-Resim Silinmiş.

WoW nedir?
Oyunda seçebileceğiniz iki ayrı taraf var: Alliance(human,gnome,dwarf,draenie,night elf) ve Horde(orc,undead,tauren,blood elf,troll).Oyun bu iki tarafın daimi savaşıyla geçiyor.

Oyun hakkında ki genel bilgiye girmeden önce ücretli ve ücretsiz serverda oynama şansınız olduğunu söylemek istiyorum

Ücretsiz serverlar
Ücretsiz olduğu için serverların pek çoğunda lag problemi ve bir çok bugla karşılaşacaksınız.Ücretsiz serverlarda oynamak her zaman için dezavantajdır.Oyundan soğumak için birebir.Tek avantajı çok Türk olması, bunun tek avantajı dungeon görevlerinde zorluk yaşamadan bitirebilirsiniz...
Ücretsiz serverlara giriş yapabilmeniz için üyelik almanız gerekmektedir.Tavsiye edebileceğim 3 server var.Bu serverlara giriş yapabilmeniz için öncelikle aşağıdaki seçeceğiniz sitelerden birinden üyelik almanız gerekmekte..
1. http://www.worldofturk.com
2. http://www.mix.gen.tr
3. http://www.playnetim.com

Ücretli Serverlar
Ücretli serverlarda ücretsiz serverlarda çalışmayan herşey çalışmakta ve ücretsizler kadar lag problemi yaşamıyorsunuz.Ayrıca çok daha kaliteli bir oyun oynuyorsunuz..

Ücretli serverlarda oynamanız için World of Warcraft Paketini (35 ytl) almanız yeterlidir. +58 lvl geçtikten sonra Expansion paket olan Burning Crusade'i alabilirsiniz (65ytl).. +58lvl'a kadar Burning Crusade'in hiçbir yararı olmuyor.Expansion ile yalnız Blood elf ve Drenie ırklarını seçme imkanınız olabiliyor.
Orjinal serverlarda oynayabilmeniz için alıcağınız wow paketi içinden çıkacak cd keyi http://www.wow-europe.com sitesinde "Account Creation" bölümüne gireceksiniz ve 1 ay boyunca bedava oynayabileceksiniz.Oyunun aylık ücreti €12, free serverlarda sürünmektense bu parayı seve seve vericeksiniz...

NOT: http://www.worldofwarcraft.com oyunun US versiyonudur.Kesinlikle burdan üyelik almayın! Amerika serverlarında bol laglı bir oyun oynarsınız...
Ayrıca denemek için http://www.wow-europe.com adresinden 10 günlük trial account alabilme imkanınızda vardır.10 gün sonra alıcağınız cd key ile Trial account unuzu Standart üyeliğe çevirip oyununuza devam edebilirsiniz, bir şey daha belirtmek gerek.. Eğer çok kaptırıpta "abi ben 10 günde 30 lvl olurum" diye bir şey düşünürseniz sizde bendensiniz :mrgreen: çünkü trial account ile sadece 20 lvl oynayabiliyorsunuz... :lolmuch:

ALLIANCE
-Resim Silinmiş.
IRKLAR
HUMAN
-Resim Silinmiş.
Seçebildiği Classlar
Paladin--Warrior--Priest--Mage--Warlock--Rogue

IRKSAL öZELLiKLER

Diplomacy (Pasif) : Fraksiyon puanlarına % 10 bonus verir.
Human Spirit (Pasif) : Spirit özelliğine % 5 bonus verir.
Mace Specialization (Pasif) : Mace kullanma yeteneğine +5 bonus verir.
Perception (Aktif) : Stealth modunda olan düşmanı bulmayı kolaylaştırır, 20 saniye sürer ve tekrar kullanmak için 3 dk cooldown süresi vardır.
Sword Specialization (Pasif) : Sword kullanma yeteneğine +5 bonus verir.
Ana Şehir : Stormwind
Irksal Binek : At

DWARF
-Resim Silinmiş.
Seçebileceği Classlar
Paladin--Hunter--Priest--Warrior--Rogue

