Vikings dizisini takip eden var mı ? Dizi göz açık kapayıncaya kadar sezon finali verdi bile. Nasıl geçtiğini anlamadım ben. Gerçek hikayeye göre gidiyorlar, 2. sezonda bol savaş göreceğiz :D

Belgesel niteliğinde bir dizi olduğu için bir sezon olacağını sanıyordum?Eğer devam edecekse 3-4 sezon başlayayım bende :D

Bu mesaj Mirage rumuzlu uyeden alinti yapildi
Mirage demiş ki:
Belgesel niteliğinde bir dizi olduğu için bir sezon olacağını sanıyordum?Eğer devam edecekse 3-4 sezon başlayayım bende :D
Edecek, 2. sezon Ekim ayında başlıyor. :headbang:

sweetCHIEF demiş ki:
spartacus tadi veriyor mu? ona gore baslamak istiyorum :D
Spartacus tadı hiç bir dizi veremez :roll:

O değil de Rollo ne kadar ün-şöhret düşkünü bir adammış ya :@

Bu mesaj La'l rumuzlu uyeden alinti yapildi
La'l demiş ki:
Bence satmayacak o ragnarı.Geçen reyizi de öyle tuzağa düşürmüşlerdi hatırlıyor musun?

Bu mesaj Uprising rumuzlu uyeden alinti yapildi
Uprising demiş ki:
Bu mesaj La'l rumuzlu uyeden alinti yapildi
La'l demiş ki:
Bence satmayacak o ragnarı.Geçen reyizi de öyle tuzağa düşürmüşlerdi hatırlıyor musun?
DİZİ HAKKINDA ŞİDDETLİ SPOİLER VE GERÇEK ÖYKÜ İÇERİR!
Ragnar danimarka kralı olup öldükten sonra yerini Sigfred alıyor. Rollo, Sigfred'in emri altında Fransa'da Paris Kuşatmasına da savaşıyor. Ardından geri dönüşte Kuzey Fransa yani bugün kü adıyla Normandiya isimli yeri kuşatıp oraya yerleşiyor askerleriyle. Daha sonra Fransa 911 yılında karşı saldırı yaparak, Rollo'nun muhabere yapmasını sağlıyor. Hristiyanlığı kabul edip, adını Robert olarak değiştiriyor ve Fransa Kralı III. Charles 'ın kızı Gisela ile evleniyor.O ve onun soyundan gelen herkese Normandiya Dükü deniliyor falan filan.. yeter bu kadar adamın hayat hikayesi.. :mrgreen:

Yani demek istediğim haklı olabilirsin makara:

Yukarı Alt