1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

WoW Class Karşılaştırmaları


 1. NiGHTMaRe

  NiGHTMaRe Aileden

  Kayıt:
  8 Kasım 2008
  Mesajlar:
  7.544
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36

  [​IMG]
  Healer
  Druid-paladin-shaman-priest olarak 4healer olabilen classımız vardır.
  Druid genelde hot ağırlıklıdır.(heal over time) Bu efektler yüzünden tek bir kişiye odaklanmasını değil, bir kaç kişiye odaklanmasını isterler.PvP de gerçekten çok zorlayan bir healerdır.Tree form girdiğinde daha çok heal atabilir.Instant attıklarından dolayı heal atmalarını engellemek daha zordur.
  Paladin daha çok cast heal atarlar.İnstant healları çok bulunmaz.Holy light ile çok büyük heal atarlar.Genellikle tek bir kişiye odaklanması istenir çünkü daha yararlı olurlar.Bu yüzden arenalarda tercih edilirler.Instant healları az olduğundan healları engellenebilen bir healer türüdür.
  Shaman hem hot bırakabilirler hemde self heal konusunda başarılıdırlar.Arenalarda genellikle kaçabildikleri için zor ölebilirler.Druid ve paladinlere göre daha az etkilidirler.
  Priest en yüksek heal atabilen classlardandır.Discipline olarak arenada çok iyi heal atabilirler.Raidlerde ise holy olarak yine güzel iş başarırlar.
  Bana göre en iyi heal atabilen classlar druid ve priestlerdir.

  Tank

  Tank olabilen classlar dk-paladin-druid-warrior dur.
  Dk şahsen dk tank olarak çok denedim fakat pek zevk veren tank türü değildir.Bu yüzden önerdiğim bir tank türü değildir fakat raidlerde aranır.(aggro konusunda zaman zaman sorun çıkabilir, kalkan kullanamaz)
  Paladin çok zevk aldığım tank classıdır.Tanklık yaparken blocklarla karşıdakine damage verebilir.
  Druid hp si en yüksek olan tank classıdır.Bear formda tanklar ve eğlencelidir.
  Warrior yine en iyi tank classlarından biridir.Zaten görüntüsüylede tanklığa çok fazla uyan bir classtır.
  Bana göre en iyi tank druiddir.Şahsen hiçbir druid tankla problem yaşamışlığım yoktur.

  Dps
  Tüm classlar dps yapabilir.Bu yüzden range dps ve melee dps olarak ayıracağım ve daha genel olarak bakacağım konuya.

  Range Dps

  druid-hunter-mage-warlock-shaman-priest range dps lerdir.Bunların arasından en yüksek damage yapanlar hunter-mage-shamandır.
  Druid boomkin olarak dps yapar ve biraz sıkıcı olabilir
  Hunter çok yüksek dps yapar.Instant skilleri ile hızlı fightlara uyum sağlar.
  Mage arcane ile damage meterlarda 1.sırayı alabilir.Ve bana eğlenceli gelen dps classıdır.
  Warlock affli ise dotlarla daha çok dps yapar.Manası su gibi gider.Demo ise chaos bolt ile harikalar yaratır.En yüksek yerlerde ismi yazmaz ama yinede kötü dpsi yoktur.
  Shaman elemental ile dps yapar.PvP de bile o kadar yüksek damage atarki aklınız uçar.İlk sıralarda yer bulabilir.
  Priest çoğu playerın dps priestlere karşı bir olumsuz düşüncesi vardır.Shadow olarak dps yapar ve biraz warlock çakmasıdır.;

  Melee Dps

  Melee dps yapan classlar dk-druid-shaman-rogue-paladin-warrior dur.
  DK (death knight) damage bakımından aklımı uçuran bir dps'e sahiptir.Diğer meleelere göre en yüksek damage atan classtır.Diseaseler ile damage'ına damage katar ve crit en iyi avantajıdır.
  Druid bir rogue gibi dps yapar.Cat formda oynar ve solo bosslarda güzel dps yapabilir.
  Shaman enchantment olarak oynar ve yine çok yüksek dps yapar.Totemleri ile her zamanki gibi gruba can katar.
  Rogue solo bosslarda çok yüksek dps yapar.Çoğu zaman ilk sıralarda yer alırken aoe si diğer classlara göre güçlü değildir.
  Paladin az skilli vardır ve tek macro ile bile dps yapabilir.Gerek solo bosslarda gerek aoe de geriye düşmeyen bir dpsi vardır.
  Warrior soloda iyi dps yapabilir.aoe de ise o kadar güçlü değildir.

  Genel olarak bakıldığında en iyi dps classları; Mage, Hunter, Shaman, Dk, Rogue dur.

