- Resim Silinmiş.

- Resim Silinmiş.

Windows Vista Ultimate, Vista'nın tüm özelliklerini içinde barındırıyor ve en pahalı sürüm olarak listede yerini alıyor.

- Resim Silinmiş.

Vista'nın kurulumu ilk olarak klavye ve dil seçeneklerinizi girmenizle başlıyor.

- Resim Silinmiş.

Vista bu bilgileri toplar toplamaz, kurulum başlayabilir.

- Resim Silinmiş.

Tabi ki işletim sistemini kurmadan önce geçerli bir ürün anahtarı girilmesi gerekiyor.

- Resim Silinmiş.

Son kullanıcı sözleşmesini okuduktan sonra kabul ettiğinize dair bölgeyi işaretleyin

- Resim Silinmiş.

Eğer mevcut işletim sistemi üzerine kurmak istiyorsanız, ayrıca yükselt seçeneği de tıklanabilir hale gelmekte.

- Resim Silinmiş.

Çok basit bir şekilde disk yönetimi de mevcut. Keza önceki Windows'lardan farklı olarak sürücü bölümlerini birleştirebilir veya ayarlayabilirsiniz.

- Resim Silinmiş.

Bu aşamadan sonra Vista sizin desteğiniz olmadan devam edebilir. Yaklaşık 20-30 dakika içinde nerdeyse bir kere de sistem tamamen yükleniyor.

- Resim Silinmiş.

Bundan sonra size sorulacak tek şey, seçimli kullanıcı adı ve parola ekranı

- Resim Silinmiş.

- Resim Silinmiş.

Kontrolü kullanıcıya vermeden önce Vista, güvenliğinizden emin olmak istiyor.

- Resim Silinmiş.

Kullanıcı Hesabı Denetimi: Bu pencere çalışacak programlar için sizin izninizi bekler. Programları çalıştırmak için kullanıcı hakları gerekmekte.

- Resim Silinmiş.

Ayrıca bilinmeyen programlar çalıştırıldığında, Vista tekrar emin olup olmadığınızı size soracaktır

- Resim Silinmiş.

Vistanın karşılama ekranı ile karşılacağız

- Resim Silinmiş.

Güvenlik Duvarı: Buradan firewall'unuzu açıp kapayabilirsiniz, ayrıca gelişmiş seçeneklerden hangi uygulamanın firewall'dan geçebileceğini de belirtebilirsiniz

- Resim Silinmiş.

Yönetim konsolunda çok daha gelişmiş seçeneklere ulaşmak mümkün.

- Resim Silinmiş.

Ayrıca sisteme gelen her bağlantı için ayrı kurallar yazabilirsiniz.

- Resim Silinmiş.

Windows Defender sisteminizi zararlılara karşı korumakta.

- Resim Silinmiş.

Araçlar ve Ayarlar menüsünden Microsoft SpyNet'e katılabilir ve bir çok diğer özelliğe ulaşabilirsiniz.

- Resim Silinmiş.

Internet Explorer 7 de, sadece phishing filtresiyle kalmıyor. Korumalı Mod yardımıyla yapılabilecek her işlem için sizin onayınızı alıyor. Böylelikle sizden kaçan bir şey olması mümkün olmuyor.

- Resim Silinmiş.

Ayrıca BitLocker, sabit diskinizin bir bölümündeki dosyaların tamamını sizin için şifreleyebilir ve güvenliğini sağlayabilir.

- Resim Silinmiş.

Ağ Erişim Protokolü (NAP) , sadece belirleyebileceğiniz özellikteki cihazların ve bilgisayarların sisteminize ulaşmasını sağlıyor.

- Resim Silinmiş.

Ebeveyn denetimleri, çocuklarınıza özel hazırlayacağınız kullanıcıların haklarını belirlemek için kullanılan bir filtreleme.

- Resim Silinmiş.

Ebeveyn denetimleri ile sadece çocuklarınızın yaşlarına uygun olmayan oyunları çalıştırmalarını ve kurmalarını engellemekle kalmıyor

- Resim Silinmiş.

sadece izin verdiğiniz web sitelerine girmelerini engelliyebiliyorsunuz. Karşıdan dosya indirmeleri de engelleyebileceğiniz şeyler arasında

- Resim Silinmiş.

Windows Vista güvenliğindeki bir diğer nokta da sizden izinsiz çalışmaya başlayabilecek programları durdurması ve size haber vermesi.

- Resim Silinmiş.