IRKSAL öZELLiKLER
Frost Resistance (Pasif) : Cold Resistance özelliğine +10 bonus verir.
Gun Specialization (Pasif) : Guns kullanma yeteneğine +5 bonus verir.
Stoneform (Aktif) : Poison, Bleed ve Diseasee karşı bağışıklık sağlar, ACye %5 bonus verir, 20 saniye sürer ve tekrar kullanmak için 3 dk. Cooldownu bulunmaktadır.
Treasure Finding (Aktif) : Etraftaki hazine sandıklarının yerlerini minimapte gösterir, iptal edilene kadar aktif kalır.
Ana Şehir : Ironforge
Irksal Binek : Koç

GNOME
-Resim Silinmiş.
Seçebileceği Classlar
Mage--Rogue--Warlock--Warrior--

IRKSAL öZELLiKLER
Arcane Resistance (Pasif) : Arcane Resistance özelliğine +10 bonus verir.
Expansive Mind (Pasif) : Intelligence skoruna %5 bonus verir.
Escape Artist (Aktif) : Entagle veya Ensnare etkilerinden kurtulmak için aktif edilir, aktif edilmesi 1,5 sn. Sürer ve tekrar kullanmak için 1 dk. Cooldown u bulunmaktadır.
Technologist (Pasif) : Engineering mesleğine +15 bonus verir.
Ana Şehir : Ironforge
Irksal Binek : Mechano-Strider

NIGHT ELF
-Resim Silinmiş.
Seçebileceği Classlar
Druid--Hunter--Rogue--Warrior--Priest

IRKSAL öZELLiKLER
Nature Resistance (Pasif) : Nature Resistance özelliğine +10 bonus verir.
Quickness (Pasif) : Saldırı savuşturmak için %1 bonus verir.
Shadowmeld (Aktif) : Hareketsiz ve savaş dışı konumdayken stealth olmak için aktif edilir, iptal edilene kadar aktif kalır.
Wisp Spirit (Pasif) : Ölündüğünde hayalet yerine Wisp haline gelir ve % 50 daha hızlı hareket eder.
Ana Şehir : Darnassus
Irksal Binek : Nightsaber

DRAENIE
-Resim Silinmiş.
Seçebileceği Classlar
Shaman--Paladin--Warrior--Mage--Priest--Hunter

IRKSAL öZELLiKLER
Shadow Resistanc(Pasif): Shadow Resistansınızı %10 arttırır.
Heroic Presence(Pasif): Parti üyelerinin hit şansını %1 arttırır.
Gemcutting(Pasif):Jewelcrafting mesleğine +5 bonus verir.
Gift of the Naaru(aktif):Seçilen hedefe 15 saniyede belirtilen kadar heal verir.

HORDE
-Resim Silinmiş.

IRKLAR

ORC
-Resim Silinmiş.
Seçebileceği Classlar
Warrior--Hunter--Warlock--Shaman--Rogue

IRKSAL öZELLiKLER
Axe Specialization (Pasif) : Axe kullanma yeteneğine +5 bonus verir.
Command (Pasif) : Hayvanınızın yakın dövüşüne %5 hasar ekler.
Blood Fury (Aktif) : Her 3 saniyede %5 Hit Point kaybına karşılık %25 Strength verir, 20 saniye sürer ve tekrar kullanmak için 2 dk. cooldownu bulunmaktadır.
Hardiness (Pasif) : Stun ve Knockout etkilerine karşı %25 dayanlılık verir.
Ana Şehir : Orgrimmar
Irksal Binek : Wolf

UNDEAD
-Resim Silinmiş.
Seçebileceği Classlar
Warlock--Rogue--Mage--Warrior--Priest

IRKSAL öZELLiKLER
Cannibalize (Aktif) : Ceset yerken Hit Point geri gelme hızını %200 arttırır. 20 saniye sürer ve tekrar kullanmak için 3 dk. beklemek gerekir.
Shadow Resistance (Pasif) : Shadow Resistance skoruna +10 bonus verir.
Underwater Breathing (Pasif) : Su altında nefes tutma süresini 4 kat arttırır.
Will of the Forsaken (Aktif) : Fear, Charm ve Sleep etkilerine karşı bağışıklılık elde edilir, 20 saniye sürer ve tekrar kullanmak için 3 dk. cooldown’u bulunmaktadır.
Ana Şehir : Undercity
Irksal Binek : Undead Steed

TROLL
-Resim Silinmiş.
Seçebileceği Classlar
Shaman--Priest--Mage--Rogue--Warrior--Hunter

