Kayıt
19 Ekim 2009
Mesajlar
10.449
Beğeniler
95
Takımı
Galatasaray
Windows 8'e Google Chrome Kurma ve Yedek AlmaGoogle Chrome tarayıcısı henüz dört yaşında olmasına rağmen bütün testlerde diğer tarayıcıları geride bırakmış ve kullanıcıların en çok tercih ettiği tarayıcı olmuştur.Windows 8 kurulumundan sonra gelen tarayıcı diğer sürümlerde olduğu gibi İnternet Explorer'dir.Google Chrome'u kurup varsayılan tarayıcı yapabilirsiniz.Son sürümü indirmek için buradaki sayfayı ziyaret edin.

Google Chrome Yedek AlmaChrome'u kullandıkça yer imleri, kayıtlı şifreler, siteler, çerezler sizin için önemli bir hale gelebilir.Bunları format ya da olası sorunlarda kaybetmek istemeyebilirsiniz.Böyle durumlarda yedek almak gerekir.Windows 8 üzerinde Chrome'un yedeğini nasıl alabileceğimize bakalım.

- Resim Silinmiş.

Win + X tuşuna basarak yardımcı menüyü açıp "Çalıştır" penceresine girelim.

- Resim Silinmiş.

"%LOCALAPPDATA%\Google\Chrome\" komutunu tırnaklar olmadan yazın ve "Tamam"a tıklayın.Ya da daha kısa yoldan yapmak için bu yolu pencere üzerinde adres çubuğuna da yazabilirsiniz.

- Resim Silinmiş.

Açılan penceredeki "Application" ve "User Data" dosyalarını taşınabilir bir sürücüye ya da güvenli bir bölüme kopyalayın.Daha sonra Chrome'u tekrar kurun ve aynı yolu izleyerek yedeklediğiniz bu iki klasörü üzerine kopyalayın.


 
Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Yukarı Alt