ReadyBoost ile SuperFetch Cache'nizi çıkarılabilir bellek üzerinden kullanabilirsiniz. Açılışta 45 saniyeden, 15 saniye kadar düşürebilen bu performans artışını sağlayabilmenizin tek yolu ise, USB belleğinizin erişim hızının sabit diskinize göre daha üstün olması. USB belleğinizin uygun olup olmadığını da Vista size söyleyecektir.

Düşük Güç tüketimi ile sisteminizi uyuma haline sokabilirsiniz. Güvenlik nedeniyle, tüm durum bilgileri ana sabit diskte depolanmakta. Tek bir tuşa dokunarak sisteminizi saniyeler içinde tekrar çalışır duruma alabilirsiniz.

- Resim Silinmiş.

DirectX 10: Yanlızca Vista ile beraber gelen DirectX 10, tüm multimedya işlemleri ve oyunlarda performansı bir hayli olumlu etkiliyor. Bunun nedenlerinden biri de, ekran kartı işlemcisiyle asıl işlemci arasındaki güç dağıtımını oldukça özenli yapması.

- Resim Silinmiş.

Windows Vista, sistem disklerinin kararlılığını sürekli kontrol etmekte ve size durum hakkında raporlar vermekte. Ayrıca, yedekleme sistemi ile dosyalarınızın bir bölümünü veya diskinizin tamamını belirleyeceğiniz saatlerde veya hemen yapabilmeniz mümkün.

- Resim Silinmiş.

Windows Vista kullanıyla gelen çok küçük ama oldukça faydalı detaylar da bulunmakta. Örneğin, F2 ile adını değiştirmeye çalıştığınız dosyanın uzantısının değil, sadece adının seçili olarak gelmesi.

- Resim Silinmiş.

Ayrıca tüm oyunlarınızı bir arada görmek, ebeveyn denetimleri için özelliklerini görmek ve menülerini özelleştirmek gibi

- Resim Silinmiş.

Kullanıcınıza özel klasörde, sürekli kullandığınız yerleri bir arada görebilirsiniz. Ayrıca ek yazılıma gerek kalmadan sistem klasörlerinizi başka disklerdeki diğer yerlere taşıyabilirsiniz. Örneğin masaüstünüzün D: sabit diskinde depolanması gibi.

- Resim Silinmiş.

Kişiselleştirme seçenekleri de sisteminizi yeni bir temaya ihtiyacınız olmadan dilediğiniz gibi ayarlamanızı sağlıyor.

- Resim Silinmiş.

Başlat menüsü bir uygulama için kaybedilen arama zamanını en aza indirmiş. Yapacağınız tek şey uygulamanın bir kaç kelimesini Arama bölümüne girmek

- Resim Silinmiş.

Ama daha yazarken dahi Vista uygun sonuçları önümüze çıkarıyor. Size de sadece sonuçlar arasından dilediğiniz uygulamayı seçmek kalıyor.

- Resim Silinmiş.

Özel Windows Gezgini: Her dosya türü ve klasör için Windows Gezgini, o türe özel bir yapıya değişiyor. Örneğin resimler için Slayt gösterisi başlatabilir veya direk CD'ye yazabilirsiniz.

- Resim Silinmiş.

Flip3D özelliği ile uygulamalar arası geçiş oldukça kolay. Sadece sabit görüntü değil, videolar oynarken dahi geçişlerinizi yapabilirsiniz.

- Resim Silinmiş.

Başlat çubuğunda çalıştığınız pencerelerin küçük bir halini görebilirsiniz. Yine Flip3D gibi ekrandaki tüm çalışan, hareketli nesneler bu küçük pencereye de aktarılıyor.

- Resim Silinmiş.

Vista'nın bir başka yeni özelliği ise Kenar Çubuğu. Burada Widget'lar benzeri, ufak yardımcı araçlar çalıştırılabiliyor.

- Resim Silinmiş.

Aramalar: Vista son aramalarınızı kategorilerle bir araya topluyor. Ayrıca kaydedeceğiniz arama sonuçlarıyla sabit diskinizdeki tüm dosyalar veya resimler kendi kategorilerinde altında sanal bir dizindeymiş gibi bulunabiliyor.

- Resim Silinmiş.

Görev Zamanlayıcısı da önceki sürüm Windows'lara göre oldukça değiştirilmiş ve kullanışlılığı arttırılmış. Görev zamanlayıcısı ile bilgisayarınızın istediğiniz saatlerde ve zamanlarda yapacağı işlemleri düzenleyebilirsiniz.

- Resim Silinmiş.

Hata ayıklama: Güvenilirlik ve Performans ekranı ayrıca sisteminizde oluşabilecek sorunları göstermekle kalmıyor, sistemde oldukça kuvvetli bir izleme raporu da sunuyor.

