabulleniceksiniz.

Bu arada oyun beklenmedik bir başarı gösterdiği için 19 Ocakdan sonra servera girişlerde epey bekletmeye başlamıştır. Ardından ne kadar istekli ve duyarlı olduklarını gösterek 8 server daha eklediler. NCsoft bundan oldukça memnun görünüyor.

Oyuna başlamak isteyen arkadaşlar var ise konu altında gerekli rehberi oluşturup sunabilirm. Ayrıca oynayan arkadaşlar var ise ;

Server ; Hao District
Name ; Hyuanglasha
Faction ; Crimson Legion

Herkese iyi oyunlar.

Takımı
Galatasaray
Ben de oyuna başladım, güzel gibi. Highgate mi ne öyle bir serverdayım.

Crimson legion dediğin classın mı? Ben assasin actim :)

ruro

るろうに
Takımı
Besiktas
Hayir saf diyelim. Tarafini sececeksin belirli seviyeden sonra. Ama mesela ben crimson secemedim doluydu. Bazen zorunlu terch de edebiliyorsun. Tavsiym sana verilen hicbirseyi bosa harcama anahtarlar unsealing vs hersey

Takımı
Galatasaray
He tamam ben de sectim onu. Bir de kirmizi kiyafet verdi. Silkroaddaki cape gibi onu giymeyenle savasiyorsun sanirim.

ruro

るろうに
Takımı
Besiktas
Cerulean order ve crimson legion savasir. Crimson uniform uzerindeyken cerulean ile savasirsin. Üniformalara bak kilic isareti vardir ve yaninda kiminle savasacagin yazar. Eger gorev yapiyorum bana kimse dokunmasin diyorsan. Uniformana bak klic isareti olmasin.

Takımı
Fenerbahce
Silkroaddaki cap mantığı diyebiliriz :) Dün akşam hikayenin son bölümünü de bitirdim. Level 45 ama inanın herşey daha yeni başlıyor. Ayrıca yeni bir yola girdik. Muhtemelen update ile yeni hikaye gelecektir. Kore serverında devamı var ama bizde şuan için yok. Verebileceğim en güzel tavsiye, kesinlikle anahtarlarınızı savurmayın sağa sola :) çok lazım olacak. Tüm görevleri atlamadan yapmanızı tavsiye ederim. Günlük görevleri birer kere yapsanız yeter. Daha sonra dönüp materyaller için mutlaka yapacaksınız zaten. Meslek konusunda dikkatli seçim yapmanızı tavsiye ederim. Zira ilerde silahlarınız upgrade için istenilen taşları üretebilen meslekler çok lazım olacak. Örneğin hava görevleri için istenilen itemleri ben üretebiliyiorum. Aynı zamanda güzel paralara satabiliyorum. Herkese iyi oyunlar :) .. Eğer clana katılmak isteyen ve gerçekten bu oyunu oynayacak olan arkadaşlar olursa teamspeak adresinden veya herhangi bir yoldan mutlaka yardım alacaktır. Clanımıza bekleriz :) Hyuanglasha oyundaki ismim.

ruro

るろうに
Takımı
Besiktas
Ben o kadar bilmiyorum ogreniyorum her gun 8 yada 9 gibi oyuna girebiliyorum 12 de cikiyorum. Satmak icin uretebildigm en iyi sey suan icin cekic :D he ilerde ileri duzey silahlari uretebilicem o ayri

Blade dancer buildleri var her heroya göre güzel counter yapabiliyorsun. BM ise diğer charlara göre çok ezik kalmış. Tamam güzel comboları var ama bi kombo yapiyorsun bütün skiller 60 saniye cdye giriyor. Pvp bakımından en iyi char Summon-Assas-Destroyer. Diğer charlar anca 2-3 senedir bns oynayan birinin eline aldığında işe yaracak karakterler.

Takımı
Fenerbahce
Karakter üstünde ustalaşan herkesin karşısındakine karşı şansı var. Neden dersen atak güçlerinde çok büyük oynamalar yok hepsi birbirine yakın. Summoner konusunda katılıyorum. Pvp'de bir summonerı kesmek işkence. Bunun dışında tüm karakterler birbirine üstün gelebilir.

Takımı
Galatasaray
Dragon pulse diye saçma sapan bir şey geldi. O ne öyle ya, oyundan soğudum

Takımı
Fenerbahce
mmorpg oyunlarında alışık değiliz. Garip geldi banada ilk olduğunda ama gayet başarılı ve yadırgamıyorsun oyun ilerledikçe . Hikaye içinde ilerlediği için film havası yaratabiliyor :) tabiki herkesin düşüncesi farklı

ruro

るろうに
Takımı
Besiktas
Blade dancer için force master iskence summonner denemedim. Asasa da pek kafa tutamiyor.Kung-Fu master blade master sword master karsisinda playerlige bakıyor

Doma$no

2-3 kişi başlamayı düşünüyoruz.Son durum ne server seçip aynı safı seçebiliyor muyuz yoksa zorunlu tercih mi? Beraber oynamak istiyoruz kasma vs.

Dragon pulse ? Ilkkez duyuyorum resim gibi bisi atarsan yardimci olabilirim. Aklima dungeonda sana ekstra can veren sey geldide o mu acaba.
Oyunda istedigin serveri istedigin safi secebiliyorsun. 4 levelde gorev aliyorsun sana secmek istedigin tarafi soruyor fakat oynadigin serverde bit tarafa asiri yuklenme olursa sana izin vermiyor o tarafi secmene esitlenene kadar.Ve ayrica sonradan saf degistirebiliyorsun.
Atak olarak her char ayni diyen arkadasa katilmiyorum benim dusuncemce cogu oyunda 3 grup vardir caylak , orta-iyi , prof. Malesefki karakteri prof sekilde oynayamiyorsan vslerde asiri ustunluk saglayan durumlar var. Prof dedigim cs de lolde dotada esl oyunculari gibi dusun bu arada.Prof bi bm oyuncusu karsidaki rakibin (tab) escape skilini harcattiktan sonra bir yakalarsa oldurene kadar vurdurtmuyor comboyla. Summonerde de prof vslerde savunma skili fazla olmadigi icin paket oluyor. Fakat gelgelim bizim seviyemize pvpde summoner bildigin 2v1 hatta kendinden summonere can bile aktarabiliyor. Asas bildigin kanser agresif oynasan counterliyor defansif oynasan skillerini blocklayacak savunma skilin yok. Neyse can skntisindan cok yazdim galiba oyunun suan ki hali spin2win ins 10 unda gelecek patchle hongmoon skilleriyle balance saglanir.

Sarko bu arada dungeonda fark ettim dragon pulse su ziplama yerleri. Haritayi acinca sol tarafta isaretler var dragon pulse ye tik koyarsan harita ustunde gozukur mausla sol tiklayincada hangi pulsenin seni nereye ziplatacagini gosterir. Sanirim daha 16-20 lvl arasisin bi tane sehirde bir suru vardi insanin kaafasini karistiritor gitmek istedigin yere gidemiyorsun^^

ruro

るろうに
Takımı
Besiktas
Beni oyun baya sardi 36 lwl oldum vaktim olsa cok rahat 45 olmustum. Malesef gunde 2 3 saat

45 olnca aslinda oyun daha yeni basliyor. Silahlari yukseltmek icin baya para harciyorsun. Ama gunluk 2-3 saat yeter daily gorevlerini yapmak icin.

Yukarı Alt