Merhaba dostlar bu topicde size bir wizard charı nasıl bota koyacağınızı kendi izlenimlerimce anlatacağım :beer:

Herkes hep şikayet eder "Wizard charımı bota koyamıyorum hep elle kasıyorum bota koysamda 5-6 lvl altına koyuyorum ve exp gelmiyor" diye.İşte bunun çözümü:
Bir wizardı koymanın 3 tane yolu vardır:
1)Sadece mag. attack yapan moblarda kasmak:
Bir wizradın hem int olması hemde robe giymesi ona müthiş derecede mag defance sağlar.Hatta üstünüzdeki set güzelse bazen çok çok bile az vurabilir :thumbsup:
Size şimdi hangi levellerde nerde bota koyacağınızı anlatacam:
İlk olarak 18 lvle kadar kendiniz kasın (Artık okadar kasarsınız heralde :mrgreen: )
Şimdi 18 lvlden 21-22 max 24 lvle kadar aduna ladon ve simosladonlarda bota koyacağız biraz az exp verebilir ama hiç yokdan iyidir :thumbsup: Ayrıca Kesinlikle life kontrol yok!!!Kullanmıyacaksınız life controlu!!!Yoksa oyarım :mrgreen:
Sonra Serines ve serene lerde bota koyacaksınız yine life control yok.
Ardından 24 lvl olduk muBundan sonra kendimiz kasacaz yada donwhanga gidip devil buglarda kasacaksınız.Çünkü euda bundan sonra mag attack yapan mob yok.
Ondan sonra hep orda kasın samarkandada mag attack aypan mob yok ne yazıkki. :mrgreen:
Hep orda kasın derken sadece Devil Bug,Scorpion,Red Yeowa.
Bu böyle bu şekilde sadece mag attack yapan yerlerde kasacaksınız.Mesela White Spider,İshade,Hashada,Planar,Sonar,Edimmu...Bunlar gibi yani :D .Uzun lafın kısası sadce emag attack yapan yerlerde kasacaksınız :wink1:
2)Cleric`i Yüksek Tutup Light Armor Giymek:
Bu yöntemi pek fazla önermiyorum. :roll: Ama genede anlatacam:
Yanmasteryniz clericse clerici hep levelinizde tutup light armor giyin bu sayede phy attack yapan moblardada kasabilirsiniz :wink1:
3)Kendinizden Düşük Yerlerde Kasma:
İşte bu yöntem dünya tarihinin en kötü yöntemi :mrgreen: .Kendinizden düşük level yerlerde kasacaksınız.Exp fazla gelmeyecek ama napalım bazen mag attack yapan moblarda bile kasamıyoruz baya ezik kalıyorlar :lol:

Çok güzel anlatım olmuştaa.. Ben 86 Lv Warriorumu 88 Lv Wizardla takas ettim ama bana uygun Mag. Attack yapan mob bulamadım gitti XD Ben Napıcam ? :D

P.S: Süper bir paylaşım.

LA giyer wizard yoksa eziktir sürekli mag mob arar :D bende wizardım 75 lvl şimdilik robe giyiyroumve 70den beri nachallarda kasıyorum 77-78e kadar ordayım :D

@ValkyRion
Bence sen kendinden 5 level düşük moblarda kas diyecem ama az exp geldiğinden insanın sinirleri harap oluyor tabi bu kastırdığın bota bağlı mesela benim şu anda 35 level bir wizard charım var.(Bu sadece örnek normalda daha yükseklerde var :D )Herneyse o charla punisherlerde sbotta kastırıyorum durmadan spell ve earth barrier bastığından dayanıyor gelen exp az ama dehşet hızlı kasıyor fakat 1 gecede 50-60 kere ölüyor tek kötü yönü o :mrgreen: Bu arada yorumun için teşekkür ederim.
@bugra07
Şahsen nachallara karşıyım boyna zombi yapıyor ve universal pill in hepsi bitiyor devamlı git-gelde zor oluyor ama genede sen bilirsin en azından mag ile dalıyo :P

