Arkadaşlar bilgisayarıma format attıktan sonra sesler %80 oranında kısıldı nvidia ses sürücüsü realtek ses sürücüsü vs herşeyi yükleyip denedim belki formattandır diye. 3 4 defa format attım sorunum düzelmedi. Kasanın arka jacklarındada ön jacklarındada aynı sıkıntı var farklı kulaklıklarda denedim sorunum aynı şekilde onlardada vardı.Yardımcı olabilicek arkadaşlar varmı acaba aranızda

Arkadaşlar bilgisayarıma format attıktan sonra sesler %80 oranında kısıldı nvidia ses sürücüsü realtek ses sürücüsü vs herşeyi yükleyip denedim belki formattandır diye. 3 4 defa format attım sorunum düzelmedi. Kasanın arka jacklarındada ön jacklarındada aynı sıkıntı var farklı kulaklıklarda denedim sorunum aynı şekilde onlardada vardı.Yardımcı olabilicek arkadaşlar varmı acaba aranızda
Realtek'i kendi sitesinden değil anakart firmasının sitesinden modelini yazarak o indirme kısmından indirin muhtemelen sorun düzelecektir.
Örnek : Google'a Asus Rog B450-F yazıyoruz ve b450-f nin support kısmında sound driver rar dosyasını indiriyoruz ve içinden çıkan asus'un düzenlediği Realtek'i indiriyoruz böylece Realtek açıldığında arayüz vb şeylere erişim sağlayıp istediğimiz ayarı yapabiliyoruz.

şöyle bir sorun var ama diyelim ki oyun oynarken kayıt yapmak istiyorsun, anakart firmalarının sağladığı ses driver'ı ne yazık ki ( %50 oranda ) sistem sesi algılamıyor.

Realtek'i kendi sitesinden değil anakart firmasının sitesinden modelini yazarak o indirme kısmından indirin muhtemelen sorun düzelecektir.
Örnek : Google'a Asus Rog B450-F yazıyoruz ve b450-f nin support kısmında sound driver rar dosyasını indiriyoruz ve içinden çıkan asus'un düzenlediği Realtek'i indiriyoruz böylece Realtek açıldığında arayüz vb şeylere erişim sağlayıp istediğimiz ayarı yapabiliyoruz.

şöyle bir sorun var ama diyelim ki oyun oynarken kayıt yapmak istiyorsun, anakart firmalarının sağladığı ses driver'ı ne yazık ki ( %50 oranda ) sistem sesi algılamıyor.
Çok teşekkür ederim cevabın için fakat dediğinizin aynısını yapmama rağmen aynı sorun devam ediyor.Sanırım anakartımın onboard ses kartı arızalanmış gibi gözüküyor.İdareten bir USB girişli ses kartı aldım onu kullanıyorum.Peki MSİ şirketine yollasam bu anakartı birebir değişim yapma ihtimalleri varmı? Kullanıcı hatası gibi gözükmüyor çünkü

Formattan sonra olduysa mutlaka driver ile alakalıdır ben teknik bir problemin olduğunu düşünmüyorum. Driver'i tamamen silin son sürüm realtek indirin. Anakart modelinizi de yazar mısınız?
Tüm Ses driverlarını kaldırıp tekrar kurdum.Msiyin sitesinden realtek driverini indirdim ancak sorunum devam ediyor Anakartımın modeli MSİ B450M Gaming Plus

Buradan anlıyorum ki sorun ses kartı ile alakalı değil başka bir problem var ama ses ayarlarınızı biraz kurcalayın mutlaka bir ayarı kaçırıyorsunuz.
Anakartımın onboard ses kartında bir sıkıntı olabilirmi sizce? peki

Anakartımın onboard ses kartında bir sıkıntı olabilirmi sizce? peki
Format sonrası hiç bir ses kartı hasar görmez, ayrıca ses kartları çok sağlam teknolojilerdir ve öyle format sonrası hasar görmeleri olası bir durum değil. (Bir birinden alakasız şeyler.)
İsterseniz bir bios güncellemesi yapın ve bios ayarlarını sıfırlayın daha sonra tekrar driver indirip kurun.

Farkı bir siteden win 10 2004 versiyonunu indirin belki indirdiğiniz Windows sıkıntılı olabilir.

Dediğiniz şekilde yazdığınızı okuduktan sonra derhal dediklerinizi yapmaya koyuldum ve sonucum maalesef yine aynı.60 TLye dandik bir USBli ses kartı alarak sorunumu geçici çözdüm.Ancak anakarttaki sorunum hala devam ediyor.Bu arada ilginiz için teşekkür ederim eğer varsa başka bir çözüm yolunuz bunlarıda deneyebilirim

teşekkür ederim
Tecnopat'a konu açın isterseniz çok daha kapsamlı bilgiye sahip olan insanlar var ama dikkatli olun her kafadan bir ses çıkıyor. Bilgili kişiler kendini belli ediyor. Yaptığınız çözümleri de yazın boşa lak lak olmasın diye.
Ne demek, keşke sorun hal olsaydı daha iyi olurdu.

Son düzenleme:
Ekim güncellemesi ile W10 larda sıkıntı var diyorlardı.

Şunları dene olmadıkça ise bir alttakine geç;
  1. Ses sorun gidericisini çalıştır Windows 10 Ayarlar> Güncelleme ve Güvenlik> Sorun Giderme> Ses Çalma
  2. Çalıştır > services.msc > services > windows audio sağ tık > ayarlar > Başlangıç tipini ptomatik yap, Start, Ok (Başlangıç türü otomatik ise ve Start aktif ise > windows audio sağ tık restart demen yeter)

Son düzenleme:
Yukarı Alt