1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro

Windows 8'e Google Chrome Kurma ve Yedek Alma


 1. Nina Ricci

  Nina Ricci exlmanager

  Kayıt:
  19 Ekim 2009
  Mesajlar:
  10.293
  Beğenilen Mesajlar:
  30
  Ödül Puanları:
  48

  Windows 8'e Google Chrome Kurma ve Yedek Alma

  [​IMG]

  Google Chrome tarayıcısı henüz dört yaşında olmasına rağmen bütün testlerde diğer tarayıcıları geride bırakmış ve kullanıcıların en çok tercih ettiği tarayıcı olmuştur.Windows 8 kurulumundan sonra gelen tarayıcı diğer sürümlerde olduğu gibi İnternet Explorer'dir.Google Chrome'u kurup varsayılan tarayıcı yapabilirsiniz.Son sürümü indirmek için buradaki sayfayı ziyaret edin.

  Google Chrome Yedek Alma

  [​IMG]

  Chrome'u kullandıkça yer imleri, kayıtlı şifreler, siteler, çerezler sizin için önemli bir hale gelebilir.Bunları format ya da olası sorunlarda kaybetmek istemeyebilirsiniz.Böyle durumlarda yedek almak gerekir.Windows 8 üzerinde Chrome'un yedeğini nasıl alabileceğimize bakalım.

  - Resim Silinmiş.

  Win + X tuşuna basarak yardımcı menüyü açıp "Çalıştır" penceresine girelim.

  - Resim Silinmiş.

  "%LOCALAPPDATA%\Google\Chrome\" komutunu tırnaklar olmadan yazın ve "Tamam"a tıklayın.Ya da daha kısa yoldan yapmak için bu yolu pencere üzerinde adres çubuğuna da yazabilirsiniz.

  - Resim Silinmiş.

  Açılan penceredeki "Application" ve "User Data" dosyalarını taşınabilir bir sürücüye ya da güvenli bir bölüme kopyalayın.Daha sonra Chrome'u tekrar kurun ve aynı yolu izleyerek yedeklediğiniz bu iki klasörü üzerine kopyalayın.


   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 13 Şubat 2017