ironEyE demiş ki:
@ValkyRion
Bence sen kendinden 5 level düşük moblarda kas diyecem ama az exp geldiğinden insanın sinirleri harap oluyor tabi bu kastırdığın bota bağlı mesela benim şu anda 35 level bir wizard charım var.(Bu sadece örnek normalda daha yükseklerde var :D )Herneyse o charla punisherlerde sbotta kastırıyorum durmadan spell ve earth barrier bastığından dayanıyor gelen exp az ama dehşet hızlı kasıyor fakat 1 gecede 50-60 kere ölüyor tek kötü yönü o :mrgreen: Bu arada yorumun için teşekkür ederim.
@bugra07
Şahsen nachallara karşıyım boyna zombi yapıyor ve universal pill in hepsi bitiyor devamlı git-gelde zor oluyor ama genede sen bilirsin en azından mag ile dalıyo :P
Hayır dostum orası en iyi yerdir.Nachallar çok geç attack yapıyo (hemde bayyaaa geç) ve çok az zoombie yapıyolar ben 200 pille 2-3 gün rahat durabiliyorum.Git gelde çok problem değil sbot caveye girince direk recovery basıyo :S ve yolda ölmüyorum.Gittiğine deyiyo.En az 6-7 saat kalıyorum bir gittiğimde.
Şu an ordayım mp pot bitmek üzere toplam 10 hp xlarge harcamış :D Nachalları deneyin ve sonucu görün xD

bugra07 demiş ki:
ironEyE demiş ki:
@ValkyRion
@bugra07
Hayır dostum orası en iyi yerdir.Nachallar çok geç attack yapıyo (hemde bayyaaa geç) ve çok az zoombie yapıyolar ben 200 pille 2-3 gün rahat durabiliyorum.Git gelde çok problem değil sbot caveye girince direk recovery basıyo :S ve yolda ölmüyorum.Gittiğine deyiyo.En az 6-7 saat kalıyorum bir gittiğimde.
Şu an ordayım mp pot bitmek üzere toplam 10 hp xlarge harcamış :D Nachalları deneyin ve sonucu görün xD
Çokmu geç :? 8O Deliler gibi dalıyodu o :? ;Ama ben tek atamıyodum belki ondadır bide life control botta olmadığım zaman bile açmıyom :P

aç bardını itemleri +3 set yap hp-str bas kendi lvlindeki moba lifesiz tek atabilecek kadar mag attack oluştur yanında 50 tane vigor olsun sadece fire bolt ve frozen spear skillerini koy earth barrier açık olsun =) koy bota git eğlen =)

bide gidin 70 - 72 lvle kadar taxiyle kasın bota para vermekten iyidir çok zmanınız gider =)
bir wizardda set en önemli faktördür .... =)

ValkyRion demiş ki:
Çok güzel anlatım olmuştaa.. Ben 86 Lv Warriorumu 88 Lv Wizardla takas ettim ama bana uygun Mag. Attack yapan mob bulamadım gitti XD Ben Napıcam ? :D
Bence antiope lerde 1 lvl daha kasabilirsin. Spotta çok yaratık var alan skilleriyle gayet güzel olur diye düşünüyorum.

hacılar ne yaptınız siz yav.Bi kere Wizard-cleric 40 levele kadar asla bota koyulmaz.Cavede desen Wizard-cleric orda hiç dayanamaz, yolda yatar.Ama Wizard-bard çok rahat git-gel yapar.
Yapılacak en iyi yol.Wizard-Bard ı en az 64 levele kadar başka birisiyle kasmak.Üstündeki itemler en az +3(silah+5) olacak şekilkde set hazırıycaksın.64 te earth ghost bug larda kasacan, 68 de karralarda, 70 de nachallarda, 72 de black angellerde 76 da benim taklamakanda bildiğim bi slot var kimseye söylemem(hiç kıpırdamadan 16 tane vuruş yapıyodum) oralarda, 80 de tribbelerde daha da ileriye gidemedim.setiniz gerçekten iyiyse söyledğim canavarlar da daha önceden kasabilirsiniz.Tafsiyem alan skillerini kulamayın

Ben şahsen hangi yapılandırma olursa olsun kesinlikle bard kullanmam sadece hızlı koşma ve oto dalmama var hepsi bu fakat clericde ne güzel bless ve recovery division var yatmıyorsun hiç :wink1:

ValkyRion demiş ki:

Hocam napmışın :) Verilir mi o warrior? ^^

FaTaLTraGeDy demiş ki:
ValkyRion demiş ki:

Hocam napmışın :) Verilir mi o warrior? ^^
Ya STR chardan gına geldi bana :mrgreen: Elimdeki bütün 70+ Charlar STR .. Bıktırdı artık :mrgreen:

ironEyE demiş ki:
Ben şahsen hangi yapılandırma olursa olsun kesinlikle bard kullanmam sadece hızlı koşma ve oto dalmama var hepsi bu fakat clericde ne güzel bless ve recovery division var yatmıyorsun hiç :wink1:
görende cleric wiz hiç canavar dalmıyo sancak 2-3 canavar dalınca clericler yeri öpüyo

Yukarı Alt