IRKSAL öZELLiKLER
Beast Slaying (Pasif) : Beastlere karşı %5 hasar bonusu verir.
Berserking (Aktif) : Yaralıyken aktif edilir ve yakın dövüş ile büyü yapma hızına %25 bonus verir. 20 saniye sürer ve tekrar kullanmak için 2 dk. cooldownu bulunmaktadır.
Regeneration (Pasif) : Hit Point geri gelme hızına %10 bonus verir.
Throwing Weapon Specialization (Pasif) : Throwing Weapon silah yeteneğine +5 bonus verir.
Ana Şehir : Orgrimmar
Irksal Binek : Raptor

TAUREN
-Resim Silinmiş.
Seçebileceği Classlar
Druid--Warrior--Shaman--Hunter--

IRKSAL öZELLiKLER
Cultivation (Pasif) : Herbalism mesleğine +15 bonus verir.
Endurance (Pasif) : Hit Pointinize %5 bonus verir.
Nature Resistance (Pasif) : Nautra Resistance özelliğine +10 bonus verir.
War Stomp (Aktif) : 5 Yard içindeki bütün yaratıkları 2 saniyeliğine Stun eder, tekrar kullanmak için 2 dk. cooldownu bulunmaktadır.
Ana Şehir : Thunder Bluff
Irksal Binek : Kodo

BLOOD ELF
-Resim Silinmiş.
Seçebileceği Classlar
Paladin--Warlock--Priest--Mage--Hunter--Rogue

IRKSAL öZELLiKLER
Arcane Affinity(pasif):Enchangting mesleğine +10 bonus verir.
Magic Resistance(pasif): Tüm resistanslarınızı +5 arttırır.
Mana Tap(aktif):Düşmanın belirtildiği oranda manasını yer.
Arcane Torrent: Yakınınızaki tüm düşmanlara silence atar.(slince düşmanın herhangi bir skillini kullanmasını engeller)

CLASSLAR

-Resim Silinmiş.
PRIEST
Neden Priest?
Priest açmanızın iki tane amacı vardır.Priestler ya hollyt talenti üzerine yogunlaşarak healer olup destek oyuncu olurlar ve ya shadow talenti üzerinde yogunlaşarak dps olurlar.(Talent:LvL 10dan sonra geLen buiLdinizi şekiLLendireceğiniz bi skill ağacıdır kısayoL:''N'')[dps:damage per second (saniyede vurulan hasar)]

Priestlerin avantajları
Eger priestseniz grup bulmakta hiç zorlanmazsınız.Oyunun en çok seviLen oyuncusu olursunuz.Her grup lideri grubunda priest ister hatta guild bulmak için bile hiç zorluk çekmezsiniz.Hele ki holly priestseniz.

Priestin dezavantajları
Priest gruplarda tüm grubun sorumluluğunu üstlenir bu ağır bir yüktür.Grupta en çok korunan siz olacaksınız çünkü ölen oyuncuları tekrar canlandırabilme özelliğiniz vardır.Eğer ki priest ölürse tüm grup potansiyel ölüdür.Bu yüzden bu kontrolü saglamak oldukça zordur...

KullanabiLeceği silahlar
Wand,staves,mace,dagger

Giyebileceği ELbise
Cloth

PvP
rogue,shaman,warlock Bu classlar geneLde size sadece öLüm getirecektir :mrgreen:

Bu priest bize oynarken nasıL zevk vericek?
Priestlerin en eğlenceli skilli tartışmasızki mind control(zihin kontrolü)düşmanınızın kontrolünü elinize alıyorsunuz bu skill oyuncularda 8sn , moblarda işte 1dk dır.Kontrolünüze aldıgınız hedefi istediğiniz gibi hareket ettirebiliyorsunuz bence sırf bu skill bile priesti seçmek için geçerli bi sebep kahvekeyfi

Peki ben nasıL bir buiLd yapmaLıyım?
Eger ben dps olup dağıtırım ortalığı diyorsanız alttaki buiLd tam size göre
Shadow Talent

Ama bidak ben biraz daha insan canlısıyım şiddetten hoşlanmıyorum sevilmek istiyorum diyorsanız...
Holy Talent

