Leetnock demiş ki:
Blizzard'ın yeni MMO'su yolda zaten, adı Titan olacak diye dedikodular dönüyor. O da bir 10 yıl gider heralde :)
WoW' dan kopan eski oyuncuların büyük çoğunluğu kesin başlarlar, araya yeni oyuncular da gelir :coffee:
Ama bana kalırsa WoW' un en büyük rakibi TERA ^^ eu sunucusu umarım ben ünideyken açılır pray:

Macro demiş ki:
2 yıldır Blade and Soul bekliyoruz hacım. gelecek mi :roll:
Gelecek 2012 de açılacak sabredin Harika olacak :)

RecLast demiş ki:
o kadar oyun çıktı hala işte bu benim oyunum dediğim bir oyun bulamadım aslıında 1-2 tane hoşuma giden vardı ama sonradan 1-2 hafta gibi bir süre sonra sıkıcı oluyor.İnşallah bana hitap eden bir oyun çıkar yakın zamanda :beer:
Katılıyorum Silkroad harici sistemi hoşuma giden bir oyun bulamadım.

Mrk ediyorum silkroad ın hangi sistemi hoşuna gidiyor? Bikere en başta isminin dışına çıktı oyun artık. ipek yolu diyoruz trader olayı kalmadı. PvP desek kimin kimi kestiği belli olmuyor karman çorman bi olay oldu. Bi uniq olayında değişme yok ki oda gelse oyun biterdi bence. Kore serverındaki gibi isim yazmasa o olayda bitti diyebilirin. trader olayını bitirdiklerinden beri hiçbir zevk almıyorum ben silkroaddan.

+ Silkroad oynayan biri bunu oynayabilir hatta daha iyi oynayabilir çünkü bazı terimler bu oyundada var. Mesela stun gibi yada crit gibi gibi...

Şimdi tekrar diyorum arkadaşlar.

Blade and Soul geldikten sonra LoL da tarih olacak. 2012 nin oyunu Blade And Soul kanımca :wink1: Beni dedi dersiniz yine :)
Hemen merakını gidereyim,Silkroadı 6 yıldır oynuyorum oynadığım ilk online oyundur kendisi ve bu zamana kadar piyasadaki aklına gelen her oyunu oynadım ve karşılaştırdım.

-) Silkroad skill ve oynanış rahatlığı açısından bir kaç oyun dışında hepsinden üstün,

-) Silkroad oyunu öğrenme ve kavrama açısından hepsinden iyi,hiç ingilizce bilmeyen biri bile oynayabiliyor ve diğer oyunlarda o kadar çok yazı varki görevlerde dahil onlarımı okusam oyunamı baksam diye düşünüyor insan heleki bir oyun var "Loong" itemlerde resmen mitolojik tarihi yazıyor oyun tamamen yazılarla kaplı.,

-) Yine silkroad ülkemizde en çok oynanan oyun olduğundan zor bir görev veya yeni ekli sistemi çözmek çok daha kolay sen yapamazsa bir diğeri yapıp paylaşıyor ve sorun kalmıyor,

-) Grafik açısındanda silkroad her ne kadar eski yapım bir oyun olsada yeni çıkan oyunlarla yarışabilecek şekilde grafik donanımına sahip hiç yoksa ne olduğunu rahatlıkla anlayabildiğimiz grafikleri var,bana bir tane göster skill efekti pvpler dahil belirgin olan,bir çok oyunda pvpler ve grind. de gördüğüm skill yaparken aynı zamanda yaratığın verdiği efekt birbirine giriyor ve sadece renk patlamalrı oluyor karakteri göremek bile zorlaşıyor zevksiz ve tatsız tutsuz bir oyun oluyor.

-) Hunter,Thief pvpleri yine silkroaddaki güzel bir özellik aslında trade çekerken daha zevkli oluyordu ama hanginiz traderlık varken trade olmak istediniz ki ? 2,3m içinmi? amaç sen hunter olursun karşı taraf thief pvp yaparsın farklı kıyafetler ve bu grup pvpsi olur amacı odur.