- Resim Silinmiş.

Vista'nın internet tarayıcısı IE7 "Vista", güvenli bir sörfün yanında, konforlu arabirimiyle de dikkat çekiyor

- Resim Silinmiş.

Windows Media Player 11, film ve müziklerin yönetimini oldukça kolaylaştırırken, medya paylaşımı yoluyla bir çok cihazdaki müziklerinizi bir arada görmeniz ve düzenlemeniz mümkün

- Resim Silinmiş.

Windows Fotoğraf Galerisi ile de fotoğraflarınız düşünülmüş. Sadece daha iyi resim yönetimi değil, resimleriniz üzerinde kesme, kırmızı göz düzeltme, büyütme, küçültme gibi bir çok ufak araçla da donatılmış. Ayrıca fotoğraflarınız bir çok efektle birlikte bir slide gösterisine de dönüştürebilirsiniz.

- Resim Silinmiş.

Windows DVD Maker: Sisteminizdeki fotoğraf, video, müzik gibi medyaları hem DVD'ye yazıyor, hem de dilediğiniz şekilde menü de oluşturabiliyor.

- Resim Silinmiş.

Windows Mail ve Windows Takvimi: Artık Outlook Express'in yerini almış Windows Mail ile e-postalarınızı daha kolay yönetebilirsiniz, ayrıca Windows Takvimi ile kendi zaman çizelgenizi, görevleri ve ajandanızı oluşturabilirsiniz.

Windows Vista Yükseltme Danışmanı, Windows XP kullanıcılarının hangi Windows Vista sürümünün gereksinimlerini karşıladığını, bilgisayarlarının Windows Vista'ya yükseltilmeye hazır olup olmadığını ve bilgisayarlarında hangi Windows Vista özelliklerinin kullanılabileceğini belirlemelerine yardımcı olan ve karşıdan yüklenebilen bir Web uygulamasıdır. Yükseltme Danışmanı, hangi Windows Vista sürümünün satın alınması gerektiğini açıklayan bir rapor oluşturur. Windows Vista'nın yüklenmesi ve kullanılması için gerekli olabilecek donanım güncelleştirmelerini de önerir. Windows Vista'yı varolan bir bilgisayarınıza yüklemeyi düşünüyorsanız, Yükseltme Danışmanı iyi bir başlangıç noktası olabilir.

Programı linkten temin edebilirsiniz
http://www.microsoft.com/downloads/d...displaylang=en
NOT:Programı kullanabilmeniz için Windows XP Service Pack2,NET Framework 1.1 kurulu olması lazım,kullanımını resimlerle anlatmaya çalıştım

- Resim Silinmiş.

- Resim Silinmiş.

- Resim Silinmiş.

- Resim Silinmiş.

- Resim Silinmiş.

- Resim Silinmiş.

Saygılar : Kuruman

NOT : ALINTIDIR

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:

Poker Face

Bilgiliyim
paylaşım için sağol ben bu vistayı kurdum ama bi türlü yazıcıyı yükliyemedim

Takımı
Besiktas
Güzel Çalısma Tebrikler Sabit Olursa Guzel Olur

Ps: Ss lere Extraloob Yazarsan Tam Super Olur...

SoFTWaR€ demiş ki:
Güzel Çalısma Tebrikler Sabit Olursa Guzel Olur

Ps: Ss lere Extraloob Yazarsan Tam Super Olur...
Hacım Yükleyene Kadar Rahat 2 saat geçirdim bide extraloob yaz tekrar yükle 4 saati bulur :mrgreen:

|O²| demiş ki:
CHIP reklamlarını koymaya üşenmemişsin ama xD sen yüklediğine eminmisin ?
Hayır Ben yüklemedim Alıntı Yaptım Ama 3 kere baştan aldım hep karıştırdım sonunda oldu baya ugraştım anlıcan resimleri tek tek ekle ALINTIDIR yazmayı unutmuşum pardon hemen yazıyorum

Kuruman demiş ki:
|O²| demiş ki:
CHIP reklamlarını koymaya üşenmemişsin ama xD sen yüklediğine eminmisin ?
Hayır Ben yüklemedim Alıntı Yaptım Ama 3 kere baştan aldım hep karıştırdım sonunda oldu baya ugraştım anlıcan resimleri tek tek ekle ALINTIDIR yazmayı unutmuşum pardon hemen yazıyorum
extrabeer

Güzel Anlatım Olmuş.....Windows Vista Ultimate ve Busness Seri Gerşçekten Süperr ne Diyeyim........

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
güzel olmuş teşekkürler paylaşım için chip ailesine :P

Yukarı Alt