-Resim Silinmiş.
WARLOCK
Neden Warlock?
Warlock adı da üstünde oldugu gibi savaş kilididir.Cehennemden çağırdığı petleri ile solo olarak kolay kasabileceğiniz bi classtır.Oyunda en çok korkulan classlardan biridir.Warlock tüm talentleri dps üzerine kurulmuştur....
Warlock un avantajları
Şimdi nerden başlasamki avantaj üzerine kurulu bir classtır.GrupLarda her zaman aranır yapacağınız soul stone ile parti koruyucusu prieste 2. bi yaşama şansı verirsiniz(soul stone:ruh taşı bu taşı uyguLayacağınız player kendini canlandırabilir 30dk bekleme süresi vardır bir kere uyguladıktan sonra unutmayın ki gruplarda bunu uygulayacağınız player kesinlikle priest olmalıdır çünkü priestin ölmesi demek tüm grubun ölüme yakın olması demektir)
Peki bu cehennemden pet çağırıyorduk ne oldu onlara diyeceksiniz işte warlockun en büyük avantajı can yoldaşları...

imp
-Resim Silinmiş.
Bu pet ilk alacağınız petti attack olarak fire bolt yapar ama genelde buffer olarak kullanılır

Woidvalker
-Resim Silinmiş.
Woidvalker ı LvL 10da basit bi görevLe aLacaksınız solo kasarken yüksek canıyla sizin tankınız olacak üstüne çekeceği agro(nefret) ile sizin dotlarınızı(lanet) rahat rahat atmanızı saglayacaktır.PvP lerde pek tercih edilmez

Succubus
-Resim Silinmiş.
Göründüğü gibi bu gayeT seksi petiniz sizi oyun dışıda eğlendirecktir :mrgreen: şaka bi yana pvplerde yüksek damage veren bu pet çok kuLLanışLıdır.LVL 20 de kazığa yakın bi görevLe succubusunuza kavuşabilirsiniz

Fellhunter
-Resim Silinmiş.
Bu çirkin görünümLü peti LVL 30da ciddi kazık bi görevle alacaksınz...PvP lerde rakibinizi birden yere serebilen bu pet en çok tercih edilen pettir ama pvp LErde...

Felguard
-Resim Silinmiş.
Göründüğü üzere en iyi petiniz bu olacaktır.LvL 50 de geLecek oLan bu pet için demon taLente ciddi pointler yedirmeniz geremektedir.PvP lerde demon warlocklar genelde bu peti kuLLanırLar

Warlock Dezavantajları
Aslına bakarsanız dezavantajı yok gibi birşey warlockların iyi bir warlock oyuncusunun oyunda alamayacağı karakter yok gibi...

Kullanabileceği Silahlar
wand,staves,dagger,one hand sword

Giyebileceği Elbise
Cloth

PvP
Hunter,rogue,shaman size ölümü ensenizde hissettirecektir oynayışınıza ve talentinize baglı olarak yinede alabileceğiniz classlar ..

Bu warlock oynarken bize nasıl zevk verecek?
Eger warlocksanız oyunda zevkin doruklarına çıkmaya hazırlanın hedefe uygulayacağınız feaR(hedefin belirtilen sürede kaçmasına yarar) sizi yeterince eğlendirecektir ve pet tercihLeriniz extraokk Parti üyelerinin katılımıyla partinizde olan uzak bi üyeyi 2 kişinin yardımıyla yanınıza çağırabilceksiniz

Peki nasıL bir buiLd yapmaLıyım?
Eger ben petime güveniyorum diyorsanız benim fikrimce bu buiLd sizi götürecktir..
Demon talent

Hayır ben kendime çok güveniyorum diyorsanız size aff tavsiye ederim
Afflication Talent

Ben ortada bi build yapıp hybrid olmak istiyorum derseniz
Karışık Build (not:bu build çok tercih edilir ama tavsiye etmem)

Yok ben mage çakması olcam diyorsanız :mrgreen:
DestructionTalent

-Resim Silinmiş.
MAGE
Neden mage?
Mage açmak demek ben iyi kaçarım diyebilmektir.Magelerin az canı vardır fakat buna karşılık oyundaki en iyi dpsyi yapan classtır.Mage iyi kuLLanıLdığı takdirde en ölümcül classlardan biridir...