Son 2 3 yılda yapılmaya çalışılan yenilikler oyunu batırdı buna katılıyorum ama silkroad şuanda benim için yine vazgeçilmezler arasında yer alıyor.Bence silkroadda tıpkı cabal gibi ikince ve daha farklı özelliklere sahip bir oyun yapmalı,yapmalı ki kolay unutulmasın,bir çoğumuz en iyi arkadaşını veya arkadaşlıklarını silkroadda buldu bende bunlardan biriyim ama oyunun aşırı paraya önem vermesi bir çok şeyi kaybettirdi.Umarım daha güzel bir oyun bulurum. :rolleyes1:
Öncelikle şunu söyliyim. Ben oyun ilk adıyla çıktığından beri oynuyorum ve bana oyunu öğretme senden daha iyi bildiğime eminim :wink1:

Beğendiğin özelliklere gelince ;

Silkroad ın oynanışı artık bitti dostum. Mouse ilse oynanan bir oyun artık kalmayacak. Çünkü tps tarzı dediğimiz hareketleri wasd şeklinde olarak oynanan oyunlar geliyor. Bkz : Blade And Soul - Vindictus.

Oyunu herkes oynayabilir kolay diye bişey yok. Sana göre öyle geliyor. Yeni başlayan biri illa aynı zorluklarla karşılaşacaktır. Her oyuna başlarken zorlukla karşılaşırız. Oyunu anlamaya çalışırız ve öğreniriz bütün oyunlarda böyle...Dediğin mitolojiyi artık her oyun yapıyor. Yani en dandik ko oyununda bile vardır bu mitolojik yaratıklar...

Bu yine aynı üsteki dediğimle. Herkes zor olsada anlıyor. Paylaşımıda yapılıyor. Artık her oyunun bi forumu var sıkıntı yok mrk etme :wink1:

Grafik yönünden eski oyunlara göre iyi "di" ama artık olamayacak 2012 oyunlarını bi kontrol et derim. Bkz : Vindictus :wink1:

Silkroad adı üstünde amacı trader idi. Artık bu sistemin kalkması ile jobu yapan hiç kimse olmuyor. Çünkü tamamen bitirdiler.Ayrıca bunu biz para için değil eğlenmek için yapıyorduk. Zevki buydu çünkü 10 15 arkadaş birleşip big kervan yaptığımız günleri hatırla birde şimdi. Herkes bot herkes item lwl peşinde eğlence nerde? Bence oyunun sonu demek buda...

Kendinde kabul ediyorsun. Oyunu s.. batırdı sıvamaya çalışıyor şuan :D O yüzden ben gibi bi bağımlısını bile kaybetti...

Oyun sadece 1 şekilde kendini kurtarabilir. Ya islam ırkını getirecek yada silkroad 2 yi çıkaracak dahada üye geleceğini sanmıyorum sro ya bitti bana göre... Herkesde bırakmasını tavsiye ederim. Son 1 senedir zevki zaten bitmişti sırf ticaret için oynuyorduk artık ticarette bitti daha ne diyim... Oyunu oynuyorsunuz diye kendinizi bu tür şeylerle kandırmayı bırakın artık...

Benim düşüncelerim bukadar. Dahada bişey yazamaya gerek yok kanımca. Yeni çağın oyunlarına başlayın derim. 2012 oyun yılı olacak harika oyunlar geliyor :wink1:

Advance

Leetnock demiş ki:
Blizzard'ın yeni MMO'su yolda zaten, adı Titan olacak diye dedikodular dönüyor. O da bir 10 yıl gider heralde :)
New gen. mmo diye bahsediyorlar ondan
ps:wowun çok oyuncusu Star wars the old republic oyununa geçti, bir titan gelene kadar star wars çok oyuncu toplar diye düşünüyorum.

Server
Efes
Takımı
Fenerbahce
World Of Warcraft kitlesinin yaş ortalaması 17 den başlıyor bu tür oyunlarla karşılaştırılmaması lazım ve WoW u bir tarihi bir hikayesi var helal olsun adamlara hala o hikaye üzerinden devam ediyorlar bknz.Silkroad online perte bağladı bence WoW tekrardan oyuncu kitlesini kazanacaktır.

Yukarı Alt