Kayıt
10 Nisan 2007
Mesajlar
7.172
Beğeniler
0
Şehir
Paralel evren


Geleceğiniz Vodafone’a, Vodafone Geleceğinize Şekil Veriyor!

Dünya mobil iletişim lideri Vodafone genç yeteneklere kapılarını açıyor! Vodafone Türkiye, mezunlara ve üniversite öğrencilerine iş imkanı tanıyan “Vodafone All Stars” programı için başvuruları almaya başladı. 2008- 2009 yıllarında toplam 10.000 başvuru arasından seçilen 38 Genç Yetenek Vodafone'a katıldı. Genç Yetenek program katılımcılarından hali hazırda 23 katılımcı Vodafone Türkiye'de çalışmaya devam ediyor.

Üniversite öğrencilerine Vodafone’da eşsiz bir iş deneyimi yaşayarak potansiyellerini keşfetme ve yeni mezunlara dünya mobil iletişim devinde kariyerlerine başlangıç yapma olanağı sunan Vodafone All Stars programlarına başvurular alınmaya başlandı. All Stars programları kapsamında Vodafone, Vodafone All Stars Yeni Mezun ve Genç Yetenek adları altında iki temel programı hayata geçiriyor. 15 Nisana kadar sürecek olan başvuru sürecinin tamamlanmasının ardından Vodafone All Stars Yeni Mezun Programı’na kabul edilen gençler kariyerlerine Vodafone’da parlak bir başlangıç yapacaklar. Vodafone All Stars Genç Yetenek Programı’na katılmayı hak kazanan öğrenciler ise Vodafone bünyesinde farklı bir çalışma deneyimi yaşayacaklar.

Temmuz - Eylül süresince gerçek bir iş sorumluluğu olarak proje üzerinde çalışarak Vodafone tecrübesini edinecek ve sonrasında yarı zamanlı olarak çalışmaya devam edebilecek olan üniversite 3. sınıf öğrencilerine yönelik Vodafone All Stars Genç Yetenek Programı her geçen yıl katlanarak artan bir talep alıyor. Vodafone’un bu yıl ilk kez düzenlediği Vodafone All Stars Yeni Mezun Programı ise üniversitelerin lisans veya yüksek lisans programlarından yeni mezun olmuş veya en fazla 1 yıl iş tecrübesi bulunan gençlere yönelik olarak geliştirildi.Vodafone Allstars Yeni Mezun Programı

Vodafone All Stars Yeni Mezun programı, organizasyonun mevcut ve ileride ortaya çıkabilecek ihtiyaçlarını karşılayabilmek ve uzun vadede liderlik rollerini şirket içinden yükselen çalışanlar ile doldurabilme amacı ile yüksek potansiyele sahip gençleri Vodafone’a çekmeyi hedeflemektedir. Vodafone’un gençlere yönelik olarak bu yıl ilk kez gerçekleştirdiği “Vodafone All Stars Yeni Mezun Programı” üniversitelerin lisans veya lisansüstü programlarından yeni mezun olan ve maksimum 1 yıl iş tecrübesine sahip gençlere kariyerlerine etkili bir başlangıç yapma fırsatı sunuyor. Network, IT, Satış, Ürün ve Servisler, Pazarlama foksiyonlarına yönelik alım yapılacak programa katılmaya hak kazanan genç mezunlar telekomünikasyon sektörünün dünya devi şirketinde dünya standartlarında bir kariyerin kapılarını açma fırsatını yakalayacaklar. Program katılımcıları Vodafone liderlik ekibi ve yöneticilerinin tecrübelerinden faydalanma imkânı elde edebilecek; çeşitli kişisel gelişim ve teknik eğitimler, sosyal sorumluluk projesine katılabilecek. İlk bir yıl içerisinde şirketin çeşitli fonksiyonlarına ilişkin gerçekleştirilecek atölye çalışmaları ile gezilerle vizyonlarını geliştirme ve liderlik becerilerini artırma imkanına sahip olacaklar.23-24 yaş sınırı ve çok iyi derecede İngilizce şartı bulunan programa başvurular 1 Mart- 15 Nisan 2010 tarihleri arasında http://www.vodafone.com.tr üzerinden kabul edilecek. Vodafone Türkiye İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Rengin Onay, seçme ve yerleştirme süreci 31 Mayıs’ta tamamlanacak olan programa başvuracak adaylarda aradıkları ortak yetkinlikleri “analitik düşünceye sahip ve öğrenmeye açık olmak, her zaman daha iyisi için çaba göstermek, iyi bir ekip oyuncusu olmak, yenilikçi ve yaratıcı olmak ” şeklinde tanımlıyor.