Mage in avantajları
Mage ile oyunda en yüksek dpsyi veren siz olacaksınız bu bi avantajdır tabi yerine göre...Frost mage kuLLanırsanız hedefleri dondurarak solo kasarken kolaylık saglarsınız ayrıca kendize mana ve can veren yemekler yapabilmeniz büyük bir avantajdır

Mage in dezavantajları
Kolay ölürsünüz...Özeliikle fire mage iseniz dungeon görevlerinde agro çekerek bossun sizin üstünüze geLmesini sağLayarak takımı wipe yaparsınız (wipe=tüm grubun ölmesi).Yani mage playerler ataklarını kontrollü yapmaLıdırLar oyunda en iyi dps oldugu için tüm yaratıkları üstüne çeker...

Kullanabileceği Silahlar
Stave,dagger,one hand sword

Giyebileceği Elbise
Cloth

PvP
PvP lerde pekte etkili oldugu söylenemez özellikler 1v1 de çogu class sizin için ürkütücüdür mage tek başına pek iyi deiLdir ama mage e atak şansı yaratılırsa herzaman ölümcüldür

Bu mage oynarken bize nasıl bi zevk verecek?
Şüphesiz ki en keyifLi büyüsü düşmanları belirtilen sürede kuzu şekLine sokabilmektir tabi hedef hergangi bi atak halinde eski formuna döner.Frost kuLLanarak rakibinizi devamlı dondurabilekcesiniz ya da fire la vay anasını amma vurdu be diyebileceksiniz.Önemli bi özellikte ana şehirlere port açabileceksiniz

Ben dondururum kardeşim rahat rahat yaLnız kasarım kimsenin agız kokusunu çekemem derseniz
Frost TaLent

Yok ben daha çok vurmak istiyorum hem sanane benim biton arkadaşım var beraber kasıcaz diyorsanız
Fire Talent

-Resim Silinmiş.
Druid
Neden druid?
Bem hem dps hem healer hem tank olmak istiyorum diyorsanız bence druid tam size göre...Form deişikLiği yapabildiğiniz druid oyunun bana göre en kullanışLı classıdır.Ayı.kedi,deniz aslanı gibi formları vardır.KesinLikLe sıkıLmazsınız..

Druidin avantajları
Druid olursanız her ortama ayak uydurabilirsinz isterseniz ayı formuna girip tank olursunuz isterseniz kedi formuna girip dps olursunuz istersenizde ağaç formuna girip heal atabilirsiniz daha ne olabilirki zaten...Ayrıca oyunun en iyi bufferı dır druid(oylanarak seçilmiştir)

Druidin dezavantajları
Hiçbir şeyi tam anLamıyLa iyi yapamazsınız tabi bence..Ne bir mage kadar iyi dps yapabilirsinz ne bi warior kadar iyi bir tank ne de bir priest kadar iyi bir healer ama bu 3 karakterin yaptığı şeyLeri hemen hemen sizde yapabilrsiniz ama asLa onLar kadar iyi deiL...

Kullanabilceği silahlar
Stave, one hand Mace,two hand Mace, Dagger

Giyebileceği Elbiseler
Leather,cloth

PvP
Düşmanınıza göre form deiştireceksinz genelde kullanılan form kedi formudur.Warlock,paladin,shaman sizi oldukça zor durumlara sokabilir.

Peki bu druid bize nasıl zevk verecek?
Tabiki druid form deişiklikleri ile size ayrı tatlar yaşatacaktır...

Peki nasıl bir build yapmalıyım?

Ben tank olmak istiyorum derseniz...
Tank Talent

Kedi formuna girip cirt şansımı arttırıp yeri geLdiğinde de kaçarsınız işte bunun için...
Cat Form Talent

Ben heaL atarım diyorsanız sadece destek için
Heal Talent

Pvp ye daha yatkın bi buiLd ise bence bu uygundur
PvP Talent

Druid hakkında o kadar çok talent yazılıp çiziliyor ki bunLAr benim şahsi fikirlerimdir sadece..

-Resim Silinmiş.
Paladin
Neden paladin?
Ben güzeL gözükmek istiyorum derseniz paladin.Bence oyundaki en şık karakter paladindir.İlk zamanlar çok abartı bi class olan paladinin dpssi geLEn patchlerle düşürülmüş ve kötü bir hal almıştır.Ama yinede paLAdin asLa küçümsenemez

PaLadin in avantajLarı
Oyunda en zor öLen classtır.LvL 60 ta geLen atı %120 hızLı gider.Dps si düşük oLması doLAyısıyLa tank olarak iyi bir classtır heleki holy talentle destekleniyorsa gerçekten ölmek sizin için zor olacaktır..

