!!! Ünlü Ressamların Resimleri Dijital !!!

Michelangelo 38.4 MB (155 Resim)
th_Michelangelo.jpgth_Michelangelo2.jpgth_Michelangelo3.jpgth_Michelangelo4.jpgth_Michelangelo5.jpg
th_Michelangelo6.jpgth_Michelangelo7.jpg

Pierre Auguste Renoir 8.7 MB (42 Resim)
th_PierreAugusteRenoir.jpgth_PierreAugusteRenoir2.jpg

Pietro Perugino 19.9 MB (64 Resim)
th_PietroPerugino.jpgth_PietroPerugino2.jpgth_PietroPerugino3.jpg

Raphael 77.7 MB (180 Resim)
th_Raphael.jpgth_Raphael2.jpgth_Raphael3.jpgth_Raphael4.jpgth_Raphael5.jpg
th_Raphael6.jpgth_Raphael7.jpgth_Raphael8.jpg

Rembrandt 88.0 MB (224 Resim)
th_Rembrandt.jpgth_Rembrandt2.jpgth_Rembrandt3.jpgth_Rembrandt4.jpgth_Rembrandt5.jpg
th_Rembrandt6.jpgth_Rembrandt7.jpgth_Rembrandt8.jpgth_Rembrandt9.jpg

Sandro Botticelli 23.2 MB (58 Resim)
th_SandroBotticelli.jpgth_SandroBotticelli2.jpgth_SandroBotticelli3.jpg

Titian 71.4 MB (109 Resim)
th_Titian.jpgth_Titian2.jpgth_Titian3.jpgth_Titian4.jpgth_Titian5.jpg

Leonardo da Vinci 22.7 MB (126 Resim)
th_LeonardodaVinci.jpgth_LeonardodaVinci2.jpgth_LeonardodaVinci3.jpgth_LeonardodaVinci4.jpgth_LeonardodaVinci5.jpg
th_LeonardodaVinci6.jpg

Andrea Mantegna 35.7 MB (41 Resim)
th_AndreaMantegna.jpgth_AndreaMantegna2.jpg

Claude Monet 50.6 MB (127 Resim)
th_ClaudeMonet.jpgth_ClaudeMonet2.jpgth_ClaudeMonet3.jpgth_ClaudeMonet4.jpgth_ClaudeMonet5.jpg
th_ClaudeMonet6.jpg

Eduard Manet 15.3 MB (56 Resim)
th_EduardManet.jpgth_EduardManet2.jpgth_EduardManet3.jpg

Gustave Dore 86.6 MB (76 Resim)
th_GustaveDore.jpgth_GustaveDore2.jpgth_GustaveDore3.jpgth_GustaveDore4.jpg

Salvador Dali 1 (98MB)
Salvador Dali 2 (98MB)
Salvador Dali 3 (98MB)
Salvador Dali 4 (98MB)
Salvador Dali 5 (78MB) toplamda 335 eser
th_Dali.jpgth_Dali2.jpgth_Dali3.jpgth_Dali4.jpgth_Dali5.jpg
th_Dali6.jpgth_Dali7.jpgth_Dali8.jpgth_Dali9.jpgth_Dali10.jpg
th_Dali11.jpgth_Dali12.jpgth_Dali13.jpgth_Dali14.jpg

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
bende ITU de sosyal ders olarak 4 kredi ders almak zorundaydık ben, resim dersini seçmiştim bir de radyo televizyon resim muhteşemdir annenin ellerinden öpüyorum varsa birşeye ihtiyacı mesaj atmanız yeterli anında bulurum Cool

Leonardo Da Vincinin resimlerine hastayim hele Da vincinin sifresini okuduktan sonra

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
ibrahim çallı da favorimdir.

Kod:
İbrahim Çallı (1882-1960) Türk ressam.

İzlenimci Türk resim sanatının tanınmış temsilcilerinden biridir. Resimdeki ustalığı kadar iğneleyici sözleri ve kendine özgü yaşantısıyla da ünlüdür.

Çallı ilk ve orta öğrenimini memleketi olan Çal'da ve Denizli'de tamamladıktan sonra İstanbul'a geldi. Resme tutkundu, ama okula giremedi. Adliyede kâtip oldu; maaşı ile kıt kanaat geçinmeğe çalışıyor, bir yandan da resim yapmağa devam ediyordu. Zamanın ünlü ressamlarından Şeker Ahmet Paşa'nın ilgisini çekti ve onun desteği ile İstanbul Güzel Sanatlar Okulu'na girdi (1906).

İstanbul Güzel Sanatlar Okulu'nda dört yıl okuyan Çallı, Maarif Nezareti'nin (Millî Eğitim Bakanlığı) açtığı sınavı kazanarak Fransa'ya gitti. Paris Güzel Sanatlar Okulu'nda Fernand Cormon'un atölyesinde dört yıl resim çalıştı.

Birinci Dünya Savaşının başlamasıyla Türkiye'ye dönen Çallı, İstanbul Güzel Sanatlar Okulu'nda öğretmen oldu. Fransız izlenimciliğinin etkisinde kalmakla birlikte değişik bir yol izledi. Resimlerinde daha özgür bir davranışa yöneldi, doğanın yanısıra değişik tiplerde insan resimlerine de yer vererek klasik Türk resminin çerçevesinden dışarı taştı, ayrıca resimde renk parlaklığına ve saydamlığa büyük önem verdi. Bu anlayışla peyzajlar, natürmortlar, portreler, kompozisyonlar v.b. yapıtlara imza attı.

