Server
Flora
Takımı
Galatasaray

Yedi yıl önce piyasaya çıkan ve Microsoft'u oyun dünyasının en büyükleri arasına taşıyan popüler oyun konsolu Xbox'ın ülkemizle ilgili akıbeti nihayet belli oldu. Çıktı çıkacak, eli kulağında derken resmi yollardan ülkemize girişi sürekli ertelenen Xbox 360, güçlü kaynaklardan elde ettiğimiz bilgilere göre Ekim-Aralık döneminde yani son çeyrekte Türkiye pazarına girişine girmiş olacak. Tüm zamanların en çok satan elektronik cihazlardan biri olmayı başaran Kinect ve yeni oyunlarla sürekli güncellenen XBox'ın Türkiye pazarına girişi sadece bir konsol lansmanından öte arka planda daha önemli anlamlar da taşıyor.

Xbox'ın ülkemize giriş tarihi, Windows 8 lansmanı ile benzerlikler taşıyor. Bu da Microsoft'un yeni yaratacağı ekosistem için oldukça önemli. Windows 8 ile birlikte Xbox ve akıllı cihaz platformları aynı çatı altında buluşturulacak ve kullanıcılara zenginleştirilmiş deneyim sağlanacak. Windows 8 ile birlikte kurulduğu dönemden bu yana en büyük değişimi gerçekleştireceği düşünülen Microsoft, farklı cihazları aynı platform üzerinde bir araya getirerek kullanıcıların tüm ihtiyaçlarını tek bir ekosistemde sağlamış olacak. Öte taraftan Xbox 360'ın geçte olsa ülkemize giriş yapacak olması, merakla beklenen yeni Xbox'ın yani dedikodulara konu olan Xbox 720 ya da kod adıyla söylemek gerekirse Xbox Durango'nun, Xbox 360 aksine daha hızlı bir şekilde ülkemize giriş yapmasına da zemin hazırlayacaktır.

Kaynak : DH

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
6 yıl sonra xbox türkiye'ye geliyor resmi olarak.sevinmek mi lazım üzülmek mi bilemedim :)

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Orjinal farklı şey resmi farklı şey.Converse'in bir orjinali vardır birde yan sanayisi vardır mesala.Burada ki olayın bununla bir alakası yok.Sadece Xbox'un satışı türkiye'de resmi olarak yoktu , yurtdışından kaçak olarak getiriliyordu artık resmi olarak microsoft tarafından getirilecek.Microsoft garantisi altında olacak , xbox live dediğimiz geyik türkiye'de resmi olarak hizmete girecek , oyunları resmi olarak her yerde satılmaya başlanacak ps3 gibi.

Kemalist demiş ki:
Orjinal farklı şey resmi farklı şey.Converse'in bir orjinali vardır birde yan sanayisi vardır mesala.Burada ki olayın bununla bir alakası yok.Sadece Xbox'un satışı türkiye'de resmi olarak yoktu , yurtdışından kaçak olarak getiriliyordu artık resmi olarak microsoft tarafından getirilecek.Microsoft garantisi altında olacak , xbox live dediğimiz geyik türkiye'de resmi olarak hizmete girecek , oyunları resmi olarak her yerde satılmaya başlanacak ps3 gibi.
Ben zaten çakması demek istemedim, kaçak mı getiriliyor diye merak etmiştim öyleymiş :D Media Markt vs gibi büyük marketlerin bunu yapması gerçekten şaşırtıcı :roll:

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Lemonade demiş ki:
Kemalist demiş ki:
Ben zaten çakması demek istemedim, kaçak mı getiriliyor diye merak etmiştim öyleymiş :D Media Markt vs gibi büyük marketlerin bunu yapması gerçekten şaşırtıcı :roll:
Çakma diye rainoverme'ye söylemiştim :) Media Markt gibi şirketlerinde yapabileceği bir şey yok zaten.Xbox talebi varsa getirtmesi lazım haliyle , sonuçta kasada vergisini ödüyor satarken.Sadece garantisiz ürün satılıyor.

şey gibi düşün baban yurtdışına gitti ama sana oradan bi laptop aldı, gümrükten geçerken %18 + %5 lik ödediği bir fark ile yurda sokuyorsun :)

Yukarı Alt