Paladin in dezavantajları
Düşük dps si vardır.LvL kasmak zordur.Bana kaLırsa başka bi dezavantajı yoktur paladinin... kahvekeyfi

Kullanabildiği silahlar
Mace,Sword,Staff,Axe,Polearm

Giyebileceği Elbiseler
Mail,Cloth,Plate,Leather

PvP
1v1 lerde pek etkili oldugunuz söylenemez ama rogue,warior,hunter için korkuLu rüya olacağınız kesin

Peki bu paladin bana nasıl zevk verir?
Paladin karakterinize her baktığınızda çok şık ve klas gözüktüğünüzü kendi kendinize söyLeyeceksiniz :mrgreen: .Aslında paladin şu sıralar çok tatsız tuzsuz ama yeni gelecek patchlerle palanın dpssi düzeltilecek deniliyor.Paladine bir dps rotüşü ile yine uçuk bi class olacaktır...

Ben can verip insan canlısı bir paladin olurum derseniz ki bu paladin gruplarda daha kolay yer bulur
Holy Talent

Ben siper ederim gövdemi arkadaşLarım öLmesin derseniz
Tank Talent

LvL atLamak için

LvL Talent

Yok kardeşim dps düşük müşük ben yine oldugu kadar vurmak istiyorum buyrun
ReTri Talent

-Resim Silinmiş.
HUNTER
Peki neden hunter?
Yüksek dps yaparım aLırım petimide kimseyi takmam bakarım keyfime rahaat rahat LvL atLarım derseniz hunter...Tabi bide hayvanLarLa aranız iyi oLması gerek :mrgreen:

Hunter ın avantajları
HızLı LvL atLarsınız.Yüksek dps verirsiniz.Duruma göre pet kullanırsınız.Mesela agroyu çekecek bir ayı sizin arkadan ataklarınızı daha rahat yapmanızı saglayacaktır veya bir panter yüksek dps verecektir.LvL 40tan sonra giyeceğiniz mail size yüksek zırh saglayacaktır.

Hunter dezavantajları
Oyunda en çok olan class hunterdır herzaman grup bulmak zorlanacaksınız...

Kullanabileceği Silahlar
Bow,axe,staff,crossbow,gun

Giyebileceği Elbiseler
Leather,mail(LvL 40tan sonra)

PvP
PvP lerde sadece pet seçiminize dikkat etmenizi öneririm size onun dışında yakın dövüş yapan classlar sizin için tehlikelidir..

Peki bu hunter bize nasıl zevk verecek?
Petleriniz sizin arkadaşınız olacak.Kuracağınız tuzaklar sizi yeterince eğlendirecektir

Petinize güveniyorsanız
BeasT TaLent

Biraz daha kendinize güveniyorsanız
Survival Talent

-Resim Silinmiş.
ROGUE

Peki neden rogue?
Ben oyuna pvp ağırlıklı bakıyorum casterlardan(priest,warlock,mage...)nefret ediyorum derseniz rogue.Arkadan sinsice görünmez olup milletin sırtına sırtına bıcak sokup çıkartmak istiyorsanız... :mrgreen: MiLLeti gıcık etmek istiyorsanız yine rogue

Rogue n avantajları
Yüksek dps.GörünmezLik modu.

Rogue n dezavantajları
Yüksek zırhLı classlara karşı çaresizLik...

Kullanabileceği silahlar
Dagger,Mace,Sword,Fist Weapon

Giyebileceği Elbiseler
Leather

Peki bu rogue bize nasıl zevk verecek?
Görünmezlik modunda arkadan oyuncu bıçaklamak gibisi yoktur.. kahvekeyfi

Peki nasıL bir buıiLd yapmaLıyım?
PvE için önerebileceğim bir buiLD
Pve Talent

PvP içinde bunu önerebilirm
pvP Talent

-Resim Silinmiş.
WARRİOR
Peki neden warrior?
Bence sadece tanklık için tasarlanmış bi classtır.Grup görevLerinde agroyu üstünüzde tutarsınız.Oyunun en zor ölen classlarından biridir.

Warrior un avantajları
Arkdaşlar bu class öLmüyor :mrgreen: .Yüksek zırhınız ve yüksek canınızLa sizi öLdürmek biRaz zoR oLacaK..

