Server
Efes
Takımı
Fenerbahce
Amerikalı bir bilim adamı, hücrelerinin yüzde 15'i insan, yüzde 85'i hayvan olan koyun üretti.

Mitolojideki "Khimera" adlı yaratýðý çaðrýþtýran koyun, hayvanlardan insanlara organ nakline doðru atýlmýþ bir adým olarak görülüyor.

Nevada Üniversitesi profesörlerinen Esmail Zanjani, 9.8 milyon dolar harcayarak 7 yýlda geliþtirdiði teknikle, yetiþkin insan hücrelerini koyun ceninine enjekte etti. Bu iþlem sonucunda karaciðerinin büyük bölümü insan hücrelerinden oluþan bir koyun elde etti. Zanjani, böylece, bir hastanýn kendisinden alýnan hücreleri kullanarak nakledilecek organý koyunlarda üretmeyi umut ediyor. Yöntem, vericinin kemik iliðinden alýnan hücrelerin koyunun ceninine enjekte edilmesiyle iþliyor. Kuzu iki ay sonra dünyaya geldiðinde kýsmen insan olan karaciðer, kalp, akciðer ve beyne sahip oluyor. Bu organlar insana nakledilmeye uygun bulunuyor. Çalýþmaya bazý bilim çevreleri ise sessiz kalýrken bazýlarý virüslerin hayvandan insana geçeceði tehlikesi bulunduðu için karþý çýkýyor. Khimera, mitolojide aslan baþlý, keçi gövdeli, kuyruðu yýlan olan ve aðzýndan alevler kusan bir canavar olarak tasvir ediliyor.

-Resim Silinmiş.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Nevada Üniversitesi profesörlerinen Esmail Zanjani, 9.8 milyon dolar harcayarak 7 yýlda geliþtirdiði teknikle, yetiþkin insan hücrelerini koyun ceninine enjekte etti

yuh okadar parayi bana werseler bende o koyunlardan yapardim hemde suruyle :mrgreen:

Jigsaw

Aileden
EXC123 demiş ki:
Nevada Üniversitesi profesörlerinen Esmail Zanjani, 9.8 milyon dolar harcayarak 7 yýlda geliþtirdiði teknikle, yetiþkin insan hücrelerini koyun ceninine enjekte etti

yuh okadar parayi bana werseler bende o koyunlardan yapardim hemde suruyle :mrgreen:
Zuhaha. :mrgreen: Ben komple yeni bi tür ortaya çıkarırdım.

BaTTeRST_

Bilgiliyim
Excrea demiş ki:

o parayı sanaa kimse vermes o fiyatı duysun kendi yapmaya çalışır :mrgreen: :mrgreen:

Yukarı Alt