Vodafone All Stars Genç Yetenek Programı

Üniversiteli genç yeteneklere eşsiz bir Vodafone deneyimiyle potansiyellerini keşfetme olanağı sunan ve bu yıl 3. kez düzenlenen Vodafone All Stars Genç Yetenek Programı’na başvurular 1 Mart-15 Nisan arasında kabul edilecek. Adaylarda üniversite 3. sınıf öğrencisi olma, akademik başarı, sosyal girişkenlik ve çok iyi derecede İngilizce bilme şartları aranıyor. Seçme ve yerleştirme sürecinden başarıyla geçen öğrenciler, Temmuz-Eylül döneminde Vodafone Türkiye bünyesinde birbirinden farklı bölümlerde aktif olarak görev alacak. 3 aylık programın bitiminde yapılacak final yarışmasında birinciliği kazanan Genç Yetenek Vodafone’un faaliyet gösterdiği diğer ülkelerden birinde çalışma şansını yakalayacak.

2007 yılında başlatılan ve geçtiğimiz yıl 7 binin üzerinde başvuru alan Vodafone Genç Yetenek Programı hakkında bilgi veren Vodafone Türkiye İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Rengin Onay, “Genç yeteneklere, telekomünikasyon sektörünün yenilikçi, yaratıcı, hızlı, rekabetçi, eğlenceli ve limitleri zorlayan dünyasına adım atarken, Vodafone gibi global bir firmada deneyim kazanma imkanı veriyoruz. Bizim için gençleri tanımak ve özel projelerde onlarla beraber çalışmak açısından çok önemli bir fırsat” diye konuştu.

Program kapsamında, adayların üzerinde çalışacağı projelerin belirlenmesinin ve adaylarda aranacak yetkinliklerin netleşmesinin ardından başvurular özgeçmiş ve başvuru sırasında yöneltilen yetkinlik bazlı sorulara verilen yanıtlar üzerinden eleniyor.

Olumlu değerlendirilen adaylar kişilik envanteri, analitik düşünme, sayısal beceri, durumsal karar alma gibi çeşitli testlere katılıyor. Testlerde başarılı olan adaylar telefon mülakatıyla yakından tanınıyor ve bir sonraki aşamaya katılmaya hak kazananlar Değerlendirme Merkezi’ne davet ediliyor. Burada grup tartışması ve bireysel sunumlarıyla kendilerini gösteren adaylar arasından seçilen başarılı adaylar son aşama olarak fonksiyon üst düzey yöneticileri ile gerçekleştirilecek yetkinlik bazlı mülakata katılıyor.

Yurtdışında Benzersiz Deneyim ve Kariyer İmkanı

Seçim sürecinin ardından programa katılmaya hak kazanan Genç Yetenekler, kapsamlı bir oryantasyon süreciyle Vodafone’a adım atıyor. Program bitimine bir ay kala Final Yarışması için belirlenen konu adaylarla paylaşılıyor. Genç Yetenekler Eylül başında düzenlenen yarışma kapsamında Vodafone Türkiye’nin yönetim kurulu üyelerinden oluşan jüriye çalışmalarını Eylül başında gerçekleştirilen yarışmada sergileme imkanı elde ediyor.

Dereceye giren katılımcılara çeşitli ödüllerin verildiği yarışmada, birinci olanlar bir sonraki yaz döneminde yurtdışında çalışma olanağı elde ediyor. Vodafone Hollanda ve Vodafone İtalya’da çalışan 2008 yarışması birincilerinin ardından, 2009 Genç Yetenek Programı Final Yarışması’nda birinciliği kazanan takımı oluşturan iki Genç Yetenek önümüzdeki yaz Vodafone İngiltere’de çalışma deneyimi kazanacaklar.

Dünyanın en büyük mobil iletişim şirketi Vodafone’un sunduğu Vodafone Allstars programları hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak ve başvuru yapmak için http://www.vodafone.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.


 
Yukarı Alt