Warrior un dezavantajları
Düşük dps normaL oLarak.Agroyu kontrol etmek zorunda olmak

KuLLanabiLdiği siLahLar
sword, mace,bow, gun, axe, staff, dagger, polearm

GiyebiLdiği ELbiseLer
cloth,leather,mail,plate

Peki bu warrior bize nasıl bir zevk verecek?
ArkadaşLar warrior oLcaksanız bi kere tüm bossları en yakından siz göreceksiniz :mrgreen: Düşmanınızın yanına deparLa gitmek gayet eğLenceLi Wink

PvP
PvP de pekte etkili deiLsiniz ama oyunun korkuLu rüyası rogue un en büyük kabusu sizsiniz :lolmuch:

AsLına bakarsanız warrior da tank oLmanız gerek sadece bunun içinde aşağıdaki buiLd en sagLam tanktır.
Tank BuiLd

-Resim Silinmiş.
SHAMAN
Peki neden shaman?
Ben saga sola totem dikerim ugraşmayı severim derseniz shaman..Evet shamanların en büyük silahlarından biri etrafa diktiği totemlerdir.

Shamanın avantajları
MaiL giyen classlara göre dspsi yüksektir.Çok iyi bir destek sınıfıdır.Blood elf yokken paladinin hordelerdeki karşılığıydı...

Shamanın dezavantajları
Oynaması zor bir classtır totem kuLLanımı oLdukça zordur...

Kullanabildiği silahlar
mace,dagger,staff,axe

Giyebileceği Elbiseler
Leather,Mail(40tan sonra)

Peki bu shaman bize nasıl zevk verecek?
Etrafa dikeceğiniz totemler sizi eğlendirecektir ve elemental talentte yapacağınız dpsler sizi mutLu edecektir

Peki nasıL bir buiLd yapmaLıyım
PvP için oLan bu buiiLd de dps canavarı oLacaksınız %100 crit şansı Shocked
ELemental Talent

Daha dayanıkLı bir shaman içinse...
Restoration Talents

MESLEKLER
İşte oyuna cazibe katan en büyük özellik bence mesLekLerdir 2 tane ana 3 tanede yan meslek alabilyorsunuz...

Alchemy
Herbalistllerin topladığı çiçekLerLe pot yapma mesLeğidir.Bu mesLekte ciddi paraLar dönüyor arkadaşLar extraokk
(önerilen alchemist/herbalist)
BLacksmithing
Minerların topladığı madenlerle mail,plate ve silah yapabilrsiniz.(öneriLen b.smith/mining
Enchanting
Eşyalara bonus özeLLikLer ekleyebiLme mesLeğidir(öneriLen tailoring/ench)
Engineering
Gun yapabilrsiniz bir sürü deişik alet yapabilirsiniz hayat kurtarmak için res makinası biLe yapabilrisinz(öneriLen:engnr/mining)
Herbalism
Sagdan soLdan pot yapmak için çiçek topLama mesLeğidir..
Jewelcrafting
Yüzük ve koLye yapabiLeceğiniz mesLektir.(yanına mining alarak hem biraz ihtiyaç karşılarsınız hem de hammede satışından para kasarsınız)
Leatherworking
Leather giyecek yapmaya yarar.(öneriLen skinner/leatherworker)
Tailoring
Cloth tarzı elbiseler dikmenize yarar ayrıca çantada dikebilirsiniz
Skinning
Öldürdüğünüz hayvanların derisini yüzmeye yarar.
Mining
Etraftaki madenleri toplama mesleğidir

Yukardaki mesLekLErden sadece iki tanesini seçebilirsiniz..

Cooking
Düşen etleri ve ya tuttuğunuz balıklardan yemek yapma mesleğidir
Fishing
HaftasonLarınzda aLırsınız oltanızı gidersiniz sahiL kenarına baLığınızı tutarsınız
First Aid
Yerden düşen clothlardan bandaj yapma mesLeğidir.Bu bandajLar sizin canınızı hızLı bir şekiLde doLduracaktır..

Yukardaki mesLekLEr yan mesLekLerinizdir üçünüde aynı anda seçebilirsiniz...

