Kayıt
13 Mayıs 2007
Mesajlar
564
Beğeniler
0
Şehir
OrdaN
Bu bölümde arkadaşlar Xp'nin artık sıkıldığınız ve yavaş yavaş vista günlerinin ufukta gözüktüğü şu günlerde bu mesajı güncelleme gereği duydum.Bazı eklemeler ve kafalara takılanların hepsini diğer sayfalarda bulabileceğiniz gibi burda da ana hatları yazacağım...

Öncelikle şunu belirteyim Pack olarak geçen yani 20-30 MB ı geçen paket tema dosyalarını kullanmanızı önermiyorum diğer sayfalarda çokca linkleri verdim ve diğer arkadaşlarda verdi ama çok iyi sistemi olan arkadaşlar kullanabilir bu paketleri bu paketler : Vista Inspirat,Transformation Pack,Brico Pack (en sorunsuz olanı bana göre),FlykiteOs,Style Xp,WindowsBlind vs.. gibi sistem dosyalarının birçoğunu değiştiren paketlerdir.

Bunu gibi paketleri kullanmak istemiyor hem windows u kasmadan hemde göze hoş gözükecek temalar kullnmak istiyorsanız yazılanları adım adım okuyunuz...

Önce yapmanız gereken Uxtheme.dll yi değiştirmek.Bu dll yi değiştirmedeki amaç style xp gibi programların temalarını programa ihtiyaç duymadan otamatik olarak çalıştırmak.Bu işlemi manuel yapabileceğiniz gibi patcher lar ile de yapabilirsiniz.

Manuel yapmanın yolu : Sistemi güvenli kipte açmak ve C:\WINDOWS\system32 içine linklerde verdiğim Uxtheme.dll yi kopyalamak ve varolan dosya ile değiştirmek olacaktır.Bu dll nin service pack 1 ve 2 için olanı farklıdır.

Neo Patcher ile : Neo Patcher mevcut dll dosyasını otamatik değiştirir ve sistemi yeniden başlatır sizde daha sonra temaları çalıştırırsınız.
Not: Neo Patcher'ı yüklediğinizde sizden windows cd sini isteyecektir burda iptal diyoruz ve yüklediğimiz dosyayı saklayıp saklamak istemediğimiz soracak evet diyeceğiz buna da. (Xp Cd sini koymayın kısaca kapiş...)

Neo Patcher'ın Sp1 ve Sp2 için olan versiyonlarını aşağıdaki linkten çekebilirsiniz...İlerde linklerde sorun olursa zahmet edip google da arayın bulursunuz :) Google Keywords : UXTheme Multi-Patcher (Neowin Edition)

Uxtheme Multi-patcher 4.0

UXTheme Patch For Windows XP SP2 Final

UXTHEME.DLL Pack (DLL for SP1 included)

Şimdi verdiğim linklerden çektiğiniz zip yada rar içinde sıkıştırılmış dosyaları C:\WINDOWS\Resources\Themes içine extract edip yine buradan extract ettiğiniz klsör içöine girip 'Windows Görsel Stil Dosyası' na çift tıklayıp açılan pencere ye uygula demeniz temayı kullnabilmeniz için yeterli olacaktır.

-Resim Silinmiş.

Tema indirebileceğiniz en başarılı siteler :

http://browse.deviantart.com/customization/skins/windows/visualstyle/ (en iyisi)
http://www.tss2000.nl/site_pages/index.php?CV=1 (Ücretsiz üye olmanız gerekir)
http://www.neowin.net/forum/index.php?showforum=122
http://www.themesxp.org
http://www.themerboy.com/
http://www.xpthemes.com/
http://www.xrtheme.com/
http://themes.belchfire.net/xpthemes.html

IconPackager

Bu program ilede windowsun standart iconlarından komple kurtulabilirsiniz.Yeni iconlar 3.0 sürümünden öncekilerde çalışmayacağı için güncel sürümü çekin...

Programın ücretsiz iconlarına buradanulaşabilirsiniz.

CursorXp

Windowsun mouse imleçlerini değiştirebileceğiniz Türkçe desteği de bulunan çok güzel bir program yine farklı imleçlere buradan ulaşabilirsiniz.

Desktop Sidebar

Yine Türkçe desteği bulunan ve sürekli güncellenen bir SideBar eski side bar lar gibi sistemi kasmıyor ve çok başarılı kişisel olarak özelleştirebilirsiniz....

Image19tb.jpg

Son olarak yine başarılı skin,themes,wallpaper indirebileceğiniz başarılı bir site içinde buraya tıklamanız gerekiyor....

Wallpaper Siteleri

http://www.gamewallpapers.ru/en/
http://www.games.zoek.nl/
http://www.celebritywonder.com/wallpaper/
http://www.babene.ru/
http://wallpapers.tuning.cz/last/1/

Extra Download

WindowBlinds * IconPackager * DesktopX * ObjectDock * SkinStudio * IconDeveloper
BootSkin * LogonStudio * Theme Manager * CursorXP * SysMetrix* Litestep

ALıntıdır...
 
Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Kayıt
10 Mayıs 2007
Mesajlar
1.218
Beğeniler
0
Şehir
WoW
evt bende ram aldıktan sonra tema yükliycektim de galiba bu kasmıo teşekkürler master :lol:
 
Yukarı Alt