  Gelelim PvP ye.PvP de tabiki iyi oynayan kazanır ama yinede genel bir inceleme yapılabilir.
  DK Casterlara karşı çok yüksek avantajları vardır.(şahsen çoğu zaman casterlara yenilmem) Özellikle warlockları rahatça alabilir.Meleelerde çekişmeli gider.Peti ile çok avantaj sağlar.Kendini heallayabilir çok zor durumda kalırsa petini öldürüm %40 hp sini geri alabilir.PvP si kolay olmayan eğlenceli bir pvp classıdır.
  Druid cat formda oynar ve yine aynı bir roguedur.Gerçekten gerek melee lere karşı gerek rangelere karşı çok güzel işler başarabilir.Oynaması zordur ve zaman ister.Fakat eğlenceli bir pvp classıdır.Zor durumda kaldığında kendine heal atabilir.Ölmeye yaklaştığında bear forma geçebilir.
  Hunter Casterlara ve meleelere karşı avantajlı bir classtır.(kaçma ihtiyacı en çok duyan classtır ve dalga geçilen bir class olduğu gerçektir) Heal reducelar ile, peti ile, zehirleri ve tuzakları ile gerçekten iyi işler başarır.
  Mage diğer caster classlara göre en uzun sürede ayakta kalandır mage.İyi bir mage gerçekten herkesi yenebilir.Heal reduce talent ile açılır.Karşıdakini dondurarak ve yavaşlatarak çok sinir eder.Blink kullanarak stunlardan ve onu durduran effectlerden kaçar.Critleri ile çok kolay karşısındakini harcayabilir.
  Paladin en kolay oynanan class olduğundan pek söylenecek birşey yoktur aslında.Kendini heallayabilir.Bubble açarak çoğu insanı sinir eder.Castera karşı tek avantajı Hand of Freedomdur.Bu skille onu yavaşlatan veya donduran effectlerden kurtulabilir.
  Priest Shadow olarak aynı bir warlock'a benzer.Dotlar atar ve karşıdakini yavaşlatarak öldürebilir.Fear atarak kurtulabilir ve shadow formdan çıkıp kendini heallayabilir.Kaçmak için çok skilli yoktur.Fakat iyi oynandığında ölümcül pvp classlarından biridir.Mana burnleri ile healerların ve casterların korkulu rüyasıdır.
  Rogue çoğu casterı rahatça indirebilir.Arenalarda çok etkili olan classlardandır.Burst damage yapar ve zehir bırakır.Sap kullanarak bir kişiyi etkisiz bırakıp başkasına saldırabilir.Çok stunı vardır ve genelde stundan çıkamadan ölü bulabilirsiniz kendinizi.Stealthdan çıkarmak için aoe damage atmanız gerekir.
  Shaman caster olarak kolay ölen bir classtır.Fakat ölene kadar çok can yakar.Melee olarak ise çok dps yapar ve ghost wolfler ile yine canınızı çok yakar.Hayatta kalma süresi çok uzun sürmez ya ölür yada öldürür.Burst için çok uygun classtır.
  Warlock güzel dps yapar fakat kolay ölür.Mage gibi shieldı ve blinki olmadığından sadece fearlar stunlar ve life drain ile hayatta kalır.Sadece belli bir yere portal gibi birşey açar ve oraya ışınlanabilir.Sürekli bir gözünüzü orda tutun lakin ışınlanırsa ordan çıkacaktır.Burst için uygun classtır.Roguelar tarafından kolay öldürülür.
  Warrior bleed effectler ve yavaşlatma effecleri ile iyi işler başarır.Eğer reflectlerini iyi kullanırsa casterlara karşı avantaj sağlar.Charge skilli ile uzaktan hızlıca koşar ve durduramazsınız.Stun çok atar.

  - Resim Silinmiş.​
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 13 Şubat 2017
 2. hmzsnmz

  hmzsnmz rank8

  Kayıt:
  14 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  24.648
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Şehir:
  Eskişehir

  Ellerine sağlık hacım güzel olmuş :beer:

  /sabit.
   
 3. skyLion

  skyLion rank8

  Kayıt:
  24 Aralık 2008
  Mesajlar:
  190
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Öğrt. Asistanı
  Şehir:
  Hazine Müsteşarlığı

  bu oyunun içerigini bilsem baslamayı dusunuyorum aslında
   
 4. Chorus

  Chorus Admin

  Kayıt:
  6 Şubat 2007
  Mesajlar:
  333.453
  Beğenilen Mesajlar:
  361
  Ödül Puanları:
  83
  Şehir:
  Taksim/IST.


  bence hemen başlamalısın müthiş ötesi bir dünyadır wow :thumbsup:
   
 5. skyLion

  skyLion rank8

  Kayıt:
  24 Aralık 2008
  Mesajlar:
  190
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Öğrt. Asistanı
  Şehir:
  Hazine Müsteşarlığı

  önerini dikkate alacam :thumbsup: