Yüksek gerilim
Bahçelievler Metroport'ta Galatasaray Store'un açılışına katılan Adnan Polat, yaptığı açıklamada, “Rijkaard, Sabri'nin kondisyon yüklemesi yapılmadan oynamasından endişeliydi. Maalesef haklı çıktığı görülüyor” dedi.

Adnan Polat yönetici Murat Yalçındağ’la birlikte dün İstanbul Bahçelievler’deki Metroport Alışveriş Merkezi’nde Galatasaray Store’un açılışına katıldı. Taraftarların açılışa gösterdiği ilgisinden dolayı memnun olan Polat, burada basın mensuplarına açıklamalar yaptı. Adnan Polat, sezon başında hem ligde, hem de Avrupa Ligi’nde alınan kötü sonuçlar nedeniyle mutsuz olduklarını dile getirirken, “Bucaspor ve sonraki maçları kazanarak seri yakalayıp, Galatasaray’ı gereken yere getirmek istiyoruz dedi.

‘Hoca haklı çıktı’

Polat, iyileştikten kısa bir süre sonra yeniden sakatlanan Sabri konusunda da önemli açıklamalar yaptı ve “Teknik direktörümüz Frank Rijkaard, oyuncumuza gerekli kondisyon yüklemesi yapılmadan oynatıldığı için serzenişte bulunmuştu. Şimdi görüyoruz ki maalesef hocamız haklı çıktı. Sabri’nin yaklaşık 3 hafta oynayamayacağını öğrendik. Yaşanan bu sakatlık bizim için şanssızlık. Ancak onun yerine oynayacak 2-3 arkadaşımız var. Kendilerini göstermek için ellerine bir fırsat geçti. Bu şansı iyi kullanmaları lazım” ifadelerini kullandı. Misimoviç ve İnsua’yı tanıdıklarını belirten Adnan Polat, iki futbolculdan da daha iyi şeyler beklediklerini belirtti.

‘Derbi beni ilgilendirmiyor’

Polat, “Misimoviç 3 antrenman yapıp maça çıktı. Biraz zamana ihtiyacı var. İnsua ise Arjantin’in sol beki. İlk sınavlarında performansları çok üst düzeyde olmasa da bence iyiydi” dedi. Cana’nın oynamaması konusu için “Rijkaard’ın tercihi” diyen Polat, hafta sonunda oynanacak Fenerbahçe-Beşiktaş derbisi içinse “Ben önce kendimi maçımı düşünüyorum. Onu bence Fenerbahçeliler ve Beşiktaşlılar düşünsün” dedi.​

Yukarı Alt