Jigsaw

Aileden
Evet arkadaşlar size şimdi forumlarda gördüğümüz Silkroad Online Player, Evanescence Fan gibi küçük tanıtıcı userbar dediğimiz imza resimlerinin nasıl hazırlandığını anlatacağım. Photoshopum ingilizce, sizinki türkçe ise yardımcı olmaya çalışırım. Photoshopu basitçe bildiğinizi varsayarak anlatacağım yine de sorularınızı tabii ki yazabilirsiniz.

Gerekli Programlar;
- Adobe Photoshop 7.0 veya üstü..
- MS Paint

(Adım 1: Resmi oluşturma...)
-Resim Silinmiş.
Önce standart "350x19" büyüklüklerindeki resmimizi oluşturuyoruz.

(Adım 2: Arkaplan temelini oluşturma...)
-Resim Silinmiş.
Daha sonra soldan "Gradient Tool" 'umuzu seçip aşağıdan yukarı bir çizgi çekiyoruz.

-Resim Silinmiş.
Resmimizin bu şekilde gözükmesi gerekli.

(Adım 3: Arkaplanın üstüne çizgiler çekmek...)
-Resim Silinmiş.
Şimdi "3x3" büyüklüğünde arkaplanı şeffaf resmimizi oluşturuyoruz.

-Resim Silinmiş.
Sonra Pencil Tool ile boydan boya düzgün bir çizgi çekiyoruz. "Edit > Define Pattern" yaparak bu resmi bir stil olarak kaydediyoruz. Ben ismine "Çizgiler" koydum. Siz de herhangi bir isim koyabilirsiniz.

-Resim Silinmiş.
Bu şekilde kaydediyoruz ve bu resmi kapıyoruz.

-Resim Silinmiş.
Ana resmimize geçip "Edit > Fill" giriyoruz ve menüden "Pattern" i seçiyoruz ve çıkanlardan kaydettiğimiz "Çizgiler" i.

-Resim Silinmiş.
Ok dedikten sonra resmimiz bu hali almış olmalı.

(Adım 4: Resim Eklemek..)
-Resim Silinmiş.
Şimdi userbarımıza bir de resim eklemeliyiz ben kendi hazırladığım yukarda gördüğünüz resmi ekledim. Siz de kendi istediğiniz herhangi bir resmi yerleştirebilirsiniz.

-Resim Silinmiş.
Resmi yerleştirdikten sonraki hali.. Eğer mousela yerleştirirken kenarlara yapışmasından rahatsız oluyorsanız ok tuşlarını deneyin..

(Adım 5: Parlaklık Efekti..)
-Resim Silinmiş.
Evet şimdi yeni bir layer oluşturuyoruz bu resmimize parlaklık efekti vermek içindir. Daha sonra "Elliptical Marquee Tool" umuzu alıp yukarıdaki gibi resimden bir bölümü seçiyoruz. Ok tuşlarıyla tam yerine yerleştirebilirsiniz seçiminizi. Sonra "Edit > Fill" kısmından White tıklayıp seçili bölümü beyaza boyamış oluyoruz.

-Resim Silinmiş.
Tabii bembeyaz kalmaması için layer bölümünden bu layerımızın "Opacity" ayarını (Şeffaflık) düşürüyoruz. Yeterli bulunca bu şekilde bırakıyoruz.

-Resim Silinmiş.
Çok güzel! Resmimizin sadece yazısı kaldı!

(Adım 6: Yazı ve çerçeve..)
-Resim Silinmiş.

-Resim Silinmiş.
Kullandığım sistemde Visitor-BRK fontu mevcut olmadığından yazıyı elle yapıyorum, siz Visitor-BRK ile 14px ile yazacak ve 1px siyah stroke atacaksınız.

-Resim Silinmiş.
Tebrikler! Artık sizin de bir userbarınız var!!

Ehuehe, bayağı uğraştım ama değdi bence.

Jigsaw,
Administrator of extraloob.com

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:

Jigsaw

Aileden
Bir de bu userbarı herhangi bir yerde imzanızda kullanmak isterseniz kodu;

-Resim Silinmiş.
Kod:
-Resim Silinmiş.
-Resim Silinmiş.
Kod:
-Resim Silinmiş.

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
wayy be tam sabit mesaj bu işte diyecektim ellerinme sağlık jig teşekkürler Cool

Avatar ını deiştir hala ürperiorum :mrgreen: :mrgreen:
Tbrkler banada yapmayı öğreticen Razz

Jigsaw

Aileden
Daha güzel bir yazı fontu arayıp bulursanız ince pixel yazı için daha kolay olur. Paintle uğraşmayın. Wink

SonSAHNE

Bilgiliyim
paylaşım için çok saol çok uğraşmış olmalısın. resim çek upload et yazıları ekle :lol:

bide yaparken çekio :lol:

emeğe saygı ...

Jigsaw

Aileden
HeLL_SpY demiş ki:
elliptical marque tool nerde gösterirmisin bulamadım Confused
- Resim Silinmiş.

Güzel yapmışsın bunu. Bulmuşsun anladığım kadarıyla ama bilmeyen arkadaşlar için söyleyeyim. Kare şeklinde seçme aracına sağ tıklayın ordan yuvarlak olanı seçin.

Yukarı Alt