BATTLEGROUND
Karşı taraflarla karşı karşıya geLdiğiniz savaş alanı ana şehirlerde Battleground(bg) guardlarından bgye katılabilrsiniz sadece 9 LvL aralığı buLunur meseLa en düşük 20 LvL oLan bir bgde en yüksek 29 LvL oLabilir bu yüzden *9 Lu LvLLarda girmek herzaman daha avantajlıdır.BG lerde farklı amaçlar vardır ama en en büyük amaç b.glerdeki başarıLArınızLa honour point ve mark topLamaktır.TopLadığınız bu mark ve honour pointlerle gold ile alamadğınız şeyler alabiliyorsunuz(Deişik binek hayvanLar ve extra bonusLu birçok eşya

EŞYA ALIM SATIMI
Eee peki biz nerden eşya aLcaz nasıL satıcaZ.?
Oyunda sadece ana şehirlerde buLunan action house deniLen yerden eşya alım satımı yapabilrsiniz oyunda açık arttırma sistemi vardır eşyanızı action house a bıraktığınızda sizden bi miktar depozit alıyor ve kaç saat bırakmak istediğinizi soruyor(2-8-24) saat arttıkça depozit parası da artıyor.Alacağınız ve ya satacağınız objenin starting price(başLangıç fiyatı) ve buyouT(hemen aL) fiyatı oLur eğer size pahaLı geLirse daha düşük oLan buyouta tekLİf bırakırsınız ve sizin verdiğiniz fiyatın üstüne çıkan olmazsa eşya sizindir..Aynı şekiLde satarkende böyLe starting price ve buyout price koyarız ve eşyamız satıLır

ŞEHİRLER ARASI YOLCULUk
Wow un çok büyük bir haritaya sahiip oLdugunu düşünürsek yoL ciddi bir probLem teşkiL ediyor kıtaLAr arası yoLculuk için beLirLİ şehirLerdeki gemiLeri kuLLanacağız.Kendi kıtanızdaki uLaşım için ise uçuş noktaLarımız vaR beLirLi bir miktar karşıLığı kendi ırkınızın kuşu sizi kıtanız içerisinde istediğiniz yere taşıyor unutmamak gerekiRki hER gittiğiniz böLgede flighT pointLeri buLup tıkLamanız gerekmektedir bu şekiLde uçuş noktanız açıLacaktır.Son olarak s.wind(insanLarın ana şehri)dan ironforge(gnome ve dwarf ların ana şehri) arasında metro iLe yoLcuLuk yapabilrsinz.Son olarak 1 saatte bir kuLLanabiLeceğiniz bir taşınızı vaR bu taş sizi ayarLAdığınız böLgeye sizi ışınLayaCAktıR...

ArkadaşLar hazırLadığım rehberde umarım oyuna başLamak için akLınızda iLk oLuşan soruLarın cvpLarını buLAbiLirsiniz.KareKterLErLE iLgiLi geniş rehberi iLerLEyen zamanLarda hizmetinize sunacağım....

İyi bir wow oyuncusunun herzaman rehbere ihtiyacı olacaktır bunun içinde 2 tane çok iyi rehber sitesi var
http://www.wowhead.com,http://www.thottbot.com bu iki sitede arama motorunu kuLLanarak görevlerinize ve satacağınız malların fiyatlarına kadar herşeye bakabilirsiniz.Unutmayın ki sizin en büyük yardımcınız bu 2 site olacaktır.. extraokk

Alıntı değiLdir.... kahvekeyfi

-Resim Silinmiş.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Server
Flora
Takımı
Galatasaray
ellerine sağlık çok güzel bir rehber olmuş sabit yapılması gerekiyor Cool

Beles serverlara Burning Wow'uda eklersen iyi olur ben oynuorum gelecek varsa birikte takılırız.

Silkroadı bıraktım ateri oynayacak deilim heralde wowa baslii dedim bende Burning Wow mükemmel bir server beles serverlar arasında en iyisi bence exp 2x vs vs.

warlock tabikide benim faworim hem kasarken hem pvp de müthis eylenceli.

ne zaman orjinal cd buldum o zaman bende baslarım paralı servera 100$ cıkamam hic 2-3 cd icin :)

ben her zaman oynamak istedim ama oynayan insanların hayatını mafetini gördüm adam resmen hayattan soyutluyor

bir tanıdıgım vardı wow oynamaya basladı üniverstede okuyordu 70 lwl olcam diye hic birderse girmeden 4 yıl sınıf tekrarı yaptı sonra üniversiteden atıldı ODTÜyü kazanmıstı bu gözümün önüne geldikce bu oyunu oynayasın gelmiyor ama yasaklar her zaman caziptir Razz Cool

Yukarı Alt