Eserlerinden bazıları: Cami Avlusu, Mevleviler, Dikiş Diken Kadın, Hatay, İstiklâl Savaşında Zeybekler, Türk Topçularının Mevzie Girişi, Nü, Balıkçı Kayığı, Çayır ve Keçiler, Manolyalar, Atatürk, İsmet İnönü ve Yahya Kemal Beyatlı portreleridir.

TheMyth_ demiş ki:
böyle adamlara hayranlık duyuyorum nasıl çiziyorlar nasıl bi akıl nasıl bir hayal gücü inanılmaz Shocked
bende çizerim ki Rolling Eyes

Dampyre

Buralıyım
hepsini arşive eklemiştim..

benim de yetenğim vardır
ama lisede pek uğraşamadım Rolling Eyes

Hatta çığlık tablom var
bi ara upload edip koyayım detective

brakallaşkına o arzu hocayı Rolling Eyes

piskopattı o yaa :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Wicked

Game Designer
TheMyth_ demiş ki:
böyle adamlara hayranlık duyuyorum nasıl çiziyorlar nasıl bi akıl nasıl bir hayal gücü inanılmaz Shocked

dene birgun kendi çalışmanı resm çizmek öyle güzelki yani nasıl anlatiim içini döküosn resmen nebiliim yni resmi çizdikten sonra bakıosn bole ne gzl çizmişim diosn cidden yani hayr kendimi övmek gibi gorunmesin övmem de ama

şöle soliim örnek : biz resmi çizioz adam bakıo dioki ne lan bu ağacı kadına çevirmiş saçma sapan

yapraktan saç olur mu .

misgibi bacakları odun yapmıs .

güzelim gözleri kırmızıya boyamış.

güzelim bıngıl bıngıl göğüsleri çekmece yapmıs .

güzelim bacakları uzatmısınız o ne lan kadınn bacaı uzun olr mu .

saç sakal birbirine girmiş o nebiçim surat .

duvardan kan akarmı .

adamın elinin içini nasıl goruosn saçmalamışsın .

farelerin ne işi var güzelim kızın saçlarını yiyo

denizin rengi kırmızı olr mu .

o ne ole bakıo nie kızı arkadan pencereden bakarken çizmissin çok saçma .

yeşil surat olur mu .

bi insanda 4 el olur mu .

adam fırçayı alıp koluna batırıyo tuale suruo ne kadar saçma .

kadınn gözünden kan akar mı çok saçma .

vs..vs..

bu yazdıım örnekler resmmların çalışmaları çou benim çalışmalarım çounu ben yaptım ve çouda resamlar yapmıs bi sergide gözumun önunde hakaret edercesine eleştiri yaptılar ama bilmiolarki biz onları hangi düşünceyle yaptık ne kadar uğraştık düşüncemizi okuyamıolar tamm resmden anlayanın hali bi farklı ama bide biz bu resimleri sizin için yapıyoruz milletin izlemesi hoş gormesi için yani ben kalkıp fotoyu çekip aynısını yaparsam o resmin ne anlamı olacak bi insanı çizmişsin aynısı ben bunn aynısını yaparsam bana ne gibi bi duygu vercek nasıl haz alcam ben o resimden manzarayı ölüler şehrine çevirmişim işte gelecei onune sunuyorum adam hala saçma dio ya bi hayal et düşün bizim ne kadar hayal gücümüzün yuksek olduğunu anlarsın ben bu yaşta Atatürk ' ün resmini çizmeye üşeniorm Koskoca Atatürk yanlıs bişi yapsam bnm ne kadar zoruma gider biliolar mı o resimleri yapanlar yapıpta benzetemeyenler hiç utanmıolar mı !!

ben hayatım boyunca Çizmeye Kalkmadım nezaman Professional olrm o zaman çizerim ...

çou insan dioki : ''bende yaparım'' ... yap kardesm yap bizim gibi düsün kolaysa sun bize resmi goruosn gozünde var işitme organları vs hepsi var madem daha gzl yaparsın yapta gorelim

yani demek istediğim biz saçları yaprağa çevirip , gözlerden kan akıtım , gerçekleri ,duygu ve düşüncelerimizi anlatmaya çalışıorz ...
ben boşa gitmedim 7 yıl kursa boşa işitmedim hocam bana derdi ''gözunde var işitiosn kulaında var duyuyosn beni Allah El vermş Kullanmasını Bil Göz Vermiş Gör'' derdi

Gördüm İşittim Çizdim Ve Bundan Çok Memnunum

Herkez Resim Çizemez Gerçei Gören Yaşayan Algılayan Çizer

Ha Diğer Derslerim Çok Kötü Hiç Anlamam Kaafamı Yormam O ayrı Sonra Diolar Bi şey Bilmiosn Glip Rsim çiziosn o sana para vermez bırak çizmeyi ... İnanın bana bu laflar bana daha önce 100lerce kez söylendi cidden yani anlayan bilir bizi

yaşayan bilir ...

Yukarı Alt