Arkadaslar not defteri ile site yapmaya calısıyıorum kendi başıma video izleyerek urasıyorum :)

Fakat bu arka planı nasıl degiştirecegimi bulamadım hangi kodla degiştiriyoruz bilen biri yardımcı olabilirmi

Arkaplan beyaz kötü duruyor makara:

Ps: Lütfen dalga geçmeyin acemeyim 2 saat önce başladım :curtain:

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
ben css ile yapıyorum ;
html {
background-color:#renkkodu;

}

tarzı bir şeydi yanlış hatırlamıyorsam.Bu arada yeni başlıyorsan not defteri artistik kaçıyor "dreamweaver" dene.

Canova

Sanırım html'e yeni başladın ve css bilmiyorsun. Html'i tamamen öğrendikten sonra sana şiddetle css öğrenmeni tavsiye ederim. Onun dışında sana geçici bir çözüm önerebilirim: <body> başlangıç taginin içine şunu yazacaksın: bgcolor="black" Yani şu şekilde olacak <body bgcolor="black"> black yerin istediğin rengin ingilizcesini yazabilirsin. onun yerine # ile başlayarak o rengin kodunu da yazabilirsin.

Başta da belirttiğim gibi bu geçici bir çözüm. Yani css bilmeyenler için. Kimse bununla site kodlamıyor. CSS öğrenmek şart:)

Not: Bu arada html programlama dili değildir, işaretleme dilidir :curtain:

Kemalist bro bu arada öyle değil de şu şekilde olursa daha doğru olur kanımca:
body{
}

Kemalist demiş ki:
ben css ile yapıyorum ;
html {

}

tarzı bir şeydi yanlış hatırlamıyorsam.Bu arada yeni başlıyorsan not defteri artistik kaçıyor "dreamweaver" dene.
Bilgisayar mühendisi kuzenim vardı o Not defterinden basla dedi bende urasıyorum :)

Urastıkca urasası geliyor insanın summer4:

Canova demiş ki:
Sanırım html'e yeni başladın ve css bilmiyorsun. Html'i tamamen öğrendikten sonra sana şiddetle css öğrenmeni tavsiye ederim. Onun dışında sana geçici bir çözüm önerebilirim: <body> başlangıç taginin içine şunu yazacaksın: bgcolor="black" Yani şu şekilde olacak <body bgcolor="black"> black yerin istediğin rengin ingilizcesini yazabilirsin. onun yerine # ile başlayarak o rengin kodunu da yazabilirsin.

Başta da belirttiğim gibi bu geçici bir çözüm. Yani css bilmeyenler için. Kimse bununla site kodlamıyor. CSS öğrenmek şart:)

Not: Bu arada html programlama dili değildir, işaretleme dilidir :curtain:

Kemalist bro bu arada öyle değil de şu şekilde olursa daha doğru olur kanımca:
body{
}
Off oldu cok saol:=)

Canova

Onitsuka demiş ki:
Rica ederim. Bu arada tekrar söyleyeyim :D Daha başlayalı iki saat olduğu için css le kafanı karıştırma şimdilik ama kesinlikle css'in gerekli olduğunu da bil :) Ondan evvel de dreamweaver gibi bir text editörü indirmeyi unutmazsan iyi olur :)

Canova demiş ki:
Onitsuka demiş ki:
Rica ederim. Bu arada tekrar söyleyeyim :D Daha başlayalı iki saat olduğu için css le kafanı karıştırma şimdilik ama kesinlikle css'in gerekli olduğunu da bil :) Ondan evvel de dreamweaver gibi bir text editörü indirmeyi unutmazsan iyi olur :)
tmm :coffee:

Yukarı Alt